Keresés

Részletes keresés

tiri Creative Commons License 2018.08.23 0 0 7381

Szalai Jupi és Sipos Jutka az osztálytársaim voltak

Előzmény: Sandor Buzalka (7361)
tiri Creative Commons License 2018.08.23 0 0 7380

Futurama volt az együttes neve és Hardy Anikó énekelt, aki az osztálytársam volt

Előzmény: rcatti (7378)
Sandor Buzalka Creative Commons License 2018.08.23 0 0 7379

Az már mindegy.Eszembe jutott még a Gellér Sanyi is. Sokat jártam hozzájuk, valahol a Budaörsi ut elején laktak. Apja a hires (másod) kapus volt.

rcatti Creative Commons License 2018.08.23 0 0 7378

Nirvana, ha jól emlékszem.

Előzmény: rcatti (7377)
rcatti Creative Commons License 2018.08.22 0 0 7377

Laux Tibi, Németh Laci osztálytársunknak volt osztálytársa a József-ben. Ritmusgitáros volt a nem jut eszembe együttesben.

Előzmény: Sandor Buzalka (7376)
Sandor Buzalka Creative Commons License 2018.08.22 0 0 7376

Böngészésem során (soraitokban) találkoztam még több névvel, akiket közelebbröl is ismertem, vagy valami közünk volt egymáshoz.Mint pl. a Laux Tibi, akivel sokszor voltam együtt, ott voltam, amikor apukája felrobbantotta a lakásukat valahol az Ulászló utcában. Kiengedte a gázt, aztán valaki csöngetett....puff. Na meg a Lengyel Szabolcs, aki aztán szintén a Jóskában egy osztályban volt velünk.Meg tanult nálam gitározni.Az érettségi találkozón még találkoztam vele 2005-ben. Ott volt a Nóbel Iván is, aki az of. volt akkoriban. De még biztos jönnek nevek, akiket ismertem, vagy ök ismertek. A rajztanárnö egyébként a Sebestyénné volt, aki engem nagyon protezsált a Képzömüvészeti gimnáziumba, ahol a férje tanár volt és engem is felkészitett a felvételire.Minden biztos volt, mert jól rajzoltam.Aztán mégsem jutottam be, mert apámnak nem volt munkásszármazása. Ezért mentem a Jóskába.Azóta sem rajzolok.

rcatti Creative Commons License 2018.08.22 0 0 7375

Visszamenőleg? Nem lehetett kis munka...

Előzmény: Sandor Buzalka (7372)
rcatti Creative Commons License 2018.08.22 0 0 7374

Nem váltottam, csak elfelejtettem rányomni a kékre.

 

 

Előzmény: Sandor Buzalka (7373)
Sandor Buzalka Creative Commons License 2018.08.22 0 0 7373

szint váltottál?

Az osztályképen a bal szélsö (nem összekötö!) vagyok az ülö sorban. Mellettem csak eminensek és a tanárok ültek.

 

Sandor Buzalka Creative Commons License 2018.08.22 0 0 7372

Én csak most találtam rátok és visszamenöleg olvastam az összes hozzászólást, mert nagyon élveztem! Eredetileg az iskolai képeket néztem a Facebook "Ùjbuda Anno retro" oldalon, ahol jól szortirozva minden kerületi  téma .Oda én is tettem párképet.Más osztályképen meg rajta volt (A lányosztály!) hogy: forrás köböl csoport. Ezután nyomoztam ki, kik vagytok.Mivel köztetek is van egy-két volt ismerösöm, igy ez is nagyon érdekelt.Csak a "Nickname" után nem mindig tudtam, kiröl van szó. Aztán kiirtam aneveket, mert valahol csak "elszóltátok" magatokat. De mindegy kik vagytok, nekünk van egy közös multunk és ez a fontos! 

rcatti Creative Commons License 2018.08.22 0 0 7371

Az osztályképen pozícionáld magad, légy szíves!. Én középső sor bal 8-asra tippelek. Jó nagy méretű osztály volt, el lehetett tűnni a sűrűjében.

Előzmény: Sandor Buzalka (7368)
rcatti Creative Commons License 2018.08.22 0 0 7370

A többiek miatt ne aggódj, majd bekapcsolódnak. Ha viszont a kezdetektől figyeled a topikot, miért nem kukorékoltál bele? Azért mert hozzánk képest Te "nagy" vagy igazán leereszkedhettél volna a "kicsikhez". A címben szereplő "54-62" alapján az estedben teljesen jogos lett volna.

Előzmény: Sandor Buzalka (7368)
rcatti Creative Commons License 2018.08.22 0 0 7369

Nemcsak az általatok eljátszott Dianára emlékszem, hanem a 6 forintos műanyagszaxofonnal előadott bevezetésre, ami nagy hatással volt rám, kifejezetten jó gegnek tartottam, már akkor fogékony voltam a jó zenei poénra, humorra. (Amit azóta is alkalmazok a gyakorlatban.)

Előzmény: Sandor Buzalka (7368)
Sandor Buzalka Creative Commons License 2018.08.22 0 0 7368

Kedves Attila!

Ugy néz ki, hogy csak mi ketten levelezgetünk.Azért ennek is nagyon örülök, hogy szánsz rám idöt.Persze jobb lenne, ha többen bekapcsolódnának ebbe az "idöutazásba", talán jobban összeállna a kép az 50-60-as idökböl. Èn megpróbálom kronológikusan  beállitani az emlékfoszlányokat, de már nem minden autentikus.

Szóval a gitározást már nem tudom mikor kezdtem, azt sem tudom, hogy a Dianát gitárral énekeltem, de nem hiszem, hogy ki mertem volna állni kiséret nélkül énekelni. Talán Te emlékszel erre?Ja és kis selyempapiros saxofonnal fújtam az elejét!

Gitározni ugy kezdtem, hogy az osztálytársam, jó barátom Martonfalvy Attila a Gellért hegyen lakott valahol a Ménesi úton, egy házban a Szendrey-Karper László gitármüvésszel. Ö kezdett velünk foglalkozni. Aztán szerzett Anyukám egy öreg, törött spanyol gitárt, ami egy öreg néninél a falon lógott, hosszu szallagokkal.Mindenesetre nagyon ment a dolog.Még máig is, habár ma csak tanitok.

A jégpályán a zenére sem vagyok mostmár biztos. Ott laktak az udvarban a gondnokok, azok öntözték a salakpályát, lehet hogy kitettek az ajtajuk elé valami hangszórót. Emlékszek egyszer valami suli-bulira az épületben, ahol mentek a Torriani számok, és már twistelni is probálkoztunk.

Na nem akarlak terhelni a sok kusza emlékekkel.

Próbáld ujraéleszteni a Fórumot!

Üdvözlettel

Sándor

rcatti Creative Commons License 2018.08.22 0 0 7367

Ha Te már általánosban fogdostad a gitárt, akkor megelőzted korodat. Milyen bandákban játszottál?

*

Hatvan valahányban volt a József Attilában egy Beat fesztivál vagy viadal, vagy micsoda, környékbeli sulizenekarokkal, és egy szovjet katonai banda. Ők wattok tekintetében lehengerlőek voltak.

Előzmény: Sandor Buzalka (7366)
Sandor Buzalka Creative Commons License 2018.08.21 0 0 7366

na végre valami bejött! Erre már nagyon homályos az emlék, de a Csillebérci tábor után volt. A Drimált és a Bezeghet  a Józsiból ismertem, mert 3.ban lebuktam egy évvel és hozzájuk kerültem.Osztálytalálkozójukra még mindig meghivnak. Akkor már nagyon ment a gitár és nem érdekelt a tanulás. 

Sandor Buzalka Creative Commons License 2018.08.21 0 0 7365

a "Lanton" a Kazal László "Nevetek mindenen" száma maradt meg.

rcatti Creative Commons License 2018.08.21 0 0 7364

Az iskolai jégpályán nem emlékszem zenére, de hatvan év távlatában ez nem lehet meglepő.

Az viszont meglepő, hogy a Dianára kifejezetten emlékszem, ami egy iskolai rendezvényen került előadásra, az iskolaudvaron. Ezek szerint Te, Ti követtétek el.

Látom, ismered Drimál Pistát.

Előzmény: Sandor Buzalka (7363)
Sandor Buzalka Creative Commons License 2018.08.21 0 0 7363

Én az iskolai jégpályára gondoltam az udvar alsó szintjén.Lehetett forró teát is kapni.Ott ment a "siebenmal in der woche" meg "Pedro aus Caracas".Na mi jön még be? Mi nem ismertük egymást? Egyszer egy iskolai ünnepségen felléptem a  "Speedy Gonzalessal"  meg a "Dianaval".Két kiscsaj meg miákolt mellettem.akkor már gitároztam is. a tanárok lehordtak a rossz angolságom miatt.

rcatti Creative Commons License 2018.08.21 0 0 7362

Kardosék valóban arrafelé laktak. Balázsnak minimum egy bátyja volt, nem irigyeltem, mert mivel éles eszű volt (vagy voltak), a tanárok sűrűn példálóztak vele (vagy velük):

- Bezzeg a bátyád (vagy bátyáid)!

*

Jégpálya alatt, gondolom én, a tó melletti teniszpályát, a "Lawnt"-ot érted, amit mi csak simán Lantnak mondtunk és gondoltunk (mert szerintünk annak van értelme). Tényleg nagyon ment Torriani.

Előzmény: Sandor Buzalka (7361)
Sandor Buzalka Creative Commons License 2018.08.21 0 0 7361

Na mégis reagál valaki! Örülök neki. Visszatérve Kardos B.ra, utoljára vagy 30 éve találkoztam vele Kölnben, akkor disszidált. volt egy bátyja is, aki az én bátyámmal járt egy osztályba. A Villányi ut-Hegyalja ut felé laktak, valami boltives erkélyük volt.Voltak még a Bakos tetvérek is a Villányi 58-ban.Ott sokszor voltam, egy kislánnyal játszadoztunk az udvarukban. Miatta ugrottam le egyszer a 61.-es tujáról (többször csináltuk).Miután elindult a villamos, felugrottunk az ütközöre, aztán le.Egyszer sajnos túl késö volt és nekirepültem egy vilanyoszlopnak- benyomódott a koponyám. Akkoriban a jégpályán nagyon mentek a Vico Torriani számok, énekeltük németül.

A lányok közül a Szalai Jupinál is sokszor játszottunk. Nameg a Sipos "Pityu" jutkánál még furulyáztam az ablaka alatt. Volt egy szinjátszó kör is, az ´'Ujházi S. és Udvardy Tibor (ének)  szervezésében: a "Szölöárus" szerepében én voltam.

Talán még ismertek valakit a képröl.Elöl én ülök, a Felettem a pasa az a Bakos, mellettem a Marosi Erzsike volt.

Na ennyit egyenlöre.Ha van visszhang, akkor még sokat tudok  anegdótázni. Szevasztok

rcatti Creative Commons License 2018.08.20 0 0 7360

Én Filmszínjátszó Szakkörbe jártam oda, de ezt is említettem már, biztosan.

Előzmény: Sandor Buzalka (7358)
rcatti Creative Commons License 2018.08.20 0 0 7359

Végre egy új hang! Mesélj, hogyne érdekelne! Nekem Kardos Balázs jó komám volt néhány évig általánosban. Aztán "összefutottunk" egy középiskolában is. A folyosón beszélgetett egy szép lánnyal.

Amikor megláttuk egymást felcsillant a szeme és odaintett:

- Bemutatom neked: ő is Balázs! - mondta.

Ilyen ez, amikor az iskola folyosóján két Balázs beszélget. Az egyik fiú, a másik lány.

A lányt Balázs Judit "Szirom"-nak hívták. Abban a házban lakott, ahova később "benősültem".

Előzmény: Sandor Buzalka (7358)
Sandor Buzalka Creative Commons License 2018.08.16 0 0 7358

Kedves csoporttagok! Azért jelentkezem, mert egyrészt nagyon élveztem a társalgátosokat 2007-töl kezdve, Persze az elején sokkal szinesebb volt, tele akkori emlékekkel és  inteligens észjárásokkal. Én 54-61-ig jártam a köbölre. biztos ismer engen egyik-másikotok. A Diószegi út 43-ban laktunk a Dávid F. sarkán a játszótérrel szemben. Sok osztálytársam volt megemlitve, de közületek is volt egy-két jó barátom akkoriban. Megemliteném elsösorban Bezegh Andrást, akivel ma is kapcsolatom van, mert a József Attilában utoljára egy évig osztálytársak voltunk, mert én lebuktam hozzájuk.Aztán ott volt a Kardos Balázs, akivel -nem tudom honnan- de szintén kapcsolatom volt. Talán az uttöröségi tevékenységemböl, ahol valami csapatvezetö is voltam. mindenesetre voltam a csillebérci "kiképzö" táborban is és a  Mányoki uti Uttöröházban is sok szakkört látogattam.Az Újbuda XI. ker. honlapjára több osztályképet is feltettem.A Bihary Kálmánné volt az of. Az Ujházinak egyik kedvence voltam, a Kennedy Jancsival, aki a Szüret u. 1.-ben lakott, vezettünk egy könyvet az "aranyköpésekkel".Jó lenne még tudni róla.Még sokat tudnék mesélni, ha valakit érdekelne. ki van még aktiv ezen az oldalon?Üdv.

 

rcatti Creative Commons License 2018.08.11 0 0 7357

Ebédelgetünk, ebédelgetünk.

Előzmény: svsl (7356)
svsl Creative Commons License 2018.07.28 0 0 7356

Volt egy ebédem valakivel a MEZZO-ban. Ja és szólt valaki, hogy páncélos emberek sétálnak a Városmajor irányába, gondoltam megnézem.

 

Előzmény: rcatti (7355)
rcatti Creative Commons License 2018.07.22 0 0 7355

Még egy hónapig kb. viselnem kell. Nem irigylem azokat a pacákokat akiket az irodalom így említ: "talpig vasban". Jut eszembe, Te mit keresel fényes nappal, gyalogosan a Városmajor-Kékgolyó u sarkán? 

Előzmény: svsl (7354)
svsl Creative Commons License 2018.07.20 0 0 7354

Mi a helyzet a páncélosoknál? Ezt a képen látható páncélt szerintem egy rendes buzogány átüti!

svsl Creative Commons License 2018.07.20 0 0 7353

Kösz! Eltüntették, rendben.

Előzmény: rcatti (7352)
rcatti Creative Commons License 2018.07.14 0 0 7352

Próbáltam intézkedni.

Előzmény: svsl (7351)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!