Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.01 0 0 146

http://www.mno.hu/portal/781159

 

Sör, virsli, majális

 

Az MSZP, a Jobbik és az LMP is tart ma rendezvényt a fővárosban a munka ünnepe alkalmából, a kormánypártok nem szerveznek központi programot május 1-jére. A szakszervezeti szövetségek közül négy együtt ünnepel ma, míg a LIGA külön rendezvényt tart, a Munkástanácsok pedig megyei szervezeteivel ünnepel.

Törölt nick Creative Commons License 2007.05.02 0 0 145
Egyetlen munkaadó, az állam ellen mertek tüntetni idáig az alkalmazottak, legyenek egészségügyiek, gazdák, tanárok, vagy vasutasok.

De legnagyobb kizsákmányolók a kisvállakozások főnökei. Pl valaki szóvás tette, hogy a 8 órás műszak alatt végig állni kell az üzletben, ha van vevő, ha nincs , ha van munka ha nincs, ülni tilos.
De hallottam hasonlóról építő segédmunkás esetében, vagy mg dolgozó esetében is.
És itt a munkaadók nem mulltik, hanem igaz magyarok.
Előzmény: mac.m (141)
mac.m Creative Commons License 2007.05.02 0 0 144
http://www.mno.hu/index.mno?cikk=409108&rvt=143

Az árulókat pénzzel tömik ki. Pénzeszsákok vannak a szakszervezetek többségének élén. Kivásárolja őket az állam, pontosabban azok az új tulajdonosok, akik az államot is, a jogot és a vagyont is kivásárolják.

(Magyar Hírlap, 2007. május 2.)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.02 0 0 143
És ami a szigeten történt az smafu? Szegény bozótvágó bicskákkal, kis fejszékkel , házi viperával flekkent készitő serény, napbarnitott büféseket fenyegettek és nemzetiszinű polókkal hergeltek a gaz jobbikos különitmények! Szegény vendéglátósokat a rokonság sem tudta volna megvédeni, ha gergényi nem küld segéderőket és megvédi őket a felbőszült raszistáktól! El is pucoltak szegények sátorostól , s mivel másnap se virsli, se sör nemfogadta a szadeszeseket, lefujták  az ünnepet. De a héten tüntetnek majd valamelyik hidon a rasszizmus ellen! Vagy a Moszkva-téren, ahogy Józsikánál tették. Már készül az irányadó értelmiség aláirásaival a tiltakozó jegyzék, amit minden követségre és az ENSZ-hez, EU-hoz is elküldenek! S mariska is irja már a cikket a heti ÉS-számára!
Előzmény: mac.m (140)
hatgang Creative Commons License 2007.05.02 0 0 142

"nem tudták elvenni május 1-jét a baloldaltól..."

http://www.nepszava.hu/default.asp?cCenter=article.asp&nID=898650

 

Ezexerint maradt a zünnep a baloldalé.

Kovács Söjtör László is visszajött a zalkalomra, tuti volt barna kenyér is. (Mer' ő azzal szereti...)

mac.m Creative Commons License 2007.05.02 0 0 141
http://www.mno.hu/index.mno?cikk=409052&rvt=114

Ne feledjük hőn szeretett nagy kioktatónk, néhai Aczél György bölcs tanítását a magyar munkások elidegeníthetetlen sztrájkjogáról. Mondá pedig a nagy ideológus, hogy a magyar munkások nyugodtan sztrájkolhatnának, ám a szocializmusban a munkásoké a hatalom, ilyenformán a munkás saját maga munkaadója, márpedig ki az az őrült, aki saját maga ellen sztrájkol.

Aztán jött a rendszerváltás, de erre a területre nem terjedt ki. Könnyebb és sokaknak jövedelmezőbb volt Aczél György szellemét átmenteni, mint valódi munkás-érdekvédelmet megteremteni. Ma a munkások legderekabbjai, a szociáldemokraták (Gyurcsány, Veres János, Bajnai Gordon stb.) a munkaadók, és az a munkás, akinek van egy csöpp esze, nem ágál ellenük. A nagy és dicső szakszervezet sem lett hűtlen egykori gazdájához, mindmáig hősiesen védi az állítólagos szociáldemokrata párt érdekeit a munkások érdekeivel szemben, gondosan ügyelve arra, hogy az újonnan létrejött szakszervezetek véletlenül se erősödhessenek meg. Így sikerült elérni, hogy az elmúlt tizenhét évben a proletárok, fizikai és szellemi dolgozók, alkalmazottak és munkanélküliek csak a legritkább esetben léptek fel több fizetést, kevesebb levonást, jobb munka- és életkörülményeket, emberibb bánásmódot követelve.

Ezért némileg váratlan fejlemény, hogy a „liberál-szociáldemoratákkal” eddig minden helyzetben gátlástalanul kollaboráló MSZOSZ is hasonlóan a többi szakszervezeti szövetséghez, idén május 1-jén megpróbálkozott a munkás-érdekvédelemmel.
mac.m Creative Commons License 2007.05.02 0 0 140
Nos, akkor most mindenki elmehet a meaculpába, aki balhét vízionált az ünnepre.
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.02 0 0 139
Nem is állítottam hogy az. Egy vélemény, mint ahogy mindenki másé itt a polidilin.
Előzmény: Arcamax (138)
Arcamax Creative Commons License 2007.05.01 0 0 138
A te etikád nem a közerkölcs.
Előzmény: Törölt nick (137)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.30 0 0 137
Az én etikám szerint nincs.
Pontosan a tüntetők és fütyülők a fő hazudozók, mert korántsem csak rosszat kaptak a jelenlegi kormánytól, viszont csak azt hajlandók meglátni.
Előzmény: horst_fuchs (128)
horst_fuchs Creative Commons License 2007.04.30 0 0 136

én nem állítottam azon kívűl semmit, amit írtam...

 

 

Előzmény: Törölt nick (133)
Derek Creative Commons License 2007.04.30 0 0 134
Vagy csak ruhelli,hogy valaki ott okorkodik
Előzmény: Törölt nick (133)
Zolady Creative Commons License 2007.04.30 0 0 132

Az apósom ezután ilyenkor mindíg kiment a vásárba, vett az anyósnak egy cserepet, felültette az unokákat a ringlisre, és estére berúgott.

 

Nem te írtad ezt?:)

Erre reagáltam.

Előzmény: mac.m (130)
mac.m Creative Commons License 2007.04.30 0 0 131
Lehet, hogy a kormánynak le kell cserélnie a népet, és választania kell magának egy másikat.
Már csak, hogy növelhesse a kizsákmányolás mértékét, mert az nem elegendő.
Ahogy Brecht javasolta egykoron.
Előzmény: Törölt nick (127)
mac.m Creative Commons License 2007.04.30 0 0 130

A jóízlés visszatart attól, hogy most válaszképpen írásban és nyilvánosan minősítsem a családodat, tehát találd ki mire gondolok...

oszt jónapot!

Előzmény: Zolady (129)
Zolady Creative Commons License 2007.04.30 0 0 129

Van /volt/ ilyen,meg olyan család is.

Tied ilyen,oszt jónapot!:)

Állíts holnap májusfát pl.,vagy menj standra,élvezd a szép időt!

 

Vagy rúgj be!:))

Előzmény: mac.m (113)
horst_fuchs Creative Commons License 2007.04.30 0 0 128
joga van, az más kérdés persze, hogy mit gondolok róluk, de joguk akkoris van.
Előzmény: Törölt nick (127)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.30 0 0 127
Akit valóban ellehetetlenít a kormány valamelyik intézkedése, és az egész kormányzásban nem talál egyetlen olyan dolgot sem ami az ő életet pozitívan érintenés, az jogosan megy oda.
De szerintem a beszédek és fellépések alatt akkor sincs joga randalírozni.
Esetleg előtte v utánna.

Viszont akinek több jót adott, mint rosszat, de nagyon elvakult, egysikú gondolkodású, és agresszív, annak egész heti csuklást kívánok cserébe.
Előzmény: mac.m (122)
horst_fuchs Creative Commons License 2007.04.30 0 0 126
csak megijedtem, hogy eme jól sikerült hozzászólásom sem hozta meg a kellő sikert :)))
Előzmény: mac.m (125)
mac.m Creative Commons License 2007.04.30 0 0 125
Ok, van igazságod, nem feltétlenül neked íródott. Csak úgy ideillőnek gondoltam.
Előzmény: horst_fuchs (124)
horst_fuchs Creative Commons License 2007.04.30 0 0 124

gondolom végigolvastad az egészet. sajnálom, hogy nem sikerült megérteni a lényegét...

 

talán, ha egységben értelmeznéd a dolgokat... így sajnos nem az én hozzászólásomra reagáltál, ráadásul egyoldalú voltál...

Előzmény: mac.m (122)
mac.m Creative Commons License 2007.04.30 0 0 123
Aztán nem is lesz más hátra, mint lecsürhézni a dolgozókat.
Előzmény: mac.m (122)
mac.m Creative Commons License 2007.04.30 0 0 122
...gyf beszél, fidesz füttyög, a fidesz csak füttyögni tud...

Na berakom ide is, amit a másikba írtam:

Jó, ok, nem kell odamenni annak, akinek ott semmi keresnivalója sincs.
Na de mit tegyen a melós, akit most a kurmány a fasságaival szorongat, ráadásul ez az az ünnep, amikor teljes joggal megy oda, mert ez őróla szól.
Ki fogja fejezni az elégedetlenségét, ahogy anno elődei Chicagóban tették.
Teljes joggal.
És ehhez még csak nem is kell jobboldalinak lennie.
Talán nem kellene felbőszíteni.
Előzmény: horst_fuchs (121)
horst_fuchs Creative Commons License 2007.04.30 0 0 121

ha felülemelkedünk a politikán: NINCS

ha nem emelkedünk fel, politikai agymosott fejével gondolkodunk: VAN. Mind a politikusnak, mind az őt nyalogató választónak érdeke, hogy legyen "téma".

Egy esetleges gyf beszéd és füttyögés egy átlagpolgárnak nem jelent különösebb élvezetet, na de egy átlagos politikai un. bértopikolónak már igen. Hiszen egy mszps: napokig dumálhat arról, hogy gyf beszél, fidesz füttyög, a fidesz csak füttyögni tud, ne gyertek ide, ha nem tudtok ünnepelni stb. ,míg a fidesz: gyf megint csak vádaskodik, hazudik, illetgeti magát, van jogunk füttyögni, rendőrállam stb.

 

DE összegezve szvsz a saját szemszögemből nézve értelme egy se...

 

Előzmény: mac.m (117)
horst_fuchs Creative Commons License 2007.04.30 0 0 120
én, mnit aki életemben nem tudtam 10 fekvőtámasznál többet megcsinálni, nem élvezem a hasonló helyzeteket :)))
Előzmény: Törölt nick (119)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.30 0 0 119
Szerintem a legünnepelnivalóbb dolog a világon a munka. Nem feltétlen a pénzkeresés, hanem a jól végzett , értelmes és hasznos munka.

Azért olyan sok a fanyalgás , mert a munka és a pénzkeresés elváltak egymástól, és mindenki az utóbbit élteti inkább.

Annál érdekesebb , hogy az amcsi filmek televannak, vad romantikával, amikor a covboj az igazi ffi, és a nyápic jogász, az el van hagyva a nő által.:))
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.30 0 0 118
nem a dumáto a mijénk, mer csak a mijenk a duma nélkü is, neköm beszélhet az a narancsos bolond is, ako is ünep, nem rajta mul.
Előzmény: mac.m (116)
mac.m Creative Commons License 2007.04.30 0 0 117
Igen, így van.
Végül is feltehető a kérdés: Így van-e értelme ennek az egésznek?
Előzmény: horst_fuchs (111)
mac.m Creative Commons License 2007.04.30 0 0 116
Errő beszél majd nektek a milliárdos tőkés min. elnökötök?
Előzmény: Törölt nick (115)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.30 0 0 115
a mijenk melosoké.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!