Keresés

Részletes keresés

kuzo3 Creative Commons License 2008.06.11 0 0 124

Én egyébként azt gyanítom, hogy az a 3-az-1-ben nem a regenerálósó-mosópor-öblítőszer háramsára utal, hanem valami 3 másra, mert ezzel nem lenne piacképes. Első megközelítésben, ha nekem volna házi feladat, én valami olyan szöveget gyártanék hozzá, hogy súrol-mos-fényesít... aztán ezt lehetne finomítani. Ez is 3 az 1-ben. De majd legközelebb lehet, hogy megnézem a Tescoban, mi van ráírva.

 

Előzmény: Axióma (121)
Axióma Creative Commons License 2008.06.11 0 0 123
Akkor keveset mosol... nalunk a hivatalos adagolassal egyszer valami 5 even belul megveszem az akkori 60e-es mosogepunket jott volna ki (ill. lehet, hogy azota csokkent a Calgon ara is? - tobb remlik). Szerelot meg nem hivok (igaz nem is 10e, me'g bentrol Bp-rol is 3-5e-ert jonnek hozzank is marmint kiszallasi dijra), mert ez is meg regi ugralos energolux, ezt mar az elso hibara cserelem A-sra, nagyon remelem hogy addigra melegvizet IS fogadora. [Egyebkent igen, sok vizet - konkretan ket vodrot a csavarokosar aljaig a fomosasra, oblites nelkul -, es sok aramot fogyaszt, foleg a 60 fokos program - egy honapja me'rem is, meg melegvizet ontok bele, mert az reszben ingyen van napkollektorbol, de meg gazban is olcsobb.]
Egyebkent mar Bekason is kemeny vizunk volt, itt meg plane extra kemeny az elmult 2.5 evben, de vizkogond az elmult 10 evben nincs. Mielott a reklamra hivatkoznal, felultoltos, latom a ruhak altal nem csiszatolt kulsejet is. De ha hazaerek, megprobalom a mosopor-osszetetelebol kivadaszni, hogy melyik a vizlagyito benne. A Calgonba egyebkent biztos beleteszik a vizlagyitot, nem mondom hogy placebo van benne, csak sztem tok folosleges az az adag pluszban hozza. (Talan Homar-on volt, hogy teljesen mosopor es oblito nelkul, csak vizzel + mechanikus egymashoz dorgolessel alig rosszabb eredmenyt ertek el, mint mosoporral.)
Előzmény: CILLI (122)
CILLI Creative Commons License 2008.06.11 0 0 122

Nem tudom, évente kb. 3-szor veszek 1 doboz Calgont, rohadt drága, nyilván csak valami tarkabarka pöttyökkel színezett fehér durva szemcsés homokot árulnak a hülyéknek ennyiért, de az biztos, hogy egy új mosógép, ami nyolcszor akkora, mint a mostanim, s bár lehet, hogy kevesebb vizet használ meg áramot (kötve hiszem, mert energia takarékos a gépem, félprogram is van benne) és kb 4 liter vizet lötyiz el egy beszíváskor, 1 mosás + 5 öblítés, az annyi, mint 24 liter víz... 2 kosárnyi ruhára.

Szóval a calgon áram mondjuk a kilós dobozé kb 1700 Ft, de Ok legyen 2000, és használjak ekl belőle 3-t egy évben... az anyi, mint 6000 Ft/év. Egy igazán jó mosógép 80 ezernél kezdődik. Osszak-szorozzak vagy magadtól is sikerül??

 

ja,  a szerelőt meg, ha kihívod az úgy kezdődik, hgy 10 ezer Ft kiszállási díj....

Előzmény: Axióma (121)
Axióma Creative Commons License 2008.06.11 0 0 121
Hm, a vizlagyito arabol hany uj mosogepet vehettel volna? Szebbet, jobbat, energiatakarekosabbat? (Felteszem a mostanid C-D koruli, ma meg mar A alattit nem szabad megvenni - kiszamoltad, hogy a hosszueletu mosogepeddel mennyi elektromos aramot es vizet hasznaltal el tok foloslegesen?)
[Amugy, en is hasznalok "vizlagyitot" a mosogepemben. Ugy hivjak, hogy mosopor!!!] Nekem meg "csak" 10 eves, de meg az ecetes kezelest se kapta meg vegul, hiaba terveztem, lustasagbol. Igerem, beszamolok rola, ha vizko miatt tonkremegy!
A mosogatogep azert mas kerdes, mert ott a so a gyanta regeneralasahoz szukseges, a haszn.ut.-ban eloirt kotelezo adalek. A gyanta a Ca-ot csereli Na-ra, amit meg a sobol vesz. A csunya edenyek egyebeknt nem annyira a so, mint az oblito hianyatol szoktak bekovetkezni (ranezesre "csunya"). De hogy a Calgon a mosogepedben milyen hasonlo tevekenyseget folytat, el nem tudom kepzelni...
Előzmény: CILLI (109)
kuzo3 Creative Commons License 2008.06.10 0 0 120
Ja, és nehogy valaki kihagyja a sót meg a vízlágyítót azért, mert 3az1-ben izéket tesz esetleg a mosóporos rekeszbe. A só ugyanis a műgyanta miatt mindenképp kell, a vízlágyító pedig kifejezetten csak az öblítés végén kell, amikor már nyoma sincs a mosogatóporral beadagolt marketing-foszfátnak.
kuzo3 Creative Commons License 2008.06.10 0 0 119
Kell bele kutya közönséges tisztított konyhasó (méregdrága:))), pár csepp vízlágyító mosásonként. Ezt érdemes arra a legalacsonyabb adagolási fokozatra állítani, amin még éppen nem jelennek meg foltok a poháron. (nagyobb fokozaton a vízlágyító okoz foltokat, kisebben a vízkő). Ha éppen alig észrevehető vízkőfolt jelenik meg a nagyobb vízcseppek helyén, akkor van pont jól beállítva. Ilyenkor nem gyűlik fel rajta a vízkő, mert a nagyon vékony észrevehetetlen laza réteget már a víz is leviszi. Na, a vízlágyító nem tudom, hogy mennyibe kerül, mert tíz éve vettem 2 flakonnal, és még mindig van. A mosogatóporból meg legutóbb ezresért vettem olcsó típust kipróbálni, és egyformán jó a 2000-3000 Ft-os drágával. Ezt nem neked írom, hanem annak, aki szeretné hasznát venni.
kuzo3 Creative Commons License 2008.06.10 0 0 118
Te tudod, én abból fogok házat építeni, hogy ti megveszitek az ilyen marhaságokat :)
kuzo3 Creative Commons License 2008.06.10 0 0 117
Biztos így van.
Előzmény: CILLI (116)
CILLI Creative Commons License 2008.06.10 0 0 116
hát nem, még véletlenül sem...az egy az egyenből 3 féle kell, amik egyenként is rohadt drágák, így meg nem. M ndjuk én sót amúgy is mindig rakok bele, ha kifogy, pont mert itt extra ügy a kemény víz, de mindegy hagyjuk, valamiért az az érzésem, hogy vagy nem te szoktad a mosogatógépet tölteni és használni, pláne nem vásárolni a működéséhez a hozzávalókat, vagy nincs is mosogatógéped :))
Előzmény: kuzo3 (114)
kuzo3 Creative Commons License 2008.06.10 0 0 115
Csak amit a használati mond. Azt a gépészek írják, mert úgyis csak a vásárlás után olvasod.
Most már biztos van csapból is 3az1ben.
Előzmény: CILLI (113)
kuzo3 Creative Commons License 2008.06.10 0 0 114
Nem a gépekről szól a három az egybe, az ilyen kérdések sosem akkor merülnek fel a munkaértekezleteken, amikor a gépészek vannak jelen, hanem amikor a marketingeseké a pálya. Nem kerül véletlen az a három az egyben cucc véletlenül épp 2 1/2-szer annyiba, mint az egyazegyben?
Előzmény: CILLI (113)
CILLI Creative Commons License 2008.06.10 0 0 113
nem röhögtetlek, miért te mit teszel a mosogatógépbe, domestost? Egyébként ez csak olyan lapszéli megjegyzés volt, nem a gépekel van nekem a bajom, azokkal elbírok, hanem a csapokkal....
Előzmény: kuzo3 (111)
kuzo3 Creative Commons License 2008.06.10 0 0 112
Na szóval, a mosogatógépsó nem lágyítja a vízet, hanem a műgyantát regenerálja. A mosógép és a mosogatógép másképp működik. A mosógépnek nem funkciója a vízcseppeket megszárítani, ezért eleve más felépítésű.
Előzmény: CILLI (109)
kuzo3 Creative Commons License 2008.06.10 0 0 111
3 az 1-ben tablettát! Ne röhögtess.
Előzmény: CILLI (109)
CILLI Creative Commons License 2008.06.10 0 0 110

neked mid van? én is hallottam valamilyen mágneses dologról, azt kezdtem el keresni, de mindenütt ebbe az elektromos ketyerébe ütköztem. Mellékesen teljesen logikus, amit a működéséről leírnak és cseppet nem tűnik varázsszernek... feltételezem kisérletekkel kellett bizonyítani a működését mielőtt szabadalmaztatták és MEI engedélyt kaptak rá. Vagy nem?

Szóval mi a mágneses dolog, hogy hívják, hol kapni, mennyiért, mit tud és főleg hova kell rakni, mert egy agyrém nálunk az egész vízrendszer....

Előzmény: r0226 (94)
CILLI Creative Commons License 2008.06.10 0 0 109
ahhh, mert érdekes, hogy az előbb leírt problémám dacára speciel a mosógépem még nem ment tönkre... Igaz csak 4 éve van ilyen rettenetes vízkőtámadásnak kitéve, de én mindig használtam bele vízágyítót és kapaszkodj meg 18 éves a gépem és működik. Igen automata mosógép, nem a régi, tárcsás típus. Anyámé pedig idén vagy jövőre tölti be a 30-at. Igen, az is automata, még az első szériából. És működik, és nem vízköves... Lehet, hogy mégis tud valamit az a vízlágyító? A mosogatógépet is vízlágyító só nélkül használod? Mit gondolsz az is csak viccből kell bele? Én láttam az eredményt az edényeken, amikor kifogyott a ső és még nem ezt a 3 az 1-ben tablettát használtam....
Előzmény: Axióma (72)
CILLI Creative Commons License 2008.06.10 0 0 108

Szia, segítenél esetleg?

Nálunk sajnos nagyon komoly probléma van, nem a gépekkel, hanem a csapok mennek tönkre kb 1-2 hónap alatt. Nálunk évente 5-6 zuhanyfejet kell venni, mert nem tisztítható, hanem úgy zabálja szét a vízkő, hogy szétnyomja mindenét. A konyhai csapról nem is beszélek, mert egy agyrém. Az utolsó, amit vettem 2 napig bírt működni szétszedés nélkül, a szűrője ennyi iő alatt telítődik!

A boyler teljes belsejét ki kellett cserélni tavaly, ugyanez volt a cirkó kazánjkával is. Szóval az itteni hozzászólások nagyon bölcsek (Calgon, ecet, sósav és társai, csak éppen nem vagyok előbbre).

Nagyon elavult a csőrendszerünk és bár itt az új, nincs pénzünk felásatni a fürdőszobát és átcsatlakozni az új vezetékre, ergó valamilyen más megoldás kell. Most végigbogarásztam az internetet és találtam ezeket az elektromos impulzust kibocsátó kütyüket, 3 céget is találtam 7.500-tól 30 ezer Ft-ig árulják látszólag ugyanazt és mind azt mondja, hogy az övé az eredeti, meg magyar szabadalom, meg a fene tudja...

 

Úgy tűnik, hogy neked valami ilyesmid van, elárulnád, hogy melyiket vetted és milyenek a tapasztalataid vele, hogy választottad ki a megfelelőt? Én még egyelőre azt se találom, hogy hol jön be a víz a házba...

Előzmény: Törölt nick (52)
tdm11 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 107

Mert ólcsóbb?

Kár hogy nem lehet valahogy összehasonlítani őket, hogy melyik a hatékonyabb?

Ráadásul nincs műszerem a 3.hoz hogy megmérjem az elektromágneses sugárzását, mert csak 100kHz-ig mér a kütyüm. De ha 1 m távolságból már normális az érték, akkor nem is érdekelne, mert  a pincében lenne úgyis.

Lehet hogy mind a kettőt megkéne venni, de az már sok nekem anyagilag.

Bár visszavásárlási garancia van mindegyiknél, de hogyan mérhetném le melyik a jobb? Kéne valami fénykép vásárlás előtt a cső belsejéről, majd 30 nappal későbbről.

Ok, de mekkora a hatótávolságuk? Lehet hogy amelyik hatékonyabb az esetleg valamiért kissebb hatótávolságú?

 

 

r0226 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 106
Ha csak ezek közül lehet akkor 1 vagy 2. :-)
Előzmény: tdm11 (105)
tdm11 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 105

Melyiket válasszam?

1. http://www.flodravin.hu/                                             14ezer Ft

2. http://www.panelectron.hu/vizkomentesites.html       14ezer Ft

3. http://www.hydroflow.hu/                                           70ezer Ft

r_bendegúz Creative Commons License 2007.11.26 0 0 104

FMC,

lehetne az elektromosról vmi bővebb infót, esetleg linket?

Thx.

r_b.

Előzmény: Törölt nick (103)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.24 0 0 103

Én is csak halkan jegyzem meg: Elektromosat használok egy ideje, azóta a feleségem nem csinál klórgáztámadást a fürdőben, mert nem kell. ;-)

Előzmény: cumpika (100)
r0226 Creative Commons License 2007.11.23 0 0 102
Van köze mindegyiknek csak nekik az a jó ha sűrűn kell javítani.:-)))
Előzmény: cumpika (100)
(M)Ákos Creative Commons License 2007.11.23 0 0 101

Érdekesség, hogy amikor a kazánomat üzemelték be, és a srác a garis papírját töltötte ki, rákérdezett ugye a vízkőkezelőre.

Mondta a szerelőm, hogy vagy ez a mágneses lesz, vagy valamilyen vegyi.

A beüzemelő gyerek bólogatott, hogy jó, bármelyiket elfogadják... Be is jelölte a papíron, hogy van.

Előzmény: cumpika (100)
cumpika Creative Commons License 2007.11.23 0 0 100
Bár, azt is hozzátette, hogy ettől még elvízkövesedhet a kazán belseje, csak lehet, hogy nem olyan gyorsan.

Na itt az igazság.

Ritka az ilyen szaki, a legtöbbnek lila gőze nincs a vízkezelésről.
Előzmény: (M)Ákos (98)
r0226 Creative Commons License 2007.11.23 0 0 99
Akkor az új hozzászólás gombot kérem megnyomni.:-))
Előzmény: (M)Ákos (98)
(M)Ákos Creative Commons License 2007.11.23 0 0 98

Nem neked mondom, hanem mindenkinek, aki olvassa. :-)

Egyébként a víz-gáz-fűtés szakim, aki 20 éve nyomja az ipart, nos ő is azt mondta, hogy nem átverés ez a cucc. Bár, azt is hozzátette, hogy ettől még elvízkövesedhet a kazán belseje, csak lehet, hogy nem olyan gyorsan.

Előzmény: (M)Ákos (96)
r0226 Creative Commons License 2007.11.23 0 0 97
Ne nekem mond ,én tudom, tapasztaltam.:-))
Előzmény: (M)Ákos (96)
(M)Ákos Creative Commons License 2007.11.23 0 0 96

Annyit belepofáznék, hogy a szüleimnél is ilyen mágneses vízkőmentesítő van egy ideje. Valóban sokkal kevesebb vízkő rakódik le a csapokon azóta.

Előzmény: r0226 (91)
r0226 Creative Commons License 2007.11.23 0 0 95
Ja és nem sokallom az árát, csak nekem nem kell majd ha a családban alergiás lesz a csapvízre majd akkor.:-)
Előzmény: r0226 (94)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!