Keresés

Részletes keresés

Vgyuri Creative Commons License 2013.04.04 0 0 28022

Nekem olyan Speedshopban vett felcuppanós tartóm van, aminél két rugós önbeálló pofa tartja a készüléket, kétféle telefont, kétféle PNA-t váltogatok. Keresd a neten "univerzális GPS tartó" néven.

 

Az igazi stabil megoldás a karmos megfogás, de ez típusfüggő. Az igaz profi tartók (egy ferdeszemű PNA áráért) két részből állnak, az egyik fél az autóban való felfogáshoz igazodik, a másik a GPS típusához.

Előzmény: Törölt nick (28021)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.04 0 0 28021

Sziasztok!

 

Sajnos, nem jártam sikerrel az autós tartó beszerzésével. Tudna valaki esetleg más tartót ajánlani, ami kapható és jó a MIO moov 400 készülékhez?

Előzmény: Törölt nick (28010)
Vgyuri Creative Commons License 2013.03.25 0 0 28020

Nem a Mo. miatt lopják, hanem a külföldiért. Persze van, aki azért is :-(

Előzmény: DTF (28019)
DTF Creative Commons License 2013.03.24 0 0 28019

Nem tudom miprő beszéltek, de 2011 elején hivatalos frissítést lehett venni többek között a MIO C szériához is. A NavnGo adta ki. Én megvettem, azóta már 1-szer újabb egy évre elő is fizettem. Egy Magyarország térkép asszem 20 EUR. Szinte ajándék, nem is értem az a sok ökröt, aki "lopja"...

Vgyuri Creative Commons License 2013.03.17 0 0 28018

Sehol sem mondtam, hogy lopja az iGO-t. Én azt mondtam, hogy azt tesz a kártyára, amit akar és onnan, ahonnan tudja. Ne hidd, hogy tőlem hallotta először, hogy programot lopni is lehet :-)

 

De ha már el tudja indítani, használhat más ingyenes és kedvező árú programokat a kártyáról, mint a Sygic és a Navitel.

 

Amúgy meg a NavNgo is bekaphatja, mert a helyzetért ő is felelős, nem csak a Mitac. A két cég árvitája miatt maradtunk program- és térképfrissítés nélkül, és ha a NavNgo nem tudott megegyezni a Mitac-al, még mindig megtehette volna, hogy a meglevő szoftver kiskaput kihasználva saját kártyás terméket szállít, akár másolásvédelemmel, pénzért a régi Mio tulajdonosoknak. Az iGO2006+ térképfrissítést (ezzel megy a MioMap 3.0 is) a NavNgo szüntette be saját hatáskörben, hogy kikényszerítse az áttérést az iGO8-ra, 2-3 évvel az iGO2006+ forgalombahozása után.

Előzmény: MrPriest (28017)
MrPriest Creative Commons License 2013.03.17 0 0 28017

Egyet is éretek veled, meg nem is.Amit a MIO-ról írtál az igaz, de arra buzdítod vadasz70-et, hogy lopja az Igo-t.A kettő hogy függ össze?
Szerintem:Az, hogy meghekkeled a gépet az rendben van, én is megtettem (kapja be a mio).
Viszont illene legálisan venni egy Igo 8.4-est kártyán és azt már tudod a meghekkelt gépről indítani.Az enyém így működik.
Nem akarom játszani a nagy igazságost, de Ők egy magyar cég magyar programozókkal és megérdemlik, hogy megvedd a  munkájukat.
Bár, lehet, hogy csak a pofám volt megint nagy, mert nem tudom, hogy lehet-e még kapni ezt a verziót, de gondolom, igen.

Előzmény: Vgyuri (28016)
Vgyuri Creative Commons License 2013.03.15 0 0 28016

Az eredeti MioMap 3.0-hoz 2009-esnél újabb nincs. A kalózmegoldásokkal, más programok elindítási lehetőségeikkel kicsit lentebb foglalkoztunk.

 

Mielőtt szóvá tennétek, hogy jogsértő magatartást propagálok, a MioMap-pal kapcsolatban a jogtiszteletemet szüneteltetem. A 2007/8-ban még kapható készülékek térképkövetésének 2009-es leállítása, ami eredeti állapotában a készüléket rendeltetésszerinti használatra alkalmatlanná teszi, ezt szerintem indokolja.

 

A Mitac és hazi disztributora bekaphatja... Mint a kalózmegoldásokból látszik, módjuk lenne korrekt jogtiszta megoldást nyújtani (akár külön pénzért), de mit számít nekik párezer hoppon maradt vásárló, aki remélhetóleg többet nem vesz tőlük semmit.

Előzmény: vadasz70 (28015)
vadasz70 Creative Commons License 2013.03.15 0 0 28015

Sziasztok!

Most milyen térképet érdemes felrakni a mio c520 ra és honnan lehet letölteni. köszönöm

Vgyuri Creative Commons License 2013.03.14 0 0 28014

Az 510-es egészen másképpen működik, mint az 520-as, sokkal egyszerűbb. Ha jól emlékszem a főmenü beállítások pontjában meg lehet adni valahogy, honnan induljon a navigációs program, célszerűen a kártyát kell megadni. Hogy oda mit teszel és honnan, az már a te dolgod, vannak eleve ingyenes programok (csak nem az autós kategóriában) és szolid árúak is, pl. a Navitel. A mindeféle hackelt-lopott programok nem ennek a topiknak a tárgyát képezik.

Előzmény: jmjo (28013)
jmjo Creative Commons License 2013.03.14 0 0 28013

Sziasztok!

 

Van egy  mio c510-em,  mio 3-as szoftverrel. Sosem volt frissitve, es ugy erzem eljott az ideje lecserleni a 2006-os terkepeket.

Tudom, sok helyen le van irva, hogy mit ,hogyan miert.. de kifejezetten az 510-re nem talaltam leirast (igen, google a baratom de akkor sem)

Ebben kernem segitsegeteket akar privatban is.

Nem igazabol ertek hozza, de olvastam olyan megoldasrol is C520 eseteben, hogy SD kartyarol futtatva is mukodhet. Ez igaz az 510-re is? (kezdo_kari.rar kellene hozza, de sehol nem talalom.) A memoriaba masolasos modszerhez a 3file.rar mar megvan.

 

Koszi:

jmj

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.10 0 0 28012

Köszönöm szépen!

Előzmény: Vgyuri (28011)
Vgyuri Creative Commons License 2013.03.10 0 0 28011

Próbálkozz a MédiaMarkt-ban. Ők árulták és szoktak tartozékot is készletezni. Az eBay-on biztosan van, csak vigyázni kell velük, mert az eladók néha tévednek, szerintem nem azt küldik, amit rendelek, hanem ami raktáron van :-(

 

Pl. ez. Csak bakkártya kell hozzá.

Előzmény: Törölt nick (28010)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.10 0 0 28010

Sziasztok!

 

MIO moov 400 készülékhez szeretnék szélvédőre autós tartót beszerezni. Tudna valaki segíteni, hol lehet ezt megtenni? A gugli nem igazán adott találatot.

 

Előre is köszönöm 

Vgyuri Creative Commons License 2013.03.05 0 0 28009
Előzmény: kocsonyaz (28008)
kocsonyaz Creative Commons License 2013.03.05 0 0 28008

Az kellene, amelyikben levő fájlok hasznalata lehetővé teszi a frissítést/okosítást!

Előzmény: Vgyuri (28007)
Vgyuri Creative Commons License 2013.03.05 0 0 28007

Melyiket?

Előzmény: kocsonyaz (28006)
kocsonyaz Creative Commons License 2013.03.04 0 0 28006

Sziasztok!

 

Egy kis segítség kellene nekem egy C720b-hez. Keresem a 3 file-os csomagot, de sehol nem találom!

 

Köszi

Vgyuri Creative Commons License 2013.03.04 0 0 28005

Kérj kölcsön valakitől egy másik töltőt és méresd ki.

 

De hát a mikro USB csatlakozó bekötését meg lehet találni a neten.

Előzmény: davnc (28003)
Kelly69 Creative Commons License 2013.03.04 0 0 28004

Sziasztok ! A Mio készülékekhez megjelentek a 2013 évi friss térképek. Írjatok a terkep220@citromail.hu címre.

davnc Creative Commons License 2013.02.20 0 0 28003
Sziasztok!Van egy MIO C320-om, aminek eltört az autós töltőn lévő mikro USB csatlakozója. Kicsinysége miatt nem tudtam megforrasztani a letört vezetéket, és a csatlakzó házat sem lehetett stabilan összerakni. Szereztem egy USB vezetéket aminek az egyik végén ugyan olyan mikro csatlakozó van. A töltő vezetékéről levágtam a rossz csatlakozót és összeforrasztottam az új vezetékkel amin az új csatlakozó van. A töltő veztékében három ér van, piros, fekete és fehér. A piros és a fehér össze volt forrasztva. A csatlakozós vezetékben négy ér volt, piros, fehér, zöld és fekete. Ennél összeforrasztottam a pirosat a fehérrel, majd ezeket összekötöttem , és a a feketéket is. Ezután próba az autóban és a készülék csak adatkábelként látja a töltőt nem lehet rendeltetésszerűen használni. Szétszedtem a két vezetéket, és a csatlakozós kábel piros vezetékéről levágtam a fehéret. Most csak a piros-fehér a pirossal, fekete a feketével van összekötve. Ha most bedugom a szivarrgyújtóba a csatlakozót, van töltés. Ha gyújtásra kapcsolok, ismét adatkábelnek látja és nem lehet menetközben használni. Olvastam, hogy van valami trükk a MIO-nál, de nem találtam. Jó bonyolultan írtam le, ha tudtok segítsetek nagyon szépen megköszönöm.ui.: tudom hogy lehet kapni másik autós töltőt, de ha csak a két kábelt kell valamilyen trükkel összeforrasztani, megpróbálnám! 
StMiklos Creative Commons License 2013.02.17 0 0 28002

  Szevasz!

Azon túl, amit már leírtak a következőt mondom.

A Primonak nagyobb a hardverigénye az IGO-nál, és hát a 720 "vasa" elég gyenge. 400-as processzor, ez még tán nem volna baj, de csak 64MB a RAM, elég kevés azokhoz a ficsőrökhöz képest, amivel a Primot fel lehet ruházni. Ez még akkor is gond, ha lemondasz sok kacabajkáról.

(De azért próbálhatod feltenni, mert nekem azt mondta valaki, hogy látott olyat, aki feltette, de az nem én voltam)

Magánvélemény: többször próbáltam többféle készüléken is futtatni és barátkozni a Primoval, de mindig visszatértem az IGO-hoz, az nekem sokkal kezelhetőbb, szimpatikusabb.

   Üdv: StMiklos

Előzmény: MrPriest (28001)
MrPriest Creative Commons License 2013.02.17 0 0 28001

"Mit kéne csinálnom pontosan,hogy minden menjen?"

Először is Primó-t nem tudsz tenni rá mert legálisan nem tudod megoldani.

 

Lopni meg ügye ......

 

Igo 8... széria még úgy tudom kapható legálisan kártyán, azt segítek feltenni, az enyémen is így van.

 

Jóval gyorsabban is dolgozik mert kisebb a hardver igénye.

 

 

"Nagyon fontos volna!"

Akkor viszont egyszerű.

Bemész boltba, veszel egy prímós készüléket és több évre előre le van tudva a dolog.

 

De mi lehet az a nagyon fontos amit csak a Prímó tud ?

 


Előzmény: steffe81 (28000)
steffe81 Creative Commons License 2013.02.15 0 0 28000

Sziasztok!

 

Nagy kérdésem lenne..

szeretnék egy c720-as miora igo primot tenni,ugy,hogy a kártyáról induljon..

olvastam már sok helyről is,de eddig sehogysem sikerült megcsinálni...

a legnagyobb bajom,hogy a mio-t ha rádugom a gépre akkor nem látom a belsejét,csak pár fájlt..

letöltöttem valami transfer heck-et is,követtem az utasításokat,de igy sem tudom másolni a fájlokat.

próbáltam win7 alatt is és win xp alatt is..

Mit kéne csinálnom pontosan,hogy minden menjen?

csak akkor tudtam feltelepiteni ezzel a wceusbsh.inf fájlal,ha magát a miot activesync-re állitottam az usb beállitásnál...

de ezután sem látta a mio transfer hack...

nem világitott a flash gomb...

Mit csináljak?

 

Nagyon fontos volna!

 

Előre is köszi a segítséget!

Vgyuri Creative Commons License 2013.02.12 0 0 27999

Emailban is válaszoltam, de mást is érdekelhet.

 

Az egész stopword unlockolási rendszer azon alapul, hogy a kütyü gyárilag a kártya berakásakor megvizsgálja annak tartalmát, és ha abban talál bizonyos fájlokat, akkor azoknak megfelelően viselkedik.

 

Ha kikapcsolod a masinát, akkor ezt elfelejti és visszatér a gyárilag beépített menühöz. (Nem kék képernyőnek kellene lenni, nyilván valamit elpiszkáltál, ami az eredeti menühöz kellene.)

Előzmény: beller1 (27998)
beller1 Creative Commons License 2013.02.11 0 0 27998

Sziasztok! Szeretném kérni a segítségeteket a következőkhöz. C520-am van amin telepítve van az "520 stopwordhack blondey edition" felület. Két problémám van vele. Az egyik, hogy amikor kikapcsolás után újra indítom, mindíg a "kék" felület jön be, hacsak nem kivett SD-vel indítom.Milyen autorun-t kell az sd-be írni, hogy ne a kék felület jöjjön be? A másik hogy az "én megyek" program nem talál holdat. Nem tudom, hogy port 1-en van e a GPS vevő és a sebessége (baud) mennyire kell beállítva legyen. Előre is köszi a segítséget.

MrPriest Creative Commons License 2013.02.04 0 0 27997

Örülök, hogy nem sértődtél meg mert abszolute nem sértésnek volt szánva. :-)

Előzmény: Vgyuri (27996)
Vgyuri Creative Commons License 2013.02.04 0 0 27996

A te szemed nem fogja bírni, ha a nap direktben rásüt a képernyőre: )

Előzmény: MrPriest (27995)
MrPriest Creative Commons License 2013.02.03 0 0 27995

"Nem rossz az a kütyü, csak a repülőgépben árnyékoló dobozt kell hozzá csinálni."

 

Miért ?

Nembírja a napfényt ? :-)

 

Anyám !!!.

Igaza volt Einsteinnek. Nem a világegyetem végtelen ...


Előzmény: Vgyuri (27994)
Vgyuri Creative Commons License 2013.02.01 0 0 27994

A haverem, aki ezt évek óta elhozta, de nem tudtam segíteni, az is nagyon fel van villanyozva. Nem rossz az a kütyü, csak a repülőgépben árnyékoló dobozt kell hozzá csinálni.

Előzmény: Aldric01 (27993)
Aldric01 Creative Commons License 2013.01.31 0 0 27993

Köszi érdekes ez az oldal. Utána néztem, legális ez a keretrendszer. Valami navigátor szoftvert meg veszek hozzá és akkor a régi is megmarad és lesz egy újabb is hozzá. Már azt hittem semmit sem ér ez a C520.

Előzmény: Vgyuri (27992)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!