Keresés

Részletes keresés

Hangszoros Creative Commons License 2009.07.10 0 0 178
Néhány korty sör elfogyasztása után vagyok (vagy üveg?)
Gondoltam belenézek a rovatba (nem topicba !!! MERT UGYE AZ JÖVEVÉNY SZÓ ÉS ELEGEM VAN AZ IDEGENEKBŐL)
Hamar feladtam. A lényeg:
30-40%-al kisebb az áramfelvétel Wattosan !!! nem árammérővel, Amperban ! Az átverösdi mert a meddő áramot is egybeméri a valós munkára forditott árammal, ha befogom a szivó lukat.
Ezért is hülyeség, mikor azzal ráz le a szerviz hogy azért csicskult meg a szerkezet, mert koszos volt és nagy lett az áramfelvétele. Ha azt mondanák hogy nem volt hütés,mert eltömödött talán beszopnám. Ennek van is igazságtartalma, mert hihetetlenül csontra vannak méretezve a motorok. Magyarán alul, és ha nem kap tájfunszerü levegöt se perc alatt leégnek a mai csoda szerkezetek
A jó szocis ( pl NDK ipari porszivó 48orai folyamatos üzem után langyos volt a 80-as években vettem. Megoldottam a Hepa szüröt egyszerüen : a fújó lukba egy plusz cső ki az ablakon és ennyi. Egy éve raktam ki az udvarra, müködő állapotba. kár volt. Ha elmúlt a sör hatása meg is nézem, és felpátyolom) szerkentyüknek volt tartásuk.
Na mindenkinek kellemest Androvics László
Vén Resu Creative Commons License 2008.04.05 0 0 177

Csak azért, hogy ha valaki mégis azt gondolná, hogy a vákuumszivattyú másként viselkedik:

 

http://www.youtube.com/watch?v=v8b93V9BhH4

Vén Resu Creative Commons License 2007.11.25 0 0 176

Ha a szivattyút folytom, többet fogyaszt, ha a porszívót, kevesebbet.

 

Ne mááá....  :(  (sírós szmájli)

Előzmény: makosteszta (168)
Qqberci Creative Commons License 2007.10.20 0 0 175
A "kívül szõrös, belül nedves" az nem porszívó...
Előzmény: vitaminek (173)
vitaminek Creative Commons License 2007.10.19 0 0 174
Azután, meg, miféle kádban?...
Előzmény: vitaminek (173)
vitaminek Creative Commons License 2007.10.19 0 0 173
Akkor kivűl szőrös? Hm...
Előzmény: Qqberci (172)
Qqberci Creative Commons License 2007.10.19 0 0 172
Nem kívül nedves, hanem belül :-)))
Előzmény: Káposzta (171)
Káposzta Creative Commons License 2007.10.19 0 0 171
ha a kadban akarod kiprobalni, ne ulj be melle. remelem meg nem szolok keson.
Előzmény: Qqberci (170)
Qqberci Creative Commons License 2007.10.19 0 0 170
Nademost mi van a nedves porszívóval?...
Előzmény: makosteszta (168)
vitaminek Creative Commons License 2007.10.19 0 0 169
A szivattyút én azért fojtom,
hogy víz rajta olyan fojtón,
folyton-folyvást át ne fojjon!
vagy inkább hogy át ne follyon?
vagy ne fojlyon??
vagy még inkább:
hogy ne folyjon????
(frásznak ily problémák folyton).
:-)
Előzmény: makosteszta (168)
makosteszta Creative Commons License 2007.10.18 0 0 168

A címet olvasva azt gondoltam, meg fog nőni az áramfelvétel, aztán a videót látva alaposan meglepődtem, de hittem a szememnek. Mindig tanul az ember :) Végiggondolva, a hibás válaszra abból következtettem, hogy ilyenkor jobban zúg a gép, a nagyobb hangerőhöz meg ugye több energia kell... ez az alapismeret a zsigereimben van, az ordibálás bizony fárasztóbb a halk szónál... :D

 

Igazából úgy tévedtem ide, hogy kerestem, a mezei kerti szivattyúnkál  mekkora áramfelvétel növekedés a normális, ugyanis 5 perc után működés után levágja a biztosítékot. Fontos tudni, hogy fúrt kútról van szó, ahol, ha fogy benne a víz, nem levegőt szív a gép, hanem elkezd küszködni, mintha folytanánk a szívóóldalt.

 

És azért írok, mert nekem ez a felismerés segített megérteni a porszívó látszólagos ellentmondását:

 

Ha a szivattyút folytom, többet fogyaszt, ha a porszívót, kevesebbet.

Itt érdemes megállni az olvasással, mert a megoldás következik.

 

 

 

A folyadék nem összenyomható, ergó nem is ritkítható, ott folyton ugyanazzal a mennyiséggel küzd a járókerék, ámde a folytott porszívóban a levegőt megritkkul,  kevesebb molekulát "pofozgat", és ezen spórol. 

 

Aki nem hiszi, porszívózzon vizet! :D ;)

 

tere Creative Commons License 2007.09.26 0 0 167
:)))))))
Előzmény: Qqberci (166)
Qqberci Creative Commons License 2007.09.23 0 0 166
Lovagol a rossznyavalya... Ha megnézed, két és fél hónapja érdemi hozzászólás (szerencsére) nem volt :-)))
Előzmény: tere (165)
tere Creative Commons License 2007.09.22 0 0 165
Nem hiszem el, hogy még mindig ezen lovagoltok. :)))))))))) Olvasom egy ideje, de még nem szóltam hozzá. Sztem terheletlenül perszehogy jobban pörög és kevesebbet zabál... LOGIKUS. :) De aztán higyjen mindenki azt, amit akar. :)))
Qqberci Creative Commons License 2007.09.19 0 0 164
Jaj neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.........................
Előzmény: Vén Resu (163)
Vén Resu Creative Commons License 2007.09.19 0 0 163

Ha valakit érdekel még "fizikus" barátunk újabb ámokfutása, olvasson bele a "Kávéológia" topikba 14694-től. Garantál a szórakozás.

Qqberci Creative Commons License 2007.07.09 0 0 162
Arra gondoltam én is, hogy a visszanyert energiát kellene felhasználni a motor táplálásához...
Előzmény: DMA (161)
DMA Creative Commons License 2007.07.09 0 0 161
Ez nemigaz méréshez vezet, mert a külső nyomás segít a másik periódusban forgatni a motort, azaz energiát nyer vissza a rendszer...
Előzmény: Qqberci (159)
vitaminek Creative Commons License 2007.07.08 0 0 160
Nem ez nem a vég kezdete.
Mert a vég már megtörtént.
Ez egy kezdet nélküli vég.
Előzmény: Qqberci (159)
Qqberci Creative Commons License 2007.07.08 0 0 159
Uraim, ez itt a vég kezdete...

Találtam a pincében egy vákuumszivattyút. Háromfázisú indukciós motor,
"tappancsos" rendszerű (gumidugattyús) elrendezés, tehát nem tud szivárogni. Elején-végén visszacsatószelep... Holnap lemérem, hogy változik az áramfevétele...
Káposzta Creative Commons License 2007.07.08 0 0 158
Szvsz ez az idealis porszivo az aramfelvetel megvitatasahoz ugy baromsag ahogy van.
Mit csinal az idealis porszivo? Idealis vakumot? Nyomaskulonbseget? Ha idealis vakumot akkor semmi ertelme turbinakrol meg lapatkerekekrol beszelni, mert ezekkel idealis esetben sem lehet idealis vakumot csinalni, elmeleti szinten sem. Szerintem az idealis porszivo kipofozza az osszes molekulat meg atomot a porzsakbol, ehhez kisziv X wattorat az idealis konnektorbol es azutan 0 aramfelvetellel (idealis) dugo modjara viselkedik. Ha nyomaskulonbseget allit elo, akkor lehet turbinazni meg hatasfokozni, de az az egeszseges, ha a fizikai modell korrelal a megfigyelt jelenseggel.
vitaminek Creative Commons License 2007.07.06 0 0 157
DMA
Szinte rosszul esik, hogy veled lehet beszélgetni.
Azonnal be is fejezem, mert kompromitállak.
Te meg vizsgáltasd ki magad..:-)
Előzmény: DMA (155)
vpe5 Creative Commons License 2007.07.06 0 0 156

egy kicsit off

 

A rejtett hő az egy "frappáns" elnevezése annak a T-s diagramban vízszintes vonal alatti területnek amely arra használódik hogy a szilárd vízből (jég) folyékony legyen,  

 

Ha melegítjük a jégdarabot akkor egy darabig a hőmérséklete nem változik, mert az a hő a fázisváltozásra fordítódik , ez a fázisváltozásra fordítódott hő a Rejtett Hő ,

ezt az elnevezést ha jól tudom kb. 100 éve találták ki , ezért egy kicsit bugyután hangzik de a lényeg benne van,  (olyasmi mint a lábzsák = zokni)

 

 

Előzmény: zaccmester (71)
DMA Creative Commons License 2007.07.06 0 0 155
"Biztos, hogy nő?"
Hmmm, elbizonytalanodtam: mi nő?
Az áramfelvétele biztosan nem, sőt csökken egészen az egyensúlyi állapotig ahol stagnál a fordulatszámmal együtt. (ha addig szét nem pörög)
Előzmény: vitaminek (152)
DMA Creative Commons License 2007.07.06 0 0 154
A soros kefés motor konstans kapocsfeszültség és csökkenő terhelés hatására irdatlan fordulatszámokat érhet el, "optimális" esetben képes sajátmagát szétpörgetni. Lásd kávédaráló üresen járatásának tilalma.
Vagyis a befogott cső csökkenti a terhelést, ezt elfogadhatjuk mint bizonyított tényt :-)
A képleted alapján világos az oka is. Kész, itt a vége, ülést berekesztem :-))
Előzmény: vitaminek (152)
vitaminek Creative Commons License 2007.07.05 0 0 153
javítás:
Watt= Pascal x m3/s
Előzmény: vitaminek (152)
vitaminek Creative Commons License 2007.07.05 0 0 152
Mondjuk, a villamos részét nem ismerem- te azt mondod-csökken a terhelés, és felpörög- ez lehet igaz.

"Kérdés: mitől csökken a terhelés?"
A kérdésedre könnyű válaszolni, mert érthető.

Watt= Pascal x m3/h (másképp: vitaminek :-)
Ez igaz képlet. Ha a m3/s (vagyis vitaminek) nullához közel csökken, (teljesen nem szűnik soha meg- arra ügyelek!) akkor a TERHELÉS CSÖKKEN, és az olyan motor, ami ettől felpöröghet- fel is pörög...
Csak azt hiszem, az áramfelvétele legalább is stagnál, de nem nő.
Biztos, hogy nő?
Mert akkor tovább kell gondolkodni...
Előzmény: DMA (148)
Who111 Creative Commons License 2007.07.05 0 0 151
"De mondom, ismerni kell a gépet."

Soros gerjesztésű kefés-kommutátoros, ún. univerzális-motor.
Ez van minden porszívóban. (Meg elektromos kéziszerszámban, ami hálózatról megy.)
Az elv ua. mint az önindító, persze behúzó mágnes nélkül.
Mivel kommutátoros, ezért még az is mindegy neki, hogy egyen, vagy váltakozó
feszültséget kap.
Csak a fordulatszabályzó elektronika nem szereti az egyent... :-)
Előzmény: vitaminek (147)
DMA Creative Commons License 2007.07.05 0 0 150
Olvass vissza kicsit és meginog az önbizalmad :-)
Előzmény: determinators (149)
determinators Creative Commons License 2007.07.05 0 0 149

mitől csökken a terhelés?

A porszívó ha befogod a csövét akkor nem szállít levegőt ezért a teljesítményfelvétele minimális.

A centrifugál szivattyúk is hasonlóan viselkednek. Akkor vesznek fel legkisebb teljesítményt, ha nem szállítanak. 

Előzmény: DMA (148)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!