Keresés

Részletes keresés

Stiletto Creative Commons License 2007.05.11 0 0 20
"Kiváncsi vagyok majd a véleményedre NXT-vel kapcsolatban."

Hát arra én is kiváncsi leszek. :) Ugyanis semmiféle programozói tudással nem rendelkezek, se elektronikai vagy műszaki ismeretekkel. Így hát kicsit tartok attól, hogy összerakom majd az NXT-t néhány verzióban, aztán ráunok, mert modolni vagy magas szinten programozni képtelen leszek. Hogy akkor minek rendeltem? Mert bölcsész létem ellenére erős passziót érzek magamban a robotok iránt. :) De fogalmazhatnék úgy is, hogy ez a jövő, nem akarok lemaradni blabla stb.
Előzmény: SimonTheRobot (14)
Stiletto Creative Commons License 2007.05.11 0 0 19
Azt írjátok:

"a cég ezzel a robottal szeretne bekerülni a robottechnikában jártas elismert fejlesztői csoportok élvonalába"

Valószínűleg simán bekerültök. :) Kapcsolatban álltok egyébként más fejlesztői csoportokkal?

"A robot olyan 3D-s térben van megjelenítve, ahol a fizikai törvények (pl. gravitáció , kölcsönhatás, ütközések) hatnak. Az emberi vezérléstől függetlenül, genetikus algoritmusok segítségével a robot folyamatosan fejlesztheti járása hatékonyságát. A későbbiekben ez a 3D-s tér szolgál a két kamera által feldolgozott környezet virtuális megjelenítésére."

Ez egy saját fejlesztésű szoftver? Úgy kell elképzelni, mint az MS Robotics Studiot? Utóbbiról egyébként mi a véleményed, sikerülni fog a MS-nak egy közös platform létrehozása?

"SIMON mind gyorsaságban, mind mozgékonyságban felveheti a versenyt a nagyobb költségvetésű csoportokkal."

Úgy legyen! Akár Asimo mozgékonysága is reális cél számotokra? És jól értem, hogy részben "egyedül", önmagától fog megtanulni járni (a szoftver segítségével)?

Hányan végzitek egyébként a fejlesztést? Terveztek széles körű sajtóbemutatót?

...bocs, ha túl sok kérdést zúdítottam egyszerre :)

üdv:
Stiletto
Előzmény: SimonTheRobot (18)
SimonTheRobot Creative Commons License 2007.05.11 0 0 18
Sajnos a videók tavalyiak. Jövő héten tervezek újakat feltenni. Ha bármi kérdés van szívesen válaszolok.
Előzmény: Stiletto (17)
Stiletto Creative Commons License 2007.05.11 0 0 17
Hello!

Gratulálok Simonhoz! Igazán tündéri humanoid, minden elismerésem. :)
Köszi, hogy bemutattad! nem is tudtam, hogy létezik magyar fejlesztésű robot, már nem hiába nyitottam a topicot. :)
Biztos lesznek még kérdéseim, csak előbb elolvasom róla a szövegeket és megnézem a videókat (amint lesz időm meló közben).

Üdv:
Stil.
Előzmény: SimonTheRobot (16)
SimonTheRobot Creative Commons License 2007.05.11 0 0 16
Ez a saját trónja........ Külön neki készült. Csak már kinőtte..... Régen még ráfért, mikor még kisebb volt.

A neve Simon ([szájmon])
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (15)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2007.05.10 0 0 15
Ez kegyetlen, mintha a WC-n ülne :) Teljesen emberi :)
Előzmény: SimonTheRobot (13)
SimonTheRobot Creative Commons License 2007.05.10 0 0 14
Kiváncsi vagyok majd a véleményedre NXT-vel kapcsolatban.

Én a robotaimra saját mikrovezérlős rendszert fejlesztek.......

A harci robotos hozzászólásodra :

Szerintem a robotfoci és a harci robot között félúton kellenne kijelölni a jövő robotikáját. (de az aranycsapat ötlete megfogott.....)

Előzmény: Stiletto (12)
SimonTheRobot Creative Commons License 2007.05.10 0 0 13
Ha valakit érdekel hazai fejlesztésű robot:

Azért még nem ennyire okos...

További képek:

http://www.logintsys.hu/MediaSimonv3.htm
Stiletto Creative Commons License 2007.05.09 0 0 12
Lego NXT-vel játszik valaki? Nemrég rendeltem egyet, várom, hogy megérkezzen. :)

Lego NXT
Stiletto Creative Commons License 2007.05.09 0 0 11
köszi
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (10)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2007.05.08 0 0 10
Ha firefoxban vagy, akkor az adblocker pluszt installáld, és a *.keymedia.hu domaint ki kell tilatani. Onnantól nem lesz aláhúzgálás.

Másik fórumra nincs ötletem, ez a legnagyobb az országban szerintem.

Hogy hány embert érdekel, ez mindenhol esetleges.
Előzmény: Stiletto (9)
Stiletto Creative Commons License 2007.05.08 0 0 9
OFF: rettenetesen zavarnak engem ezek a reklám-linkek a fórumon. Régen ilyenek nem voltak. Kellene találni valami normális fórumot, ami nincs ennyire elkrvlva, és több embert lázba hoz a téma, pl. vmi sci-fi oldalon... Van valami jó tipped?
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (8)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2007.05.08 0 0 8
Én nem, engem nem lepne meg, ha a cég PR-költségvetésébe lenne betagozva. De mondjuk cinikus vagyok :)
Előzmény: Stiletto (7)
Stiletto Creative Commons License 2007.05.08 0 0 7
Például itt a következőket írják az ismert lépcsős leesésről:

"The robot continued to talk as it remained motionless on the floor describing how its foot sensors allowed the detection of stairs for safe navigation as demonstrated partially by ASIMO climbing the stairs while looking towards the crowd.

If anything this accident simply demonstrates how far away we are from constructing useful humanoid robots. ASIMO could not get up after the fall and it seemed oblivious to its own predicament as it continued to play back a given demo script. I love what Honda has done with ASIMO but I never believed the hype about how advanced it is since it has only be shown to operate in well constructed environments; and even in those occasions the probability for catastrophic failure is still very high as this demonstrates."

Szerintem a Honda nem is úgy hirdeti Asimo-t, mint fejlett intelligenciájú robotot. Ők egy emberszabású szerkezetet fejlesztenek, ami jelenleg a legélethűbb, aztán jó esetben majd valaki előáll egy szuper intelligenciával, amit csak rá kell tölteni Asimora. Így képzelem én.
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (5)
Stiletto Creative Commons License 2007.05.08 0 0 6
Ez jó kérdés, érdemes lenne utána nézni. Teszek is egy próbát. De attól tartok, nagyrészt előre van kódolva.
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (5)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2007.05.07 0 0 5
Az Asimo nevűt láttam Frankfurtban az autókiállításon pár éve. Jó lenne tudni hogy mennyire részletesen van előre programozva benne a környezet. Ha mondjuk elédobnának egy akadályt akkor arra mit lépne.

Mint lépegető eszköz, eléggé imbolygó és lassú volt, de ha élesben "találta ki" hogy hol a lépcső, akkor ez lenyűgöző. Viszont ha azt előre bekódolták, akkor azért nem egy C3PO.
Előzmény: Stiletto (4)
Stiletto Creative Commons License 2007.05.07 0 0 4
Az ő neve: Plen

Ugye milyen aranyos?

Plen

Youtube-on szuper videókat lehet találni, ahogy gördeszkázik és görkorizik.
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2007.05.07 0 0 3
Ez engem is érdekel.
Stiletto Creative Commons License 2007.05.07 0 0 2
Hello!

Igen, emberszabású robotokra gondolok.
Igen, emberi munkát segítő robotokra is gondolok.
És igen, a robotika törvényei is izgatnak.

Egyébként meg a robot, mint entitás, teljesen tágan értelmezhető. Egyszerűbb szoftverektől a fél lábon görkorcsolyázó robotig sokféle kütyüt érthetünk alatta. Az említett Bill Gates szöveg is kitér arra, hogy nem kell mindjárt androidokra számítani. Azzal meg vitába szállnék, hogy nem kell B.G. jóslataira adni azóta, hogy akármit mondott akármikor... Nem vagyok MS fan, de lássuk be, hogy van némi rálátása és befolyása az ürgének.

Azt mondod, "lehet álmodozni évtizedekig" a robotok emberszabású funkcióiról. Ez részben így van. De mint azt valószínűleg tudod, pl. a járás már egyáltalán nem gyerekcipőben jár a Hondának köszönhetően. Ami a beszédmegértést és úgy általában az MI-t illeti, valóban, ott még sehol nem tartunk. Sokak szerint a pusztán szoftveres próbálkozás nem is fog soha eredményre vezetni. Valódi áttörést a biokütyük fogják jelenteni (nem tudom a technológia pontos nevét). Ez nyilván sokára lesz, de nem egyik pillanatról a másikra. A fejlődés folyamatos. Egyre látványosabb lesz már a mi életünkben is, az utánunk jövő generációról nem is beszélve.

Üdv:
Stil.
Előzmény: CiniKuss (1)
CiniKuss Creative Commons License 2007.05.07 0 0 1

Milyen robotokra gondolsz?

Emberszabásúakra? Ezt már a múlt évezred végére megjósolták, de nem nagyon jött még be. Számos emberszerű funkció szimulálása (pl. járás, beszédmegértés) még gyerekcipőben jár. Ez a rész érdekes lehet, sokat lehet álmodozni róla évtizedekig.

Az emberi munkát segítő gépekre? Ez meg már évtizedek óta létezik (pl. autógyártásban).

Vagy a robotika törvényei izgatnak (l. Asimov)?

Bill Gates jóslataira meg nem nagyon kell adni azóta, amióta (a DOS korszakban) kijelentette, hogy "...640KB mindenre elég...".

Előzmény: Stiletto (-)
Stiletto Creative Commons License 2007.05.07 0 0 0
Lego NXT, valaki?
Stiletto Creative Commons License 2007.05.07 0 0 topiknyitó
Hello Mindenki!

Újra megpróbálkozom a topiknyitással (az előbb elbénáztam)

Lényeg: Kerestem robotos topikot az indexen, de semmi élőt, használhatót nem találtam. Pedig igencsak itt lenne már az ideje egy ilyen témának. Van miről beszélni - elég, ha csak az Index témába vágó cikkeinek növekvő gyakoriságát nézzük. Századunk jó eséllyel a robotika évszázada lesz, ezt Bill Gates is megmondta "A Robot in Every Home" c. írásában. Akár igaza van, akár nincs, ne nézzük tétlenül a fejleményeket!

Üdv:
Stiletto

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!