Korábbi, Duna Plazában található munkahelyén közel félmillió forintot sikkasztott el a bevételből az az E.Zsanett, aki éveken át azzal szerepelt a hírekben, hogy állítása szerint 2007-ben személyi szabadságában korlátozta és megerőszakolta több rendőr. Tovább »
Ha feljelentik érte külön, akkor nem hinném. Főleg, mert csak részben volt bizonyítékhiányos, a vádak más részében bűncselekmény hiányában történt a felmentés.
Gyertek el június 30-án a SlutWalkra, hogy kiálljunk a szexuális erőszakot túlélők mellett, tiltakozzunk a nemi erőszakot övező társadalmi előítéletek ellen, hogy követeljük mindannyiunk személyes szabadságának és önrendelkezési jogának tiszteletben tartását, valamint tisztességes bánásmódot az áldozatok számára a hatóságok és a média részéről is! Gyere el, hogy az egész város tudtára adjuk: A NEM AZ NEM!
Találkozzunk Június 30-án, szombaton, délután 4-kor a Deák téren a templom előtt! Útvonal: Deák tér–Andrássy út–Oktogon–Liszt Ferenc tér–Király utca–Kisdiófa utca–Klauzál tér A séta után beszélgetés és buli várható, a részleteket a későbbiekben közzétesszük
Jogerősen felmentette a Zsanett-ügyben nemi erőszakkal megvádolt rendőröket szerdán a Fővárosi Ítélőtábla. A táblabíróság döntése szerint nem volt olyan bizonyíték, amely E. Zsanett elmondását alátámasztotta volna, mint ahogy arra sem, hogy a rendőröknek volt igazuk, ezért a bíróság a vádlottak javára a felmentésről döntött.
E. Zsanettnek előbb az ügyészség nem hitt, most a bíróság sem adott neki igazat, a hatóságok szerint nem történt erőszak.
Nyilas Levente, a Fővárosi Bíróság bírája ma hirdetett ítéletet E. Zsanett állítólagos megerőszakolása miatt. A bíró mind az öt rendőrt felmentette a vádak alól.
A bíróság szerint a vádbeli cselekmények egy része bizonyosan nem történhetett úgy, ahogy a pótmagánvádló előadta; a többi cselekmény megtörténte pedig nem bizonyítható.
A másfél évig folytatott pótmagánvádas per költségeit a vádlónak, E. Zsanettnak kell megtérítenie az ítélet szerint. A bíróság perköltségként 900 ezer forinttal számolt évenként. Az ítélet egyelőre nem jogerős, kihirdetése még tart, s egyelőre nem tudni, a pótmagánvádló, illetve ügyvédje fellebbez-e ellene.
E. Zsanett azért tett feljelentést, mert 2007-ben rendőrök feltartóztatták, igazoltatták Budapesten, akik a nő szerint egy sötét mellékutcába vitték, ketten erőszakot követtek el rajta, másik három rendőr pedig figyelte az eseményeket.
Az ügyet az ügyészség nyomozása után megszüntették, a bűncselekmény, részben bizonyítottság hiányában. E. Zsanett azonban pótmagánváddal élt, így bíróság elé került az ügy. ...
Csak azt nem értem, hogyha az esemény után pár órával már ott volt a rendőrségen, ahonnan azzal jött el, hogy ilyet rendőr nem tehet, akkor, ezek után, hogy merik hamis váddal megtámadni a pótmagánvád lezárulta után. A rendőrség hibázott, nem volt forró a nyom.
Bagdy Emőke nem szolgálja tovább az igazságügyet NOL • Balogh Beáta • 2008. június 3.
Bagdy Emőke visszaadta az igazságügyi szakértői jogosítványát az igazságügyi tárcának. Ezt a szolidaritaszsnettel.blog.hu-n is tudatta a nyilvánossággal. Mint ismeretes Tuza Péter – Zsanett ügyvédje - a pszichológust kérte fel, hogy szakértői véleményt készítsen az ügyről. A professzor asszony szerint a véleményét egyáltalán nem vették figyelembe, az erőszakkal gyanúsított rendőröket bizonyíték hiányában felmentették.