Keresés

Részletes keresés

Törpöl Creative Commons License 2009.07.15 0 0 657
X
zsombor35 Creative Commons License 2009.06.29 0 0 656
Kedves Feri és barátai a B. lépcsőházból!

Megtisztelve érezném magam, hogy ha a vasárnap hajnalban nem a ti ordítozásotokra és dübörgésetekre kellene kellni.
Ha szükséged van öngyújtóra nagyon szívesen adunk neked, csak ne az utcáról ordítva kérd.
A lépcsőházban meg inkább használd a liftet és ne kettesével ugrálva haladj a lépcsőn!
Legközelebb dzsihád lesz!

Üdv
AH12 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 655
Kedves Zoli2330!

Nincs olyan valójában, hogy "Andor utcai társasház", mert használatba vételi híján nem tudott még megalakulni. No comment ehhez. Várunk.
Sajna addig hallgatni vagytok kénytelenek a tűzjelzőt... akkor tudunk majd róla beszélni, ha megkapjuk a lehetőséget, hogy a lakóépületből társasház legyen. Addig a ház a TPD tulajdona, és ő képviseli az ügyeket. De gondolom, tudjátok, miről beszélünk!
Mellesleg mi is halljuk a tűzjelzőt, akkor is, ha nálatok szólal/na/ meg, akkor is ha az Andor utcában!
Előzmény: Zoli2330 (653)
mösz79 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 654

Látta már valaki az új beléptető rendszerünket a pincébe?

Működni jól működik, tetszik is, de jó csúnyán néz ki.

 

Zoli2330 Creative Commons License 2009.06.19 0 0 653

Kedves AH12!

 

Csak jelezném: ma délelőtt újból megszólalt az Andor utcai társasház tűzjelzője.

Előzmény: AH12 (649)
zsombor35 Creative Commons License 2009.06.17 0 0 652
Kedves AH12!

Szerintem teljesen jogos a Ferox álláspontja, ők csak a Zsombor utcai lakók érdékeit képviselik.
Közös kert használatáról annyit, hogy be van zárva a kertbe vezető ajtó, mivel nem használja senki a házból!


Üdv

Előzmény: AH12 (650)
Iza104 Creative Commons License 2009.06.16 0 0 651
Kedves Audrey!
Szerintem ezt a fórumot elenyészően kevesen olvassák a ház lakó közül. A problémátokról csak a te hozzászólásodból értesültem, igaz, hogy nem követem napi szinten a ház és a közösképviselő ügyeit. Sajnálom, hogy ilyen kiszolgáltatott helyzetben vagytok. Szerintem is lehetne rugalmasabb a Ferox - bár valahol őket is megértem, az ő dolguk hogy annak a háznak az érdekét képviseljék, amelyiktől a megbízást kapták. Igazándiból nem tudom hogy én, mint egyszem lakó a Tétényiből hogyan segíthetnék, de ha van valami konkrét javaslatod, hogy hogyan oldhatnánk meg a problémát igyekszem segíteni.
Előzmény: AH12 (650)
AH12 Creative Commons License 2009.06.16 0 0 650
Kedves Zsombor utcai lakók!

Szomorúan látom, hogy senki sem kommentálta a levelem... talán azért mert azt gondoljátok, hogy nem közös ügy. De az!
A Ti közös képviselőtök dönt a mi sorsunk felett, anélkül, hogy nekünk eddig akár tudomásunk lett volna róla!
Senki nem szól nekünk, kivéve springmill-t, aki tájékoztatott, köszi.

Szóval talán nem közös ügy; mégis az, mert közösen használjuk a tűzjelzőt. Ugyanúgy, ahogyan eddig a kertet is!
Szeretném, ha elgondolkodnátok a kérésünkön, és megbeszélnénk, mert sokkal emberibb, mint ígérgetni vagy fenyegetőzni.

Köszi,
Audrey az Andorból.
AH12 Creative Commons License 2009.06.16 0 0 649
Kedves Zoli2330 //vagy Ferox Bt...

ha nem lennék lakó az Andor utcában, nagy ívben fütyülnék arra, hogy mikor van engedély; hiszen jelen pillanatban NEM a TPD-nek sürgős az átadás - ezt remélem, megértette korábbi levelemből és nem kell újra kifejtenem. Mivel alá is írtam a levelem, azt hiszem, túlléphetne már a paranoián, LAKÓ VAGYOK, illetve hivatalosan csak LESZEK, HA EGYSZER MEGLESZ AZ ENGEDÉLY!!!

Kíváncsi lennék a "többi példára" is, amikor az Andor utcai ház tűzjelzője riasztott, mert folyton ezzel az egy húsvéti esettel tud példálozni. Várjuk a többi esetet!

Mivel a tűzjelző hatósági engedélyhez kötött, nem lehet 2 héten belül elintézni, ezt gondolom Ön is tudja, hiszen 60 nap az átfutás! Információt kértem a TPD-től, és annyit mondtak, hogy elindítják a tűzoltóságnál a dolgot, és állítólag erről Önt már tájékoztatták is, melynek költsége nem 10ezrekben, hanem 100ezrekben mérhető!
Ez azonban még mindig eltörpül ahhoz, hogy az Andor utcában hány családnak okoznak 100ezres károkat!!!

Nekem a TPD képviselője MA azt mondta, hogy nem ad NEKEM semmit írásba - ez igaz. Ellenben ÖNNEK igen!!!
Másolatot adhatnak, arról hogy a hatóságokhoz beadták a kérvényeket. De ezt Önnek adják, nekünk nem, hiszen elvileg nekünk semmi közünk ehhez.

Gondolom, Önnek ez a papír sem lenne elég! Vagy tévedek???
Ha azt mondja, csak a megvalósult áttelepítés után ír alá, akkor azt üzeni a lakóknak, hogy NEM ÉRDEKEL, HOGY AZ ÚJBUDÁS LAKÓK 5%-KAL TÖBBET FIZETNEK!

Ezen is el kellene gondolkodni, a mi oldalunkon, mert nekünk még nincs képviseletünk, csak kiszolgáltatva várunk!
Köszönöm.
Audrey,
reménybeli LAKÓ





Előzmény: Zoli2330 (648)
Zoli2330 Creative Commons License 2009.06.16 0 0 648

Kedves AH12

Szeretném tájékoztatni, hogy már 2008-ban jeleztük a problémát a TPD felé. 2009-ben először szóban, majd írásban is jeleztük a problémát, közölve, míg a pár 10 ezres probléma nem oldódik meg, addíg nem írunk alá, mivel a működés a mi házunk zavaásával jár, birtokháborítást eredményez.

Erre több példa is volt már. Például husvét vasárnap is mi mentünk ki (a templom kertjéből riasztva) a riasztás nyugtázására, mely az Önök társasházából érkezett.

Ugyanis addíg szól a riasztó, míg a központban nem történik nyugtázás.

Az, hogy miért csúszott mostanáig az engedély talán a TPD-vel beszéljék meg, a mi társasházunk csak ezt a valóban elenyésző dolgot kérte, amire szóban ígéretet kapott. Nem ez volt az egyetlen szóbeli igéret mely nem teljesült, helyesebben ez az igéret sem teljesült, mint az összes többi. De ezt majd tapasztalni fogják.

Persze az sem lepne meg, ha ez a beírás (AH12) is a TPD tollából származna 

Ha súlyos milliókról van szó, akkor nem tudjuk értelmezni a pár 10ezres munka el nem végzését, melyről már 8 hónapja tudomása van a TPD-nek.

Tehát elegendő ezt a TPD-vel megbeszélni (szigorúan írásban, mert a kimondott szónak náluk nincs súlya). A kért áttelepítést követő 5 percen belül aláírunk.

Ferox Bt.

Előzmény: AH12 (646)
Csíki Joli Creative Commons License 2009.06.13 0 0 647
Kedves kismokus 22 !
NEM TUDOM ELKÉPZELNI HOGY FÉRHET ENNYI ROSSZ INDULAT EGY EMBERBE ?
Te még a kákán is a csomót keresed,pedig semmi mást nem kellene tenned,csak elolvasni a közgyűlési jegyzőkönyvet,vagy uram bocsá" el is kellene jönnöd !!!!!
Mert képzeld el megszavaztuk a zárcseréket a többi fontos dologgal együtt,és a
közgy.jzk-et személyesen dobtam be mindenki postaládájába,aminek melléklete volt
2009.junius 01-től az új közösköltség és célbefizetés is.
A kommunális elszámolás elkészült,de sajnos a hőmennyiségmérők vagy nem müködnek,vagy irreális értékeket mutatnak ,ennélfogva nem tudom örülnél e neki,ha
a komm.költséged 13.ooo.-ft lenne havonta ?
Ezért be kell vizsgáltatni a hőmennyiségmérőket /ezt is megszavaztuk /ami 17-én szerdán délelőtt meg fog történni.Ugy gondolom minden tulajdonosnak érdeke,hogy valós fogyasztás alapján fizessen !!! /ezért nem kerültek kiosztásra az elszámolások/
A bevizsgálást követően a reális elszámolások NÉVSZERINT elkészülnek és mindenki megkapja.De a közösköltséget és a célbefizetést ettől függetlenül BE KELL FIZETNI
mert képzeld el a t.tulajdonosok tartozása május 31-ig 850.000.-Ft !!!-erre esetleg nem is gondolsz ugye ??? Ezért a Ferox Bt és a többi tul.társ nevében KIKÉREM,hogy
packázunk Veled ill használjuk a pénzed !!!
Természetesen a komm.ktgs.befizetése egy kicsit csuszni fog,de ez sem lesz több
10-15 napnál.
Nagyon könnyü álarc mögött sértegetni a másikat,aki tesz is valamit a tház érdekében
tudod én vállalom a nevem és nagyon szivesen elbeszélgetnék Veled álarc nélkül,
és megkérlek ne oltogasd a többieket is,mert sajnos vannak hasonló beállitottságuak
ahelyett,hogy a valós dolgokról meggyőződnétek.
csiki joli a gondnok


AH12 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 646
Kedves Újbudás lakók!

A segítségeteket kérném:

Az Andor utcai lakásokhoz hónapok óta húzódik a haszn. eng. Az ideiglenes használatba vételi tényleg megvan, illetve az össze szomszéd aláírása is, egyet kivéve: a Tétényi Társasház (képviselőjét)!!! Azt mondta, a tűzjelző miatt nem ír alá...
Ez azt jelenti, hogy amíg a Ferox Bt. (Tétényi utcai társasház képviselete, akit egyébként leszavazhat a lakógyűlés) nem írja alá, addig nekünk nincs hatályos engedély, azaz telik az idő! Mint tudjátok július 1-jével emelkedik az ÁFA kulcs, azaz a lakásainkért 5%-kal többet kell majd fizetnünk!!!
Amint aláírták, másnap megvan a használatba vételink, és akkor nincs ÁFA-veszély. Ez sokakat érint! SEGÍTSETEK nekünk!!!
Szerintem össze kellene hívni egy rendkívüli lakógyűlést a két társasháznak, képviselettel, mert itt most súlyos milliókról van szól, és egy tűzjelző átkötése hatósági engedélyekhez kötött, azaz kivitelezhetetlen a következő 2 hétben :(
Megállapodni meg lehet, és akkor mindenki jól járna!
SOS!!!!!!!! Jelentkezzetek!

MIT SZÓLNÁTOK EGY HÉTFŐI LAKÓGYŰLÉSHEZ?
Audrey
egy Andor utcai lakó
cufy2 Creative Commons License 2009.06.03 0 0 645
....kicsit belekavarodtam a szövegbe - legkésőbb jövőhéten - .... :-)
Előzmény: cufy2 (644)
cufy2 Creative Commons License 2009.06.03 0 0 644

 

Nemrég érdeklődtem a gondnok hölgynél és azt mondta,h a héten, de legkésőbb meglesznek a kulcsok is a számlák is,h kinek mennyit kell fűtésre fizetnie. Azt mondta semmi gond ha most pár nappal később adjuk fel a csekket és nem 10-én.

kismokus22 Creative Commons License 2009.06.03 0 0 643

Sziasztok,

én sem kaptam fűtéselszámolást... miért játszadoznak velünk és a pénzükkel? Tudtok valamit az új kulcsokról, vagy észbekaptak, hogy ezt senki nem szavazta meg, és lemondták? Itt jegyezném meg, pár napja nem záródik rendesen az ajtónk... (akkor minek kulcs? ;-) )

 

Szóljatok, ha tudtok valamit.

Előzmény: Törölt nick (642)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.03 0 0 642
Sziasztok,

A fűtés-elszámolást még mindig nem kaptuk meg, vagy csak én nem kaptam?

A júniusi díj is esedékes lassan, de nem tudjuk mennyit kell fizetni... (a közös költség részét tudjuk, a fűtést nem).

Gondolom nem csak én várom már ennyire a az elszámolást. Jó lenne ha vége lenne már ennek a vakrepülésnek és kiderülne mi az egyenlegünk.

A közgyűlésen azt mondták a Főgáz utolsó számlájára várnak, de a postai kézbesítés előtt megkapják már faxon. Ennek kb. 2 hete...

Hívtam a Feroxot, de szerintem kicsit későn mert nem vették már fel.
Iza104 Creative Commons License 2009.05.28 0 0 641
Helló!
Van valakinek híre a múltkori gyűlésről? Mert hogy összefoglalót nem kaptunk, bár ezen nem vagyok mglepődve?
Tudja valaki, hogy akkor most mennyi közös költséget kell fizetni?
kismokus22 Creative Commons License 2009.05.14 0 0 640

jrk1, úgy hallottam, hogy a garázsajtót zárhatóvá akarják tenni, mert sokszor rossz a garázskapu (megjegyezném, ezt is 1szer kellene jól megcsináltatni) és ilyenkor bárki bejuthat a th-ba. Mi ez, ha nem közérdek????? Nem csak a garázs/tárolótulajokra vigyázna ez a zár.

 

Az én postaládám is mindig tele van minden szeméttel. Minek ez a zárcsere? Várjunk jövőhétig? Leadjátok az igényeket? Egyébként igen. Vegyék elő az előző gondnokot!

 

Költségvetést olvastátok? Elég érdekes tételek vannak benne (posta, bankktg, szőnyeg)...

 

Tényleg el kellene menni a közgyűlésre.

Előzmény: jrk1 (639)
jrk1 Creative Commons License 2009.05.14 0 0 639
Helyesbítek: nem a garázszár ügyében nem vagyok érintett, hanem se garázsom, se tárolóm. Ettől még a garázszár ügyében érintett vagyok :)
Előzmény: jrk1 (638)
jrk1 Creative Commons License 2009.05.14 0 0 638
A garázszár ügyében nem vagyok érintett, de érdekelne, hogy azt miért is kell kicserélni? azért, amiért a bejárati ajtót?
Előzmény: jrk1 (637)
jrk1 Creative Commons License 2009.05.14 0 0 637
Szerintem ez az egész zárcsere nevetséges. Ebbe a házba csak az nem jön be, aki nem akar. Amikor minden nap tele van a postaláda minden szemét szórólappal, mert valaki mindig beengedi a terjesztőket (vagy bejönnek, amikor éppen megy ki valaki) addig minek akarunk zárat cserélni? Én napközben itthon vagyok és nem egyszer csengetnek be hozzám valami kamu adománygyűjtők, és amikor megkérdezem, hogy mégis hogyan jutott be a kapun (mert nem csengettek fel hozzám - be sem engedném), mindig az a válasz, hogy valaki az x. emeletről engedte be. (és amikor az új kapukódot csak úgy bemondásra telefonon megkaptuk... akkor nem volt para, h bárki elkérhetett egy kódot? )
De ha már mindenképp zárat akarnak cserélni, illene megvárni a közgyűlést... Ráadásul mi az, hogy az előző gondnok nem számolt el a kulcsokkal??? miért nem számoltatták el, amikor felmondtak neki?? ha meg akkor nem adta vissza, hát felhívni, felkeresni stb. nem lehetett? ha jól emlékszem, lassan fél éve új gondnokunk van.
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.14 0 0 636
Sziasztok,

Teljesen egyetértek!

Jövő héten lesz a közgyűlés, ott kellene szavazni a bejárati ajtó zárcseréjéről is. Engem is felháborít a pénteki határidő és a kulcsok magas ára, de azt se felejtsük el, hogy bár "1 db kulcs ingyen van" nyilván ez is a zárcsere díjának része amit szintén a mi pénzünkből fizet a ház. Ki döntött erről? Hol lett megszavazva?

Ami a garázszárakat illeti, szintén egyetértek Veletek! Vagy mindenki fizessen bele, vagy nem fogom megszavazni. Nyilván nagyon könnyen rábólint erre az, akinek se garázsa se tárolója így nem kerülne neki semmibe, akinek viszont fizetnie kell, azt 8-15 ezer forintokra megvágnak kötelező jelleggel. Ez nonszensz.

Jó lenne, ha minél több garázs/tároló tulaj eljönne a közgyűlésre, különben fizethetünk mint a katonatiszt. Pont ez az extra kiadás hiányzik a duplájára nőtt lakáshitelek mellé...
Iza104 Creative Commons License 2009.05.14 0 0 635
Szerintem teljesen igazad van! Engem is felháborít, hogy azért, mert ők egy alkesz, megbízhatatlan gondnokot bíztak meg, nekem kell költségekbe vernem magam, hogy új kulcsokat másoltassak. Szerintem ezt a plusz költséget be kellene nyelniük.
Előzmény: kismokus22 (634)
kismokus22 Creative Commons License 2009.05.13 0 0 634

Sziasztok,

 

látom, behalt a fórum, de azért megpróbálkozom...

 

Ugye mindenki kapott levelet tegnap a közgyűlésről és a kulcsmásolásról? No ez utóbbi mélységesen felháborít!!!! Mi az, hogy rendeljek kulcsot péntekig? Nem kellene ezzel megvárni a közgyűlést? Főleg úgy, hogy szerepel a napirendi pontok között is! Nem kellene hozzájárulnunk a zárcseréhez? Mire jó ez? Kódot bárkinek meg lehet adni. Ha valaki majd elköltözik a házból, és az új tulajnak nem ad át minden kulcsot, és nem törlik ki az agyából a kódokat, akkor mindig kezdődik majd minden előről?!

A kódot meg tudták adni az újságkihordónak, a kukásoknak, de mi csak 3.200 Ft-ért másolhatunk saját részünkre (!!!!) kulcsot? Hát ez szerintem teljesen abszurd! nincs más helye ennek a pénznek?

 

A másik, amit nem értek a garázs felől az ajtó... Ez az egész th érdeke, hogy ki legyen cserélve, és mindannyiunk biztonságát szolgálja. Miért csak a garázs és tárolótulajok fizetik ki? Ha valaki később vesz bármit a pincében, akkor utólag beszáll, ha valaki eladja, akkor visszakapja a pénzt? Ez is az EGÉSZ társasházra vonatkozik, az EGÉSZ th értékét emeli. A tetőjavítást csak a 4. emeleten lakók fizetik ki ezek után? A liftet aki igazoltan nem használja, nem kell fizetnie a fenntartását, javítását? A lépcsőház takarítást pedig mindenki a saját szintjéig és sorolhatnám?????

 

Szerintetek????? 

Törölt nick Creative Commons License 2009.04.22 0 0 633
Sziasztok,

egyetértek vele, hogy akár a faliújságra is ki lehetne tenni egy tájékoztatót, vagy bedobhatnának valamit, de azért arra én is emlékszem, hogy az első közgyűlésen elmondták nagyjából hogy néz ki a rendszer és az SZMSZ-ben is rögzítésre került.

Ráadásul, azért, ha őszinték akarunk lenni, az indexes fórumon történő elégedetlenkedés helyett, kb. ugyan ennyi energiával lehet írni egy e-mailt az üzemeltetőnek, vagy posztolni a Ferox fórumán. Ide már csak azért is megéri regelni, mert nyomon lehet követni a befizetéseinket.

Na de nem akarok kioktató lenni, csak pl. bennem is felmerült ez a kérdés márciusban és én akkor írtam az ő fórumukra. Ezt a választ kaptam:

"hozzászólás idöpontja
2009-03-19 12:55:00

Igen ezt már sokan megkérdezték.

Tehát a menete a következő képpen zajlik:

-Fűtés szezon végén, ill SZMSZ szerint május hónapban leolvassuk az összes hőmennyiség, hidegvíz melegvíz órát. Ez alapján megállapítjuk hogy adott lakás fogyasztása hanyad része az egésznek. (pl TóthOttó fűtött 2000 kwh-t, az összes tulajdonos összege 50.000 kwh, azaz Ottó barátunk 4%-os fogyasztásban részesül)
-Összeadjuk az érintett időszak összes gázszámláját (100e + 200e + 700e = 1millió Ft), és beszorozzuk az adott tulajdonos arányszámával (Ottó esetében 1.000.000 Ft * 4% = 40.000 Ft, tehát ebben az idószakban Ottó 40ezer forintban ahsználta ki a fűtésre használt gázköltséget.)
-Most összeadom az érintett időszak fűtés előlegét, és levonom a teljes fogyasztásból (Ottó nagy lakású de csak márciusban vette a lakását: azaz 3 hó * 12ezer forint= 36ezer forint előleget kellett fizetnie. Ebből kiderül, hogy 4000 Ft-tal túl fűtötte magát, amit egy összegben be kell fizetnie <40ezer - 36ezer>.
-Mivel évente csak egyszer van elszámolás, most kell fogyasztás alapján megállapítunk egy éves általányt amibe beleszámolunk 10%-os gázáremelkedést. (40ezer * 110% / kb.6 = 7333 Ft fűtésre, de ezt nyáron is kell fizetni. )

Hasonlóan számolunk el a melegvíz felmelegítési díjával.

Melegvíz és Fűtés kettéválasztása elég egyszerű, A fűtést kwh-ban mérjük, de melegvizet meg m3-ben. De egy m3 melegvíz felmelegítése általában 41,86 kwh. Itt már csak arányosítani kell, és kijön, hogy a gázból hány százalék ment fűtésre, és hány százalék melegvíz felmelegítésre. Általában a fűtés/melegvíz arány: 65%/35% 12 hónappal számolva."


Előzmény: Iza104 (632)
Iza104 Creative Commons License 2009.04.22 0 0 632
Hát akkor tájékoztassanak róla pontosan, és akkor fizetek. Nevetséges, hogy senki nem tud semmit. Nem nagyon működik ebben a házban a kommunikáció! Elvárnám, hogy néha dobjanak be egy levelet a postaládámba, hogy ez vagy az a helyzet, mikor lesz az elszámolás, addig is mennyit kell fizetni. Sajnálom, de nem fizetek be találomra sokezer forintot. Elhiszem, hogy nekik jól jön a pénz, amivel majd egyszer talán elszámolnak (bár erről még nem tudok semmi konkrétat). Addig is ne haszálják már az én pénzemet tök ingyen!
Előzmény: cufy2 (631)
cufy2 Creative Commons License 2009.04.21 0 0 631

 

Az nemjó ha mind a 12 ezret nem adtad fel mert v.mennyi fűtés számla marad a melegvíz miatt, legalábbis nekem ezt mondta a gondnok néni!

Iza104 Creative Commons License 2009.04.21 0 0 630
Én úgy tudom, hogy májusban lesz az elszámolás. Kell, nem kell, én áprilisra már nem fizettem be a 12 ezret, tekintve, hogy március eleje óta nem volt nálam bekapcsolva a fűtés.
Előzmény: cufy2 (629)
cufy2 Creative Commons License 2009.04.20 0 0 629

 

Nekem kb. 1 hónapja azt mondta a Gondok hölgy,h még ő se tud semmit, de hamarosan lesz lakógyűlés és ott elvileg kiderül!

Mi már kb február vége óta nem fűtűnk...szerencsére :) !!

moli40 Creative Commons License 2009.04.20 0 0 628

Sziasztok,

 

Nem tudjátok, hogy még pontosan meddig fizetünk fűtést is a havi közös költség mellett? (főleg, hogy eddig áprilisban egy másodpercet sem kellett fűteni, ami szuper jó hír..)  Tavaly még arról volt szó, hogy március végéig, de most nincs róla egy szó sem...elszámolás vajon mikor várható? Köszönöm, ha tájékoztattok!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!