Keresés

Részletes keresés

polária Creative Commons License 2024.01.20 0 0 1310

TÖBBSZÖR ÉLÜNK !

1 Kor. 15.19:

Ha csak ebben az életben reménykedünk a Krisztusban, minden embernél nyomorultabbak vagyunk.Ésa. 26.19:

Megelevenednek halottaid és holttesteim fölkelnek: serkenjetek föl és énekeljetek, a kik a porban lakoztok, mert harmatod az élet harmata, és visszaadja a föld az árnyakat!

Jer. 12.15:

És azután, ha majd kigyomlálom őket, ismét könyörülök rajtok, és visszahozom őket, kit-kit az ő örökségébe, és kit-kit az ő földére.

1 Sám. 2.6:

Az Úr öl és elevenít, Sírba visz és visszahoz.

Ezék. 37.12-14:

Annakokáért prófétálj, és mondjad nékik: Így szól az Úr Isten: Ímé, én megnyitom a ti sírjaitokat és kihozlak titeket sírjaitokból, én népem! s beviszlek titeket Izráel földjére. És megtudjátok, hogy én vagyok az Úr, mikor megnyitándom sírjaitokat és kihozlak titeket sírjaitokból, én népem! És adom az én lelkemet belétek, hogy megéledjetek, és leteszlek titeket a ti földetekre...

Malak. 4.5:

Ímé, én elküldöm néktek Illyést, a prófétát, mielőtt eljön az Úrnak nagy és félelmetes napját.

7.12-13:

De mondom néktek, hogy Illés immár eljött, és nem ismerék meg őt, hanem azt mívelék vele, a mit akarának. Ezenképen az ember Fiának is szenvednie kell majd ő tőlük. Ekkor megértették a tanítványok, hogy Keresztelő Jánosról szóla nékik.

polária Creative Commons License 2023.11.10 -2 0 1309

TETSZIK a teozofia mert szintézisre törekszik

Etika

tudomány

filoszofia

vallás

és kultura között ! Hurrá Ámen !

polária Creative Commons License 2023.10.17 -2 0 1308

Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy,
szenteltessék meg a te neved;
jöjjön el a te országod;
legyen meg a te akaratod,
amint a mennyben, úgy a földön is.
Mindennapi kenyerünket add meg nekünk ma;
és bocsásd meg vétkeinket,
miképpen mi is megbocsátunk
az ellenünk vétkezőknek;
és ne vígy minket kísértésbe,
de szabadíts meg a gonosztól!
(Mert tiéd az ország, a hatalom és a dicsőség
mindörökké.) Ámen.

Előzmény: parsifal hendrix (1307)
parsifal hendrix Creative Commons License 2023.10.13 -1 0 1307

Megint ide keveredtem. 

 

 

 

 

A Colosseum valóban "one of the best" kategória, de a teozófia bizony, bizony......

 

 

Colosseum - Tanglewood '63 (1970)

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=2jPyuZEdjKc&pp=ygUYY29sb3NzZXVtIHRhbmdsZXdvb2QgNjMg

Előzmény: parsifal hendrix (1269)
rhemaáb Creative Commons License 2023.10.13 -1 0 1306

A teozofia a valóság keresése és tisztelete

rhemaáb Creative Commons License 2023.04.25 -1 0 1305

Dr Sheldrake Az élet új tudománya című művében felveti, hogy a létezést az energián és a tömegen kívül láthatatlan automatikus szervezőerők is irányítják ,okozati hatotényezők, mivel a forma- és viselkedésminták előképeiként szolgálnak. Nem a "szokásos " energiával bírnak, mivel hatásaik átjutnak a téridő gátjain, ami az energia áramlásában akadályt jelentene. Távoli hatásuk hasonlóan erős, mint közelről. E hipotézisnek megfelelően , ha egy faj egyede elsajátít új viselkedési mintát, ez megváltoztatja az adott faj oksági szintjét, enyhe mértékben. Ha e magatartás elég sokáig ismétlődik, akkor ˝morfikus rezonanciája˝ kihathat az egész fajra. Ezt a láthatatlan mátrixot morfogenetikus mezőnek nevezte el, a ˝morph = forma˝ és a ˝genezis = létrejövés˝ szavakból. Ezen oki-szféra működése a távolrahatást is tartalmazza, mind térbeli, mind időbeli jelentésben. Ez annyit jelent, hogy a morfikus mezők átterjednek a téren és időn, s az események képesek hatni a bárhol, más időben végbemenő eseményekre. Ennek egy példáját mutatja be Lyall Watson: Életáradat: a tudat biológiája című könyvében, amelyben leírja a ˝a századik majom ˝ elméletet. Watson azt látta, hogy miután majmok egy csoportja megtanult egy bizonyos viselkedést, más szigeten élő majmok a kommunikáció ˝normális˝ módjának lehetősége nélkül egyszer csak szintén tudták ugyanazt .Dr. David Bohm a ˝Revisions˝ című folyóiratban állítja, hogy ugyanez igaz a kvantumfizikában. Leírja, hogy az Einstein-Podolsky-Rosen kísérlet szerint van helyhez nem köthető kapcsolat a részecskék között. Azaz a rendszernek egy KOLLEKTIVITÁSA, amit nem tulajdoníthatunk csupán e részecske sajátjának, hanem az egésznek. Emiatt bármi, ami a távollévő részecskékkel történik, más részecskék alaki mezőjére is hatással lehet. Bohm továbbmegy, és azt állítja, hogy az ˝univerzumot kormányzó időtlen törvényekről alkotott elképzelés úgy tűnik, nem tartható fenn tovább, mivel maga az idő is a kifejlődött szükségszerűség része˝. A kreatív munkálkodás , mely reform-gondolatokat szül, s amelyek segítségével friss teljességre bukkanhatunk, hasonló az alkotó valósághoz, mely az evolúció során kinál lehetőséget új minőségek felmerülésére. Az alkotó folyamat különálló tényezők egymáshoz kapcsolódása által létrejött komplett és magasabb szintű egészek következő fejlődési állomása˝.A létezés lényegében integrativ egység és egyetlenség. Jung által emlegetett "arche-tipus" illetve a freudi "közös tudattalan" elméletei is ide értelmezhetők.Ha pedig előreszaladunk akkor mentalitást azaz spiritualitás is feltételezhetünk egyetemességi szinten,igy aztán az Isten fogalmához érkeztünk el.Mármint a közelébe.Kicsit.Ez a lét nemcsak formavilág és életelevenség, hanem mentális és akár etikai centumában-magasában is kollektivum és együttható és egységes.A vaskossági szinteken megtapasztalás,átélés által a rengetegféle lények kitermelik a tanulságaikat és ezek közkinccsé válnak , KOLLEKTIV HASZNOSULNAK és ez az egyetemességi integráltság olyan mint egy objektiv lény amelynek tartalma a Törvény. Az egyes hat a közösre,amaz pedig visszahat rá. Szó sincs arról hogy a tulméretezett istenség ránk tehénkedne szeszéllyel :))Igen , egy tudományos istenfogalom felé fejlődünk és ez remélhetően pozitivan odahat majd a sokezer vallás giccses,tullihegett istenképére is !-----------------------------------------------

rhénai Creative Commons License 2023.04.16 -1 0 1304

A MEDITÁCIÓ

nem az intellektus hatékonyabbá tétele koncentrálásával.Nem valamilyen képen,tárgyon,témán való elmefokozódás.Sőt.

Nem az alfaállapotos álomvilág,altudat létrehozása belesüllyedéssel.Erre egyszerü technika van : esténként elaludni szépen és reggelig feszt.A meditációt a sokféle altudat-noszogatással,agykontrollal és "lemegyek alfába varázslagatni" ambicióval ne tévesszük össze.

 

A MEDITÁCIÓ a gondolkodás szerénysége !Átadja a primátust.

Nem erőszakolás,elnyomás és gatyábarázás,hanem fokozatos háteressége elősegitése.Érett szelidséggel.

A Mester is gondolkodik ! De  ez már csak hátteresség.Szentközepe az spirit/pneuma/szellem/Felső Én /Sziv jelenti a tudatosságát,egyetemességi léptékü.

És ez a kettő ,mármint a személyes és az egyetemes mindig létezik a lényben, a két ur,amelyet nem lehet egyszerre szolgálni,mert vagy az egyik dominál vagy a másik !

Mi nyolcmilliárd ember gondolkodunk tehát ember vagyunk,egyéni tipus,szerénytelen és önérdekü.HA EZT KIÉLTÜK , akkor bekövetkezik egy átfordulási folyamat : az ember belátja a jóra-rosszra széthatározó gondolkodás alacsony hatékonyságát,kiéli kisszeretetét /én,család,nemzet/ és vonzódást érez a létezés válogatásnélküli teljességét átölelni  /nagyszeretet,istentudatuság/.

HA ennek elérkezett az időszerüsége akkor már kereshet hozzá technikát,mert megérett rá.Ekkor ellazultan ,figyelmét a lélegzésére elterelve elősegiti az egyéni /tudat és altudat/  elnyugvását.

Egyebekben éretlen,sietős,veszélyes és ideg-elme problematika.

 

polária Creative Commons License 2023.04.09 -1 0 1303

a) Ha az áldozóoltárnál bikát áldozok, tudom (Lev. 1:9, illetve Lev 1:3,17),
hogy az Úrnak kedves illatú az. A problémát a szomszédaim jelentik, akiknek
ez az illat  nem kedves.

b) Szeretnem a lányomat eladni rabszolgának, amint ezt Exodus 21:7
megengedi. Ön szerint mi lenne a méltányos ár érte manapság?

c) Tudom, hogy nem szabad olyan nővel kapcsolatot teremtenem, aki a havibaj tisztátalan állapotában van. (Lev. 15:19-24). Megpróbáltam megkérdezni, de a legtöbb nő furcsán és pironkodva reagált a kérdésre.

d) Lev. 25:44 kijelenti, hogy szomszédos nemzetségek fiai és lányai közül vehetek magamnak rabszolgákat. Komolyan igy van ?

e) Az egyik szomszédom szombaton dolgozik. Exodus 35:2 kimondja, hogy az ilyet meg kell őlni. Erkölcsileg kötelezhető vagyok rá, hogy saját kezüleg öljem meg?

f) Az egyik barátom szerint az úszószárny és pikkely nélküli vizi állatok (pl. kagylók vagy homár) fogyasztásának büne (Lev. 11:10),
nem olyan utálatos, mint a homoszexualitás bűne. Én ezzel nem értek
egyet. Állást foglalna ebben a kérdésben?

g) Lev. 21:20 szerint ha szembetegségem van, az Úr oltárát nem közelithetem meg. Be kell vallanom, hogy olvasószemüveget használok.
Teljesen élesnek kell lennie a látásomnak, vagy itt van azért egy kis játéktér?

h) A legtöbb barátom vágatja a haját, illetve borotválja a szakállát, beleértve a pajeszát is, holott ez Lev. 19:27 szerint
egyértelműen tilos. Milyen halálnemet javasol nekik?

i) Lev. 11:8-ból tudom, hogy ha döglött disznó bőrét illetem, tisztátalan leszek. A kérdésem, hogy szabad-e futballoznom, ha
cérnakesztyűt húzok?

j) A nagybátyámnak van egy kis háztájija. Megsérti Lev. 19:19-et,
mert a földjébe kétféle magot vet. Ezenkivűl a felesége olyan ruhát hord, ami kétféle anyagból (pamut/poliészter) keszült. Most tényleg össze kell hívnom az egész gyülekezetet (Lev. 24:16), hogy
megkövezzük őket, vagy pedig elég, ha meghitt családi körben
lefolytatott ceremónia keretében megégetjük őket, amint ez azok
esetében megengedett, akik az anyósukkal hálnak (Lev. 20:14)?

 

k)  Kivon22,17

Jósnőt ne hagyj életben. Na és ha férfi josol őt ne öljem meg ?

polária Creative Commons License 2023.04.07 0 0 1302

Még a római jog is említi: szentélyt csak ún. locus religiosi (vallásos, szent helyen) lehet építeni! És hogy mitől "szent" az a hely, azt nem zsinati kánon döntötte el :) hanem a hely szelleme (locus spiritus) - szószerint.

A hozzáértő, valódi erővel bíró papok abban az időben ui. még valóban

hatásos erőkkel dolgoztak, így lelki minőségük alapján érezték ezeket a világosság-erőket. Tudták hol van a "szent hely": ott, ahol a "hely szelleme", az erő.

Oda épültek hát a szentélyek, beavatóhelyek.

rhénai Creative Commons License 2023.04.05 0 0 1301

Babaji Mester a tantra és a krija-jóga képviselője.

Lehet olvasni róla Yogananda : Önéletrajz cimü könyvében

rhemaáb Creative Commons License 2023.04.02 -1 0 1300

Az olvastam hogy a méhmagzat kezdetben nemnélküli,aztán a kétnemú fázist követően lesz csak nő vagy férfi.

némelyik bölcselet is arról beszel hogy a kezdetek embere androgyin,majd hermafrodita és végül hetero.

A Biblia szerint isten teremtette az embert,az ÁDÁM szó embert jelet és csak későbbi fázisban "szerelte szét" és tette őket külön ,férfi vagy nő, testbe.

Figyeljétek meg a szobrot a szentközepe-belseje egyetlenség.

Jobboldala férfias,

baloldali félarcok nőies jellegüek.

A belső lény éber,a legkülső szeme csukva van.Mondják hogy a szublimációs-szakralizásiós fejlődés éberség fokozódása.

Kifele forditva: mi álomalakok vagyunk.

Érdekes...

rhemaáb Creative Commons License 2023.04.01 -1 0 1299
rhemaáb Creative Commons License 2023.04.01 -2 0 1298

MÁTÉ 28.20 Eredeti görög :
καὶ ἰδοὺ ἐγὼ μεθ᾽ ὑμῶν εἰμι πάσας τὰς ἡμέρας ἕως τῆς συντελείας τοῦ αἰῶνος.
szokásos forditás :
ÉS ÉN VELETEK VAGYOK MINDENNAP A VILÁG VÉGÉIG !
Csakhogy az utolsó szó az AIÓN nem világot jelent ,hanem felmérhetetlen hosszu időszakot,mostanában inkább KORSZAK-ként forditják. Ráadául a csillagbölcselet AIÓN fogalmát is figyelembe kellene venni,ez a ferde földtengely bugócsigaszerü mozgását veszi alapul,a precesszió jelenségét és ezen alapon az AIÓN egy 2160 éves ciklus,korszak,age. Jézus a HALAK AION messiása volt !

rhemaáb Creative Commons License 2023.04.01 0 0 1297

Egy rajzolat a nazcai sivatagban.

polária Creative Commons License 2023.02.05 -1 0 1296

https://youtu.be/-QMqlp2OQXM

Intererju a társulat elnökével !

polária Creative Commons License 2023.01.26 -2 0 1295

A teozófusok világszervezete 1923-bankongresszusán kikiáltotta  Jiddu Krishnamurtit az ég uj küldöttévé.

Annie Besant és Leadbeater már 1910-ben az Eljövendőnek nyilvánították ki az akkor még szinte gyermek Krishnamurtit. Leadbeater kiolvasta ezt az Akasha-króníkából, a múltnak és jövő tervének a világétherbe írt leirásából s beszámolt a Kiválasztott előző életeiről is.
Megalakitották a "Kelet csillagának rendjét", feladatul az Időszerü Istenarc eljövetelének előkészítését tüztÉK ki. 1923-ban több mint 100.000 tagot számlált s hivatalosan mint minden fajú, bőrszinü, társadalmi osztályu és vallású emberek egyesülese, akik történelmi, érzelmi vagy  misztikus motívumokból hitték , hogy  fel kell lépnie egy Buddhához vagy Jézushoz hasonló világtanitónak.

Az ünnepélyre a világ minden részéből eljöttek a teozófus küldöttek emellett a Buddhizmus, a Zoroasztrízmus és a Brahmanizmus képviselői , Kereken  20.000 ember ünnepelt az adyari teozofus-kertben .
Krishnamurti lényéből szelid lágyság, finom szellemiség és elhivatottság áradt . A jóság,szerénység és bölcsesség megtestesülését látták  benne.A kongresszuson  megválasztott tizenkét apostola körutra indult a világba, hogy tanitsa az embereket.

Évekkel később a Főszereplő lemondott,visszalépett.Kudarc.Égés.Pokol.Szégyen.Becsapottság. Megalázva.Hazugság. Azóta mondják a teozófusok,hogy mindenki tévedhet,minden okunk adott a tudományos józanságra.Tanuljunk a selejtességből.

Csakhogy.
Az Égi akarat ellenében semmi LÉNYEGES nem történhet!
A Teozófiai Társulat megalapitása hátterében az emberiség szakrális mesterei állottak,a Nagy Fehér Testvériség szentjei később is munkakapcsolatban maradtak a társulat vezetőivel.Egy fényképen Blavatszkij asszony látható három Mahatmával : Morya,Kuuthoomi és Saint Germain társaságában. Leadbeater beszámolt arról hogy a "Magyar" Mesterrel egy órán át beszélgetett egyszer Rómában.Nos tudtak-e az istenemberek  a készülődő blamáról ? Azt hiszem,hogy igen.Sőt talán ezt mozditották elő. Ráadásul Krishnamurti felszentelt tanitvány volt,MESTERE által alkothatta meg könyvecskéjét : A Mester lábainál.
Dehát a  Vizöntő Világhónapnak éppen ezáltal adták a szimbolizációját.Ura a SZATURNUSZ,a karmikus büntetés jelképe. Aquárius  a Precessziós Világév legmélyebb szakasza,tél,bunyó,gödör,pokolszerü.

Isten inkább a szigorával fordul felénk.

Krishnamurti az időszerü világkorszakunk /egyik/ szimbóluma.Talán a valódi/későbbi/második  messiás  előzetese előjele amiképpen Keresztelő János volt Jézus előkészitője ??Mindenesetre nem tilos ezen studérozni ! Nem tapsot kérek hanem

BESZÉLGESSÜNK !

polária Creative Commons License 2023.01.17 -2 0 1294

Wassula Ryden prófétanő tanitást kapott a benne lévő " istentől " :

Mária Isten anyja !

Ez volt reggel. Később amikor megjött az iskolábol a 11 éves fia benézett anyjához a szobájába és ezt kérdezte : Ugye Szüz Mária Istennek anyja ?

Aztán sietett tovább.A ledőbbent anyuka felment hozzá az emeletre a szobájába és azt kérdezte hogy honnan hallotta kitől tanulta ezt hogy Mária Istennek Anyja ? De a fiu  csodálkozott hogy anyukám én nem voltam a szobádban csak most akartam bemenni hozzád hogy köszöntselek megjöttem

Ugye milyen érdekes ?

Egyes fontos élethelyzetekben mi emberek a sugalmazottság ihlet állapotába kerülünk sőt olykor tudatfeletti automataként megtörténik velünk ami Isten szerint LÉNYEGES !Ez bizonnyal több mint hipnozis ! Messze szakrálisabb annál !

rhénai Creative Commons License 2023.01.04 -1 0 1293
rhénai Creative Commons License 2022.12.17 -1 0 1292

Az odáig világos hogy inkább a reális testi anyagi életviteli  valóságot éljük meg éljük át tapasztaljuk meg azonban az emberi ELME / gondolkodás-tudat és az  altudat /

IS VALÓSÁG !

Előzmény: polária (1287)
rhénai Creative Commons License 2022.12.17 0 0 1291

A teozófia  kifejezés tartalmazza a theosz  azaz Isten illetve a szófia azaz bölcsesség szavakat.

A teozófiai munkálkodásban azonban ambicionálják a bölcsességen kivül a tudományt,a müvészetet,az etikát és a vallást is  sőt még a helyes/nek vélt életvitelre is ügyelnek!

Én éppenséggel inkább a TUDOMÁNYT hangsulyoznám.:))))

Előzmény: polária (1290)
polária Creative Commons License 2022.12.17 -1 0 1290

 A TEOZÓFIA  :

  1. Filozófia
  2. vallás
  3. etika
  4. müvészet
  5. tudomány

szintézisére törekszik,mindegyikkel érdemben foglalkozik.

polária Creative Commons License 2022.12.12 -1 0 1289

Kahlil Gibráb :

 

.....De együttlétetekben legyenek távolságok.
És a mennyek szellői táncoljanak kettőtök között.

Szeressétek egymást, de a szeretetből ne legyen kötelék:
Legyen az inkább hullámzó tenger lelketek partjai között.
Töltsétek meg egymás serlegét, de ne igyatok egyazon serlegből.
Kínáljátok egymást kenyeretekből, de ne ugyanazt a cipót egyétek.
Daloljatok, táncoljatok együtt, és vigadjatok, de engedjetek egymásnak egyedüllétet.
Miként a lant húrjai egyedül vannak, habár ugyanarra a dallamra rezdülnek.

Adjátok át szíveteket, de ne őrizzétek egymás szívét.
Mert szíveteket csak az Élet keze fogadhatja be.
És álljatok egymás mellett, de egymáshoz ne túlontúl közel:
Mert a templom oszlopai távol állanak egymástól,
És a tölgyfa meg a ciprus nem egymás árnyékában növekszik.

polária Creative Commons License 2022.12.12 -1 0 1288

.....csak a játékban lehetsz látszólag magányos,

hiszen minden létező szempár által ugyan azon tudat néz keresztül és csodálkozik rá a végtelen formájú önkép adta külön kis világra. Ebbe a legkorlátoltabb elme "ragyogása" is pont úgy helyet kap, mint a legtöbb felismerést átélt ébredőé.

polária Creative Commons License 2022.12.04 -1 0 1287

Amikor nyúlsz a zuhanó pohár után, mikor elrántod a kormányt, hogy kerüld a kátyút, mikor ugrasz a zuhanó cserép elől, mikor fájdalom nyilall beléd a forró lábashoz érve, mikor elönt a forróság kedvesed érintésétől… akkor nincs gondolat, nincs információ. Akkor ott van számodra a valóság és annak megélése.

füegy Creative Commons License 2022.12.03 0 0 1286

👍 !

Előzmény: polária (1284)
füegy Creative Commons License 2022.12.03 0 0 1285

" másutt viszont tovább lapozok talán másoknak szól :)))"

 

A te világodban minden neked szól !!! 😉🤗👍

 

Előzmény: polária (1283)
polária Creative Commons License 2022.12.03 -1 0 1284

antemon :

 

Ne feledd, mindig jó úton jársz. Mikor felemeled a lábad egy irányba és az újra földet ér, már a saját utad biztonságos porába taposol ismét.

polária Creative Commons License 2022.12.03 -1 0 1283

Ezek a bibliai helyek egytől egyig utalnak arra

TÖBBSZÖR ÉLÜNK !

 

1 Kor. 15.19:Ha csak ebben az életben reménykedünk a Krisztusban, minden embernél nyomorultabbak vagyunk.

 

Ésa. 26.19:Megelevenednek halottaid és holttesteim fölkelnek: serkenjetek föl és énekeljetek, a kik a porban lakoztok, mert harmatod az élet harmata, és visszaadja a föld az árnyakat!

 

Jer. 12.15:És azután, ha majd kigyomlálom őket, ismét könyörülök rajtok, és visszahozom őket, kit-kit az ő örökségébe, és kit-kit az ő földére.

 

1 Sám. 2.6:Az Úr öl és elevenít, Sírba visz és visszahoz.

 

Ezék. 37.12-14:Annakokáért prófétálj, és mondjad nékik: Így szól az Úr Isten: Ímé, én megnyitom a ti sírjaitokat és kihozlak titeket sírjaitokból, én népem! s beviszlek titeket Izráel földjére. És megtudjátok, hogy én vagyok az Úr, mikor megnyitándom sírjaitokat és kihozlak titeket sírjaitokból, én népem! És adom az én lelkemet belétek, hogy megéledjetek, és leteszlek titeket a ti földetekre...

 

Malak. 4.5:Ímé, én elküldöm néktek Illyést, a prófétát, mielőtt eljön az Úrnak nagy és félelmetes napja.

Mát. 17.12-13:De mondom néktek, hogy Illés immár eljött, és nem ismerék meg őt, hanem azt mívelék vele, a mit akarának. Ezenképen az ember Fiának is szenvednie kell majd ő tőlük. Ekkor megértették a tanítványok, hogy Keresztelő Jánosról szól nékik.

polária Creative Commons License 2022.12.02 -2 0 1282

http://antemon.hu/fooldal

 

Mint bárhol másutt MAZSOLÁZNI kell.Vannak elképesztően frappáns részek ezeket  begyüjtöm és beépitem.....másutt viszont tovább lapozok talán másoknak szól :)))

Előzmény: füegy (1281)
füegy Creative Commons License 2022.12.02 -2 0 1281

Jó !!!!! 😊

 

Honnan idéztél ? 😉

Előzmény: polária (1280)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!