Sziasztok! tudtok abban segíteni,hogy képen látható hőfokmérőt meglehet-e bontani , értem úgy ,hogy pl ,az órát le lehet e választani (tekerni)a vezetékről mert az órát egy "tokba" akarom rakni de a jeladó miatt nem tudom befűzni.
Hidraulika problémám adódott 91-es 552e 1400üó jó állapotú gép. Melegen nem emel teljesen, hogy a rögzítő kampót be tudjam akasztani. Módjuk egy nehéz hosszú ásó boronánál tapasztalható.
Az ülés alatt van egy tekerős szelep, ha betekerem akkor megtartja. Hol lehet a hiba munkahenger stb? Esetleg sűrűbb hidraulika olajjal javulhat valamit?
Porlasztóval kapcsolatban lenne kérdésem. Mit takar a szám utáni cf. jelölés? Ami bent van nincs a szám után semmi. Cserélhető-e olyanra amin a számsor után a CF betűk szerepelnek? Köszönöm.
Meg kellene először is nézni ,hogy a fogasléc és a fordító hüvelyek fogasíve nincs-e megkopva. Olyan ,mintha a vezérlő él ferdesége miatt az elemek visszapofáznának.Majd ,ha ez kizárva ,akkor a szabályzót kellene megvizsgálni.Én is jártam így (meg már sokan mások) és mindent megnézegettem. Olyan eget rengető dolgot nem találtam. Egy másik adagolóról levettem a kpl. szabályzót ,aztán azzal meg jó lett. Van úgy ,hogy az ember eszik ,aztán nem emészt! :-)))))
Sziasztok,kistraktorra szeretnek hidraulikat,mtz tomb es szivattyu az adott.tudnatok segiteni mi hova megy?nem én bontottam is.csak emelni, süllyeszteni kell.mas kell.köszi
Nem tudom ,hogy miért nem működött neki.Erre gondoltam én is,csak már annyit írkáltam,hogy már nem akartam még azt is . Nem mindig van türelmem ,csak néha rám jön!! :-)))))
Az nem résolaj vezeték,hanem vezérlő cső!Abba nem kell nyomást növelni.Mivel két vezértömböt működtetsz egy szivattyúról ,de áteresztő szeleped meg egy van ,az első vezértömbbe,így ,ha azt akarod ,hogy az a szelep bezárjon és a szivattyú által termelt olaj ne menjen akadálytalanul a tartályba ,akkor azt a szelepet le kell zárnod. Ennek a kis csővezetékben áramló olajnak szünteted meg a szabad visszafolyását,majd azután megy el dolgozni az olaj(működtetni a munkahengert)!Az áteresztő szelep pici furatán átáramló olaj útját el kell zárnod,hogy az áteresztő szelepet az olajnyomás ,meg a rugója lezárja ,a tartály felé. Mikor te azt a kart elől lenyomod ,akkor zárod le a vezérló csatornát a tolattyúval. Aki nem foglalkozott ezzel, annak így nehéz megérteni,de aki járatos benne az érti!Az ülés alatti vezértömbödbe lehet valami nem jó. Inkább az panasz,hogy nincs meg a semleges állása az ülés alatti vezértömb tolattyúnak a semleges állása ,így aztán melegíti az olajat,mert nem nyit ki az áteresztő szelep.( Sőt forrhat is)! Az ülés alatti vezértömb vezérlő hornyát kellene beállítanod ,megkeresned.Hosszan ,sokáig lehetne még írni. Ki kellene kötni a kis vékony csővet a vezértömbnél az ülés alatt és egy vékony dróttal benyúlva ,a működtető kart óvatosan mozgatva ,megkeresni a keskeny kis hornyot. Ha az meg van és az oldalsó működtető kar is a helyén van ,akkor tovább kell nyomozni. Lehet ,hogy az oldalsó karod csatlakozása nem jól áll ,mert ,akár ,már az anya is leesett róla,sok minden holtjáték lehet az oka ha nincs a helyén! Lehet hogy ami a legkönnyebben meg van ,hogy vezértömböt cseréltél és 50-esét tetted fel.Akkor tényleg csak akkor fog működni ,ha az egyik kart lenyomod elől!! Ezt azért nézd meg. Nézz bele a vezérlő csatornába ,ahol a kis cső csatlakozik a vezértömb oldalán. Ha látsz egy kis 45 fokba befúrt furatot benne ,akkor az 50-esé.Akkor fel kell szerelned egy 80-as vezértömböt,ha azt akarod ,hogy úgy működjön ,ahogy kell!
Ezután vettem egy vezértömböt mert a szerelők azt mondták.
Ugyanaz.Belefolyt az olaj.
Ezután kivettük a hidraulika olaj szűrőt.Az volt eldugulva.
Senki nem mondta.
Mindenki a szivattyúra gondolt.
Kb 60 ezer Ft költöttem el feleslegesen.
Most működik,nem folyik bele az olaj a váltoba.
Ezután jött az a hiba,hogy nem működik az ülés melletti kar.
Nem emel csak ha meghuzzuk a középső hidraulika kart amire nincs kötve semmi.
Valahogy kevés a résolaj nyomás ami vezérli az ülés alatti elosztót.Ha meghuzzuk a középső kart szerintem nagyobb lesz ez a nyomás és így működik az ülés melletti kar.