Keresés

Részletes keresés

quish Creative Commons License 1,5 órája 0 0 780922

Egyebkent miert tetted le a nyelvvizsgat?

Előzmény: goose5 (780919)
quish Creative Commons License 1,5 órája 0 0 780921

Te figyelj :-).

En csak annyit kerdeztem toled regebben, hogy mit ertesz azokbol a videokbol, amiket belinkelsz? Mert eros a gyanum, hogy nem sokat :-).

Most meg azt probalod bizonyitani, hogy kozepfoku nyelvvizsgad van, amire autodidakta modon tanultal...

Tudod, nekem semmilyen nyelvvizsgam nincs, szoval szamomra tok mindegy. A kerdes meg mindig az, hogy mit ertesz abbol, amit nagykepuen beteszel? :-).

Sörenstam Creative Commons License 2 órája 0 0 780920

Én hiszek neked :)

Nyelvészetet tanultál az egyetemen?

goose5 Creative Commons License 2 órája 0 1 780919

a nyelvvizsgáim teljesen függetlenek a középiskolától

autodidakta módon tanulok nyelveket

35 éves koromban pontgyűjtés céljából három tárgyból ismételten érettségiztem ( emelt szintű történelem és német , valamint orosz )

annak idején a középiskolában nagyon rossz tanuló voltam mert leszartam az egészet ; kivéve az angol nyelvet amiből kitűnő tanuló voltam , de már akkor is autodidakta módon tanultam

Előzmény: quish (780909)
quish Creative Commons License 3 órája -1 0 780918

Najo, en ezt ugy ertettem, hogy normalis idoben erettsegizett (es lett angol es nemet kozepfokuja), az oroszt meg kesobb, 35 evesen tette le, mikor az egyetemre jelentkezett.

Aztan lehet, hogy en ertem rosszul.

De hogy oszinte legyek, eros ketsegeim vannak azzal kapcsolatban, amit ir :-).

Előzmény: Sörenstam (780917)
Sörenstam Creative Commons License 3 órája -1 0 780917

oroszból meg egy alapfoknak megfelelő érettségim ( amit akkor abszolváltam amikor 35 éves koromban egyetemre jelentkeztem 

Ezt írta Gyatlovka, csak nem értem, mert olyan, mintha akkor érettségizett volna, na mindegy...

Előzmény: quish (780916)
quish Creative Commons License 3 órája -1 0 780916

Nem :-)

Azt irta, hogy akkor egy fel evet volt egyetemen.

Előzmény: Sörenstam (780913)
Sörenstam Creative Commons License 3 órája -1 1 780915

Bocsánat, hogy nem tőled kérdeztem, tehát 35 voltál, amikor oroszból érettségiztél? Nem cikizni akarlak, tényleg érdekel.

Előzmény: goose5 (780907)
alaptalan Creative Commons License 3 órája -1 0 780914

psssszt!

Előzmény: Aurelius Respectus (780911)
Sörenstam Creative Commons License 3 órája -1 1 780913

Azt írta, 35 évesen tette le a nyelvvizsgákat. Nem?

Előzmény: quish (780909)
Aurelius Respectus Creative Commons License 3 órája -1 1 780912

itt egy könyv a témáról, elég megnézni a fejezetcímeket

https://www.antikvarium.hu/konyv/karady-viktor-kozma-istvan-nev-es-nemzet-127067

Előzmény: Aurelius Respectus (780911)
Aurelius Respectus Creative Commons License 3 órája -1 1 780911

dosnak van igaza

a 20-as, 30-as években elvárták az állami alkalmazottaktól hogy magyar nevet vegyenek fel ( ha nem volt )

Előzmény: alaptalan (780910)
alaptalan Creative Commons License 3 órája -3 1 780910

zsidó lehetett az a sváb!

A 20-as években leszarták, ha valaki sváb volt!

Előzmény: dos48 (780834)
quish Creative Commons License 3 órája -2 0 780909

Hat biztos lehet gimnazistakent ket nyelvbol kozepfoku vizsgat tenni, nekem teljesen mindegy, viszont nehezen hiszem el :-).

Előzmény: goose5 (780903)
Aurelius Respectus Creative Commons License 3 órája -2 0 780908

így tényleg nem sok értelme volt odajárnod

Előzmény: goose5 (780907)
goose5 Creative Commons License 4 órája 0 3 780907

az ott töltött idő kb 80 százalékában olyan tárgyakkal és témákkal kellett foglalkozni , amelyek nem érdekeltek

( mint pl . a dögunalmas 19. századi szépirodalom olvasása és elemzése , elméleti nyelvészet stb.)

az elméleti nyelvészet elvileg érdekes téma lehetne , csak nem az a semmitmondó , tautologikus szőrszálhasogatás , mint ami az első félévben volt

igazából csak az ószláv nyelv érdekelt , valamint az orosz és ukrán anyanyelvű lektorokkal való beszélgetés

Előzmény: Aurelius Respectus (780906)
Aurelius Respectus Creative Commons License 4 órája -3 0 780906

Miért volt csalódás ? 

Ha nem egy durván hajtós egyetem, jó dolog ott lenni.

Előzmény: goose5 (780903)
goose5 Creative Commons License 4 órája 0 3 780905

miért hazudsz ?

nem ugyanaz a videó

meg sem nézed de ítélkezel

Előzmény: Brewial Whore (780894)
Anyóca99 Creative Commons License 4 órája 0 1 780904

Ötletet kaptam  na . :-)

Bár totál reménytelen vagyok , hiszen egy lavór vízben is képes lennék belefúlni . Próbáltak úszni tanítani , de jól kiderül mekkora víziszonyom van , amit nem tudtam legyőzni .

Előzmény: robopassmeet (780902)
goose5 Creative Commons License 4 órája 0 2 780903

miért ne lehetne két nyelvből középfokú nyelvvizsgám ??

egyébként pedig csak gimnáziumot végeztem

35 éves koromban aztán fél évet jártam egyetemre de súlyos depresszióba estem és nem tudtam folytatni az egyetemre járást

egyébként számomra az egyetem óriási csalódás volt

Előzmény: quish (780897)
robopassmeet Creative Commons License 4 órája -1 0 780902

Fát vágni mégy?:-)

Előzmény: Anyóca99 (780901)
Anyóca99 Creative Commons License 4 órája -1 1 780901

Isten bizony veszek egy kisbaltát !

Ne röhögj ki  ! .... de mióta a lányom azt álmodta , hogy a Dunába estem autóstól  (naná , hogy belefulladtam , hisz úszni sem tudok) , valami mindig mocorog bennem ... és hetente többször kell valamelyik hídon átmennem .

... és azóta csakis a belső sávban . (normális vagyok én amúgy ? :-D )

Előzmény: Sarah Lund (780877)
pamacska a migráncsmacska Creative Commons License 4 órája -4 1 780900

Egymás után mondják le a szextilalom miatt a Balira tervezett nyaralásokat a turisták

Még be sem vezették, ennek ellenére már most elijeszti a turistákat Bali turistaparadicsomától az Indonéziában tervezett szextilalmi törvény – jelentette a Daily Telegraph című ausztrál lap. A jogszabálytervezet szerint börtönbüntetéssel sújtanának mindenkit, aki házasságon kívüli szexet folytat, sőt, még azt is tiltanák, hogy nem házas emberek egy fedél alatt éljenek.

A törvény a külföldiekre is vonatkozna, és nem csak az ott élő külföldiekre, hanem a turistákra is, és nagy csapás lehet a turistákból élő Balira. Félő ugyanis, hogy a törvény miatt sokan nem utaznának oda, attól tartva, hogy végül csak egy indonéz börtönben kötnek ki.

Egy ausztrál üzletasszony, aki 30 villát üzemel Bali szigetén, a Telegraphnak elmondta, már most vannak vendégek, akik visszamondták a nyaralásukat. Elizabeth Travers közölte, a törvénytervezet nagyobb csapás a turizmusra, mint a terrorizmus, vagy a természeti katasztrófák veszélye. A nő kijelentette: Ha a kormány komolyan veszi ennek a törvénynek a betartását, az elpusztítaná az idegenforgalmi ipart Balin.

Nem véletlen, hogy Joko Widodo indonéz elnök pénteken arra kérte a parlamentet, hogy függesszék fel a tervezetről szóló vitákat, hogy jobban megvizsgálják, annak milyen hatása lesz az országra.

https://24.hu/kulfold/2019/09/22/bali-szextilalom-indonezia-turizmus/

azért nem egészen értem, hogyan akanák betartatni, a foglaláskor be kell mutatni a házasságlevelet, vagy mi?

Anyóca99 Creative Commons License 4 órája -1 3 780899

Szent gatyamadzag !  Páncél-öltözeted nincs véletlenségből ?

..... és még felvonulgatsz is ? :-)))

Papa egy világ dőlt bennem össze . Ilyen faszságokat (má' bocsánat !) hótt' komolyan venni ?!

De nyilván bennem van a hiba .... szikrányi tekintélytisztelet nem szorult belém asszem' .

Előzmény: dos48 (780866)
Anyóca99 Creative Commons License 5 órája -2 3 780898

"Nem lehetsz olyan magyar mint én, az első világi magyar lovagrend lovagja.  Rozumisch?    :)

És a Vitézi Rend vitéze amit még Magyarország lovastengerész kormányzója alapított.  :)))) "

Óóóóó lovag úr ... oszt' ettől magának ócsóbb' a kenyér ?

Vagy mire jó a lovagsága ? Mert hogy ettől nem lesz magyarabb senki másnál , az tuti .

Előzmény: dos48 (780777)
quish Creative Commons License 5 órája 0 2 780897

Te milyen iskolat vegeztel es miert van kozepfoku nyelvvizsgad angolbol es nemetbol?

Előzmény: goose5 (780874)
dos48 Creative Commons License 5 órája -1 0 780896

Ez így van.  De az enyim szebb volt.    :))))

Előzmény: Brewial Whore (780892)
Brewial Whore Creative Commons License 6 órája -3 1 780895

nem akarok delgombot, de ezért érdemes lenne...

Előzmény: Aurelius Respectus (780890)
Brewial Whore Creative Commons License 6 órája -4 0 780894

Ne hazudj, ugyanaz a videó.

Előzmény: goose5 (780885)
Brewial Whore Creative Commons License 6 órája -4 2 780893

nőnél az dicséretes, ha szereti a szerszámot...

Előzmény: Sarah Lund (780860)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!