Keresés

Részletes keresés

buszjegy Creative Commons License 2007.05.14 0 0 5
Sajat tapasztalat alapjan Anglia, Nemetorszag, Skandinavia altalaban mukodik... Mo.-n csak nagyon szuk korben. Lehetne magyarazgatni miert szalonkepesebb itthon a hazudozas, miert sikeresek a hazudozok, de az mar politika lenne...
Előzmény: netszemle (4)
netszemle Creative Commons License 2007.05.14 0 0 4

Szerintem rengeteget! S nem csak beszélgetni, tenni is.

 

Először is: egy olyan világban szeretnék élni és dolgozni, ahol az adott szó számít.

 

Másodszor: vállalkozó vagyok, sok rossz és kevés jó tapasztalattal ezen a téren, és egy olyan "tisztességes üzletember klub" létrehozásán gondolkodom, amelyben MINDEN TAG fontosnak tartja és be is tartja a szerződéseket, még akkor is, ha azt csak szóban köttették. (Tudtommal nincs ilyen szervezet.)

 

Harmadszor: szintén tapasztalatból tudom, hogy még az írásos szerződések sem működnek, a bíróságok végképp nem, viszont értékes a kapcsolati tőke, vagyis ha a fent említett "javíthatatlanul becsületesek" nem kiszolgáltatottak lennének, mint most, hanem egymást is tudnák segíteni.

 

Folytassam? :)

Előzmény: Vasalat (3)
Vasalat Creative Commons License 2007.05.13 0 0 3
Erről mit lehet beszélgetni ?
Előzmény: netszemle (-)
Zser Creative Commons License 2007.05.13 0 0 2
Helyesen "gentleman's agreement". Egyébként még államközi szinten is működik. Elvileg.

Bővebben: http://en.wikipedia.org/wiki/Gentlemen's_agreement
horst_fuchs Creative Commons License 2007.05.13 0 0 1

én úgy veszem észre, hogy nem így van, de sokaktól hallottam,(tehát nem hivatlos forrásból), hogy pl.: Hollandiában és Angliában ezt nagyon komolyan veszik bizonyos körökben.

 

érdekes amúgy asszem Hayeknek az elmélete, aki szerint, ha jobban jössz anyagialg a szerződés elszegésével, akkor el kell szegni. Van benne rátió, de remélem nem ennyire lélektelen a világunk...

horst_fuchs Creative Commons License 2007.05.13 0 0 0
0
Előzmény: netszemle (-)
netszemle Creative Commons License 2007.05.13 0 0 topiknyitó

Beszélgessünk róla, akinek van kedve hozzá!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!