Részletes keresés
Téma, amivel máskülönben ki tudnak ugrasztani az ablakon. Viszont jó fekete-fehér tanulmány.
Kiugrottam kicsit az erdőbe, megörökíteni a márciusi havat.
http://www.fotosuli.hu/index.php?option=com_content&view=category&id=77&Itemid=222
Néhány szépiára színezett fekete-fehér fotó 500D-vel lőve. Most, mikor még hiányoznak a természetben a színek, főleg ellenfényben fotózva, hatásosabb a fekete fehér.
http://www.goprophoto.eu/index.php/HU/shop/szoftver/nik-software/silver-efex-pro-2.html
Vagy már olyan régi az obi, hogy a színeket nem ereszti át?
Időugrás?
Off.
Mivel ez alvó topik, remélem nem temetik be a hozzászólások a linkemet.
http://www.photozone.de/canon-eos/187-canon-ef-28-70mm-f35-45-ii-test-report--review
Még friss a topic, még beindulhat! :)
Hát, ez a fórum sem lett valami pörgős.:)
arnyekxxx javaslatára én is kipróbáltam, nekem is tetszik!
Na az az opció, amit nem szabad használni, ha igazán jó fekete-fehér képeket akarsz.
Kell a színinformáció, hogy utólag te befolyásolhasd, hogy a különböző színek milyen szürkeárnyalatként jelenjenek meg.
Pl. ,hogy milyen tónusú legyen az égbolt, a bőrszín, stb.
Az én HP-be alapból ban fekete fehér opció és szűrke is.
Ha nem fontosak színek , akkor jobb mert nem befoláysolja ezt a modok a fény körülmények.
Kösz.
Biztos nem fog úgy pörögni, mint egy Canon EOS xxxD topic, de talán egyre többen foglalkoznak a témával.
Pár link:
FF szűrők emulálása PS-ben
virtualPhotographer (szerintem elég jól használható ff képekhez)
egy cikk a fotozz.hu-n
Mike Johnston írása
QuadTone nyomtatás
digiretus.hu Fekete-fehér
digiretus.hu Fekete-fehér 2
digiretus.hu Fekete-fehér 3
Van már egy topik Fekete-fehér címmel, de ott az analóg technikáról van szó. Ez lenne a digitális megfelelője.
Index Fórumok
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!