Keresés

Részletes keresés

Toxicus Creative Commons License 2008.11.04 0 0 148
Ja igen, a link lemaradt.
Előzmény: Toxicus (147)
Toxicus Creative Commons License 2008.11.04 0 0 147
Itt van egy egész friss elemzés a 2010-ben bevezetendő önkormányzati reformról, amiből nyilván semmi sem lesz.

Az itteni adatok szerint Magyarországon jelenleg 3200(!) önkormányzat működik. Ennek egyébként töredékével működtetik Ausztriát.
Előzmény: lajafix (145)
Toxicus Creative Commons License 2008.11.04 0 0 146
Na arra én is kíváncsi lennék!
Előzmény: lajafix (145)
lajafix Creative Commons License 2008.11.04 0 0 145
tudja valaki hol lehet megtalálni a közalkalmazotti létszámot lebontva szakmákra?
NattyDread Creative Commons License 2008.11.02 0 0 144
Ezt gondold át még egyszer!
Előzmény: morr.isonj (143)
morr.isonj Creative Commons License 2008.11.01 0 0 143
Amúgy meg fejeljük még meg legalább 200 pedagógussal, 1000 darab iróval lwgalább 500 szinésszel, 600 történelem tanárral , az a lényeg ,hogy minnél elöbb érjük el a 2 milliós aktiv kereső létszámot ,mert akkor kevesebb kersütül kevesebb adó fog befolyni a költségvetésbe,és akkor beüt végre a csőd,és azután már szarért -húgyért m,egvehetjők ezt az országot mi merániaiak.
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.01 0 0 142
Elektronikus ügyintézés az éppennséggel nincs.
Előzmény: NattyDread (141)
NattyDread Creative Commons License 2008.11.01 0 0 141
Igaz. Akikre szükség van, azokat meg kell fizetni rendesen, de mi a fasznak az a sok "adminisztratív munkaerő"? Elektronikus ügyintézés, 21. század!
Előzmény: Steckdose (135)
NattyDread Creative Commons License 2008.11.01 0 0 140
Szövegértelmezési gondjaid vannak. Nem írtam "packázás"-ról. A puszta létük a gond. Pl.: nagy apparátust tartunk el, hogy beszedje az adókat és járulékokat, amelyeket azért kell beszedni, hogy eltartsuk belőle azokat, akik beszedik. A feladataik nagy része kb. ilyen.
Előzmény: edice petlice (129)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2008.10.31 0 0 139
no igenám, de senki nem a tűzoltót basztatja, de az önkormányzatoknál például közalkalmazotti státuszban lopja a napot a sok gizike, szóval nem ez alapján kell különbséget tenni, hanem az alapján, hogy a pozíciójára szükség van-e vagy sem, és ha igen, akkor hatékonyan dolgozik-e benne.

tippem szerint amúgy a rendőrségnél se kéne annyi íróasztali rendőr, és pedagógusból is több van, ahogy csökken a gyerekszám. de én nem ittkezdeném, hanem elsősorban a hivataloknál, minisztériumoknál, háttérintézményeknél.

Előzmény: Steckdose (135)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.10.30 0 0 138
speciel tanárra sincs annyira szükség, amennyit alkalmaznak.
Előzmény: Steckdose (135)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.10.30 0 0 137
hayloftnak amúgy tökigaza van.
Előzmény: Joranne_Sutt (136)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.10.30 0 0 136
jé, én nyitottam ilyen topikot?
Steckdose Creative Commons License 2008.10.30 0 0 135
Egyébként különbséget kell tenni a kettő között. Orvosra, tanárra, tűzoltóra, tulajdonképpen még rendőrre is szükség van, de a sok buzi hivatal és egyéb köztisztviselőtemető csak a bajnak van ma, az internet korában.
Előzmény: Hayloft Ezekiel (130)
Steckdose Creative Commons License 2008.10.30 0 0 134
A hivatalok hozzáállását tekintve nem is lehet másképp, mint érzelmi alapon reménykedni a pofánbaszásukban. Pláne, hogy minél kevesebb köztisztviselő, annál kevesebb költség, tehát a gazdasági érdek itt egybevág az érzelmi érdekkel.

Ja, és nem hisztizek, hanem köztisztviselővérre szomjazom. Mielőtt valamelyik balfasz elkezdene ajvékolni, jelzem, hogy szigorúan képletesen értve.
Előzmény: Hayloft Ezekiel (130)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2008.10.30 0 0 133
neked is sok igazságod vagyon ám...

én sem vagyok optimista, mert a rendszer saját tehetetlensége úgysem fogja hagyni, ráadásul pont azoknak kéne pozitívan állni hozzá, akik jó eséllyel repülnének...
Előzmény: gizibácsi (132)
gizibácsi Creative Commons License 2008.10.30 0 0 132
ehhez csak annyit, hogy 1972-86 között voltam közalkalmazott (mai kifejezéssel köztisztviselő), már akkor is mindent reformáltak volna (akkor kezdődött az ún. munkanap fényképezési baromság, meg kérdőivezés, meg a Szamel féle "hatékonyságot" próbálták mindenféle hülye módon a közigre alkalmazni, de már akkor sem ment a reform, pedig a párt nagyon szerette volna. Nem akarok jósolni, de most sem fog menni semmilyen reform, mert az, hogy bocsássunk el ennyi-meg ennyi embert, az baromság. Valahol tv módosításnál kellene kezdeni, önkormányzati összevonások, (mi a faxnak annyi?) tiszteletdíjak megszüntetése, (most olvasom, hogy a Deutsch Tomi 1,8 millió tiszteletdíjat vett fel az önkormányzattól, mielőtt megszünt volna a képviselősége), hivatali költségek drasztikus csökkentése, (pl. ahhoz ki mit szól, hogy egy 20.000 lakosú város egyik művelődési intézményének csak a telefonköltsége havi 700000? Ja épp tegnap pampogott valamelyik fideszes, hogy ki vannak ürítve a megyei önkormányzatok, nem lenne költségkímélőbb megszüntetni? Egy 20000 lakosú város polgármestere netto 400000 Ft keresete mellé hogy vehet fel 180000 Ft költségtérítést?
Na bocs a csapongásért, de az önkormányzati szellemi faxverés miatt mindíg bedühödök, mert teljesenpártfüggő a dolog, ha az egyik van hatalmon, a másiknak van reformdühe és vica versa
Előzmény: Hayloft Ezekiel (124)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2008.10.30 0 0 131
általában a cikizők soha életükben nem is álmodtak még olyasmiket amiket egy közszolgának csinálnia kell, ők ostoba módon abból indulnak ki, hogy az okmányirodában várni kellett a gizikére. no, de hülyeség ellen a hatékony közigazgatás sem megoldás.
Előzmény: edice petlice (129)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2008.10.30 0 0 130
ne hisztizz.

Nem keverem a kettőt, csak nem is teszek különbséget. Közszolgákról beszéltem, ebben van mindkettő. Abból a szempontból, hogy végeznek-e érdemi munkát vagy csak elfekvőnek használják az állami alkalmazottságot, úgy van különbség. Az elsők maradnak a másodikaknak menni kéne hamar.

Te is elköveted azt a hibát, hogy érzelmi alapon közelíted meg a dolgot, pedig ez nem az emóciókról szól. Attól mert valaki köztisztviselő még lehet léhűtő kolonc és attól, mert közalkalmazott, még dolgozhat.

Drasztikus lépés és nem elsősorban a spórolás a célja, hanem annak a megteremtése, hogy végre legyen hatékony közigazgatás a hatóságoktól az iskolákig, mindenütt.

Előzmény: Steckdose (125)
edice petlice Creative Commons License 2008.10.30 0 0 129
Hát ez azért még szeretett Kakániánkban is erős túlzás. Ennek a vélekedésnek az a forrása, hogy a Kádárei-ban két dolgot lehetett rizikómentesen cikizni: a Patyolatot és a bürokrácia "packázásait". Úgy látszik, nálad ez olyan lesüllyedt kultúrjav.
Előzmény: NattyDread (128)
NattyDread Creative Commons License 2008.10.30 0 0 128
A közigazgatás nagyrészt azokat a problémákat oldja meg, amelyeket a saját léte teremt. Már ha sikerül neki...
Előzmény: Törölt nick (74)
Fenti néni Creative Commons License 2008.10.30 0 0 127

kiröhögik őket, itthon fogják végigszívni

 

Ez legyen az ő bajuk. És ne vizionáljunk minimális eséllyel bekövetkező dolgokat.

Urambátyám Magyrországon több évszázados "hagyományok" uralkodnak. Csak egyszer kéne meglépni ezt a fontos lépést és ledőlnének a tabuk. Én nem állítom azt, hogy mindenki közülük léhűtő és semmihez sem ért, bizonyára ott is vannak tisztességesen dolgozó, szakértelemmel bíró emberek. Tehát ne általánosítsunk.

De az tény, hogy sokan vannak, legalábbis sokkal többen annál, mint amennyit el bír tartani az ország.

Előzmény: Steckdose (126)
Steckdose Creative Commons License 2008.10.30 0 0 126
Csak én (meg még sokan) nyelvtudás, szakértelem és ismeretségek birtokában le tudok lépni ez elől Európa boldogabb felébe, addig a picsameresztők, akik az égvilágon semmihez sem értenek, és ezért normális helyen max. kiröhögik őket, itthon fogják végigszívni.
Előzmény: Törölt nick (123)
Steckdose Creative Commons License 2008.10.30 0 0 125
"nono, csak óvatosan."

Szó nincs róla, hogy óvatosan. Amíg a hivatalok (az ÖSSZES!) hozzáállása ilyen, addig én kollektív bűnösként tekintek az egész retkes köztisztviselői karra. Aki nem szolgál erre rá (ilyennel mondjuk még nem találkoztam), az köszönje meg szépen a Mancika és Micike nevű kolléganőinek, amelyek naphosszat csak a picsájukat vakarják az én pénzemen.

És végezetül: ne keverd már a közALKALMAZOTTakat és a közTISZTVISELŐket, basszameg.
Előzmény: Hayloft Ezekiel (124)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2008.10.30 0 0 124
nono, csak óvatosan. Soksok emberke gürizik ott, alaposan válogatni kell, és nem pártszimpátia, mellméret, meg cimboraság alapján. Úgy került oda nagyonsok, most menjenek.

a munkanélküli segély evesebbe kerül és nem is jár élethosszig.

Én másfél évig voltam közalkalmazott egy háttérintézményben, ezalatt kétszer szervezték át, úgy, hogy semmi eredménye nem lett, viszont a máshol látványosan leépítetteket volt hova tenni. (egyébként én nem voltam alulfizetve, bár a versenyszférában elérhető fizetés alatt volt a bérem)

És volt pár lelkes és szorgalmas kollégám, akik a maguk szakterületén igyekeztek a legjobbat teljesíteni, nyelveken beszéltek, sürögtek-forogtak, és volt sok begyepesedett, széz éve közszolga, akik szerint normális, ha hazaviszik az irodából a kockacukrot, volt svindlis jogász, szobatudós meg sok aki gyakorlatilag nem talált volna el a Kálvin térre, ha valaki nem segít neki.

Utóbbiak azonnal sokkot kaptak, amikor szó volt arról, hogy közalkalmazottból köztisztviselővé változtatják a pozícióinkat, egyrészt mert vizgsázni kell "nekem, aki már húsz éve a minisztériomban dolgozok" másrészt pedig a köztisztviselőnek nem lehet más érdekeltsége...

Előzmény: Steckdose (122)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.30 0 0 123
Két éven belül százezrekkel fog megtörténni. Államigazgatásban, versenyszférában egyaránt.
Előzmény: Steckdose (122)
Steckdose Creative Commons License 2008.10.30 0 0 122
Rúgjunk hát. Istenem, de megnézném a sok büdös picsameresztő kávévedelő, semmitnemcsináló, bunkó hivatalnok pofáját, amikor kihúzódik alóluk a szék, és mehetnek a versenyszférába, vagy, ami az ő esetükben (mivelhogy seggmeresztésen kívül semmihez se értenek) ezzel egyenértékű, munkanélküli segélyre!!
Fenti néni Creative Commons License 2008.10.30 0 0 121
Szívemből szóltál.
Sajnos a válság nyertese ez a 200 ezer közszolga lesz. Közszolga alatt a közhivatalnokokat értem. Sokan keverik a "közalkalmazott" és a "köztisztviselő" fogalmakat. Csak a tisztázás kedvéért: köztisztviselő=közszolga=közkivatalnok

Közalkalmazott: az állam és önkormányzatok által fentartott intézményekeben dolgozók (ebbe beletartoznak a "közszolgák" is) az igazgatótól a karbantartóig.

Ha világosság gyúlna a fejekben annak nyomán, amit írtál, akkor egy lépéssel előbbre lennénk. De nem vagyok opimista.
Mindenesetre örülök, hogy valaki leírta azt, amit mindig is gondoltam erről az egészről.
Nem titok ez egyébként az őszödi beszéd óta. Ott is elhangzott ez burkoltan, csak a hangsúlyok másképp alakultak.
Előzmény: Hayloft Ezekiel (116)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2008.10.30 0 0 120
egyébként ezek a gyakorlati problémák (a közbeszerzést leszámítva) mint a döntéskételenség, lébecolás meg kiváltságok követelése, már negyven éve megvan az államigazgatásban, van olyan minisztárium, amibe, ha bemén az ember, észre se veszi, hogy nem 1983 van...

Eddig mindenki puhapöcs volt hozzápiszkálni ehhez a kérdéshez, ha egy ilyen válság kell hozzá, akkor ilyen kell hozzá. Feri ígyisúgyis maga a sátán, jujj, hát majd elviszi ezt a balhét is. Majd jön a vityek, jobb lenne, ha addigra már erősen karcsúsított közszféra lenne, és neki is alaposan meg kéne kötni a kezét, hogy ne hizlalja fel további szatellit semmirekellőkkel a közszolgák állományát.
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2008.10.29 0 0 119
hogy érted azt, hogy "évetek" cicamókus?

én nem vagyok a kormány.

Egyébként, hamár, akkor ezek miért nem történek meg a rendszerváltás után, antallék alatt meg vityka alatt, aki csak hizlalta az ingyenélőket...
Előzmény: flös (117)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!