Keresés

Részletes keresés

Tiasz24 Creative Commons License 2017.01.07 0 0 39
stuncenpudli Creative Commons License 2010.05.13 0 0 38
Akkor már youtube.com/movies
Előzmény: jani205 (37)
jani205 Creative Commons License 2010.05.13 0 0 37
Lebowsky12345 Creative Commons License 2009.07.21 0 0 35
Szervusztok!
Hadd mutassam be a Chief Art amatőr filmkészítő társulat nemrég elkészül kisfilmjét.
Itt

Légyszíves véleményezzétek!
kota1000 Creative Commons License 2009.07.21 0 0 34

itt egy oldal, ahol legalább ingyen lehet filmeket nézni, na meg persze letölteni :)

http://online-film.atw.hu/

cicavirag Creative Commons License 2007.06.13 0 0 33
ezzel én pont így vagyok
Előzmény: FLaci (31)
cicavirag Creative Commons License 2007.06.13 0 0 32
de ez nem csak magyarországon van így, hanem mindenütt, ahol nem volt gengszterváltás és nem zárt be mozi a településen. Ny-Európában vajon mi az ok?
Előzmény: sz_imre (30)
FLaci Creative Commons License 2007.06.12 0 0 31
Mondjuk szerintem a DVD piac jóval nagyobb mint a VHS piac volt annak idején. Pl. én VHS-en egyenlen filmet se vettem, viszont a polcaim tele vannak DVD-kkel...
Előzmény: cicavirag (29)
sz_imre Creative Commons License 2007.06.12 0 0 30

Persze amilyen gyatra mozikat állítanak elő mostanában...

A gengszerváltás (nem politizálok!!!!!) utáni években szinte minden hétvégém moziban telt... mostanság meg? Hát, amilyen vacakokat nyomnának le...

A tájékát is kerülöm a mozinak.

A településen ahol lakom, be is zárt már pár éve.

Szvsz a minőség csökkenése az oka a mozik forgalmának csökkenésének

Előzmény: cicavirag (29)
cicavirag Creative Commons License 2007.06.12 0 0 29
de ha megnézed a mozi nézőszám csökkenést az nem olyan, mint a vhs megjelenésének az idején, hogy volt egy meredek zuhanás majd stagnálás. most folyamatos a csökkenés. nézd meg, ha beülsz egy filmre, mennyien vannak ével óta ne kellett foglalnom jegyet, még premier hétvégén se. ha nincs több mozinéző, dvd vásárló, akkor kinek csinálnak filmet az alkotók? mármint ki veszi meg ílyen vagy olyan formában?
Előzmény: FLaci (24)
a9876543210 Creative Commons License 2007.06.10 0 0 28
jobb helyen fél óra alatt letudsz szedni egy filmet
annyit meg úgyis netezel egy nap, ha épp csinálsz valamit a gépen attól még a letöltés szépen futhat a háttérben, így nincs + áramköltség
Előzmény: sz_imre (19)
cicavirag Creative Commons License 2007.06.10 0 0 27

én úgy tudom, hogy ezt az oldalt a budapestfilm csinálja, az meg pont arról híres, hogy elég minőségi/speciális/ritka filmeket nyomat. amiket itt láttam, ezek is jórészt művészfilmek amelyeknek egy behatárolt közönsége van. mondjuk én szeretem a filmjeiket, de közben az igazából szerelem c. film típusúakat is, de nem tudom, hogy ez mennyire jellemző

Iskall Creative Commons License 2007.06.10 0 0 26
Az a gondom hogy azok a filmek amik érdekelnének (túlnyomórészt skandináv alkotások) csak nagy ritkán kerülnek a magyar mozikba, DVD-n szinte lehetetlen beszerezni őket itt, és a netről sem lehet letölteni őket (bár nagy kockák biztos tudnának mondani olyan oldalakat ahol még a legnonémebb filmek is megvannak), lévén hogy nem tartoznak a legismertebb filmek közé. Egyébként meg nem járok moziba, nem nézek tévét, nem töltök le minden nagy filmeket, és itt azt a keveset sem élvezhetem ami érdekelne. :(
poppe Creative Commons License 2007.06.10 0 0 25

ezt max a nagyon kezdő internetezők veszik igénybe...

drága és gyér a kínálat

FLaci Creative Commons License 2007.06.08 0 0 24

Új filmeket szerintem továbbra is úgy fogunk nézni mint eddig - moziban. A DVD-t elõbb-utóbb (szerintem inkább utóbb) részben felváltja valamelyik next-gen DVD formátum, de maga a DVD is még sokáig élni fog. Ugyanúgy, ahogy a VHS se tûnt el egyik napról a másikra. Ez az egész Video-On-Demand & letöltõs cucc inkább csak a kábelTV-f fogja felváltani / kiegészíteni.

 

Összefoglalva: a jövõ ugyanolyan lesz mint a jelen, csak gyorsabb kocsikkal és büdösebb levegõvel... (hogy klasszikust idézzek a végére.)

Előzmény: cicavirag (22)
sz_imre Creative Commons License 2007.06.08 0 0 23
Van már így is rengeteg jó film, a felét sem ismerhetjük, minek folyton újakra költeni?
Előzmény: cicavirag (22)
cicavirag Creative Commons License 2007.06.08 0 0 22
de akkor szerintetek mi a jövő? hogy fogunk filmet nézni 5-10-15 év múlva? mert ha mindenki illegális oldalról szedi le a filmeket, nem fognak filmet gyártani. nézzük a zenét: a cd másolások miatt alig vannak legális eladások, de egy együttes el tud menni koncertezni és abból lesz bevétel. De a film? 
FLaci Creative Commons License 2007.06.07 0 0 21
Nekem napi átlag 15 órát amúgy is be van kapcsolva a gépem. (Munka, játék, internet, stb...) Tehát ez nem plusz fogyasztás. De ha már itt tartunk: a topicnyitóban leírt cucchoz is be kell kapcsolni a gépet - a letöltés és a filmnézés idejére is.
Előzmény: sz_imre (19)
stewes Creative Commons License 2007.06.07 0 0 20
OFF
Többségük VHS, két-három éve egyik se volt áttkercselve. Másolgatni sem kedvem, sem energiám sincs. Digizni meg még ennyi sem. Bocs!
Előzmény: sz_imre (17)
sz_imre Creative Commons License 2007.06.07 0 0 19

"jobbat olcsóbban (pl. torrent)...."

 

Nehogy azt próbáld elhitetni, hogy a torrent olcsóbb, mégha nem is fizetsz a filmért!!! Jó pár filmet szedtem le, de szinte mind 10-12 kB/sec átlagsebességgel csordogál le és addig biz megy az áram rendesen. Nem a filmért, de az áramért kifizeted a lóvét, úgyhogy ugyanott tartasz! Sőt tán még többet is tejelsz az áramszolgáltatónak, mint amennyiért a filmet megvennéd.

Jó üzlet a torrent... az áramszolgáltatóknak.

Előzmény: FLaci (16)
buzouki Creative Commons License 2007.06.07 0 0 18
én aszt halóttam nincsen már legális filmletőltő oldal mert elkapták öket mert mégse vólt legális.
sz_imre Creative Commons License 2007.06.07 0 0 17

Én is OFF leszek:)

Azt írtad, van egy rakat színvonalas jó filmed. Én pedig keresek egy párat. Segítenél nekem? Hátha épp Neked van meg...

Azért itt írok, mert az emiled nem publikus...

Előzmény: stewes (12)
FLaci Creative Commons License 2007.06.07 0 0 16

Tulképp a kölcsönzõs része tényleg olyasmi. De én inkább olyasmire gondolok, ami pl. a T-Home cucc kezd lenni. Azaz van egy doboz (olyasmi mint egy mûholdvevõ beltéri egység) amit közvetlenül a TV-re kötsz, és gyakorlatilag videómagnóként használsz.

 

Szóval nekem az a bajom ezzel, hogy amíg számítógép kell hozzá, addig a nép nagy része nem fogja (nem tudja) használni. Aki meg ért hozzá annyit, hogy tudná, az tud jobbat olcsóbban (pl. torrent)....

Előzmény: cicavirag (14)
cicavirag Creative Commons License 2007.06.07 0 0 15
Én pont így vagyok vele. Egy időben elkezdtem felvenni színvonalas filmeket a duna meg az mtvből amiket már korábban láttam moziban és szeretem. szinte sose nézem meg őket. bezzeg a büszkeség és balítélet BBC változatát... ok lány vagyok
Előzmény: stewes (12)
cicavirag Creative Commons License 2007.06.07 0 0 14
de ez nem video on demand? itt is van anyag ami csücsül valami szerveren és akkor és azt nézek, amit akarok, nem? és pay per view rendszer (már ha ez azt jelenti amit az angol szavakból értek hogy nézésenként fizetek) itt nem az van, hogy nézésenként fizetek 500-at, vagyis 1 napi kölcsönzésért és aztán ha megveszem az más sztori? hogy itt van egyszerre egy téka meg egy dvd bolt? Bocs, nem vagyok igazáén otthon a témában.
Előzmény: FLaci (9)
cicavirag Creative Commons License 2007.06.07 0 0 13
ciki de én nem igazán tudom, ezek mik ...
Előzmény: noway (8)
stewes Creative Commons License 2007.06.07 0 0 12
OFF (?)
Nem tudom, ki hogy van ezzel, nekem van egy rakatt szinvonalas, jó film a polcomon. (pl. Aki szelet vet, A félelem bére, A domb stb.) Szeretem õket, jó filmek, de szinte soha nem veszem elõ õket. A legrégebbi kazettám már túl van a serdülõkoron, eddig talán 6-8 alkalommal néztem végig.
Bud Spencer egy sincs, de évi 4-5 alkalommal megnézem ugyanazt. Kívülrõl ismerem az összes hülye poént, s mégsem nyomom ki, s veszem elõ a Casablankát (mondjuk ezt is kívülrõl fújom)
Előzmény: FLaci (11)
FLaci Creative Commons License 2007.06.07 0 0 11
Ez igaz. Szerintem (részben) ezért nem halt még ki a CD/DVD piac. Viszont nekem csak az kell a polcon, amit igazán szeretek. Az "egyszer-kétszer megnézhetõ" kategória jöhente VOD-on... Fõleg akkor amikor havonta kell átrendeznem polcokat, mert nem fér már el a sok cucc...
Előzmény: stewes (10)
stewes Creative Commons License 2007.06.07 0 0 10
Az emberben él a birtoklási vágy. Az élmény nem elég, a pénzemért adjanak valami „megfoghatót” is. Azt a filmet is kiírod, amit bármikor ingyen megnézhetsz, mert olyan jó érzés, hogy ott csücsül a polcodon a cédesz. :-)
Előzmény: FLaci (9)
FLaci Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9

Hát, nem tudom. Amíg a stúdiók ennyire ragaszkodnak a DRM-hez, addig szerintem nem lesznek igazán felhasználóbarát legális letöltõs rendszerek.

 

Szerintem inkább a Video On Demand rendszer lehet a jövõ. Vagyis, hogy az "anyag" a szolgáltató szerverein csücsül, és onnan azt és akkor nézel, amit akarsz (vagy pay-per-view rendszerben, vagy havi x zseton elõfizetésért).

Előzmény: cicavirag (7)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!