Keresés

Részletes keresés

mollpe Creative Commons License 2007.07.05 0 0 25
Made in China, az biztos. (mit nem Kínában gyártanak manapság?)  Viszont én meg ezt lesz@rom, nálam nem szempont. Amúgy ez nem kimondottan szintetizátornak készült,  csak egy + benne, hogy a K-Station engine-t beletették. Ebből sikerült kicsavarnom olyan soundot, ami most tetszik. A nord2-ből a hasonló sound nem jött ki ilyen jól, a torzítója más. A virus b-ből meg egyáltalán nem.Ebben felnyomom az overdrive-ot, és mosolygok, mert tecccikk!  A  szűrők sem rosszak, sőt.
Előzmény: Törölt nick (24)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.04 0 0 24
És nincs enki túl vékonyka hangja, meg nekem olyan játéknak tűnik érzetre és kidolgozásra.
Előzmény: mollpe (23)
mollpe Creative Commons License 2007.07.04 0 0 23
Egy x-stationt vettem. Hangkártya, VA szinti, midi kontroller, effekt stb. egyben. eléggé univerzális a cucc. 
Előzmény: Törölt nick (22)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.04 0 0 22
Melyik Novation-t vetted meg?
Előzmény: mollpe (20)
mollpe Creative Commons License 2007.07.04 0 0 21

"Most egy novationt vettem és meglepő, de az én céljaimnak megfelel."

 

Persze, ez eddig mind az x tucat szintimmel így volt. :) 2 hétig, aztán jöhet egy másik. Már ennek is ki van nézve az utódja... :)

 

Ez itt egy drágaság: :))

 

 

http://www.thomann.de/at/futureretro_revolution.htm

Előzmény: mollpe (20)
mollpe Creative Commons License 2007.07.04 0 0 20

Sajnos, a 3-asról nem sokat tudok írni, fél órát ha próbálgattam anno a hitspace-eseknél.  Valaki viszont felrakott a lapjukra egy 10 perces PRESET demot, az szerintem magáért beszél. A nord2x-ben változtatások vannak a hangkeltő rendszer paramétereiben is, +polifóniában is, stb.   A nord2-ből egész jó kis tb-SZERŰ! hangokat lehetett előállítani, ha rányomtad pl. a torzítóját, nyers analóg hangja volt.  A 2x viszont (ez megint szubjektív) szerintem nem kevés analóg szintit is leszól, és ez a szűrőkre is elmondható. De megint mondom, ez az én ízlésemnek felel meg. Más a virusra esküszik. Nekem az nagyon nem jött be a legalábbis "b" verzió.

Most egy novationt vettem és meglepő, de az én céljaimnak megfelel. Itt kissé viszont zavaró, hogy monotimbrális és viszonylag kevés a polifónia is, (8).

 

Előzmény: Törölt nick (19)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.04 0 0 19
Köszi a leírást.
Lenne egy kérdésem.
Én elég nehezen tudok dönteni a Nord Lead 2(x) és 3-as között.
Nincs ezzel valami tapasztalatod véletlenül?

Ja és miben látod jobbnak a 2x-et a sima kettesnél?
Előzmény: mollpe (18)
mollpe Creative Commons License 2007.07.04 0 0 18

Nekem igen különös szempontjaim vannak egy hangszer választásánál. Az első kritérium,  mennyire tudok vele tb303 hangzást "reprodukálni". Mivel, ez nemcsak magán a hangkeltésen múlik, hanem döntő még a slide és accent funkció is,  ezért egy sima hangmodulnál az erre való törekvések igen korlátozottak. Ami viszont nagyon is jól tesztelhető, az pl. a szűrők.  Ezt leírni nem tudom, mert meg kell hallgatnod, de a nord digitális szűrője számomra fényévekkel veri a jp-ét.

Röviden, a nord hangzása sokkal közelebb áll egy analóg szintiéhez, mint a jp-é.

Ja, nekem nord 2 rack-em volt. Mostanság próbálgattam hosszabb ideig egy nord2x-et, amit nem győök agyondícsérni. Ez az ami kell(ene) nekem. Én most egy novation szintit vásároltam, de ezzel is meg vagyok elégedve.

Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.04 0 0 17
Megköszönném, ha leírnád, hogy miért tetszik jobban a Nord (és melyik), a JP szériánál?
Pro és kontra.
Előzmény: mollpe (16)
mollpe Creative Commons License 2007.07.04 0 0 16

Nincs köztük, mert ha már nem analóg, akkor mindenképpen  nord-ot választanék. Nekem a jp8000-es széria nem jön be. Mikor a nordomat anno megvettem, pont

egy jp8080 volt az alternatíva.  Nem kellett sokáig hasonlítganti, hogy a nord2-t vegyem meg. Persze, ez megint erősen szubjektív.

Előzmény: Törölt nick (15)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.03 0 0 15
Nagy Roland fun vagy. :)
és a JP-8000 vagy 8080 közte sincs... juj
Előzmény: mollpe (13)
mollpe Creative Commons License 2007.07.03 0 0 14

Ja, és még pár csöves torzító, kompresszorok, stb. effektek.

 

Előzmény: mollpe (13)
mollpe Creative Commons License 2007.07.03 0 0 13

Jó, írok szettet:

 

2 db          tb 303

1db           mc-202

1-1 db       tr-808, 909

1    db       sh-101

1    db       juno-106

1   db        sh-2000

1db           jp-8

2 db          sp-606

 

Igen, ez mind Roland!!!!

 

Előzmény: Törölt nick (11)
mollpe Creative Commons License 2007.07.03 0 0 12
Persze, hogy szubjektív. :)   De sebaj!!! :))))
Előzmény: Törölt nick (11)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.03 0 0 11
Na, ez erősen szubjektív volt.
Való igaz, hogy legendás és jó cuccról van szó, de igen csak limitált a felhasználhatósága, sőt sok ellenérvet kaphat, hogy igen csak rojtosra lett járatva a techno éra miatt és már a csapból is az folyt egy ideje.

De másik gondolat, hogy ilyenkor jöhetne egy másik ember, pláne ha technóőrült és az meg mondhatná, hogy nem is: mert a legjobb hangszer ever a TR 909

én meg akkor erre azt mondanám, hogy inkább a kettő együtt és csak ha elektróról beszélünk, de akkro is inkbáb a retrós/technós vonalról.

Egyébként én is szeretem a hangjukat, de ha választani kellene én inkább hangszer szetteket tudnék, ha meg egyet kellene, akkor talán a Nord Lead lenne az, mert tökélyre vitte az analóg hangzást (amennyire VA lehet), az analógok használati szánalmassága nélkül ezen kívül meg korszakot nyitott.
Előzmény: mollpe (10)
mollpe Creative Commons License 2007.07.03 0 0 10

Micsoda tudatlanság, ohhh Istenem!!!! :)))

 

TB-303

Törölt nick Creative Commons License 2007.07.03 0 0 9
Na igen, a dicső régi korok.
Na de tényleg, melyik is az a hangszer? És leginkább: milyen szempontok szerint mérve a legjobb? :)

Előzmény: mollpe (7)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2007.07.03 0 0 8
És melyik volna az?
Előzmény: mollpe (7)
mollpe Creative Commons License 2007.07.03 0 0 7
Azért az alapvetés, hogy az univerzum legjobb hangszerét mégis a Roland gyártotta le...
Előzmény: Törölt nick (5)
slambus Creative Commons License 2007.07.02 0 0 6
A Korg TR-61-ről mi a véleményetek? A Roland és  Yamaha azonos  vagy közel árú termékeivel összehasonlítva.
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.02 0 0 5
Egyértelmű, hogy Korg, kivéve a Roland JP-8000-et, ami néhány Korggal felveszi a versenyt, sőt...
mollpe Creative Commons License 2007.07.02 0 0 4

Értelmetlen.

Ki kell próbálni a két kinézett cuccot, amelyik jobban megfelel a célodnak, azt kell megvenni.

Előzmény: Fáradt Vándor (3)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2007.07.02 0 0 3
Igen pont ez a kérdés... meg persze az, hogy melyik az Opel, és melyik a Mercedes?
Előzmény: mollpe (2)
mollpe Creative Commons License 2007.07.02 0 0 2
Miért választ valaki skoda helyett opelt, vagy éppen opel helyett skodát? 
Fáradt Vándor Creative Commons License 2007.07.02 0 0 1
Lehet nem fogalmaztam egyértelműen, de pont erre gondoltam... miért választott valaki mondjuk egy Roland digitális zongorát Korg helyett, vagy másvalaki miért Pa1XPro-t vett VA-76 helyett...
Előzmény: MidiTom (0)
MidiTom Creative Commons License 2007.07.01 0 0 0
Költői kérdés.

Mivel mindkét gyártónak széles a gyártmányskálája, szintetizátort, erősítőt, HD recordert, gitár eletronikát, stb. gyártanak, csak két konkrét berendezést lehet összehasonlítani, a gyárakat nem igazán.
Persze fel lehet tenni a kérdést másképpen is. Pl.:

- melyik gyár termékei megbízhatóbbak?
- melyik termékeknek egyszerűbb a kezelhetősége?
- melyiknek jobb a supportja, szervize?
- teljesítmény / ár viszonyban két készülék közül melyik a jobb?
- hangzás szempontjából melyik a jobb (megintcsak két konkrét cuccot lehet összevetni)
- külvilággal való kapcsolat, tárolás szempontjából melyik cég követ szimpatikusabb utat?

Meg ilyesmik...
Ezekről talán inkább lehet beszélgetni, és talán árnyaltabb kép alakul ki.
Előzmény: Fáradt Vándor (-)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2007.07.01 0 0 topiknyitó

Natehát... Korg vagy Roland?

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!