Keresés

Részletes keresés

zjakabfi Creative Commons License 2015.05.18 0 0 16

Nem pörög a topik, pedig biztos lenne téma. Surányban csatornáznak most.

Hídról egyelőre én csak egyről olvastam, ami Kisoroszinál lenne és kizárólag gyalogos- és kerékpárforgalmat bonyolítana le.

Szomorú aktualitás, hogy nemrég meghalt Pásztor révész Úr, aki Szentendre belváros és a sziget között szállította az utasokat.

Pócsmegyernél új, Balatonról kishajó van, igaz múlt hétvégén nem az járt.

Surányban lesz idén is kompátkelés júliustól.

sajnos a Verőce/Kismaros-Kisoroszi rév újra indításáról eddig semmit nem hallottam.

 

citromfű Creative Commons License 2011.07.13 0 0 15

Sziasztok! Először is nagy örömmel csatlakozom, elmondhatatlanul szeretem ezt a térséget.  Tahitótfaluban az Orgona utcában veszek ki hamarosan egy házat, és érdeklődöm, hogy van-e itt tahitótfalui vagy tahi valaki, és ismeri-e akörnyéket. Köszi és üdv!

zjakabfi Creative Commons License 2011.05.08 0 0 14

Surány és Felsőgöd közt jár a rév újra, egyelőre hétvégenként.

 

Előzmény: Fáradt Vándor (13)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2011.04.14 0 0 13

Ébredezik a természet, gondoltam én is felébresztem ezt a topikot... :)

zjakabfi Creative Commons License 2010.06.11 0 0 12
Talán mára visszahúzódott már, elvileg ma már járt a rév, az autóskomp még nem.
Előzmény: Fáradt Vándor (11)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2010.06.07 0 0 11
Egész pontosan a határcsárdai rév révháza Monostoron...
Előzmény: Fáradt Vándor (10)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2010.06.07 0 0 10
Felhozom, hátha...

Határcsárda révház, ma délelőtt...

zjakabfi Creative Commons License 2007.10.16 0 0 9

Én úgy tudom nem lesz. Ahol a híd keresztezi a szigetet, ott bőven az ivóvízkutak védőterülete van, oda nem mehet be autó.

Van egy kis épület a Nagyduna parton, amit fegyveres őr véd, mert onnan indulegy vízmű alagút a Duna pesti patjára. Egyszer az őrig elbicikliztünk.

Viszont kis híd lehet Szentendrére. EZ megoldaná a kerülést Pócsmegyerig, Kisoroszi ebből viszont semmit nem érezne.

Előzmény: czagaica (5)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2007.10.01 0 0 8
A déli végen (Monostoron) lassan de biztosan alakul a dolog, már a határcsárdai komptól a faluba megvan, jövőre állítólag a faluban is lesz egy kevés...
Előzmény: czagaica (7)
czagaica Creative Commons License 2007.10.01 0 0 7
Akkor jó. A sziget innenső végére is terveznek hidat, ami állítólag jövőre elkészül. Gyalog- és kerékpáros-híd lesz (3 méter széles) és Kisoroszit köti majd össze a 11-es úttal, ahol most a rév van. Sajnos a kismarosi révet megszüntették. Mikor lesznek már kerékpárutak is a szigeten?
Előzmény: Fáradt Vándor (6)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2007.09.28 0 0 6
gy tűnik lesz bejáró, csak a mikor a kérdéses...
Előzmény: czagaica (5)
czagaica Creative Commons License 2007.09.28 0 0 5
Látom pangás van itt mostanság, de azért megpróbálom. Üdvözlet mindenkinek! Nekünk Kisorosziban van házunk, telkünk, sőt a lányom még a lovát is tartja. Tényleg rossz nagyon visszamenni a városba, de sok tősgyökeres pesti szerint meg pontosan a „mifajtánk” miatt van nagy szmog, mert állandóan ingázunk, miközben ők BKV-znak. (Én sokat járok ki busszal és révvel.)
Mik a hírek az M0 híd szigeti lehajtójáról? Tudtok valamit? Én attól tartok, hogy a 11-es úton, Visegrád felől jövők is inkább feljönnek majd a szigetre, és fordítva, vagyis lényegesen megnő majd a forgalom. Lehet, hogy a teherautók is rászoknak, mert gyorsabb lesz.
Előzmény: Fáradt Vándor (-)
zjakabfi Creative Commons License 2007.07.03 0 0 4

Vasárnap este vagy hétfő reggel bejönni ugyanolyan gyomorfeszültség, mint iskoláskoromban. És másoknak is.

Előzmény: Fáradt Vándor (3)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2007.07.03 0 0 3
És hogy fáj a fejem, meg a rosszullét kerülget, mikor akár egy hétvége után is be kell menyjek a büdös városba...
Előzmény: Fáradt Vándor (2)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2007.07.03 0 0 2

Nekünk  Horányban van telkünk de hasonló a felállás, miont nálad/nálatok... most már egy egész nyár nekem is sok lenne, de egy hétre/hétvégére én is bármikor kapható vagyok...

 

Regionális topikok között (ahvá ezt valónak érzem) nincs, úgyhogy gondoltam, nyitok egy "all-in-one" topikot...

Előzmény: zjakabfi (1)
zjakabfi Creative Commons License 2007.07.03 0 0 1

Surányban van telkünk 1957 óta, én 77 óta járok oda. Jó kis hely. Nyugis, csendes. Gyermekkoromban minden nyarat ott töltöttem, be se jöttem Bpre. Ma erre már nem vágynék, de havonta 1-2 hétvége mindig jó érzés kint.

Az egyik kedvencem a Pócsmegyeri templom felirata, amibe már pár latin tanár bicskája beletörött.

E falvakkal, üdülőhelyekkel kapcsolatos topik nincsen még?

Kinga-Kaszi Creative Commons License 2007.07.03 0 0 0
Hah0
Fáradt Vándor Creative Commons License 2007.07.03 0 0 topiknyitó
Tehát Szentendrei-szigetiek ide!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!