Keresés

Részletes keresés

toloba Creative Commons License 2007.06.09 0 0 108
Hogy-hogy hol?
Hát ellopta a fidesz...
Előzmény: Törölt nick (104)
elemes2 Creative Commons License 2007.06.09 0 0 107
megint csak az mondanám: a rendszer megköveteli a sumákolást (ahogy írtad te is: pártfinanszírozás, kampányfinanszírozás). az a gond, ha olyan sokat lopnak, ami már makroszinten is komoly problémákat okoz.
Előzmény: nemhívő (105)
nemhívő Creative Commons License 2007.06.09 0 0 106
De nem is arról beszélgetünk, hogy melyik kormány kártékonyabb, hanem a korrupcióról.
Előzmény: elemes2 (103)
nemhívő Creative Commons License 2007.06.09 0 0 105
Nem is mernék vitatkozni arról mi miért került pont annyiba! Csak annyit akartam mondtam, hogy nem éppen korrekt simán két számot (Ft/km) összehasonlítani és kijelenteni, hogy a különbséget hazavitték. Te nem ezt tetted, ne vedd magadra!

Attól, hogy egy kormány jobb gazdasági mutatókat tud felmutatni mint egy másik nem jelenti azt, hogy nem korruptak a tagjai. Mert nem a kormányok korruptak, hanem pártok, hivatalnokok, döntési helyzetben lévő valakik.
Előzmény: elemes2 (103)
elemes2 Creative Commons License 2007.06.09 0 0 103
A tisztesség szempontjából teljesen mindegy, hogy 5 vagy 10 forintot ér valaki.

ebben tök igazad van, de a kártékonyság szempontjából már nem mindegy.

Egymást érik a leágazások, körforgalmak, a vad és közlekedési felüljárók, egy rakás olyan műszaki tárgy, megoldás ami nem éppen költségcsökkentő.

elég sokat járok az M3-on, ott is kilométerenként van egy komolyabb műtárgy (felüljáró, vadátjáró, kisebb híd stb), de biztos, hogy voltak valódi költségemelkedések is. a részletekbe sajnos nehéz belemenni (pontosan mi mennyibe került és miért annyiba), mert a szerződések érdemi része üzleti titok...

Előzmény: nemhívő (99)
elemes2 Creative Commons License 2007.06.09 0 0 102
A hír igaz, csak nem moszkvában, hanem leningrádban, nem mercédeszeket, hanem moszkvicsokat, és nem osztogatnak, hanem fosztogatnak. a többi stimmel.

1. füzesabony-polgár az kb 70 kilométer.

2. az M3-on valóban volt egy nagyon szarul megépített szakasz, amit többször is fel kellett újítani, a 80-as kilométerszelvény környékén. ezt pont 1997-1998-ban a strabag építette.

A többi mondatod értelmezhetetlen.
Előzmény: itymeg (100)
geszthi Creative Commons License 2007.06.09 0 0 101
"namost a fideszkormány idején a legrosszabb évben sem érte el a hiány az 5%-ot."

Nem is volt 50% bermeles amit ugye egyfolytaban azota is kell fizetni...
Előzmény: elemes2 (97)
itymeg Creative Commons License 2007.06.09 0 0 100
az orbáncos kormány tudott építeni 29 km autópályát; az m3-at fel köllött maratni, mert az első olyan xarra sikeredett; akkor nézd meg, a MP-GYF kormány mennyi km-t épített! csókol anyád, lujzA, NYALJAD ORBÁNC SEGGÉT, CSAK NE HIDD, HOGY VAN EMBER, AKI ELHISZI DEMAGÓGIÁDAT!
Előzmény: elemes2 (97)
nemhívő Creative Commons License 2007.06.09 0 0 99
Off leszek.
A korrupció szempontjából vontam egyenlőségjelet. A tisztesség szempontjából teljesen mindegy, hogy 5 vagy 10 forintot ér valaki.
Ez az autópályás összehasonlítás meg torz. A költségek olyan egyszerű összetevők miatt is nőttek, mint az üzemanyagár, a felhasznált anyagok ára, stb. Igen Tiszahíd, de nézd meg az M 7-es már elkészült szakaszát a Balaton déli partján. Egymást érik a leágazások, körforgalmak, a vad és közlekedési felüljárók, egy rakás olyan műszaki tárgy, megoldás ami nem éppen költségcsökkentő.
Mindezzel együtt ezek a nagy állami beruházások, beszerzések szinte kivétel nélkül mindenhol a korrupció kedvenc területei. Nálunk is, sőt! Nyugodtan alszom afelől, hogy az MSZP és az SZDSZ nem hívott össze válságtanácskozást a pártok sanyarú pénzügyi helyzete miatt:)
Érdekes, hogy a pártok 16 éve ugyanannyi költségvetési pénzből (1 millió/képviselő) "tisztán" gazdálkodnak és a pártvezetők aláírásukkal hitelesítik a beszámolókat. Most komolyan van ember aki elhiszi, hogy a törvényesen megszerezhető pénzekből, szürke-fekete pénzek nélkül tengetik sanyarú sorsukat, kampányolnak?
Attól senki sem lesz tisztességes, hogy valaki nála is többet lop.




Előzmény: elemes2 (97)
mamami Creative Commons License 2007.06.09 0 0 98

"ugyancsak érdemi különbség,"

 

Még egy érdemi különbséget találtam : ki is volt az , aki csak ME-séghez ért , a székházeladással kezdte a gazdagodást , ME-ként meg egyenesen tarolt , előkészítve a következő ciklusra is a kis bizniszeit ????????????????

 

Nyilván GyF sem szőlőkapálásból szerezte a vagyonát , de nem is közjogi "méltóságként"'.

 

" a szocik esetében a lopás volumene "

 

Nono , nekik azért annyira nem volt rá szükségük , nem egy hordányi csóróról volt szó.... Bizti , h a közszolgák béremelése , a zótópályák nincsenek ingyért , ízlés dolga , ki mint ítéli meg , részemről - ha fújok is - jobban tecc , mint az öncélú önfényezés .

Előzmény: elemes2 (97)
elemes2 Creative Commons License 2007.06.09 0 0 97

vannak azért érdemi különbségek. pl a fideszkormány idején épült M3 szakasz (füzesabony - polgár) még a tiszahidat beleszámítva is csak 1.1 mrd forint/km volt. biztos, hogy ebben az árban is voltak kenőpénzek (lásd defend kft által végzett aknamentesítés), de a kormányváltást követően a közbeszerzésen kiválasztott kivitelezők valahogyan 2-3-szoros árakon építettek autópályát. ki érti ezt, mondaná a káefté együttes.

 

ugyancsak érdemi különbség, hogy a fideszkormány kordában tartotta az államháztartási hiányt. a szocik most rém büszkék arra, hogy idén sikerül 7% alá nyomni az ÁHT hiányt, sőt, talán csak 6.5%, pedig világgazdasági konjunktúra van.

 

namost a fideszkormány idején a legrosszabb évben sem érte el a hiány az 5%-ot.

 

szóval nem kétlem én, hogy mindenki lop, csak a szocik esetében a lopás volumene megrengette az államháztartást, és a túlzott lopás miatti járulékos károk összege (a magasabb államadósságra fizetendő magasabb kamatok) több ezer milliárd forintra rúgnak.

 

persze, mindenkine szíve joga legyinteni, hogy egyik sem jobb a deákné vásznánál -- de akkor előtte azzal a vászonnal takarja le a gazdasági mutatókat.

Előzmény: nemhívő (96)
nemhívő Creative Commons License 2007.06.09 0 0 96
Többen mondták előttem, így csak ismételni tudom: mindkét oldalról elképzelhetőnek tartom a korrupciót, egyáltalán nem lepne meg ha kiderülne valami.
Csak azt nem értem, hogy itt egyesek mi alapján tálalnak tényként feltételezéseket, elméleteket. Mindkét oldal már előre eldöntötte, hogy a másik adta el magát és a végtelenségig tagadnak, illetve a másikat sározzák.
Előzmény: elemes2 (94)
toloba Creative Commons License 2007.06.09 0 0 95
Mondasz valamit...
Előzmény: elemes2 (94)
elemes2 Creative Commons License 2007.06.09 0 0 94

nem túl rég volt egy hasonló eset, amikor a strabag utalt jelentős összegeket egy osztrák pasinak (a gripen-ügyben megfordult 8 millió dollár sokszorosát), ahol még arról is szó volt, hogy magyar politikai pártok is kaptak ebből a pénzből.

 

napokon belül ellepték a strabag hirdetések a magyar sajtót (főleg hirtv.hu, mno.hu) -- azóta egy büdös szó nem esik a sztoriról. tesco gazdaságos kurvák.

 

kicsit sem lepne meg, ha a hirdetésszervezők már a hétvégén tárgyalnának a bae/saab konzorcium képviselőivel.

Előzmény: nemhívő (93)
nemhívő Creative Commons License 2007.06.09 0 0 93
Szerintem senki sem akar vizsgálni semmit érdemben, ez népbutítás, mint minden parlamenti bizottság. Az egyik legkésőbb a második ülésen kivonul, majd nem fogadja el a bizottság másik fele által összeállított anyagot, majd ezzel egyidőben ugyanez megismétlődik a másik bizottságban csak fordított szereposztásban. És mindkettő azzal fogja vádolni a másikat, hogy nem érdekelt az "igazság" feltárásában, ezzel azt sugallva, hogy sáros, illetve érintett az ügyben. A fanok meg mindkét oldalról majd hörögnek hozzá, hogy lám-lám megint!
Közben mindegyik rég elkampányolta illetve részben magáncélra lenyúlta a jattot.
Jó itt élni!
Előzmény: elemes2 (92)
elemes2 Creative Commons License 2007.06.09 0 0 92
ez egy másik bizottság. a szocik nem akarják vizsgálni a gripen-szerződés újratárgyalását.
Előzmény: Törölt nick (91)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.08 0 0 91

Hm. Mégis lesz vizsgálódás?

http://www.hirszerzo.hu/cikk.php?id=37359

 

wizes Creative Commons License 2007.06.07 0 0 90

2005-ben pedig 950 millió forint árbevétel mellett 537 millió forint nyereséget produkált.

 

Azé ez az ember tud valamit!

Nem kéne minálnoknak ?

Aki több mint 50% hasznot termel az genie!

Vagy???

Előzmény: Gaius_J_Caesar (73)
tuzer Creative Commons License 2007.06.07 0 0 89
Az a helyzet, öreg, hogy ez katonai körökben már akkor nyílt titok volt. Kár, hogy én szárazföldhöz tartoztam....
Előzmény: toloba (83)
John Doe(520i) Creative Commons License 2007.06.07 0 0 88
De itten lejjebb azt mondják; benézés-szaga vagyon a dolgoknak... :D
Előzmény: Freiwilliger (87)
Freiwilliger Creative Commons License 2007.06.07 0 0 87
Jelentem, debizony, hogy igen:

Freiwilliger válasz | megnéz | könyvjelző 2007.06.07 18:00:35 (47)
"A műsor szerint 2002 márciusában született az a titkos megállapodás, amelynek értelmében Mensdorff-Pouilly nyolcmillió dollárhoz jutott az ügylet során.


Tények a múltból Magyarország 2001. szeptember 10-én, a Fidesz kormány idején döntött a Gripenek mellett."

Ezért a biztos vétel után akarták megvenni a stromant. Hát hülyék ezek a svédek?

:-P
Előzmény: John Doe(520i) (74)
Gaius_J_Caesar Creative Commons License 2007.06.07 0 0 86

 

örülök, ha örülsz, de nem biztos, hogy egyre gondoltunk...;)

Előzmény: toloba (84)
Gaius_J_Caesar Creative Commons License 2007.06.07 0 0 85

 

 

off-shore....de gondolom idővel legalizálják...

úgyamúgy nem állítottam semmit, csak egy párhuzamra hívtam fel a figyelmet.....

 

Előzmény: estipisti (78)
toloba Creative Commons License 2007.06.07 0 0 84
Örülök, hogy látod a valós lehetőségét a dolognak...
Előzmény: Gaius_J_Caesar (82)
toloba Creative Commons License 2007.06.07 0 0 83
Mocskos Orbán???....a szociknak meg ölébe hullott a lehetőség Orbánék által? Lehet OV-ék két ciklusban számoltak? Ugyi?
Előzmény: tuzer (76)
Gaius_J_Caesar Creative Commons License 2007.06.07 0 0 82

 

 

nem csodálkozom....;)

Előzmény: toloba (75)
toloba Creative Commons License 2007.06.07 0 0 81
Majd összedugjuk a fejünket itt a PEFBeF-fen és kitanállunk valami olyant, amin mindegyik oldal tud rágódni...:)))))
Előzmény: kutykuruty brekege (77)
toloba Creative Commons License 2007.06.07 0 0 80
feltűnt, de nem biztos, hogy túlságosan lényeges...amúgy ez nem a cseh szál?
Előzmény: John Doe(520i) (74)
elemes2 Creative Commons License 2007.06.07 0 0 79
de, feltűnt, meg valami 2003-as dátum is. így igazodjon el az emberfia.
Előzmény: John Doe(520i) (74)
estipisti Creative Commons License 2007.06.07 0 0 78
szerinted a kenőpénzt hova szokták könyvelni?
Előzmény: Gaius_J_Caesar (73)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!