Keresés

Részletes keresés

Peppers Creative Commons License 2007.05.30 0 0 10

Köszi a további infókat!

 

Melyik az a "nagy" topik, amivel össze lehetne vonódni?

Előzmény: hellokocsivigyáztam (9)
hellokocsivigyáztam Creative Commons License 2007.05.30 0 0 9
bocs nem néztem a topikot, azt hittem összevonták a naggyal.
a kajakot az ebayon vettem. nagyon könnyű és kicsi. egy vw transporter puttonyába simán bele lehet dobálni.
annakidején úgy reklámozták, hogy egy úthengerrel átmentek rajta, majd a hajótest sértetlenül felemelkedett. ez a poliethylen test tulajdonsága. én ugyan nem merném megpróbálni egy úthengerrel, de kiváló hajó.
újonnan 750 euró az ára. ez a harmadik generáció. én 187-ért vettem 8 évesen egy osztrák usertől. még ki kellett menni érte, ami üzemanyag tekintetében kb 100 euró volt, azaz összevissz kb 72 ezer forint volt az ára.
a piroska utcáról újabban a váci ágon is előfordulok s a horányi fordulót csinálom meg. ezt nem nagyon kedvelem, mert nagyon nagy a hajóforgalom.
így néz ki újonnan a hajó. az enyém zöld és elég kopott.
Előzmény: Peppers (8)
Peppers Creative Commons License 2007.05.15 0 0 8
Bocs: "főfele".
Előzmény: Peppers (7)
Peppers Creative Commons License 2007.05.15 0 0 7
Hozom főlfele, rendületlenül.
Előzmény: Peppers (6)
Peppers Creative Commons License 2007.05.10 0 0 6

Semmi biztató hír? :)

Peppers Creative Commons License 2007.05.09 0 0 5

Haha, jó nick!! :))

 

Tudsz valami linket mutatni erről a kajakról? És hogy viszed a kocsin?

 

A kajak mint eszköz jóval eccerűbbnek számomra az evezős hajónál egy magamfajta műkedvelő számára.

Előzmény: hellokocsivigyáztam (4)
hellokocsivigyáztam Creative Commons License 2007.05.09 0 0 4
én kajakkal szoktam menni. autón felviszem a piroska utcáig. a dunasétány mellett ott van egy szálloda, a kerítésen kívül, előtte parkolóhelyek. a duna 25 m-re van. innen indulok. lupaszigetnél építik a hidat, középen nyitva van kishajóknak, de kajakkal a szélén az acélkötelek között át lehet menni.
mivel én kövérebb vagyok egy vadvizi (eskimo diablo) kajakot szereztem be. ez elég széles s felborulni elméletileg nem lehet. hátránya hogy nem is megy annyira mint egy portya vagy túrakajak.
egy nap max a betongyárig megyek fel. ez kb 8 km.
igen sok a motorcsónakos, de ezzel az eskimo kajakkal már nem zavarnak. korábban labilisabb szerkezetben eveztem, s aggódtam a hullámok miatt, mivel én is amatőr vagyok.
balatonon szoktam még nyáron evezni. oda inkább a vadvizi kajakok valók, mivel a közepe felé haladvva mindíg vannak hullámok.
Előzmény: Peppers (3)
Peppers Creative Commons License 2007.05.09 0 0 3

Köszi -- de a túrakenu most nem vonz. Egyébként tudom, hogy milyen, valaha több vizitúrán vettem részt.

 

Ami most érdekelne, az az evezés vagy a kajak. Egyedül.

 

Persze semmi felszerelésem nincs, a Dunai evezés lehetőségeit, szabályait sem ismerem. Ahogy írtam, nullán állok.

 

15 év versenyszerű kosárlabdát hozhatok fel "mentségemre", meg kellően acélos úszni tudást. Vagyis alapvetően alkalmasnak gondolom magamat. :) Csak el kellene valahol indulni.

Előzmény: Postás2 (2)
Postás2 Creative Commons License 2007.05.09 0 0 2
Javaslom a túrakenut. Gépkocsi tetején szállítható, többen is lapátolhatnak benne, és kezdőnek is elég stabil. Persze a biztos úszástudás elengedhetetlen.
Egyébként a Duna tényleg csodálatos.
Peppers Creative Commons License 2007.05.09 0 0 1

Az a gumicsónak, ami 0 alakú. Én evezni vagy kajakozni vágyom.

 

Annyit még hozzátennék, hogy a legjobb kiindulási pont a Dél-Buda/Érd/Százhalombatta környéke lenne.

 

De minden megoldás érdekel!

Előzmény: sneci (0)
sneci Creative Commons License 2007.05.09 0 0 0
0 alakú csónakban kiváló dolog siklani!
Előzmény: Peppers (-)
Peppers Creative Commons License 2007.05.09 0 0 topiknyitó
Szóval, ha valakinek van ötlete, jótanácsa, kérem, ne fogja vissza magát! :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!