Keresés

Részletes keresés

LTvedtél? Creative Commons License 2021.04.17 0 0 34

Abszolút értelemben is, viszonylagos értelemben is kevesebbet, mint kellene.

Nem érdekli túlzottan a konyhai munka és az időt is sajnálja rá !

- Azt mondja a kritikára, h tudhattam, nem egy konyha tündér. majd kárpótol másban :-)

Bezzeg én szeretnék, de nincs rá időm - általában.

diciassette Creative Commons License 2021.01.22 0 0 32

Semennyit. :)

Én főzök.

Előzmény: Hell Goo (30)
Hell Goo Creative Commons License 2010.02.05 0 1 30
Az én párom akkora ínyenc, hogy be se enged a konyhába... csodákat művel :)
Persze, amikor már mosogatni kell.... khkhm.... na igen... akkor mehetek :P
Előzmény: xxxentúl (28)
farkaslik Creative Commons License 2009.12.21 0 0 29
Nálunk mindig az főz ,aki előbb ér haza,vagy éppen több időt tölt otthon :)
xxxentúl Creative Commons License 2009.08.27 0 0 28
Egy rántotta elkészítése főzésnek számit??

Ezen kívül más nem készítek a konyhában.

Viszont a páromnak nem kell tudnia miért meleg a radiátor.

A párom a lakást és minket tart rendben mi a fiaimmal az udvart és a kertet.

Neki nem kell fát vágni vagy pakolni, füvet nyírni kerítést festeni stb. pedig egy kertes háznál mindig van mit csinálni!

Szerintem így jól működik

H e a t Creative Commons License 2009.08.11 0 0 27

Korrekt :-)

Nekem szerencsém van: nagyrészt a kedvesem gondoskodik a családi bevásárlásokról, én pedig inkább a speciális, csak piacon kapható dolgok megvételéről.

Főzni mindketten főzünk, bár lassan már ő az, aki gyakrabban :-). Nagyon ért a sült húsokhoz, a grillételekhez, meg a hideg csipegetnivalók elkészítéséhez. Nem beszélve az italokról :-)

Mivel mindketten önálló, önmagunkat egyedül is teljeskörűen ellátni képes egyedek vagyunk, akik napi min. 8 órát dolgozunk is, nagyjából egyensúly van otthon a házimunkában is. Mondjuk én még többet is nyüzsgök, mint amennyit ő szükségesnek tart :-)

Egyébként meg imádunk főzni.

Előzmény: érdeklődő szurkoló (5)
zsebkutya Creative Commons License 2009.06.11 0 0 26
Végülis, becsődölne az a sok kifőzde, ha mindenki főzne otthon.
A felborult családi szerepvállalás miatt már nagy szó, ha a mirelit előkerül manapság...
Előzmény: csabilaci (22)
csabilaci Creative Commons License 2007.11.23 0 0 22

az exem nem erőltette meg magát....de tudott ha akart..én meg nem igényeltem, hogy mindig a konyhában sündörögjön......voltak jobb programok.

nyucus Creative Commons License 2007.09.24 0 0 21
Nekem az egyik fiam szakácsnak készül , imád a konyhában kotyvasztani kis kora óta. De emellett 8 éve focizik / most volt 14 éves/ és nagyon kemény tud lenni a pályán. Viszont sose fog éhenhalni ha felnő , és reggel maga vasalja ki a ruháját ha suliba megy. Ettől még nem csorbul majd a tekintélya he egyszer megnősül. Egyébként nekem 5 gyermekem van és mindet önállóságra nevelem , és nincsenek kötelező feladataik ,csak amit maguktól szívesen megtesznek. Párommmal annakidején közösen tanultunk főzni , így sokszor ő főz hétvégén ha szabadnapos és én meccsen vagyok valamelyik fiammal.
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20
Na sírd el a bánatod, mi hiányzik ennyire a pocakodból!
Előzmény: Vasalat (1)
ereik Creative Commons License 2007.07.11 0 0 19

Vasalat tanulj meg főzni, de csak magadnak, majd meglátod mit csinál a párod, ha éhen marad!

érdeklődő szurkoló Creative Commons License 2007.07.10 0 0 18
Vasalat, a te problémád akkor nem is olyan bonyolult. Egyszerűen keress egy főzni szerető nőt. Vagy fogadd el a főzni nem szerető párodat, úgyahogy van.
uhufix Creative Commons License 2007.07.10 0 0 17

"törődik a párja élelmiszer-ellátottságával "

Nekem ebből a mondatból tűnt úgy, hogy a nő dolga az uraság kiszolgálása.

A soraim közt pedig nem jól olvastál. Éppen azt mondtam, vagy gondoltam, ahol a férfi megkeresi az egész népre valót és anyunak nem kell dolgoznia, ott igenis legyen a nő dolga minden "női" házimunka.

De ha a nő is dolgozik, ott bizony ne várja el a férj, hogy minden házimunkát a nő csináljon.

Az én férjem pl. akadt, hogy nem volt munkája, (én nyáron elég sokat a munkahelyemen vagyok), de ő egész nap heverészett és még a seprőt se vette a kezébe, mikor délután hazaestem, akkor meg azt várta, hogy tálaljam fel neki az ételt, mikor azt se tudtam hol a fejem, mert nyaraltattunk is.

Na erre mondtam, hogy nem kell mindent a nőtől várni. Sajnos a mi környékünkön nem jellemző, hogy a férfiak kiveszik a részüket a házimukából, holott sok nő dolgozik.

Biztos vannak nők, akik elvárják, hogy a férfi a tenyerén hordozza, ez szerintem nem jellemző, legtöbben csak egy jó szóra, kedveskedésre várunk, de pl. az is jól esett volna személy szerint nekem, ha a férj (akivel megszűntem egy háztartásban élni) egyszer elmosogasson.

Bocs, ha néhányan úgy éreztétek, hogy én minden esetben a nőket védem.

Előzmény: Törölt nick (14)
Ordas Creative Commons License 2007.07.10 0 0 16

Kicsit elkanyarodva az emancipáció érdekes egy dolog. Nagyon vecces szembesíteni az emancipuncikat (a FÜGGETLEN NŐ és tsai) nézetük hüyleségére. Ők azt szeretnék, ha a ffi tenyerén hordozza őt, de közben egyenlőség. Erre szoktam mondani. Ez így nem megy.

2 szerep van.

Vagy tenyeremen hordozlak és mindent megkapsz, de akkor azt teszed, amit én mondok (gyk. addig nem ülsz az asztalhoz enni, amíg nem engedélyezem), vagy együtt küzdjük le a gondokat, geyenlően feloztva. Azaz te fogsz néha meghívni vacsorázni, felezzük a költségeket.

Utálom, ha egyesek a két féle szerepből összeválogatják a nekik kellemesebbeket. :)

Női szemmel tuti van olyan is, amikro a ffiak alkamazzák az összeválogatást :) De akkor nekik kell szólni.

UFF

Előzmény: Törölt nick (14)
Ordas Creative Commons License 2007.07.10 0 0 15

Vásárláshoz nem kell sok ész, tehát a férfi is meg tudja csinálni, pedig házi munka :)

Na jó, "szégyencédula" és telefonos segítséggel :)

Lehet én vaygok naív, de remélem mai családok nagy részében munkamegosztás van.

Szigorúan a topicindítót nézve: én is elvárom, hgy főzzenek rám, mert marhára nem tudok, de cserébe csinálok más "női" munkát + alap ffi melók.

Előzmény: uhufix (13)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.10 0 0 14
„de akkor se várja el a nőtől, hogy szolga módjára éljen mellette.”

Ezt hol írta?

„Az rendben is van, ha tényleg megkeresi a pénzt”

én meg ezt nem értem. Azt érted ez alatt hogy a ffinek kötelessége megkeresni a családnak a pénzt, a nő pedig nem köteles főzni? Az rendben van hogy a házimunkából mindenki köteles kivenni a részét, de a pénzt már a ffinek kötelessége megkeresni?
Előzmény: uhufix (13)
uhufix Creative Commons License 2007.07.10 0 0 13

"A vásráláshoz nagy ész nem kell, törvényszerű a munkamegosztás ezen formája."

Ezt a mondatodat nem értem, de a többivel egyetértek. Pl. az én anyám dolgozott, apu pedig kivette a részét a házimunkából. Ő se főzött, nem is vasalt, de minden mást megcsinát.

Csak az dühített a topicindítónál, hogy természetesnek veszi, hogy a nő kiszolgálja a teremtés koronáját.

Az rendben is van, ha tényleg megkeresi a pénzt, de akkor se várja el a nőtől, hogy szolga módjára éljen mellette. Persze van, mikor ezt a nő szívesen teszi, de hát ha így van, semmi baj.  A baj az, hogy máig is az van a köztudatban, hogy a nő dolga minden házimunka, a gyereknevelés, csak elfelejtik sokan, hogy nagyon sok nő emellett munkahelyen is dolgozik. 

Előzmény: Ordas (12)
Ordas Creative Commons License 2007.07.10 0 0 12

Nem erről van szó.

A vásráláshoz nagy ész nem kell, törvényszerű a munkamegosztás ezen formája.

Én főzni nem tudok, nem is nagyon kívánok megtanulni, csak alapszinten (mélyhűtő+mikró :) ). Cserébe részben takarítok, bevásárolok, de a főzés női dolog (mégha a meserszakácsok szinte kivétel nélkül férfiak). És a csapszerelés is az én dolgom.

Előzmény: uhufix (6)
hobe Creative Commons License 2007.07.10 0 0 11
Valamit rosszul csinal a ferjed, en ezt napi 6 ora munkaval erem el:-) Ezert is van idom/kedvem sutni-fozni.
Előzmény: Törölt nick (10)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.10 0 0 10

En mindennap fozok :) Gourmet, egeszseges eteleket. Sot, a lakas ragyog es a kert pipec, a ruhaink vasaltak es a teenager gyerekek is a legjobb uton jarnak.

Ja, es a ferjem dolgozik napi 12 orat es keres annyit, hogy mindez megvalosulhasson.

hobe Creative Commons License 2007.07.10 0 0 9
"Ha netán nincs kedve főzni, akkor meg a férje unalmában topicot nyit arról, hogy kinek mennyit adnak enni. Ahelyett, hogy netán összeütne ő valamit a családnak. " :-)))
Előzmény: uhufix (6)
uhufix Creative Commons License 2007.07.09 0 0 8

Egyébként én is.

Előzmény: blueakac (7)
blueakac Creative Commons License 2007.07.09 0 0 7
én meg:))
Előzmény: Ordas (3)
uhufix Creative Commons License 2007.07.09 0 0 6

Teljesen egyetértek veled. Sok hapsi azt hiszi, hogy ha egy hónapban egyszer megszerel valamit és az kb. 1 egész órájába telik, akkor az egálban van a nőnek kiosztott házimunkával. Sajnos a mai kor elvárja a nőtől, hogy dolgozzon munkahelyen is meg otthon is egyedül végezze a házimunkát. Ha netán nincs kedve főzni, akkor meg a férje unalmában topicot nyit arról, hogy kinek mennyit adnak enni. Ahelyett, hogy netán összeütne ő valamit a családnak. 

Előzmény: érdeklődő szurkoló (5)
érdeklődő szurkoló Creative Commons License 2007.07.09 0 0 5
Szerintem a "hagyományos női szerepek teljesítése" és a hagyományos férfi szerepek teljesítése között szoros összefüggés lehet. Tehát amennyiben a férfi meg tud felelni annak a hagyományos szerepnek, hogy biztos egzisztenciát teremt egy  3-5 tagú családnak, akkor jó eséllyel talál olyan nőt, aki boldogan teljesítí a hagyományos elvárásokat. De mikor mindketten este 5-6 óra körül érünk haza a melóból, nincsenek férfi- és női szerepek, egyszerűen fáradt emberek vagyunk, és mindketten megtesszük ami tőlünk telik. Egy egészséges felnőtt férfi képes lehet gondoskodni a saját élelmiszerellátásáról, mintahogy nagy valószínűségel egy női is meg tud birkózni az elromlott vízcsap problémájával.
hobe Creative Commons License 2007.07.09 0 0 4
Meg persze. Meg fozok, sutok is ferfi letemre:-) De nem kotelezo, csak amikor kedvem van.
Előzmény: Ordas (3)
Ordas Creative Commons License 2007.07.09 0 0 3
Miért, megszereled a csapot? (feltételezem nő vagy :) )
Előzmény: hobe (2)
hobe Creative Commons License 2007.07.09 0 0 2
A nonek kell fozni??
Előzmény: Vasalat (-)
Vasalat Creative Commons License 2007.07.08 0 0 1

Látom, érdekfeszítő a téma !

Egymást érik a hozzászólások !

drakulady Creative Commons License 2007.07.08 0 0 0
0-t szokott főzni

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!