Keresés

Részletes keresés

vanda62 Creative Commons License 2021.06.30 0 0 332

Szegény Bősze Ádám végismesélte a szüntet, nagyon érdekes és szórakoztató volt, de kifogyott a témából és gondolta nekivág a két énekesnő ruhájának leírására. Vicces volt. :-)

vanda62 Creative Commons License 2021.06.30 0 0 331

Garanca azt mondta, hogy könnyed hangulatú vidám este lesz, de az előbb don José már megint brutálisan leszúrta szegény Carment. 

Előzmény: vanda62 (330)
vanda62 Creative Commons License 2021.06.30 0 0 330
vanda62 Creative Commons License 2021.06.30 0 0 329

Sok idő telt el, a lányom jelesre diplomázott, elindult a tour, megnyitottak a színházak és koncerttermek, ma élő közvetítés a Müpából, az elbüvölő mezzoszoprán Elina Garanca énekel. 

https://mediaklikk.hu/bartok-radio-elo#

Aki lemard, nem veszit, egy ideig még hallgható lesz a médiklikken a felvétel. 

Istenem, végre vastapsot hallok egy kocertközvetítésen. De hiányzott! 

vanda62 Creative Commons License 2021.06.05 0 0 328

Ha jól számolom, mostanában értél célba, amely alkalomból szeretettel külöm a következő számot:-)

https://www.youtube.com/watch?v=bFkh_W2z8SM

Tudom, hogy erre nincs mentség, de ilyesmit mindig akkor szoktak elkövetni, amikor nagyon nehéz koncertre készülnek. Nekik is eljött a nap, az Orientale Lumen koncersorozat részeként ma pünkösdi koncert lesz, a Belvárosi Plépánia templomban. 

https://szentefrem.jegy.hu/program/itthon-a-karpat-otthon-imai-a-szent-efrem-ferfikar-koncertje-122422

Sajnos most nem tudok elmenni, mert a lányom kedden államvizsgázik, neki segítek a felkészülésben, pedig biztos nagyon szép lesz. 

A program tavaly rögzített változata itt érhető el: 

https://www.youtube.com/watch?v=61gVh8IUB-k

Előzmény: vélemény (323)
vanda62 Creative Commons License 2021.06.05 0 0 327

Vége a gironak, ismét van egy kis idő operára. Ma este a Bartókon Bellini:Puritánok című operáját közvetítik a Met-ből. Szeretem ezt az operát, a történetet nem nagyon értem, de hihetetlenül szép zenék vannak benne, többek között egy csodálatos bariton-basszus duett:Suoni la tromba. Mindamellett, hogy úgy hangzik, mintha egy cselló és egy bögő versenyezne egymással, rendkívül hatásos zene, én mindig úgy érzem, hogy azonnal odaállnék a szabadság zászlaja mögé, mikor meghallom. Méltó párja a don Carlos szabadság kettősének. 

https://www.youtube.com/watch?v=0MVP5u7UShQ

vanda62 Creative Commons License 2021.05.10 0 0 326

A Gran Torino című filmet en is láttam, nagyon tetszett.

Előzmény: vélemény (325)
vélemény Creative Commons License 2021.05.10 0 0 325

Igen a Savoya család eredeti székhelye a francia Chambery városa volt. Ami kb Torino light. Valamikor a 18sz-ban volt valami területi cserebere és így lett a székhelyük Torino.

A város melletti  hegytetőn áll a Superga barokk templom. Gyönyörű a rálátás az Alpokra. Szomorú sport vonatkozású  esemény történt itt. 1947-ben a Torino focicsapata nemzetközi focimeccsről érkezett haza, köd volt és a repülő nekicsapódott a templom hátsó falának. Az egy nagyon jó csapat volt, pont egy Magyarország elleni válogatott meccsen az olasz csapatban 9 Torino játékos is szerepelt. A baleset emlékére a FiAT  a következő autóját Gran Torinonak nevezte. 15 évvel ezelőtt Clint Eastwoodnak volt egy nagyon jó filmje ezzel a címmel.

Előzmény: vanda62 (324)
vanda62 Creative Commons License 2021.05.10 0 0 324

Gondolom Torino esetében már erős francia hatás érvényesül a határ közelsége miatt. Nekem mindig az jut eszembe róla, hogy idős korában ott lakott Kossuth. Egyszer olvastam egy visszaemlékezést, hogy az 1800-as évek legvégén egy erdélyi tornatanár kerékpárral elindult Erdélyből kerékpáron Turinba, hogy láthassa Kossuthot, de nem sikerült neki, mert pont elutazott valahová. 

Sajnos nem láttam a mai versenyt, ma volt nálunk ablakcsere, délután ötkör mentek el, még mindig takarítunk. 

Előzmény: vélemény (323)
vélemény Creative Commons License 2021.05.10 0 0 323

Off

Tegnap A  Stupinigi kastélytól indult futam. Mi ott voltunk. Persze nem az egész kastély látogatható, csak  egy része.  Nagyon szép.

De nem ezért emlegetjük. A város szélén van, átszállással lehet odajutni. Már az átszállásig is zűrösen jutottunk el. Ott vártuk a 20 percenként közlekedő buszt. Jött és lazán elhúzott. Nem vettük észre, hogy ez egy feltételes megálló, csak akkor áll meg, ha integetnek neki. Én azóta minden busznak és trolinak integetek.

Torino szép város. De  nem olaszos. Nagy kedvencünk lett a bicerin, ami csokoládés kávé tejszínhabbal. Sok csokoládéval és sok tejszínhabbal.

Most csak egy-egy operát tudok meghallgatni,   közben hang nélkül nézem a Girot vagy a teniszt és  írogatom a japán jeleket. És még 25 nap van a 2. oltásig.

Tapsikoltam a mai szakasz végén.

vanda62 Creative Commons License 2021.05.08 0 0 322

Ma tudtam meghallgatni a Szent Efrém húsvéti koncertjét. Nagyszerű élmény volt. Nagyon aranyos énnekkar, jópofák a vidám átirataik, szórakoztatóak a gospeljeik, de azért ez az énekkar az ortodox egyházi énekek énekkara, az a hivatásuk, ahhoz, értenek, akkor szólnak a legcsodálatosabban. Most is rendkívül szép programot adtak elő, rendkívül szépen. 

https://www.youtube.com/watch?v=7b04R5Nqn8E

vanda62 Creative Commons License 2021.05.03 0 0 321

A Víg özvegyet en is megpróbáltam megnezni, de nem nagyon tetszett es foladtam. A girot en is várom már.

Előzmény: vélemény (320)
vélemény Creative Commons License 2021.05.03 0 0 320

A múlt héten egy előadást láttam a Metből, a Víg özvegyet.  Nagyon tetszett, igazi "nagyoperett"", gyönyörű díszletek, fantasztikus ruhák. Renne Fleminggel, akinek persze minden jól áll.

Az operett nem az én világom, egész életemben öt operettelőadást láttam élőben. A kapunktól 2 perc. Egyszer egyetemista koromban  vizsgaidőszakban a boltból jöttem haza, amikor főpróba volt és valaki a kezembe nyomott egy jegyet. A Cirkuszhercegnő volt, ölemben a bevásárlószatyorral néztem végig. A normál jegyek nagyon drágák, a maesteszínházon is csak nagyon ritkán vannak rajta, de még úgy sem olcsó. 2-3 éve láttam így a Mágnás Miskát.

Már várom a Girot.

vanda62 Creative Commons License 2021.05.02 0 0 319

Valóban nyolc részes koncertsorozat lesz a művész 80. születésnapja akalmából. Ez az első rész nagyon-nagyon szép volt, és hogy kapcsolódjunk Fausthoz, az utolsó szám a keringő volt az operából. 

Kicsit több, mint egy óra, de nagyon megéri meghallgatni, nagyszerű élmény

https://mediaklikk.hu/radio-lejatszo-bartok/?date=2021-05-01_20-46-00&enddate=2021-05-01_22-09-00&ch=mr3

Előzmény: vanda62 (315)
vanda62 Creative Commons License 2021.05.02 0 0 318

az oltaskor kaptunk egy kártyát, amelybe bele van ragasztva az oltás ampullajanak címkéje. Nagyon remelem, hogy meg tudnak egyezni az EU-val, hogy a plasztik kartya, az oltási kártya es egy személyazonosító mar mentesíteni fog a karantén alól. Azt is elképzelhetőnek tartom, hogy aki olyan országba utazik, amelyikkel nem kötöttek megállapodást a vedettsegi igazolvány elfogadásáról, annak utazás elott kell igényelnie egy EU formátumú vedettsegi kártyát is. Mi csak Füredre szoktunk utazni, jövő heten megpróbálok szállást foglalni  május végére.

Mar várnak bennünket a keszegek:-)

Előzmény: vélemény (317)
vélemény Creative Commons License 2021.05.01 -1 0 317

Ez a Faust teljesen agybajos volt.

Astra érvényes lesz, csak nekünk nem lesz róla igazolásunk. Én az első után megkaptam. Arra nincs ráírva, hogy milyen oltás. A QR kód sem mutatja. Ha az EU nem fogadja el a kínait, mi magyarok pedig nem tudjuk bizonyítani, hogy nem kínait kaptunk, akkor EU országba csak X napnyi karantén után utazhatunk.

Előzmény: vanda62 (314)
vanda62 Creative Commons License 2021.05.01 -1 0 316

Nekem most volt rá érkezésem, hogy meghallgassam a Szent Efrém virágvasárnapi koncertjét. Csodalátos volt. 

https://www.youtube.com/watch?v=ptxDDR8BX7o

vanda62 Creative Commons License 2021.05.01 0 0 315

Ma este 3/4 kilenctől Prunyi Ilona koncert lesz a Bartókon. A felvétel 2019. március 1-én készült a Zeneakadé,ián. További jóhír, hogy a koncert VIII/1. szám alatt lett meghírdetve, szóval egy sorozat első darabja lesz. 

Holnap fél nyolckor you-tube-on az Szent Efrém Énekkar ortodox húsvéti koncerteje lesz. 

https://www.facebook.com/szentefrem/photos/gm.781802492361237/4190827617635998

vanda62 Creative Commons License 2021.05.01 0 0 314

egyszer láttam egy don Giovannit Bécsből. Pontosabban nem láttam, mert teljesen sötét volt a színpad, alig lehetett belőle kivenni valamit.Ami önmagában nem baj, de Kwiecen volt a don, Schrott pedig Leporello, őket  abban az időben jo lett volna látni is. Don Giovanni szerenadjanal maga Bőrönd Ödön tűnt fel a színpadon. Nem volt mandolin, hanem egy vak tangó harmonikás ült a hangszere bőröndjen es ő kísérte a dont. komolyan azt vártam, hogy Masettoval együtt bejon a Kaláka.

A lányom es a férjem Pfizert kapott, nekik az elso oltas után megjött a védettségi kártya. En astrat, de nekem csak a második után, de én még négy hétre kaptam. Még egy kicsi türelem es a tied is megérkezik, és legalább az EU-ban is érvényes lesz a hírek szerint. 

Előzmény: vélemény (313)
vélemény Creative Commons License 2021.04.30 0 0 313

Bécsben tegnap volt a Faust. Élőben. A szokásos agyament rendezés. De a zene gyönyörű. Floreznek szerencséje van, ő Bécsben lakik ezért minden  élő előadásban ő a tenor. Nem tudom, hogy a vírus után is tartják-e ezeket a rendezéseket. Mert félő, hogy a nézők felállnak és távoznak.

( Még 5 hét van a második oltásig. Müller Cecilia azt mondta, hogy a második Astrat megkapja korábban az, aki kéri. Felhívtam a háziorvost. Már többen telefonáltak, de sem hivatalos infot sem Astra vakcinát nem kaptak)

vanda62 Creative Commons License 2021.04.24 0 0 312

jobbulást kívánok  a barátodnak, ilyenkor jót tenne a vizi torna es az úszás, de az most sajnos nincs:-(

Előzmény: vélemény (311)
vélemény Creative Commons License 2021.04.24 0 0 311

Igen ezt néztem, de sajnos Wagner és Richard Strauss. Nem tudom miért, de a Strauss műveket nem szeretem. A Müpa is  Strauss műveket ad egymás után Kocsis Zoltán vezényletével.

Most kicsit kevesebb időm jut a zenére, a nálunk lakó ísiászos barátot kísérgetem kezelésekre és próbálom benne tartani a lelket, mert semmi nem használ. Már 2 hónapja vannak fájdalmai, valószínűleg sérv műtűt lesz. Ráadásul felírtak neki valami új izomlazítót, amitől allergiás tünetei lettek. Fulladt és padlizsánszínű lett az egész teste. Kijöttek a mentők.

Amikor  előjöttek a tünetei, akkor épp a LOhengrint hallgattam, Marton Évával. Csodálatos hangja volt, ő volt Elza. 2004-ben az Erkelben láttam, Marton akkor már Ortrudot énekelte.

A Simone Boccanegrát azért nem hagytam ki, új kedvencem. Beteg barát csak hallgatta, annyira bonyolult a story, hogy meg sem próbáltam elmagyarázni neki. Biztos, hogy ezért nem lett olyan híres, mint a többi Verdi opera.

vanda62 Creative Commons License 2021.04.22 0 0 310

Május 8-án Wagner est lesz a Metropolitenben. Ez fizetős koncert, ilyen volt az a rendkívül jó Nyetrebko koncert, amit a lányommal néztünk. A jegy ára 20 dollár, ezért az előadás 14 hétig elérhető marad. 

https://metstarslive.brightcove-services.com/events/6170923977001

vanda62 Creative Commons License 2021.04.19 0 0 309

nekem szerencsere egy eve volt utoljara, akkor orvoshoz is kellett menni, pont a jarvany megjelenese elotti napokban. Most hamar jobban lettem, egy napi koplalas utan.

Előzmény: vélemény (308)
vélemény Creative Commons License 2021.04.19 0 0 308

Jobbulást!

Én szerencsére nem sokszor kaptam gyomorrontást, de akkor nagyon ronda volt.

Többször munkában. Már jó régen vacsorára kaptunk az olasz csoporttal máglyarakást. Már ebédkor elkészítették estére  megromlott. Másnap reggel a 40 olasz és én is teljesen kikészültünk. Ebédre erőlevest és főtt rizst kért mindenki

Előzmény: vanda62 (307)
vanda62 Creative Commons License 2021.04.19 0 0 307

sajnos nem lattam, mert szombaton gyomorrontást kaptam, egesz nap csak fekudtem es szenvedtem, mint pata a napon. Ma mar jobban vagyok, dolgozni is tudtam, szerencsere ma home office-ban.

Előzmény: vélemény (306)
vélemény Creative Commons License 2021.04.19 0 0 306

Tegnap törölte a MÜPA a júniusi Wagner előadásokat. Minden nap megnéztem, már tényleg reménykedtem, hogy megtartják. Még azt is kiszámoltam, hogy 2 héttel a második oltásom után lesz. Persze megértem. 2000+ néző, zárt helyen. Hosszú órákig. Az Istenel alkonya előadáson mindenki már fél 4 körül ott van és 11 után távozik. Ráadásul a jövő évről még semmi info.

Super volt tegnap az Amstel. Erről a Pidcock gyerekről a múlt héten hallottam először. 2000 éves Valverde pedig még mindig bejön egy ilyen versenyen negyediknek.

vanda62 Creative Commons License 2021.04.18 0 0 305

Melissel volt egy zenes tv szinhazas eloadas is, a you tube-on vannak reszletek, en is sokszor hallgatom.

Előzmény: vélemény (304)
vélemény Creative Commons License 2021.04.18 0 0 304

A nálunk levő beteg barát száméra az ülés a legkényelmetlenebb, ezért ő nem tud úgy végignézni egy operát a laptopon, hogy olvassa az angol szöveget. Feküdni és állni, járkálni tud hosszan. A Sevillai borbélynak érdekelte a szövege is. Eszembe jutott, hogy van egy teljes CD. Csak néhány operáról van teljes CD-m, részletek többről. Ma délelőtt meghallgattuk. Ez egy 1960-as felvétel, Lamberto Gardelli vezényletével. Még Székely Mihály volt Don Basilio, ő 1963-ban halt meg. Melis volt Figaró, Réti József Almaviva. Jópofa a magyar fordítás. Csak sajnos nem igazán lehet érteni. A recitativo szövegeket persze igen, a többit minimálisan. Én azt hittem, hogy amikor magyarul énekeltek, akkor jobban odafigyeltek a szöveg érthetőségére, de ezek szerint nem.

A Sevillait minél többször hallgatom, annál jobban tetszik.

vanda62 Creative Commons License 2021.04.17 0 0 303

Ma délután a Szép molnárlányt adják a Bartókon, Peter Schreier énekelte még 1969-ben a Zenakadémián. Töredelmesen bevallom, hogy a Téli utazás és a Szép molnárlány számomra olyanok, mint a Párizs-Roubaix, vagy Hamburgi Klasszikus, abban van az éneklés sava borsa. Az énekesnek itt nincs két-három órája, hogy megjelenítse nekünk a zenét, 3 perce van arra, hogy átadja magát a közönségnek. Nagyon észnél és hangnál kell lenni, hogy az illető bodoguljon, ráadásul az egész dalciklus egy óra, azalatt bele kell szögezni a hallgatót a székbe, úgyhogy nem történik más, minthogy az énekes áll a zongora mellett és énekel. Schubert zenéje olyan csodálatos, hogy csak a legnagyobbak méltóak hozzá. Ez a régi felvétel  csodálatos előadás. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!