Keresés

Részletes keresés

Lalipapa Creative Commons License 2007.09.04 0 0 60
Lehet, hogy tényleg buta vagyok ehhez, de akkor is a mocskos pofájukat!!!
zsolti05 Creative Commons License 2007.09.04 0 0 59

a küldöttség tagja Tállai András fideszes államtitkár Mezőkövesdről.

 

Épp kínai pénzt akar a városának

Lalipapa Creative Commons License 2007.09.04 0 0 57
Csak azt nem értem, hogy hogy a francba lehet előttem titkos egy szerződés, amiben az egyik fél tulajdonképpen Én vagyok???
Ezt magyarázzátok meg!!
Ivan Dubov Creative Commons License 2007.09.04 0 0 56

szamomra az az erdekes a mo-i kinai betelepulesben, hogy a kinaiak lokalis arisztokraciat alkotva magyar szolgareteget tartanak, ami teljesen ellentetes a korabbi nyugatra telepulo kinai tarsadalmi retegzodessel, ahol a kinaiak voltak a szolgak

 

angolszasz teruleten, elsosorban gyarmatokon, a kinaiak alavalobbak voltak a negereknel is, legolcsobban ok dolgoztak

 

mo-n viszont meglepo modon sok magyar kis penzert is szolgajuknak szegodik, furcsa ez a magyar tarsadalom

 

 

Magic Horse Creative Commons License 2007.07.17 0 0 53
kóka fogta puma
b.viridis Creative Commons License 2007.07.17 0 0 52
Mert szerinted nem erre való a szakszervezet?
Előzmény: Freiwilliger (51)
Freiwilliger Creative Commons License 2007.07.17 0 0 51
Hát, ha már a Gyurcsány továbbra is törvényellenesen túldolgoztatja a rabszolgáit, valahol kell is.
Előzmény: b.viridis (50)
b.viridis Creative Commons License 2007.07.17 0 0 50
Na, végre valahára a szakszervezetek is megmutathatják, hogy hol lakik a jóisten. Hajrá!
Előzmény: Freiwilliger (49)
Freiwilliger Creative Commons License 2007.07.17 0 0 49
Máris súlyos törvénysértésekkel vádolják az új Hankook-gyárat

* Haász János

2007. 07. 17., 13:21 | Frissítve: 49 perce

A világ legmodernebb gyára, az évtized beruházása – június végén, a dunaújvárosi Hankook hivatalos megnyitóján még ezekkel büszkélkedett Kóka János gazdasági miniszter. A cég ellen ma, kevesebb, mint egy hónappal az ünnepség után, már munkaügyi vizsgálat folyik, és a júniusban alakult szakszervezet bírósági eljárásra készül. Az érdekvédők panaszáradata hosszú a fizetések és az elszámolások szabálytalanságától a törvénytelen elbocsátásokig.
Freiwilliger Creative Commons License 2007.06.26 0 0 48
Amit te erőltetsz, az két hírforrás különböző interpretációja; amit meg én, az a MN szövegének általatok való eltorzítása és képmutató számonkérése (ui olyanná forgattátok, mint ahogy ti beszéltek a határontúli magyarokról, és EZT - az elferdített verziót -kéritek számon a MN-en. Tisztára hazuggyurcsányi tempó. Nodehát ezért vagytok ti azok, amik).
Előzmény: b.viridis (45)
Freiwilliger Creative Commons License 2007.06.26 0 0 47
lófaszt írt ilyet. "Magyarul beszélő szlovákiai" volt, amiből nekiállt valaki sikonyálva "magyarul beszélő szlovák" verziót hallucinálni.
Előzmény: b.viridis (44)
Freiwilliger Creative Commons License 2007.06.26 0 0 46
Magyarázkodik Kóka minisztériuma – pozitív diszkrimináció? Hankook-ügy: a tárca államtitkára szerint a külföldiek alkalmazása a piaci alkufolyamat része 2007. június 26. 0:03 Magyar Nemzet Nem tagadta a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium, hogy külföldieket alkalmaznak a dunaújvárosi Hankook Gumiabroncsgyárban. Garamhegyi Ábel államtitkár a minisztérium által szervezett háttérbeszélgetésen azt hangsúlyozta, az Európai Unió előírja, hogy nem diszkriminálhatják a munkavállalókat, így bárkit alkalmazhatnak az országban, akinek van munkavállalói engedélye. [b]Mindezt annak ellenére mondta, hogy a tárca több mint tízmilliárdos támogatást adott a Hankooknak magyarországi munkahelyteremtésre.
b.viridis Creative Commons License 2007.06.25 0 0 45
Na, lessed meg, hogy miről is ugatérozok:

Így írja a dögkút:
Mint azt a magyar Nemzet korábban megírta: a cég néhány hónapja Szlovákiában is toborzott érettségizett, magyarul beszélő munkásokat a gumiabroncs-gyárba.

És így írja az Index:
Az országos toborzás oka persze az is – akárcsak a szlovákiai és romániai magyarok alkalmazásáé –, hogy helyben nincs megfelelő munkaerő (a határokon átnyúlóé meg az, hogy ahol van, onnan nem szívesen mozdul el).

A többi ótvaros maszatolás, de hát ugye ha a pártérdek ezt kívánja, akkor a Pravda gátlástalanul beletörli az izéjét a határon túli magyarokba is, akikért két oldallal arréb meg majd újfent krokodilkönnyeket ejt.
Előzmény: Freiwilliger (40)
b.viridis Creative Commons License 2007.06.25 0 0 44
Mittomén, te idézted be.
Előzmény: Freiwilliger (42)
pert1 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 43
Az nem lenne valami nagy üzlet a Hankoknak, ha azért építene itt gyárat, hogy a Koreából idehozott munkásokat dolgoztasson, sokkal többért, mintha otthon dolgoztatná őket.
Előzmény: Freiwilliger (-)
Freiwilliger Creative Commons License 2007.06.25 0 0 42
Ha a manem írja,

HOL írja?
Előzmény: b.viridis (41)
b.viridis Creative Commons License 2007.06.24 0 0 41
Ó, hát persze, hogyne, nagyon is! :-))))
Ha a manem írja, akkor nem biztos, hogy úgy értetette, de ha én mondom úgy, akkor nemzetietlen bitang etcetera vagyok.
Tuggyuk, semmi gond. :-))
Előzmény: Freiwilliger (40)
Freiwilliger Creative Commons License 2007.06.24 0 0 40
Persze, hogy nem érted.

Szlovákiai/romániai magyar = magyar.

Magyarul beszélő szlovákiai/romániai = nem bztos, hogy magyar

Magyarul beszélő szlovák/roméán: ballib neomagyar szerint ottani magyar (megfeleltethető az 1. pontban megadottnak)

No most a MN a topiknyitóban bemásoltak szerint utóbbit mondta, míg ti itt messzemenőkig szokatlan nemzetisekedő felböszmedésetekben azt gondoltátok, hogy le-szlovákozta/románozta (mint ahogy a ti bandátok teszi) az ottani magyarokat. És hát nem...csak azt írta, hogy magyarul beszélőú szlovákIAI.
Előzmény: b.viridis (36)
b.viridis Creative Commons License 2007.06.24 0 0 39
Kedves tremoló olvtársam, a manem online oldalain még ma is olvasható, hogy az egyetemisták után is fizetni kell a havi 5895 ft- os járulékot. Ezt írták 2006 december 12. -én. Fél év múlva sem lett igazuk. Tudom, várjak türelemmel. :-)))
Előzmény: Törölt nick (38)
b.viridis Creative Commons License 2007.06.24 0 0 37
Melyik ez a "lapunk"?
Annak melyik rovata?
A "helyreigazítás"? :-)))
Előzmény: Freiwilliger (35)
b.viridis Creative Commons License 2007.06.24 0 0 36
Drága magyar testvérem, meséljed már, hogy mi a különbség, mert nem értés! :-))))
Előzmény: Freiwilliger (34)
Freiwilliger Creative Commons License 2007.06.23 0 0 35
Mint lapunk megírta, újabb ellentmondás látszik a Hankook gumiabroncsgyár munkaerő-felvételi gyakorlata kapcsán. A húszmilliárdos állami támogatást kapó cég úgy foglalkoztatott volna külföldieket, hogy utánuk Magyarországon nem fizetett volna közterheket – legalábbis erre utalnak a szlovákiai munkástoborzás körülményei. A Hankook tagadja az állításokat.
Freiwilliger Creative Commons License 2007.06.23 0 0 34
Magyarul beszélő (topiknyitó) vagy magyarul beszélő ROMÁN/SZLOVÁK (ahogy olvassátok ti.
Előzmény: b.viridis (32)
MolnarErik Creative Commons License 2007.06.22 0 0 33
Ennyire +bízható a MN
Előzmény: b.viridis (32)
b.viridis Creative Commons License 2007.06.22 0 0 32
Ja, azért annak van egy bája, amikor valaki a saját topiknyitójában foglaltakra kér forrást. :-)
Előzmény: Mezga_Geza (31)
Mezga_Geza Creative Commons License 2007.06.22 0 0 31
Lehet, hogy nem a tiltással, hanem a képességeivel van a baj :-)
Előzmény: b.viridis (30)
b.viridis Creative Commons License 2007.06.22 0 0 30
1. Hol van magyarul beszélő ROMÁN vagy SZLOVÁK (és mi van, ha van ilyen)?

Nézd, azzal nincs semmi bajom, hogy kiadták neked az ukázt a topiknyitásra, de azt már nem tudom elképzelni, hogy megtiltották volna neked a saját topikleírásod elolvasását is. :-)
Előzmény: Freiwilliger (26)
boci boci tarka Creative Commons License 2007.06.22 0 0 29

Ez a "közjegyző szintű gazemberek" kifejezés legalább annyira visszataszító, mint amikor a MaNem magyarul beszélő szlováknak nevezi határon túli testvéreinket.

De ha neked ez tetszik, hát lelked rajta.

Előzmény: Freiwilliger (26)
Mezga_Geza Creative Commons License 2007.06.22 0 0 28
Válaszolj kérlek két kérdésre:
Számodra teljesen életszerű, hogy a nálunk JÓVAL FEJLETBB és az átlag számára JOBB ÉLETKÖRÜLMÉNYEKET biztosító Dél-Koreából pont Dunaújvárosba fog áramolni a munkerő?
Ráadásul mindez olyan mértékben történik majd, hogy ez a magyar munkavállalók kárára válik (értsd: nem 10 koreai jön vezetőnek, hanem 200, 300, 1000 jómunkásembernek...)?
Előzmény: Freiwilliger (26)
biohazard Creative Commons License 2007.06.22 0 0 27
És nyilván koreaiak építették fel a gyárat is. Vagy magyar ingyenmunkások.
Előzmény: Freiwilliger (24)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!