Keresés

Részletes keresés

Vagdalthús Creative Commons License 2009.08.11 0 0 34
Elképesztő. A válság már itt is lecsapódik.
Előzmény: olahtamas (32)
noirp Creative Commons License 2009.07.14 0 0 33
Kicsit zörgessed a száraztápos zacskót, vagy tépj fel hallótávolságon belül egy egérkonzervet...hátha odajön a kismadár
Előzmény: olahtamas (32)
olahtamas Creative Commons License 2009.04.23 0 0 32
A múlt héten láttam egy ölyvet, de nem akart beszállni a lakásba :)
rózsaszín grófnő Creative Commons License 2007.07.24 0 0 31

:-)))

 

Jajj, akkor jó helyre került! De jó ezt hallani...

 

(Csak vissza ne jöjjön... :-)

 

Majd értesíts néha, hogy mi van vele (és tartsd zárva az ablakot!! :-)

Előzmény: crowkins (29)
rózsaszín grófnő Creative Commons License 2007.07.24 0 0 30
Hát nem tudom... Az Ecserin vettem 2 éve, azt mondták, zebrapinty.
Előzmény: Vagdalthús (28)
crowkins Creative Commons License 2007.07.24 0 0 29

Igen, hálIstennek ideért épségben, bár volt némi kis malőr az érkezésnél, ugyanis elnézte a házszámot (biztos elírtam valamit az üzenetben) és a szomszéd galamb dúcába vágott be, az én nyitott, rózsaszín "finis" felíratú szalaggal díszített ablakom helyett. Eléggé megszomjazott ebben a rekkenő hőségben, a kis kulacsa is már csont száraz volt mire ide ért. Le is küldött nyomban egy fél rekesz kőbányait!

Most már szépen szundikál a kis hálófészekében, felolvastam Neki estimesét a kisegérről, meg a kockásfülű nyúlról....Álmában néha vijjog egy kicsit, meg markolássza a kis párnáját. Remélem azért az nem derül ki hogy alva szálló!

Majd küldünk képeslapot!

 

Üdv!

Vagdalthús Creative Commons License 2007.07.23 0 0 28

"Az ölyvem marha intelligens (csak bunkó)."

 

Ezt a modortalan alfajt nem ismerem... melyik kennelből való?

Előzmény: rózsaszín grófnő (25)
rózsaszín grófnő Creative Commons License 2007.07.23 0 0 27

Felolvastam. Ma engedtek ki a baleseti sebészetről.

:)

 

Az ölyv kitörte az ablakot. Odaért?

Előzmény: crowkins (26)
crowkins Creative Commons License 2007.07.18 0 0 26

Ó az én ölyecskéim nagyon nyílt szívű, udvarias madárkák és szemben fajtársaikkal rettentő kompromisszum képesek is! Már tök izgatottak, mert mondtam nekik h lehet h új lakótársat kapnak és erre az alkalomra készítettek is egy hatalmas patkány-gerinc tortát!

Az itteni ímél címem "él", de asszem publikussá is tehetem az üzenetet, amit léci majd olvass fel Neki! : "Hiijjjjéééééééééééé....." - ő majd tudni fogja miről van szó.

 

röppentem, Pá !

rózsaszín grófnő Creative Commons License 2007.07.10 0 0 25

Helóka. :)

 

Az ölyvem marha intelligens (csak bunkó).

Ezért ha tudnál küldeni ölyv-nyelven egy mailt a címeddel, én azt felolvasnám neki (remélem, nem raccsolok ölyvül), ezután kinyitnám az ablakot, és szerintem egyedül is eltalálna hozzád.

A cuccát összekészítem egy batyuban.

De lehet, nem kedvelnék egymást a te mosógépes madaraiddal... (Az enyém egyedül nőtt fel, picinyt egoista.)

 

Előzmény: crowkins (22)
crowkins Creative Commons License 2007.07.08 0 0 24

Áhááá!....Asszem értelek.

Nálam amúgy a fürdőszobában laknak (1 pár) és minden évben a mosógépben építenek fészket, amióta a szennyes kosarat ki kellett dobnom, mert azt már némileg elhasználták. A mosás így ugyan kicsit necces, mer minden alkalommal ki kkell szednem a tojglikat,nehogy őket is kimossam, aminek a tojó nem igazán örül így aztán én sem..

 

na pá!

Vagdalthús Creative Commons License 2007.07.06 0 0 23
Szerintem ez tipikusan lakásba való ölyv lehet, eleve a topic is ezt a szférát célozza meg...
Előzmény: crowkins (22)
crowkins Creative Commons License 2007.07.04 0 0 22

Üdv!

 

Meg van még az ölyvecske? Ha ráunsz én szívesen elmegyek érte mivel solymász vagyok, de elviheted valamelyik állatkertbe vagy vadasparkba is.

rózsaszín grófnő Creative Commons License 2007.06.14 0 0 21

Dee, mindenre ugrik. Elég neki, ha csak belépek a szobába, ahol van (vagy a konyhába, mert oda is ki szokott menni). 4 napja kénytelen vagyok egy biciklissisakban mászkálni a lakásban. Már nem sok van belőle. (A sérómnak meg totál annyi.)

 

Próbáltam ópiumos mécseseket égetni, hátha leesik, de csak a szomszéd jött át.

 

Előzmény: Vagdalthús (20)
Vagdalthús Creative Commons License 2007.06.14 0 0 20

Szólítottad már? Miszerint tutyulumutyulu, milyen finomat kap mamának az ölyvikéje, naaaa, itt a friss egérfejecske!

Erre sem ugrik?

Előzmény: rózsaszín grófnő (19)
rózsaszín grófnő Creative Commons License 2007.06.14 0 0 19
Már nagyon elegem van ebből a hülye ölyvből. Nem bírom elkapni! És mindent megesz!
Vagdalthús Creative Commons License 2007.06.14 0 0 18
Körettel vagy anélkül? Nem mindegy... persze nem vegetáriánus, minek is enne hozzá retket...
Előzmény: rózsaszín grófnő (17)
rózsaszín grófnő Creative Commons License 2007.06.12 0 0 17
ÁÁÁ! Eladom az ölyvemet, megette a macskát!
erzsi66 Creative Commons License 2007.05.30 0 0 16
Köszi szépen!
Előzmény: Vagdalthús (15)
Vagdalthús Creative Commons License 2007.05.30 0 0 15
Megérdeklődöm az egyik jeles ölyvkennelt, hátha van... de gyorsan kipörög, ha új csapat kel ki a tojásból :-)) 
Előzmény: erzsi66 (14)
erzsi66 Creative Commons License 2007.05.30 0 0 14
és nem tudsz véletlenül eladót?
Előzmény: Vagdalthús (13)
Vagdalthús Creative Commons License 2007.05.30 0 0 13

S persze fontos, hogy lehessen csibészeltetni, sőt, egerésztetni is, ha az ingatlanban váratlan rágcsáolószaporulat keletkezne: Fifi, egér, csíp'meg!!! S Fifi megcsípi, megeszi, a háziasszony is megnyugszik. Egy háziölyv tengernyi funkcióval bír!

 

S hálából nem marad el a délutáni ölyvséta sem. Tipeg mellettük az állat az ölyvfuttatásra kijelölt területen, aztán ránk néz kérdőn, mire mi vissza: na jóvan Fifi, repülj egyet! S az repül, persze csak pórázon, de abból célszerű a 10 km-est választani, hogy ne szökjön el nagyon. Elég kellemetlen, ha teszem azt, a Vácon sétáltatott ölyvünk egyszer csak a Gerecsében landol, mi meg keressük vadul, de nincs a Duna mentén sehol....

Előzmény: erzsi66 (11)
noirp Creative Commons License 2007.05.29 0 0 12

Csodálatos topic...

A galamb-ölyv vagy veréb-ölyv leendő hibrid nevéről egyelőre nem határoztam.

Egerészgalyv esetleg. Könnyű megjegyezni. (A verebeshez kis gondolkodási időt kérek.)

 

 

Előzmény: Vagdalthús (4)
erzsi66 Creative Commons License 2007.05.28 0 0 11
Szia!

Igen. Esetleg kicsit amit még lehet kézhezszoktatni vagy esetleg nagyobbacskát :)
Előzmény: Vagdalthús (10)
Vagdalthús Creative Commons License 2007.05.27 0 0 10
Lakásban tarthatót?
Előzmény: erzsi66 (9)
erzsi66 Creative Commons License 2007.05.27 0 0 9
Sziasztok!

Nem tud valami egerészölyvöt eladót?
Köszi
Vagdalthús Creative Commons License 2007.05.25 0 0 8
Az egy kaukázusi vérvonal, de természetesen létezik.
Előzmény: rózsaszín grófnő (7)
rózsaszín grófnő Creative Commons License 2007.05.22 0 0 7
Hm... Nem lehet, hogy már van olyan állat, hogy ölyvös gajamb?
Előzmény: Vagdalthús (6)
Vagdalthús Creative Commons License 2007.05.22 0 0 6

Egyfelől igazad van, másfelől vallási tartalmat nyer a dolog, ugyanis az aktív Jehovisták a térítőtevékenység során többnyire a füzet címlapján együtt mosolygó oroszlánokkal és zebrákkal operálnak.

Innentől kezdve az ölyvlamb vagy galölyv egy mesés jövőkép...

Előzmény: rózsaszín grófnő (5)
rózsaszín grófnő Creative Commons License 2007.05.22 0 0 5

Ó, így azt hiszem, jó kis skizofrén állatot sikerül majd létrehozni.

Lényének egyik fele állandó rettegésben lesz a másiktól...

De lehet, hogy ő lesz az összekötő kapocs ölyvek és galambok (vagy ölyvek és verebek) között, aki megteremti majd a békés egymás mellett élést.

(Melynek következtében a vadon élő ölyvek kihalnak, ha egyszer elvi okokból szakítaniuk kell a ragadozással...

Ezek után a panelban tartott populáció igen fontossá válik a génállomány megőrzése szempontjából.)

Előzmény: Vagdalthús (4)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!