Keresés

Részletes keresés

Lizolee Creative Commons License 7 órája 0 0 54445
Előzmény: maul75 (54444)
maul75 Creative Commons License 9 órája -1 0 54444

Sziasztok!

1 éjszakára megszállnánk Szofiába.

Görögbe megyünk utána.

Mik a feltételek (oltás, pcr?) felnőttnek és egy 14 éves gyermeknek?

Köszii

János 2 Creative Commons License 1 napja 0 0 54443

Köszi.

Ezt az összeterelést nem értem, a biztonsági kapu után, még az üzlet előtt és után a mehettek be a nagy előtérbe?

A kinti reptér sima ügy, mindenki atment?

Janos

Előzmény: titaymargit (54441)
Béci 72 Creative Commons License 1 napja 0 0 54442

Köszi az infót!

Remélem a nyaralás azért jól fog telni!

Pár nap után légyszi írj egy kis helyzetjelentést az ottani életről,észrevételeidről!

Köszi,jó nyaralást!

Előzmény: titaymargit (54441)
titaymargit Creative Commons License 1 napja 0 0 54441

Szia! Mi épp az idézett esti géppel jöttünk le Burgaszba. Már Budapesten fura dolog történt, mert a vámmentes bolt előtti téren összetereltek mindenkit hogy ellenőrizzék a védettségi igazolásokat. Tüzetesen megnézték mindenkinek a magáét és kiállítottak egy olyan beszállókártyát mint amikkel a malév gépeken repültünk a 70-es 80-as években.
Sajnos meg kellett állapítanom hogy a gépen utazott körübelül 20 százaléknyi bolgár is, akik még annyit sem értettek meg a maszkhasználat fontosságából, amennyit a magyarok. Eddig azt gondoltam, hogy a járvány szempontjából a magyarok a legostobább nemzet, de a bolgárok tokamaszk használata és cinizmusa még a legtrógerebb magyarokon is túltett. Pedig a magyar bunkók is hemzsegtek a gépen.

Eleinte próbáltam nekik szép szóval oktatgatni, mit csináljanak, de sajnos ahogy elfordultam, lehúzták a maszkjukat és köpték tovább a vírusaikat.

A repülőgépen sem volt jobb a helyzet, mert a stevardesek nem szóltak rá a renittensekre egyáltalán. Mindenki úgy utazott ahogyan gondolta, és én ezt botrányosnak tartom!
Burgaszba fél óra késéssel érkeztünk meg. A reptéren 4 fős egészségügyi különítmény ellenőrzött mindenkit. Én azt vettem észre, hogy az angol nyelvű papírosokon az oltási dátumokra kíváncsiak.
A kijáratnál láttam fogadott taxisokat táblával a kezükben.

Mi Sarafovon szálltunk meg egy kedves vendéglátónál. A körforgalomban próbáltam megkérdezni a taxisokat mennyi lenne neszebár így éjfél után, de nem értettem mit mondanak.

Előzmény: János 2 (54439)
kismolotov Creative Commons License 1 napja 0 0 54440

A műanyag lapát és a mérleg maradt. A fagyis addig rakja, míg nem szólsz, hogy elég. No és a választék az már európai. Szemet gyönyörködtető választékkal.

Egyébként a parton már a hetvenes évek végén volt 3-4 fajta Schweppes akkor is. Ott ittam életemben először, mikor még magyarban híre hamva sem volt. Nagy fakád dézsákba műtrágyát tettek, kis vízzel meglocsolták, abba állították bele az üvegeket, sört is és üdítőt is. Olyan hideg volt, hogy beleállt a fogadba.

A szállást reggelivel meg azért szeretjük, mert reggel 9-ig lehet enni. Ha jól löttyenésig eszed magad, délután 4-ig eszembe se jut a kaja. Akkor útközben rágcsálunk valamit, és este sem zabál az ember sokat.

Igaz korábban a 270-280-as Euró szinten számoltuk a kiadásokat. Olyan 1200-1500 euróból egy négytagú család vígan megvolt kint 10-12 napot. Ebben tokkal vonóval minden benne volt, a szállás, benzin, útdíj, biztosítás, kaja, apróbb ajándékok emlékek vásárlása.

Szóval most amennyivel drágább az a forint-euró árfolyam miatt van.  

Előzmény: BGfromÉ-D (54435)
János 2 Creative Commons License 1 napja 0 0 54439

Korai reggelizni leginkább a peksegegben lehet, szerintem nagyon jók.

A tegnapi /ami mai lett/ WIZZ gépen aki utazott tapasztalatot a beleptetesröl szíveskedjen megosztani.

Egyébként továbbra is kevés gép érkezik Burgasba.

Mit csináltatok éjjel 1-kor nyilván csak taxi?

Janos

maxval bircaman szeredőc Creative Commons License 1 napja -2 0 54438

A statisztika szerint a magyar árszint az EU-átlag 67 %-a, míg a bolgár az 53 %-a, azaz ma is van egy jelentős olcsóbbság magyar szemmel is.

Előzmény: BGfromÉ-D (54435)
maxval bircaman szeredőc Creative Commons License 1 napja -2 0 54437

Tegnap délután hatalmas eső volt. Itt, Szeredőcön is. A kutyákkal se mentem ki, mert szabályosan víz volt a füves területen.

Előzmény: gy_cs (54433)
maxval bircaman szeredőc Creative Commons License 1 napja -2 0 54436

Ez jó, mert BG-ban nagyon nem szokás a reggelizés.

A tipikus bolgár reggeli ma már a cigaretta és a kávé. 

Emiatt reggelizőhelyek gyakorlatilag nincsenek. Még annyira se, mint Mo-on.

Én, amikor nem eszem otthon reggel (amikor még a járvány előtti ősidőkben bejártam dolgozni), rendszeresen McDonald`sban reggeliztem, de az is csak 7-kor vagy 7:30-kor nyit legkorábban itt (nem 6-kor, mint Mo-on jellemző), bár nekem ez jó volt, mert az én munkaidőm 10-kor kezdődött.

S a jellemző helyzet az volt, hogy egyedül voltam a gyorsétteremben.

Előzmény: kismolotov (54434)
BGfromÉ-D Creative Commons License 2 napja -1 0 54435

Én - szintén célszerűségi okból - reggeli után szoktam szállást keresni; éhesen nem fog az agyam. 😁

Szóval még mindig olcsóbb, mint itt?

Arra számítottam, hogy már nem egyféle fagyit árulnak az utcán (műanyag lapáttal, aztán rátette a mérlegre) vagy az ugyancsak egyféle citrom-szerű ízű üdítőt, meg sejtem, hogy már nincsenek azok az elektromos "festmény-centrifugák" - azokra emlékszik valaki? Forgott a papír, a gyerek meg csurgatta rá a festéket. De pl a céllövöldék nagyon szépek voltak, az ötgolyós tárral a puskákhoz...

De hogy a bobpályát, amiről mi magyarok akkor még azt se tudtuk, mi az, hagyták lepusztulni, azt nem fogom fel...

Előzmény: kismolotov (54434)
kismolotov Creative Commons License 2 napja -1 0 54434

Én célszerűségi szempontból - ha lehetséges - reggelivel szoktam szállást keresni. Tisztán kényelmi szempontból tartom ezt célszerűnek. Nem kell a reggelt azzal kezdeni, hogy kinek, mit hol vegyünk, ki mit szeret stb. Általában van olyan választék még a kisebb apartmanokban és szállodában is, hogy még a gyerkőcök (tizenévesek) is találnak fogukhoz valót. Utána meg lépten-nyomon kajáldák akármerre mész, és akkor és ott eszel amikor jól esik, nem vagy kajaidőhöz kötve. Aki Bulgárban nem talál megfelelő kajalehetőséget az vagy válogatós .............vagy...........

Még a közvetlen parti árak sem riasztóak, pár utcával beljebb meg kifejezetten olcsó, főleg a magyarhoz képest.

Előzmény: maxval bircaman szeredőc (54432)
gy_cs Creative Commons License 2 napja -1 0 54433

Tegnap este néztem webcamon, szakadt az eső.

Most jónak tűnik az idő, de a part most is üres szinte.

Jó nyaralást.

Előzmény: János 2 (54421)
maxval bircaman szeredőc Creative Commons License 2 napja -2 1 54432

"érdemes-e befizetni ilyen-olyan panziós ellátásra"

Igen, ha a cél az olcsóbb nyaralás.

Egyébként nem.

Előzmény: BGfromÉ-D (54420)
maxval bircaman szeredőc Creative Commons License 2 napja -2 1 54431

"Mennyire értenek ott angolul?"

Kb. ahogy Mo-on, azonos a szint.

BGfromÉ-D Creative Commons License 2 napja -1 0 54430

Uramisten, barbárok!.. 😱😭 Ott még volt egy monorail vasút is, ami felvitt az indulási szintre.

Szóval Várna...

Köszönöm az infókat! 

Előzmény: Zeneszter (54428)
Zeneszter Creative Commons License 2 napja -1 1 54429

Bocsi, a fotók lemaradtak...

Előzmény: Zeneszter (54428)
Zeneszter Creative Commons License 2 napja -1 1 54428

Azt a bobpályát én is nagyon szerettem, volt alkalmam gyerekkén kipróbálni. Most keresgéltem a neten, ez alapján Várnában volt, de lehet hogy ez már kiderült a régi hozzászólásoknál.

Találtam néhány  lehangoló képet is...:(  http://wikimapia.org/33319252/Abbandoned-Rollerbahn#/photo/5881179  Nem tudom hogy azóta esetleg felújították-e... nem hiszem.

Ami a kaját illeti ahogy a többiek is írták parthoz közel és a központi helyeken drágább, távolabb a parttól - olcsóbb. Mi is évek óta járunk Napospartra,- általában önellátóak vagyunk, és főzőcskézünk néha, de olyan jó áron voltak az éttermek- utcai kajáldák,hogy simán belefért 2-3 naponta étterembe kajálni, és lehet még ennél olcsóbban is önkiszolgáló kajáldában, vagy olyan nagy közértből főtt kaját elhozni ahol van kifőzde rész is. (mint itthon pl. egyes CBA-ban) Naposparton ilyen is volt. Sajnos a tavalyi év már kimaradt a vírus miatt, így naprakész infóm nincs. Én is kíváncsian várom a friss beszámolókat, élményeket. Burgasz tényleg nem túl izgalmas, Várna sem olyan nagy szám, nyilván gyerekként nem hagytuk ki a delfináriumot sem. Mi Napospartról szoktuk bejárni a környéket. (Busszal 6-12 leváért át lehetett menni még tavaly előtt Várnába, Burgaszba, Sozopolba, ez utóbbiból mi hajóval jöttünk vissza, izgalmas kaland volt, mert nem volt igazán nyugodt aznap a tenger... Hajós link itt, ez többször annyiba került mint a busz: https://www.fastferry.bg/

Úgyhogy ha a strandolás a lényeg és nem a városnézés akkor talán tényleg inkább Napospart, Szozopol, Neszebár a jó uticél, bár érdemes elmenni Balcsikba, megnézni az Aladzsa kolostort, hajókázni a Ropotamo folyón, stb....

Jó utazást! :)

Buszról tájékoztatásként az akkori árak (2019) fotón:

Előzmény: BGfromÉ-D (54426)
Béci 72 Creative Commons License 3 napja 0 0 54427

Azt nem tudom hol volt a betonpálya.

Nekem Burgasból pár nap is elég volt.Várna sokkal jobban tetszett.Persze ott is főleg a strandon voltunk,nem a múzeumokban.

Persze mindez szubjektív...

Előzmény: BGfromÉ-D (54426)
BGfromÉ-D Creative Commons License 3 napja -2 0 54426

Ki a fene akar múzeumokat nézni negyven fokban? Már, ha annyi lesz...

Burgaszban és Várnában is voltam már - a már említett messzeségben időben.

Az első kérdésem volt ebben a topikban, hogy hol van/volt az a sétálóutca e két város közül, ahol az a beton bobpálya is volt. 

Előzmény: Béci 72 (54425)
Béci 72 Creative Commons License 3 napja -1 0 54425

Burgasz nem éppen turistaparadicsom☹️

Szerintem gondold még át,hogy oda szeretnél-e menni.

Pár órás városnézés szerintem elég belőle...

Ha angolul tudsz,nagy baj nem lehet!

Neszebár,Primorszko,Sozopol,Varna,Albena ismertebb üdülőhelyek.

Előzmény: BGfromÉ-D (54424)
BGfromÉ-D Creative Commons License 3 napja -2 0 54424

Kösz mindenkinek!

Voltam már ott - több, mint harminc éve, el tudom olvasni a cirill betűket, oroszt tanultam egy évig, bolgárt sosem, angolul tudok. Elvileg Burgasz a cél valamikor augusztus elején. 

Béci 72 Creative Commons License 3 napja -1 0 54423

Mi csak németül beszélünk,ott meg inkább angolul,szinte mindenhol.

Nem tudom,hova készülsz,tavaly július elején Naposparton szinte minden zárva volt.Át kellett menni a szomszédos Neszebárba,ahol viszont közel normálisan zajlott az élet.(valamit a helyieknek is enniük kell)

Béci 72 Creative Commons License 3 napja -1 0 54422

Sokan már beszámoltak arról,hogy az a.i ellátás mennyire olcsó.Valószínű azért,mert nagy mennyiségben pár félét főznek.Ha apartmanba mész,és vendéglőkben esztek,az többe fog kerülni.

Éhen halni nem lehet,rengeteg kajálda,étterem,bolt van.

Mi apartmanba megyünk,többnyire vendéglőkben eszünk,nagyon ritkán főzünk vmi.egyszerűt.

János 2 Creative Commons License 3 napja -1 0 54421

Tényleg nem mindegy hol? A mai helyzetet senki nem ismeri kar találgatni. Az éttermek egy része zárva is lehet, egyébként van aki csak a csucsszezonba nyit ki

Aki nem ismeri a bolgar ételeket szokasokat az éttermi etkezes pajkos kaland, de meg fogod tanulni.

Angol ide angol oda azért néhány szót tanulj meg, értékelik.

Egy hét múlva kint vagyok majd írok a látottakat.

Aki kint van tényleg rossz az Idő?

Janos

BGfromÉ-D Creative Commons License 3 napja -1 0 54420

A kérdés arra vonatkozott, hogy érdemes-e befizetni ilyen-olyan panziós ellátásra, vagy el lehet (l)enni önállóan is. Mennyire értenek ott angolul? 

Előzmény: Béci 72 (54419)
Béci 72 Creative Commons License 3 napja 0 0 54419

Mit?Hol?

10 méterre a tengertől,puccos helyen,marhabélszínt kaviárral viszonylag drágán🙂

Ha nincsenek ilyen igényeid,akkor kedvező áron is lehet kajálni.

Előzmény: BGfromÉ-D (54418)
BGfromÉ-D Creative Commons License 4 napja -2 0 54418

Szervusztok, kérdés:

Mennyiért lehet ott enni? Vagyis, ha ilyen filléres szállást találok, de étkezés nélkül, akkor hogy lehet jól megoldani? 

Béci 72 Creative Commons License 4 napja 0 0 54417

Nem vonom kétségbe.

Lehet,hogy ez a cég akciózott...

Előzmény: zs1975 (54415)
gambl-R Creative Commons License 4 napja 0 0 54416

Akkor a memóriámmal (még) nincs gond. :) 

Előzmény: Béci 72 (54414)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!