Keresés

Részletes keresés

MrJones Creative Commons License 2011.02.08 0 0 178

"A hirdetési piac szereplői nem értik, miért a társadalmi trendet követő reklámoktól várják a véleményformálást, a másságtudat integrálását a magyar társadalomba, amikor mindeddig sem az esélyegyenlőség jegyében zajló kormányzati intézkedéseknek, sem a civil kezdeményezéseknek nem sikerült áttörést elérniük."

 

Hogy álljon a citera a gyomrotokba, a rák meg pengesse!
Hát éppen azért, mert a hirdetési piac éppenséggel erre (no nem a trendek követésére - mert az egy hazugság - hanem a trendek kialakítására) van kihegyezve!

És pont azért százszor alkalmasabbak, mint bármilyen lilaködös állami fasság, amiről már az első kockából tudja még a mónikasó népe is, hogy az "cigányreklám".

Előzmény: baloldali kisebbség (-)
T.Howard Creative Commons License 2010.09.17 0 0 177
Erre gyúr most Sárközy is? :))
Előzmény: Maccskacico (174)
ötvenafele Creative Commons License 2010.08.19 0 0 176
fünf komma neun :)
Előzmény: Maccskacico (174)
Babco Creative Commons License 2010.08.19 0 0 175
:-)))
Előzmény: Maccskacico (174)
Maccskacico Creative Commons License 2010.08.18 0 0 174
Megosztják a potenciális fogyasztókat, elenyésző a vásárlóerejük, az átlag tévénéző nem képes azonosulni velük – csupán néhány a leggyakoribb kifogások közül, miért nem látunk roma reklámszereplőket a képernyőn

Ezek nagyon buták. Nagyon sok ilyen reklámot láttunk az idén. És mekkora sikere lett?
2/3-os vagymi?
MrJones Creative Commons License 2010.08.18 0 0 171
"Ne is mondd bazmeg! :-))))
Gyerekkoromban télen falun vakációzva, disznótorokon a belül lesózott, pörzsölt disznobort besodorva (palacsintaszerüen) úgy ettük mint a rosseb!"


A világ legkirályabb reggelije a sült, hagymás vér. Nyámm!
Előzmény: Csontoskarabély (133)
MrJones Creative Commons License 2010.08.18 0 0 170
"És hogy jönnek az ukránok az cigányokhoz? És az, hogy esznek a dögkutakból az meg tény."

Pedig ehetnének a Hilton szálló éttermében is, de ezek a fránya cigányok mégis inkább a dögkutat választják.

Választják?


És akkor még azt a részt nem is említettem, hogy a magyarok közül páran átcímkézik a húst, aztán eladják más magyaroknak, akik azt szépen megeszik.
Azt a húst, amelyik már rég dögkútba való!
Praktikusan csak a dögkút rész van elkerülve, de az eredmény ugyanaz, tehát a magyarok (néha!) dögkútból esznek.
Előzmény: Fulmina (97)
MrJones Creative Commons License 2010.08.18 0 0 169
"Azt nem, de döghúst néha igen...:("

Na és? Én is dögöt szoktam enni.

De feltehetőleg te sem harapdálsz élő disznókat.
Előzmény: Fulmina (95)
MrJones Creative Commons License 2010.08.18 0 0 168
"szerintem az index közönsége alapvetően tök rasszista, de szerintem ez kb hozza a magyar átlagot"

Az indexfórum csak egy szelete a világnak. Annak is eléggé válogatott szelete.
Ha üdítően mellbevágó élményt akarsz, akkor - ilyen hittel amid van - sétálgass egyet a való világban. :)
Előzmény: Szia_Maple! (89)
MrJones Creative Commons License 2010.08.18 0 0 167
"A reklámok idealizált képet mutatnak: A csalafinta kis lurkók kiöntik a málnaszörpöt a fehér ágyra, de sebaj, anyuci mosolyog, mert van jujdejó mosópor.
Az ágyat át kell húzni, mosni, teregetni, vasalni. Arról nem szól a reklám."

No nem is veszi be senki azt a reklámot se.
Bezzeg, ha anyuka kezdésből a lapátnyéllel kergetné ki a kis g*ciket... khmm... pajkos csemetéit, aztán oldaná meg pikk-pakk a mosást...
Feltehetőleg az sem fedné a teljes valót - iszonyúan szarok a mai mosóporok, és egy vadiúj, vasalt/hajtogatott terítőt kihúzni a mosógépből(!) - azért közelebb járna a valósághoz.

"A reklámok ezzel az idealizált képpel ( manökenek, mosolygós család, rózsaszín felhőcskék) sugalják, hogy a termék használója is olyan lesz.
Valahogy senki nem akar, egy fáradt, kövér háziasszonyra, rosz, kamaszggyerek anyukájára, pocakos, szemüveges pasira stb hasonlítani, és bizony cigányra sem."

Rátapintottál a reklámok legfőbb hazugságára: nem, nem lesz olyan.
Ha lefújod magad az áx-hatással, attól még nem lesz se fotómodell feleséged, se kockahasad.
Innentől kezdve viszont a másik vélelem (vö.: megcigányulsz) sem igaz.
Előzmény: Nagylexikon (74)
MrJones Creative Commons License 2010.08.18 0 0 166
"Pl én szeretnék olyan szexis lenni mint pl Oroszlán Szonja, de nem szeretnék olyan szexis lenni mint Bejja asszony. Tehát egyOroszlán Szonjával reklámozott hajfestéket inkább megvennék, mint egy Bejja asszonnyal reklámozottat."

Én például nem szeretnék se Oroszlán Szonjára, se Bejja asszonyra se hasonlítani. :o)

De...

A főzős műsorok alapján nekem bizony Bangó Margit bármikor reklámozhatna egy éttermet!
Előzmény: zsuzsa (39)
MrJones Creative Commons License 2010.08.18 0 0 165
"Miért nem egy putriscigányt kértek fel? Az jobban illene a feladathoz :)"

Kormánypolitika reklámozásához???
Ahhoz nem putris kell, hanem kupec, bakker! :)
Előzmény: Azerbadgán (38)
MrJones Creative Commons License 2010.08.18 0 0 164

"A reklámfilm így is egy kockázatos valami, szvsz nulla vagy negatív hozadéka lenne egy ilyennek. Bár lehetnek olyan helyzetek, ahol eredményes lehetne: mondjuk hegedűjavító :)."

SzVSz a kockázata maximum a használatából adódik (f*szom a minden második reklámblokkban elsütött hüvelygombába), de ez most nem lényeges.

A jó esélyegyenlőségi reklám nem csinál semmi mást, mint töri a sztereotípiákat (az épp az, amitől te csak hegedűjavítóreklámban képzelsz alkalmasnak cigányt).
Épp ezért tudtam okádni Győzikétől meg a sójától: Győzike semmi más miatt nem volt sikeres, mint a rájátszástól a cigány sztereotípiára.
Előzmény: vili, a véreb (32)
MrJones Creative Commons License 2010.08.18 0 0 163
"Aztan meg ezekben az eselyegyenlosegi reklamokban gyakran szerepelnek ciganyok, csak az a baj, hogy itt is mas a sugalt kep es a valosag, mint a legtobb reklamok eseteben."

Éppen azt próbáltam itten magyarázni, hogy nem esélyegyenlőségi reklámot köll csinálni, mert az az elutasítottsága miatt alapból fasság.
Egyszerűen cigányokkal (velük, vagy velük is) kell reklámozni, oszt jónapot.

Az esélyegyenlőség meg majd megteremtődik szépen.
Előzmény: nyman (21)
MrJones Creative Commons License 2010.08.18 0 0 162
"Gondolj csak bele mondjuk egy cigányoknak szóló mosóporreklám milyen hatást váltana ki a nem cigány fogyasztókból, ki venne azután cigány mosóport!"

Háááát, az mosóportól függ.



- Ez a ruha! Ez új?
- Ném tezsvírem! Cák pervól blekmedzikkel ván mózsvá!
Előzmény: urál (6)
MrJones Creative Commons License 2010.08.18 0 0 161
"A hirdetési piac szereplői nem értik, miért a társadalmi trendet követő reklámoktól várják a véleményformálást, a másságtudat integrálását a magyar társadalomba, amikor mindeddig sem az esélyegyenlőség jegyében zajló kormányzati intézkedéseknek, sem a civil kezdeményezéseknek nem sikerült áttörést elérniük."

Hogy álljon a citera a gyomrotokba, a rák meg pengesse!
Hát éppen azért, mert a hirdetési piac éppenséggel erre (no nem a trendek követésére - mert az egy hazugság - hanem a trendek kialakítására) van kihegyezve!

És pont azért százszor alkalmasabbak, mint bármilyen lilaködös állami fasság, amiről már az első kockából tudja még a mónikasó népe is, hogy az "cigányreklám".
Előzmény: baloldali kisebbség (-)
MrJones Creative Commons License 2010.08.18 0 0 160
"Miér cigánymentesek a reklámok?
Mert a lopást nem reklámozza senki."

Nono!
Vannak fizetett választási hirdetések is!
Előzmény: Böszme elvtárs (135)
ötvenafele Creative Commons License 2010.08.14 0 0 159
baszki, ez nagyon kemény :)
Előzmény: lcutti (156)
Óvakodj a törpétől! Creative Commons License 2010.08.14 0 0 158
Nem gond a „cigány parazita“ kifejezés

* Címkék: rasszizmus
* rendőrség
* szlovákia

A szlovák rendőrség nem tartja fajgyűlölőnek az „aszociális cigány parazita“ szókapcsolatot. Ezt használta ugyanis Marián Mišun, a Mi Szlovákiánk (Naše Slovensko) párt tagja, aki ellen büntetőfeljelentést is tettek, ám a rendőrség elutasította az eljárás megindítátását.

Mišun Marián Kotleba pártelnök jobbkezének számít, egyúttal ő a Matica Slovenská puhói szervezetének vezetője. Mišunt pont a Matica jelentette fel, mivel egy általa szervezett rendezvény meghívójában „aszociális cigány parazitákról“ írt. Erről a Rádio Expres tájékoztatott.

A rendőrség azzal indokolta döntését, hogy a „cigány“ szónak a szlovák nyelvben szerintük két jelentése van. „Egy nomád etnikum tagja, illetve hazug“ - pontosította Jana Balogová rendőrségi szóvivő, aki szerint nem egyértelmű, hogy Mišun melyikre gondolt.

Miroslav Pollák romaügyi kormánybiztos felháborodva reagált a rendőrség elutasítására. „Mindez arról tanúskodik, hogy a rendőrségen belül mélyen gyökerezik a rasszizmus és a xenofóbia“ - mondta. Hozzátette, ez már nem az első hasonló eset, hiszen nemrégiben a Szlovák Nemzeti Párt (SNS) óriásplakátjait sem tartották fajgyűlölőnek.

Mint arról beszámoltunk, az SNS választási plakátján egy roma férfi képe szerepelt, alatta „Hogy ne etessük azokat, akik nem akarnak dolgozni“ felirat.
Előzmény: Óvakodj a törpétől! (155)
lcutti Creative Commons License 2010.08.10 0 0 156
Tudnak ezek a csehszlovákok.

Arijec

Előzmény: Óvakodj a törpétől! (155)
Óvakodj a törpétől! Creative Commons License 2010.08.10 0 0 155
Turult prímán lehet cigánnyal is reklámozni, persze nem nálunk.

ötvenafele Creative Commons License 2010.08.10 0 0 154
játékgép és szamurájkard reklám az mehetne, esetleg bmx5 vagy néccázgrammos aranyfux reklám, de ki csinál ilyeneket? senki (esetleg váááámháááz körút 9)

más dolgokat nehezen tudok elképzelni

egyszerűen olyan minimális a cigány középosztály, hogy a reklámozóknak nem éri meg ebbe fektetni, inkább hófehérke szerepeljen benne
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.10 0 0 153
Nem beszélve arról,hogy egy szemmel láthatóan roma származásúval reklámozott termék ellenkező hatást váltana ki a célcsoportban.
Előzmény: DIDORO (152)
DIDORO Creative Commons License 2010.08.10 0 0 152

Kevered a szezont a fazonnal. A reklámok mindíg célcsoportnak szólnak, vagy éppen célcsoportról, hogy felkeltség a termék itránti érdeklődést. egyszerűen nem éri meg cigányokkal reklámozni. Nem célcsoport, illetve a célcsoport által preferált mintának nem részesei.

Mónika show-t például reklámozták cigányokkal....

Törölt nick Creative Commons License 2007.06.21 0 0 145
Ruszliról jut eszembe.Múlt héten kimentem a teraszra.A ház előtt állt egy csaj az autója mellett.A kis vödörből előhúztam egyet,lógott róla a hagyma.Aztán mint a kardnyelő.
Azt az arcot látnod kellett volna.Az először fehér lett,aztán ahogy egyre biztosabb lett abban,hogy mit lát,úgy vörösödött.:-)
Előzmény: Csontoskarabély (136)
Boriska. Creative Commons License 2007.06.21 0 0 144

"Gyerekkoromban télen falun vakációzva, disznótorokon a  belül lesózott,  pörzsölt disznõbõrt besodorva (palacsintaszerüen) úgy ettük mint a rosseb!"

 

Micsoda egy ízlés!! Fujjj!!!!

 

...........fülét, farkát - ugyanigy perzselve lesózva - nem ettétek?:)) Mert ezek sokkal finomabbak, mint a besodrott, arra csak az előbbiek híjján fanyalodtunk. De én ilyeneket csak jól időzítve árultam el magamról....:))))

pl. amikor új családba kerültem, disznóvágáson kértem, hogy juttasanak már nekem egy kis fület, hozták is tálcán csaknem hiánytalanul mind a kettőt!:))

Én meg lehervadva: - Dehát ez meg van főzve!!!!! 

Ugye, te megérted a csalódottságomat?:)))))))))))))

Előzmény: Csontoskarabély (133)
intermaus Creative Commons License 2007.06.20 0 0 143

Attól, mert valaki zsidó, még nem feltétlenül eszik kóser kaját. Miért, minden keresztény betartja az összes egyházi törvényt/szabályt? Nem hinném...

 

De inkább ne offoljunk!

Előzmény: Steckdose (142)
Steckdose Creative Commons License 2007.06.19 0 0 142
Mos'mé? :)) Asszony anyai ágról zsidó, azt' úgy ették a jóféle véres hurkát fehér kenyérrel, hogy öröm volt nézni :))
Előzmény: Csontoskarabély (138)
Steckdose Creative Commons License 2007.06.19 0 0 141
Az "egymást" persze úgy értem, hogy teszemfel Hans megbakkantja az uncsitesóját, meg ilyenek.
Előzmény: Steckdose (140)
Steckdose Creative Commons License 2007.06.19 0 0 140
Ahhoz képest, hogy a svájci hegyi falvakban meg egymást, birkákat és kutyákat töcskölnek, és csomó degenere huba gyerek születik, elég finnya volt a csajszi ;-DDD
Előzmény: Csontoskarabély (133)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!