Keresés

Részletes keresés

pattyi17 Creative Commons License 2015.12.10 -1 0 3474

Kedves fórumozók!

Konduktor vagyok, nem ismertek olyan családokat Heves megyében, ahol mozgássérült gyermek nevelkedik és szüksége lenne mozgásfejlesztésre? Köszönöm előre is! 

4Hópihe Creative Commons License 2015.11.17 0 0 3473

gondolom egy igazi velőt rázó nevetéssel nem tud megküzdeni a záróizom feszességileg..

 gondolj arra amikor harmadik trimeszterben voltál, szerintem nálad is előfordult hasonló egy jó izü nevetés kapcsán.

az egész test tonustalanságára nincs elképzelésem.

Előzmény: gema07 (3472)
gema07 Creative Commons License 2015.11.10 0 0 3472

Sziasztok!

Van egy problémánk, amire tanácsot kérnék, ha volt már valaki hasonló cipőben.

Nálunk van egy olyan gond, hogy ha sokat nevet a leányzó, akkor tónustalanná válik, szinte összecsuklik. Ilyenkor nehéz megtartani, mert már több, mint 30 kg. De a másik, súlyosabb problémám, hogy ilyenkor a záróizmokat sem tudja tartani, azaz igen sokszor jár a nevetés bepisiléssel. Olyankor is, ha előtte volt wc-n.

Ezzel a helyzettel mit lehet kezdeni?

Voltunk orvosnál, mert a szervi problémákat ki akartuk zárni, és valóban, szervi eltérés nincs. És a kórós nevetés diagnózisa sem áll fenn. Ötleteket, tanácsokat kérnék. 10 éves, nem akarom pelenkázni, de azt sem akarom, hogy nevetés nélkül élje az életét.

 

gema07 Creative Commons License 2015.10.16 0 0 3471

Azért néhány gondolatot felvázolhatnál!

gema07 Creative Commons License 2015.09.28 0 0 3469

Volt valaki mostanában Sopronban rTMS kezelésen?

4Hópihe Creative Commons License 2015.09.05 0 0 3468

mi elkezdtk a középsulit egy alapitványi iskolában.

nehéz idöszak elözte meg a felvételi idöszakot.. ott ahol azt gondoltuk felveszik az elutasitott helyhiányra hivatkozva, majd egy hnap mulva amikor az alapitványi jelezte,hogy felveszi-akkor kldött az intézmény levelet másik két szakot ajánlva.

az alapitványiba november ta jártam be én aztán papirral aztán gyerekkel. aztán ujra gyerekkel, majd a felvételi ahol nekem is kellett felvételi beszélgetnem, sosem kaptam egyetlen biztatást sem,hogy van esély rezzenéstelen arccal hallgattak.. majd a felvételi után hivogattak telefonon  a kérdéseikkel mig végl közölték,hogy megprobálják, ilyet még nem csináltak,nem igérnek semmit és szerzödést is köttettek velem, ha nem megy nem eröltetjk.

 az elsö hét glyatáborral kezdödött, fel sem merlt bennk,hogy ne vinnék el, megoldásokat találtak a nehézségekre,j példákat mutattak a tanárok  a többi gyereknek, mindenki segitökész volt jó indulattal,  a tanárok is hajlandóak voltak megfogni a kezét ha erre szksége volt.a gyerekek barátkoztak vele segitették biztatták,ha egy nap kevesebbszer esettel,hogy ez jobb nap,mint az elöző,törekedtek arra,hogy mindenben részt vehessen,pl a kirándulás ahol addig megy ameddig birja és onnan egy segitö visszaviszi a táborhelyre, vagy az utazásnál a plusz kajákat szállit kocsiba átltették,hogy ne kelljen csomagostul kirándulnia a táborhelyig még 4,km megtennie,ugyanez visszafelé is fontos volt, kérdezgették jl érzi e magát,

annyi pozitiv élménnyel érkezett haza ami teljesen átalakitotta, ö ugy fogalmazott több élmény volt ebben az egy hétben,mint 8év alatt. nem volt bántás,és bánt megjegyzés.

egy szóval erös kezdés volt...egy percig sem érezte magányosnak kitaszitottnak magát.

 nekünk jól indult ez a tanév.

Előzmény: gema07 (3466)
gema07 Creative Commons License 2015.09.04 0 0 3467

 Eladó a fenti lányka bicaj, 8-14 évesnek, elsősorban mozgássérült, egyensúlyzavaros kislánynak. Részletek és ár nálam privát üzenetben kérhető.

gema07 Creative Commons License 2015.09.04 0 0 3466

Sziasztok! Nem megy a fórum, nincs semmi kérdés, nincs érdeklődés?

 

gema07 Creative Commons License 2015.08.04 0 0 3465

Ja azt elfelejtettem, hogy olyan utánfutót érdemes venni, ami babakocsiként is jó. Mivel a hagyományos babakocsikhoz képest a kereke kimondottan nagy még télen, hóban is lehet tologatni.Ez a miénk, egy speckó utánfutó, a mai napig nem bántam meg, hogy megvettük. speciális ülés van benne karfával, fejtámlával, kipárnázva, 5 pontos biztonsági övvel, szóval sérült gyereknek valóban álom, azaz az anyukának. Csak sajnos már kinőttük.

gema07 Creative Commons License 2015.08.04 0 0 3464

Sziasztok, kicsit halódik a fórum. Az Otto Bock Eco buggy közgyógyra valóban ingyen van, de én úgy tudom 6 év a kihordási ideje. Az összecsukás és a kinyitás valóban nehézkes, be kell járatni. Én folyton feszegettem, mert nem voltam eléggé erős ahhoz, hogy egy pöccre kinyissam. Egyébként, ha van közgyógy, akkor igenis ragaszkodni kell a kocsihoz, mert az jár a sérült gyerekeknek. Az én lányom is jár, de hamar elfárad, ő már 30 kg, képtelenség hosszabb távon cipelni. De az Otto Bock sem bír ki 50 kg-t hiába van erre hitelesítve, nagyobb súlynál a bolygókerék már nyeklik.

Viszont, akinek kicsi gyereke van és szeret, vagy nem szeret, de kell sokat bicajoznia, annak nagyon melegen tudom ajánlani az utánfutót a bicajhoz. Nekünk az van és azt bánom, hogy már nem vettem a kezdetektől ilyet. Sérült gyerek szállítására sokkal ideálisabb bármely bicajos gyerekülésnél és esőben is véd és garantáltan nem burul fel. Az én bicajom kosara már össze vissza nyomódott a sok borulástól de a gyerek még egyszer sem esett sem ki, sem le belőle, és még csak fel sem borult a szerkezet. Akit érdekel, teszek fel képet.

hbad Creative Commons License 2015.07.20 0 0 3463

Szia!

 

Az Otto bock eco buggy közgyógyra felírva ingyen van!! Én is most irattam, úgyhogy ez biztos.

Akkor kell fizetni, ha nincs közgyógyotok és úgy írják receptre. De gondolom, van közgyógyotok.

Kihordási idő emelt eü címén 3 év.

Előzmény: móka77 (3462)
móka77 Creative Commons License 2015.07.20 0 0 3462

Sziasztok! 

 

Mi is esernyőre csukható babakocsit keresünk, és valamelyikőtök azt írta hogy az Otto bockot ingyen adják. Nekünk 29000.- ért mondták és van kihordási ideje. 

A lányunk 16 kg és csak arra kellene hogy ha elfárad ne én cipeljem, mert hosszabb távon már nem igazán bírom....

Ha esetleg tudtok olyan oldalt amin tudnék nézegetni;  használt is jó, azt megköszönném.....

Valaki írta hogy természetgyógyász nál voltak és ahogy kivettem jó volt és használt. Ha meg tudnád írni hogy hol voltatoj az is segítség lenne. Már mi is bejártunk jó pár helyet és szerinrem egyik másik nekünk is segített.....

Stóval ha van időtök szívesen veszem a hasznos tanàcsaitokat! Köszönöm Mónika

hbad Creative Commons License 2015.06.19 0 0 3461

Szia Gema07,

köszi a választ, bocsi, hogy csak most írok, nem néztem be ide.Végülis egy sima 15 kg-tól használható ülésünk lett és azt kiegészítettük Belt upp övvel.

 

Most kaptunk kiírásra Otto bock eco buggy kocsit, nektek van esetleg ilyen?

Mert az a problémám vele, hogy konkrétan nem tudom kinyitni,nagyon szorul az egész, sehogy sem akar beakadni a két leszorító az oldalán, így nem tudom hogy fogjuk használni.Ez a kocsi ilyen, vagy létezik valami praktika a kinyitásához?

Nekem folyamatosan nyitni-csukni kéne, mert autóval közlekedünk...

Előzmény: gema07 (3460)
gema07 Creative Commons License 2015.05.05 0 0 3460

Szia, mi anno egy CHICCO Key ülést vettünk. Ez nem 5 pontos, szerintem ebben a kategóriában már nem igazán van 5 pontos. Nekünk bevált, egészen tavalyig 9 éves korig, 135 cm-ig tudtuk használni. A fejtámla magassága állítható és az ülés szélessége is. Javaslom minőségileg a jobb ülés felé törekedjetek. Mi úgy csináltuk anno, hogy a MÁK-nál igényeltünk személygépkocsi átalakítási támogatást súlyos sérült, vagy valami hasonló címszó alatt, szállításához. Erre meg is kaptunk 30.000 Ft-ot, abból vettük a gyerekülést. Ez akkor 33.600 Ft volt.

Előzmény: hbad (3459)
hbad Creative Commons License 2015.04.26 0 0 3459

Sziasztok!

 

Újabb kérdéssel jöttem ide is, hátha van ötletetek:

Ti milyen autós gyerekülést használtok? Kinőtte fiam hosszra (105 cm magas, 15 kg.) a 9 kg-tól használható ülését, és most keresgélek valamit, ami belső 5 pontos övvel rendelkezik, de még sokáig tudnánk használni, tehát a fejtámla is állítható legyen magasra..Létezik egyáltalán ilyen? (a 15 kg-tól használható ülések már nem belső övesek sajna)

Szóval Nálatok mi van használatban?

 

Előre is köszi, aki ír.

hbad Creative Commons License 2015.04.14 0 0 3458

:))

Persze, létezik kádparaván, ami csak félig takarja a kádat, nagyon praktikus ilyen esetekre:)

pl. ilyesmik:

http://www.furdoszobawebshop.hu/webaruhaz/kadparavan/

 

 

ezt csak úgy hirtelen kerestem Neked, de gondolom többféle létezik.

Előzmény: gema07 (3457)
gema07 Creative Commons License 2015.04.14 0 0 3457

Nem akarok feltétlenül, de amikor Eri kezébe adom a zuhanyrózsát, garantáltan vizes leszek :-)

Valami félparavánféle kádra van?

4Hópihe Creative Commons License 2015.04.13 0 0 3456

az elsö ugye költői kérdés ??

ha nem akarok nem leszek vizes!!!-szerintem te akarsz vizes lenni))))

Előzmény: gema07 (3455)
gema07 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 3455

Sziasztok!

Van valakinek tanácsa arra, hogy lehet a gyereket a kádban állva úgy letusolni, hogy közben én ne legyek csurom vizes?

Kapott a suli egy Movitát, a gyerek végre egyedül járhat benne szabadon. Éljenek a profi segédeszközök :-)

Fekvőbringával van valakinek tapasztalata?

hbad Creative Commons License 2015.04.05 0 0 3454

Sziasztok!

 

Köszi mindenkinek a babakocsi segítséget.

Vidéki vagyok, így a raktár nekünk messze lenne, ebay-ről meg még soha nem rendeltem, így a Maclaren megszerzése kicsit bajos lenne, szóval valószínű marad ez az Otto Bock ecco buggy, ha tényleg ingyen van az meg külön szuper....

Szóval köszi mégegyszer mindenkinek.

Még egy kérdésem lenne, nem tudtok valami oldalt, ahol megnézhető mik irathatók fel közgyógyra?

Mert amióta nem irathatom már az Infatrinit (ami eddig pusztította a keretet), elég nagy keretünk van és nem szeretném veszni hagyni...Gyógyszert meg már nem kell szednünk hála egy term. gyógyásznak, az összesről sikerült leállni, így már csak étrendkieg. szed.

gema07 Creative Commons License 2015.04.04 0 0 3453

Szia, ha csak alkalmanként kell, akkor írasd ki az Otto Book Eco Buggyt az jó kocsi, ha a gyerek stabil. És közgyógyra ingyen van, használd ki, nekünk is ilyen van.

Előzmény: hbad (3449)
zsumic Creative Commons License 2015.04.01 0 0 3452

Tisztelt Szülők!

Hálásan köszönöm minden kedves szülőnek aki már kitöltötte a szakdolgozatomhoz a kérdőívet!
Még szükségem lenne néhány válaszra, ahhoz hogy a szakdolgozatom kerek legyen. 

Kérem, amennyiben az Ön gyermeke vagy ismerőse érintett a Cerebral Paresisben (CP) kérem, a kérdőív kitöltéséve járuljon hozzá a szakdolgozatom elkészítéséhez. 

 

 

(A kérdőív kitöltése kb. 15 - 20 percet vesz igénybe.)

A kérdőív itt érhető el:
https://docs.google.com/forms/d/1O-FcB-fD166n6nwmLwGt7OIKZ1xtvICMQZgrMBxDeJQ/viewform?sid=5d856947b5c29da6&token=fTcIQz4BAAA.O1sF0s-5C_q4qWySsYwwbQ.ED3j4SYwCIINdh1LyLZ_og


Előre is, hálásan köszönöm a válaszokat!
Üdvözlettel: Szalai Zsuzsanna (IV. éves gyógytornász hallgató)

Hepatithos Creative Commons License 2015.03.31 0 0 3451

Szia, én a MacLaren elite major kocsit javaslom, könnyű, eseernyőre hajtható aluvázas kocsi. Ilyet nem tudsz feliratni, de kéz alól, használtan,  "abdai raktárból" (Soroksári u. 58.) esetleg német e-bayről be tudjátok szerezni, elég sok forog közkézen. Nem érdemes félni a használttól, mert a gyári új ugyanúgy megadja magát 1-2 év használat után, a régieket pedig a guruló műhelyesek nagy rutinnal javitgatják.
Amit ebben a súlycsoportban fel tudsz iratni, magyar rehab rt-s vagy vagy cseh kocsi, dögnehéz monstrum, esetleg az Otto Bock eco buggy, ami egyel jobb, ez talán a legkönnyebb kocsi, ami közgyógyra kapható. Ha tényleg csak ideiglenesen kell, akkor megfelelhet, 50 kilóig jó.

Előzmény: hbad (3449)
4Hópihe Creative Commons License 2015.03.31 0 0 3450

én ugy tudom neurológus vagy orthopédus irja fel, amelyik intézménybe jártok ott is kellene érdeklödni,hogy ök intézik e...

ezen a linken megtudod nézni a spéci kocsikat..

https://www.google.hu/search?q=otto+bock+babakocsi&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=jtwaVd-UIYHSUbzcguAM&ved=0CD0QsAQ&biw=1024&bih=615

Előzmény: hbad (3449)
hbad Creative Commons License 2015.03.31 0 0 3449

Sziasztok!

 

Én új vagyok itt, korábban a koraszülöttes topikba írogattam, de most kérdezni szeretnék Tőletek.

Kisfiam 5 éves és babakocsit szeretnék íratni, közgyógyra neki.

Tudnátok nekem segíteni, hol tudom megnézni, milyeneket lehet, illetve ha van véleményetek egyik-másikról szívesen venném.

Fiam tulajdonképpen csak önállóan nem tud járni, egy kézzel vezetve igen, megül önállóan, tehát nem kell neki olyan kocsi, amiben kitámasztás van( most is sima sportbabakocsink van,kilóban is elbírja, mert csak 16 kg a fiam, csak eléggé lelóg  a lába (már lassan a füldön húzza), ezért szeretnék íratni.

Meg igazából alkalmanként kell csak kocsi, mert achilles műtét is közeleg...

 

Várom válaszaitokat.

Köszi előre is.

TusaZsanett Creative Commons License 2015.02.14 0 0 3445

Kedves Mindenki!

 

Azon személyek segítségét szeretném kérni szakdolgozatom megírásához, akik érdekeltek a korai fejlesztésben, vagy van olyan ismerősük, aki gyermekével részt vett korai fejlesztésben! Óriási segítség lenne, ha kérdőívemet kitöltenék azok a szülők, akik gyermekükkel eljártak az alábbi kezelésekre: Dévény-kezelés, TSMT, HRG, kondukció. Hálásan köszönöm, hogy a kérdőívem kitöltésével hozzájárulsz a kutatásomhoz!


Továbbá nagyon megköszönöm, ha továbbítod olyan ismerősöd számára a linket, aki szintén érdekelt a témában.

 

A kérdőív az alábbi linkre kattintva nyitható meg:


https://docs.google.com/forms/d/1ZhRt1fodC5JMN2ERRK0NhiCd4NRUpzLvf5u-N2Hj5jk/viewform

 

Köszönöm!

nosztalgika02 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 3444

Mi is bronchitises fajta vagyunk, az egyetlen, ami segíteni szokott - hosszú idö alatt, nem egyik napról a másikra -, az a kortizonos inhaláció.

 

A láznál meg nyugodtan hütsd, nem "fázhat meg", hiszen a megfázás - amikor a szervezet annyira lehül, hogy az immunrendszer nem tud rendesen müködni, és védekezni a hurutos betegségek ellen - nem állhat elö, a probléma éppen az, hogy nemhogy túl alacsony a testhömérséklete, hanem éppenhogy az ellenkezöje, fenyegetöen magas. Nem vagyok orvos, nem tudom, mi a fiziológiai oka annak, hogy vacog a nagyon lázas gyermek, de semmi esetre sem azért, mert túlságosan lehül.

A vacogás ugyanakkor kellemetlen, pláne a gyerekek nehezen viselik, ezért van talán értelme a figyelmüket elterelve hüteni öket: ha nem akarod sétálni vinni, akkor csillagokat nézni a nyitott ablaknál, vagy nyitott ablaknál mesét olvasni neki.... persze egyik se garantált, hogy sikerül, van az, amikor a gyermek annyira szenved a vacogástól, hogy hiába "terelsz", nem hat. Olyankor jön az elkeseredett harc, aminek a végén a láz talán lemegy, de versenyt sír a szülö a gyerekkel.... nekünk még ezt sikerült elkerülni, de borzasztó lehet.

Mennyire tárgyalóképes a lányod? Nálunk a fiúknak olyan 4-5 éves kor után el lehetett magyarázni, hogy most hösiesen kell viselkedniük, mert különben nagy baja lesz a testüknek. Persze azt is megkönnyeztem, azt az elszántságot, azt a bátorságot, ahogy kapkodták a levegöt, meg szorították a kezem, ahogy "rájuk húztam a vizes lepedöt"... föleg a Kicsi kérdezgette, hogy ö most nagy hös-e, elö kellett venni a Star Wars-figurákat, azokat mancsolta nagy, lázas szemekkel, hogy ö most ekkora hös.... jaj de nem sírom vissza azokat az éjszakákat! Nem volt sok belölük, mert általában segített az elözö hsz-ban leírt módszer, de mind a két gyereknek kijutott azért egy-egy belöle...

Előzmény: gema07 (3442)
gema07 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 3443

bocsának, suliba kéne menni.

gema07 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 3442

Hát azt hiszem anyósomat is megütötte volna a guta, ha a lánnyal nekiállok éjjel kint parádézni egy szál pólóban. Ő amúgy is minden betegséget a hidegnek tulajdonít.

Nekem még egy olyan gondom van a lázzal, hogy amikor vacog a gyerek majd 40 Fokos láznál,  akkor mit tegyek vele?

Mert ha kitakarom didereg és ez ugye további hőemelkedést fog eredményezni, és ilyenkor hűteni sem tudom, mert azt olvastam, ha vacog a hűtőfürdőben, akkor ki kell venni. Várjam meg a láz tetőfokát, azaz amikor már nem vacog és akkor kezdjem el hűteni, és ha ez több 40 foknál? 

Szóval 40 fokig én sem aggódok, de a fölött riasztó a tudat, hogy károsodás indul meg az idegsejteknél. És nekünk ugye, abból amúgy sincs fölöslegünk.

És ez a fránya hurutos köhögés sem akar múlni. Már nem tudom, mit tegyek. 4. napja alszunk nyitott ablak mellett, esténként körbefujkálom a szobát vízpárával és a radiátorra is teszek vizes rongyot, de éjfélig biztos nem tud aludni a folyamatos hurutos-nyákos köhögéstől, akkor is csak azért, mert már fizikailag nem bír ébren maradni köhögési inger ide-vagy-oda.

Kap nyákoldót és hörgőtágítót is, de már attól vagyunk ki, hogy nem aludtunk eleget, így nem lehet meggyógyulni, ráadásul hétfőn már suli béne menni.

Előzmény: nosztalgika02 (3440)
nosztalgika02 Creative Commons License 2015.01.14 0 0 3440

40 fokos láza nem akart lemenni az akkor 20 hónapos fiamnak (életében elöször volt beteg, elötte még soha náthás se). Nagyon be volttunk sz@rva a férjemmel, de a gyerekdoki azt mondta, hogy bevihetjük ugyan a kórházba, ha az megnyugtat minket, de ott is csak vizesuházni fogják, illetve pluszban rányitják az ablakot plusz ráirányítanak egy ventillátort. Szóval inkább mi hütsük finoman.

 

De hogy hütesz egy 20 hónapos, nem tárgyalóképes, üvöltve tekergözö gyereket? Végsö esetben persze akár le is fogtam volna, de hála Istennek a férjem kitalált valami jobbat, bár igazán diliset: vigyük ki sétálni egy szál pólóban, majd lehül, és még örülni is fog neki! Hideg április eleji éjszaka volt (hegyek között), a férjemen meg rajtam farmer-vastag dzseki, a gyereken meg pelus, rövidujjú póló, zokni és slussz. Még cipö se. Így sétálgattunk a mi kis utcánkban éjfél után, a gyerek piszok boldog volt, hogy láthatja a csillagokat, nagyokat vigyorgott, mi meg pukkadoztunk a röhögéstöl, hogy reméljük, az alkesz szomszéd bácsi nem most néz ki, mert tuti azt fogja hinni, hogy elérkezett a delirium tremens :-DDD

 

Ezt a módszert késöbb is alkalmaztam, ha nem is ilyen extravagánsan. De ha a Kicsi belázasodott (sajnos ö gyakran), és nála sajnos máig se hat az Ibuprofen, mintha nem is vette volna be, akkor body+hosszúujjú rugdalózó+pehelypaplan helyett egy szál rugdalózóban tettem le, a paplant eltávolítottam. Az este 10 órás rutinellenörzésnél már mindig lement szépen a láza 38 fok alá, békésen aludt, olyankor egy vékony takarót raktam rá, azzal aludt reggelig. Így viszonylag rövid ideig volt mindig lázas.

Előzmény: gema07 (3439)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!