Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.27 0 0 67

fel!

Der Beste Creative Commons License 2007.06.12 0 0 66
Már 4 (azaz négy) év után visszaválasztották őket!
S azóta még kétszer győztek demokratikus választáson.

na erre varrjál gombot!
Előzmény: asx (58)
Ez_van! Creative Commons License 2007.06.12 0 0 65
Szonda szerint már a pártja 17%-nál tart.:-)
Előzmény: Törölt nick (62)
Ez_van! Creative Commons License 2007.06.12 0 0 64
Feri egy igazi Zrinyi Miklós.
Végsőkig védi a várát, majd kirohan, és annyi neki.:-)
orpheline Creative Commons License 2007.06.12 0 0 63
Szegény Feri!
Annyit küzd már szegényke, hogy a nagy erőlködéstől aranyeret fog kapni.....
csanad.b Creative Commons License 2007.06.12 0 0 61
    jó de hókuszpók vajjon mit lát a kormányzati varázsgömbben ? kényszerzubbonnyá záródó hatalmi ösztönt  , húzzad feri húzzad 
Előzmény: éhséglázadó (60)
éhséglázadó Creative Commons License 2007.06.12 0 0 60
Most láttama Hírtvn a tegnapi szólóját...őrülten küzd Feri!
asx Creative Commons License 2007.06.10 0 0 58

Egyszer már sikerült 44 év után!

Utána 12 év múlva demokratikus úton visszaválaszta a nép (mármint a többség...) Négy év múlva ismét megválasztotta a nép (ismét a többség), még az sem volt gond, hogy közben volt egy puccs is.

Most meg nem tetszik? Érdekes...

Előzmény: Törölt nick (57)
asx Creative Commons License 2007.06.09 0 0 56
Ha egy kormányt túl gyakran kell(ene) megdönteni akkor ott valami nagyon nagy baj van...
Előzmény: Első Polgár (55)
Első Polgár Creative Commons License 2007.06.09 0 0 55
Mert instabilla tenne a rendszert, ha a kormanyt tul gyakran lehetne megdonteni.
Hadd tanulja a hulye parasztja, hogy mennyire megeri pszichopata borderline yuppiekra szavazni.
Előzmény: asx (46)
asx Creative Commons License 2007.06.09 0 0 54

Ja, igen, és utána lett kancellár.

De csak azért, mert egyeseknek nem tetszett, hogy JH lett volna hivatalosan, a demokrácia nevében...

Előzmény: Törölt nick (49)
Zézé Creative Commons License 2007.06.09 0 0 53

Felreertettel ... en teljesen egyetertek veled :)

 

ez a demokracia olyan ... varj mihez is szoktak hasonlitani, ja megvan, a levego=szabadsag ... nos olyan mintha meg volna szabva, hogy x idokozonkent lehetne csak levegot venni, es csak akkor, es mindig csak ugyanakkora mennyiseget ...

 

ezzel ugyan semmit sem tudnal csinalni, csak egy helyben ulni, es vegetalni ... ez a nagy szabadsag?!?!

Előzmény: asx (46)
asx Creative Commons License 2007.06.09 0 0 52
Olyan gyorsan azért nem megy, meg különben is rengeteg pénzbe kerül egy új választás, de a lehetőségnek azért meg kellene lenni rá...
Előzmény: wizes (48)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.09 0 0 49
"Ha harmadik helyen vegzunk, ellenzekbe megyunk" ;-)))
Előzmény: asx (46)
wizes Creative Commons License 2007.06.09 0 0 48
Minden második héten feloszlatnák.
Előzmény: asx (46)
Zser Creative Commons License 2007.06.09 0 0 47
Azért mert kiszolgáltatná a kormányzást, az amúgy igen ingadozó közhangulatnak. Képviselők visszahívása: na azon már el lehetne gondolkozni.
Előzmény: asx (46)
asx Creative Commons License 2007.06.09 0 0 46

Nem fikázni akartam, csak ellentmondásos a két pont...

Ha már a népé a hatalom akkor miért ne lehetne népszavazást tartani az Országgyűlés feloszlásáról abban az esetben ha a nép nem ért egyet az általa választott kormánnyal, mert átkúta a népet?

Előzmény: ooloo (45)
ooloo Creative Commons License 2007.06.09 0 0 45
Az 1949. évi XX. törvényt (a "sztálini alkotmányt") a békés átmenet érdekében 1989-ben az utolsó kommunista parlament alapjaiban átalakította. Az új, jogállami Alkotmány megfogalmazása közismerten két ember, Sólyom László és Tölgyessy Péter nevéhez köthető. Lehet őket ezért fikázni, de szvsz maradandót alkottak.
Előzmény: asx (42)
asx Creative Commons License 2007.06.09 0 0 44

Jól van, na! Ti tudjátok, hogy neketek mi a jó.

Én csak azon csodákoztam, hogy mindenki mennyire biztos abban, hogy a következő választás 2010-ben lesz. Most már tudom azt is, hogy miért...

Előzmény: Zézé (43)
Zézé Creative Commons License 2007.06.09 0 0 43

loszart mama ...

 

ez a demokracia, olyan mint a Matrix verziok, ez a minimum, hogy hogy az emberek jo kis duracellek legyenek, akkor meg minek a tobbet adni ...

Előzmény: asx (42)
asx Creative Commons License 2007.06.09 0 0 42

1 ----> A Magyar Köztársaságban minden hatalom a népé

2 ----> Nem lehet országos népszavazást tartani: az Országgyűlés feloszlásáról...

 

Korlátolt demokrácia, magyar módra...

 

Előzmény: ooloo (41)
ooloo Creative Commons License 2007.06.09 0 0 41

A Magyar Köztársaságban képviseleti demokrácia van, nem pedig tanácsköztársaság.

 

2. § (1) A Magyar Köztársaság független, demokratikus jogállam.

(2) A Magyar Köztársaságban minden hatalom a népé, amely a népszuverenitást választott képviselői útján, valamint közvetlenül gyakorolja.

Előzmény: asx (40)
asx Creative Commons License 2007.06.09 0 0 40
Ezexerint Magyrországon mégsincs demokrácia? Én már ezen sem csodálkoznék...
Előzmény: ooloo (36)
nicksok Creative Commons License 2007.06.09 0 0 39
Szerintem ordító optimizmus kétharmadról beszélni.Egyenlőre legyen meg az egyszerű többség.Borókai?Ebben én nem hiszek.
Előzmény: Zser (24)
nicksok Creative Commons License 2007.06.09 0 0 38
Gondoltam,hogy valami iylesmi választ adsz.Semmi érdemi hozzászólás.Csak igazam lett...
Előzmény: bammargera (18)
JEFFREY Creative Commons License 2007.06.09 0 0 37

7-800 ember lehetett az MSZP Nagygyűlésén a SIMA csarnokban.A Nagygyűllés minegy másfélórát tartott.Gyurcsány kb 40 percet beszélt, felszólalt még Lendvai meg Kiss Péter.A beszédekben hosszasan foglalkoztak az ellenzékkel(szokásból).Az egy év értékelése, minden jó és haladnak tovább a "Reformok" útján.

ooloo Creative Commons License 2007.06.09 0 0 36

asx

A bizalom megrendült, népszavazást lehet kiírni új választásra.

 

Nem lehet. A Magyar Köztársaság Alkotmánya szerint

 

28/C. § (5) Nem lehet országos népszavazást tartani:

e) az Országgyűlés feloszlásáról...

 

 

Előzmény: asx (29)
intermaus Creative Commons License 2007.06.09 0 0 35
Nem értetted meg, hogy mit szeretnék, de mindegy.
Előzmény: Törölt nick (34)
intermaus Creative Commons License 2007.06.09 0 0 33
Te kezdted el szapulni GyF-et mindenféle objektivitás nélkül. Én csak szóvá tettem.
Előzmény: Törölt nick (31)
Első Polgár Creative Commons License 2007.06.09 0 0 32
Mifele atalakitasokrol beszelsz?
Megemeltek egy kicsit az adoterheket, meg jobban eltoltak a jovedelemelosztast a lumpen retegek javara, meg csokkentik az egeszsegugyi ellatas szinvonalat, hogy penzt szivjanak ki belole.
Az egesz csak arra iranyul, hogy osszeszedjenek egy kis penzt a 2009-10es valasztasi osztogatshoz, aztan utana ujra kezdodjek minden.
Előzmény: lujo2 (28)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!