Keresés

Részletes keresés

jagi Creative Commons License 2007.06.01 0 0 148
Hogy az eredeti kérdésre válaszoljak: gimnazistaként vettem egy kétkazettás magnódecket, a lánc többi eleme olyan volt, amit a faluban be tudtam szerezni, és rockzenét hallgattam. Az énekórán kínlódtam, még ma is nagyon hamisan énekelek, pedig a gyerekeknek sokat énekelünk.

Összebarátkoztam a sráccal, aki az erősítőmet építette sok évvel ezelőtt. amikor vett egy CD-lejátszót, akkor megegyeztünk, hogy beiratkozom a könyvtár zenerészlegére, és az egyszerre kivehető két CD közül egyet ő választ, egyet én, és átmásoljuk kazettára.

Az első választottam Bartók Kékszakállújának Székely Mihály-féle stúdiófelvétele volt. Egy csapásra beleszerettem az operákba és Bartók zenéjébe, tizenöt év telt el, és még mindig tart.

Nem érdekel azóta igazán a könnyűzene, rendszesen bele is gázolok a többi ember lelkébe. Ma már csak akkor van gond, ha rákérdeznek, vagy kitör belőlem a népnevelői hajlam. Sajnos elég kevés zenét hallgatok manapság, nem vagyok úgy átitatva vele...

Nagyon furcsa, hogy nálam pár év alatt lezajlott az "olyan zenét hallgatok, amilyen hangulatom van" korszak. Talán azért, mert egyetemistaként járhattam hangversenyre, operába, és az élő zenének nem volt párja.

Jagi

AudiJo Creative Commons License 2007.05.08 0 0 147
A tegnap délutáni és ma reggeli (kb. fél-fél óra) hallottak alapján már nekem se olyan rossz a véleményem, ettől függetlenül én nem bízom abban, hogy ettől jelentősen több lenne a hallgatója (megduplázodna). Sokan sajnos zsigeri ellenszenvvel viseltetnek ezen műfaj iránt és inkább kikapcsolják a rádiót ha ilyet meghallanak.
Bár ne lenne igazam és sikerülne a nagy vállalatuk, én örülnék a legjobban és tiszta szívből szurkolok Nekik, ha nem romlik a színvonaluk.
AJ
Előzmény: süketkoma (146)
süketkoma Creative Commons License 2007.05.07 0 0 146
Én is hallgattam ma reggel, kicsit mulattam is. Az infóblokk egyenlőre egy kicsit erőltetett, és a zenei válogatás is érdekes :)
Ennek ellenére azt gondolom, nem biztos, hogy ez a rossz irány. Ha ez az ára, hogy többen hallgassanak komolyzenét, hogy megmaradjon a Bartók Rádió, ám legyen.
Ha megnézed a további műsorokat, igazán nem lehet panaszra okunk.
Sajnos egy rádió nem építhet pár száz elkötelezett hallgatóra. Azt csak remélni lehet, hogy nem lesznek nagy veszteségek, de hát én javíthatatlan optimista vagyok.

CsŐ!
Előzmény: AudiJo (143)
Koscso_F Creative Commons License 2007.05.07 0 0 145
A múlt heti ÉS-ben hosszú cikk van a rádió elnökével. A Bartókról gyakorlatilag nem esik szó benne, még nem tudom ez jó-e avagy rossz...
Előzmény: AudiJo (143)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.07 0 0 144
Én azért szeretnék info blokkot, csak nem olyat, mint ami a többség számára a "hír" fogalmát takarja. Így is kevés a futó művészeti programokról, művészi aktualitásokról szóló híradás. De legalább nincs sport.
Előzmény: AudiJo (143)
AudiJo Creative Commons License 2007.05.07 0 0 143
Ma reggel teszteltem az új műsorszerkezetet a kocsiban - hát sláger sláger hátán. Egy erős félórában kifejezett operai sláger részletek (a Traviátából a pezsgő-ária, a Pillangókisasszonyból a Zümmögő-kórus), Johan Strauss-polka és zenekari műből is valami slágerdarab szólt. Bízom benne, hogy ennél azért értékesebb, izgalmasabb dolgokat is közvetitenek majd. Az info blokk meg szeretem elégséges volt eddig, azt sztem felesleges lenne bővíteni, erre úgyis van épp elég egyéb adó (már csak az MR-en belül is a Petőfi). Talán ha többet muzsikálnának, akkor több értékeset közvetithetnének. Kíváncsian várom, hogy elérik-e a hallgatói létszám megduplázását, én ebben szkeptikus vagyok. Aki eddig nem kapcsolt oda, mert ott csak "szomorúzene" van az ezután sem fog, mert az operasláger is "szomorúzene" a számára, viszont ez jónéhány igazi ínyencet elriaszthat az adótól és még kisebb a lesz a hallgatottsága.
Otthon én már nem ezt hallgatom, hanem dig. műholdról vett rádiókat, de ha így haladnak a kocsiban is inkább CD-t hallgatok, mint a Bartókot (ha bejönnek a legrosszabb sejtéseim).
AJ
Előzmény: Hagrid Rubeus (137)
big-dewil Creative Commons License 2007.05.05 0 0 142
Majd kiderü 3 éwen belü... Legfeljebb nem lex igazam, de amit koma ir, h elmennek a xerkesztök... hááát...
Előzmény: Koscso_F (141)
Koscso_F Creative Commons License 2007.05.05 0 0 141
Ahhoz a két nagy pártnak meg kellene egyeznie a média törvény módosításában ... Mivel pedig a Bartók Rádió nem akkora üzlet, mint egy székházépítés az MTV-nek, kicsit szkeptikus vagyok...
Előzmény: big-dewil (140)
big-dewil Creative Commons License 2007.05.05 0 0 140

Xo wolt rola, h megxünik. Nagy wolt a tiltakozás. Most megcsinálják leplezetlenül a wáltást. Nem adok neki többett 3 éwnél és kereskedelmi lex belöle...

Ebben az országban mindent lehet...

Előzmény: süketkoma (139)
süketkoma Creative Commons License 2007.05.05 0 0 139
Már akartam kérdezni, tudja-e valaki, mi folyik a Bartók Rádióban? Egymás után köszönnek el a jól ismert műsorvezetők, azzal, hogy megújul a rádió. Ilyenkor szólalnak meg az ember fejében a vészharangok :(
Azért vagyok szomorú, mert én a Bartók hallgatása miatt (közben) szerettem meg a komolyzenét. Hozzá tartozott az a gárda, akik a műsorokat vezették. Szerentem egy kincs ez a rádió, és ha hozzányúlnak jobbítási szándékkal (korszerűsítés...), abból semmi jó nem fog kisülni.

CsŐ!
Előzmény: Hagrid Rubeus (137)
big-dewil Creative Commons License 2007.05.05 0 0 138

Hülye kommunista rögexme, h a jazz eltéwelyedést okoz, ezért tegyük éjjelre!

Barom állatok.

Közlekedésre ott a Petöfi, meg a Danubius. Ide minek?

Legyen reggelente xinház, délután jazz, este meg opera.

Na jo néha wariálhatják is. )))

Előzmény: Hagrid Rubeus (137)
Hagrid Rubeus Creative Commons License 2007.05.05 0 0 137
nem tette be a linket...bocs, de akkor marad CTRL+C, CTRL+V

http://www.fn.hu/media/0705/megujul_bartok_radio_162022.php
Hagrid Rubeus Creative Commons License 2007.05.05 0 0 136
Reméljük lesz (bővül) utánpótlás ezen hír eredményeként:
n.andras Creative Commons License 2007.05.04 0 0 135
"Suhanc" koromban, amíg csak cd játszom                                                                     volt csak tesztelgetem a komolyzenével amióta LPjátszom van már zenét algatok, és nem tesztelek. Az analóg megszeretette velem a komolyzenét.

 

Misfit Creative Commons License 2007.05.04 0 0 134

Hát ez egy jó kérdés. EGyébként a Waters koncert tényleg nagyon jó volt.

 

A témához kapcsolódva pedig én akkor kezdtem intenzívebben klasszikus zenét hallgatni, amikor meglett a Jadis Orchestra hangfalam:)

Előzmény: bendegúzI. (122)
pagrus Creative Commons License 2007.05.04 0 0 133
Akkor az még a géped átmeneti tárában volt, közben adatvesztés lehetett az Indexen és egy régebbi állapotot állítottak vissza.
Előzmény: cirrocumulus (132)
cirrocumulus Creative Commons License 2007.05.04 0 0 132
Hát, nem tudom, de ahogy végigolvastam a hozzászólásokat, a legutolsó mellett épp a 200-as sorszámot láttam..., ezért nem értem.
Előzmény: krizsi_l (130)
Hagrid Rubeus Creative Commons License 2007.05.04 0 0 131
Valószínűleg igaza van mert erre a milyen zene amit felraktam már volt válasz is.
Erre bizton emlékszem!
Előzmény: krizsi_l (130)
krizsi_l Creative Commons License 2007.05.04 0 0 130
A te magasságodból láthatod a jövőt, mi csak ezután fogjuk megírni a 129-200 ig terjedő postokat. Én pl a 130-at.
Előzmény: cirrocumulus (129)
cirrocumulus Creative Commons License 2007.05.04 0 0 129

Hahó!

 

Az előbb végigolvastam e topikot.

Csak én nem látom?: Hová tűntek a további hozzászólások: 129-től 200-ig?????

Törölt nick Creative Commons License 2007.04.21 0 0 128
http://rapidshare.com/files/27056696/03_-_Jazz_Suite__2_-_6._Waltz_2.wma

jazz,film,zene...
mi_a_film_címe?
(a_zeneszerző_sosztakovics)
schetl Creative Commons License 2007.04.20 0 0 127
Köszi!
Előzmény: Törölt nick (111)
schetl Creative Commons License 2007.04.20 0 0 126
Valahogy azt érzem hogy meg akarja mutatni a tudását. Nem érdekel. A zene érdekel. Valahogy az alázat hiányzik nekem belőle. Egyébként nem tudom jól megfogalmazni, ezek nyilván érzések.
Előzmény: krizsi_l (110)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.20 0 0 125
nu,még*egy*kérdés:

gershwin,sosztakovics,kurt*weill,etc...*"jazz"*zenéjét*hová*sorolod?
Előzmény: Törölt nick (123)
bendegúzI. Creative Commons License 2007.04.20 0 0 124

 

De milyen jó, hogy a hangsúlyt a szép emlékekre fektette:))

Előzmény: Törölt nick (123)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.20 0 0 123
A nosztalgia, a hangulatemlékek erejét ne becsüld le - ravaszul elrendezte ezt a természet, hiszen az emlékeket frissíteni kell, legalábbis a hozzájuk vezető utat, hogy ne tűnjenek el, ezért ezt a tevékenységet - emlékezés, asszociálgatás - örömtelivé tette, jutalmazza. Vagyis nem véletlenül vagyunk szentimentálisak. :-)
Előzmény: bendegúzI. (122)
bendegúzI. Creative Commons License 2007.04.20 0 0 122

Esmeg botrányos köll legyek:

- a Nemesis meghallgatása indított el, aztán a Goldringgel már kezdtek gyűlni a komolyzenei LP-k, a Kuzmával meg végleg megszerettem.

Volt némi "alapképzés" is (3 év zongora, ifjúsági hangverseny bérlet, stb ) de akkor inkább a sport kellett:)

Ami meg a hallgatott zenéket illeti, kizárólag azok, amik érzelmileg megérintenek. Érdekes, komoly zenéből egyre több, a mai (könnyü) zenékből egyre kevesebb. És itt átkötnék a R.W. koncertre, aminek még másnap is a hatása alatt voltam. Volt abban nosztalgia, emlékek, az a tudat, hogy 25 éve mit szóltam volna ahhoz, hogy valaha látni fogom élőben Waters-t, hallani élőben az akkori kedvenc zenémet. Azon töprengtem, hogy vajon a mai fiataloknak van-e olyan kedvencük, akik koncertjére 25-30 év mulva elmennek?

 

andreja Creative Commons License 2007.04.20 0 0 121
Valami kevésbé telt és alsóindex-szerűvel sokkal olvashatóbb lenne mint a * például a pont vagy a vessző de még a / jel is jobb annál.
Előzmény: Törölt nick (118)
pagrus Creative Commons License 2007.04.20 0 0 120
Akarom én, de be kell digizni előbb.
Előzmény: Törölt nick (115)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.20 0 0 119
a*jövő*héten*találkozunk?
a*sógorodat*is*meg*kéne*néznem:)
majd*csörömpölök...
rég*láttuk*a*bosst:))))
Előzmény: Hagrid Rubeus (117)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!