Keresés

Részletes keresés

Lúdas Matyi Creative Commons License 2007.05.30 0 0 187

"...a zsidók esetén nagyjából kizárólag előítéletek alapján lehet sommás, általánosító véleményeket mondani, hiszen annyira heterogének, sokfélék, gyakran gyökeresen eltérő világnézettel, míg a cigányoknál azért egyszerűbb a helyzet, és a napi tapasztalatok általában alátámasztják az előítéleteket...."

 

Szép, szelektív vélemény, tanítani lehetne: "Hogyan működik az előítélet".

Előzmény: Törölt nick (150)
itymeg Creative Commons License 2007.05.30 0 0 186
mivel csak interneten tudta polgári halandó aláírni, ezért szép szám; mert ennyien vagyunk legalább igazak; meggyőződésem szerint sokkal többen, de, aki nem hallott róla, mert nem volt itt sem az indesen, hogy hol lehet a neten aláírni, szép eredmény ez
Előzmény: Álné Vendel (185)
Álné Vendel Creative Commons License 2007.05.30 0 0 185
Csak ezren írták alá Gyurcsány zéró tolerancia kiáltványát

2007/05/30 - 18:36

Kategóriák:

Nem keltett különösebb izgalmakat a magyar lakosság körében Gyurcsány Ferenc kezdeményezésére íródott, az öt parlamenti párt által is támogatott kiáltvány, ami a gyűlöletet szító szélsőségesektől való elhatárolódás elvét hirdette meg. A dokumentumot a képviselők, 26 civil szervezet és 1000 személy írta alá.

uszonhat civil szervezet és 948 magánszemély írta alá a zéró tolerancia kiáltványt, amelyhez szerdán lehetett utoljára csatlakozni - tájékoztatta közleményben a kormányszóvivői iroda az MTI-t.

A zéró tolerancia kiáltványt Gyurcsány Ferenc kezdeményezte április 16-án, a Holokauszt Emléknapon az Országgyűlésben.

A dokumentum a zéró tolerancia elvét hirdeti mindazokkal szemben, akik gondolataikkal, szavaikkal és cselekedetekkel kirekesztenek, gyűlöletet szítanak.

Az aláírók elhatárolódnak a szélsőséges egyénektől és csoportoktól, valamint az antiszemita és rasszista megnyilvánulások minden formájától - olvasható a közleményben.

A civilek által aláírt példányokat - akárcsak korábban az európai parlamenti és az országgyűlési képviselők által aláírt íveket - külön kötetbe kötve az Országgyűlés Könyvtára fogja megőrizni.

(MTI)

after_party Creative Commons License 2007.04.17 0 0 184

Hazánkban jó ideje annak, hogy vörösök nem képesek értékelhető eredményt elérni - nyugodtan mondhatjuk, létezésük alig érzékelhető.

 

A szocikról beszélünk? Furcsa lenne.(már én tudom hogy igaz, de hogy ezt egy balos elismerje)

Előzmény: figyelő (182)
after_party Creative Commons License 2007.04.17 0 0 183
Arról nem is beszélve, hogy minden nappal ami elmúlik csökken azoknak a száma, akik életkoruknál fogva az elmúlt negyven-ötven év politikai és propagandanevelésén felnőttek. Az idő és a természet is a mi malmunkra hajtja a vizet.
Előzmény: after_party (181)
figyelő Creative Commons License 2007.04.17 0 0 182

Sok értelme nincs a szövegednek.

Hazánkban jó ideje annak, hogy vörösök nem képesek értékelhető eredményt elérni - nyugodtan mondhatjuk, létezésük alig érzékelhető.

Fél ország a periférián? - te gyalázkodsz. Gyalázod a magyar nemzetet. Mégiscsak pofátlanság azt föltételezni, hogy a magyarság fele ragaszkodnék ahhoz a "jogához", hogy ocsmány rasszista stb. dumáival része lehessen a demokratikus politikai szalonnak...

Előzmény: after_party (181)
after_party Creative Commons License 2007.04.17 0 0 181

Nem nagyon értem én ezt. Csupán az ország felét nyilvánítja a nagy ballib banda perifériára való embernek. Hiszen ott kell kijelölni a helyet. Röviden lefordítva a libsi-szoci gondolkodást, minden ember aki nem baloldali hülyeségekben hisz az xar ember.

Nagy koppanás lesz ebből. ahogy írtam már, ha lebecsülöd az ellenfelet, az biztos bukás. Gondolkodjatok el rajta, ha holnap lenne a választás, a tények tudatában vajon értékelhető eredményt érnének el a vörösök?

Előzmény: figyelő (179)
figyelő Creative Commons License 2007.04.17 0 0 179

Nem keresem a társaságodat, de kívánságaid nem érdekelnek. S eszemben sincs hozzád hasonlókkal vitatkozni.

Csupán irkálok, ha úgy tartja a kedvem.

 

Nagy jót tenne a társadalomnak, ha mérgelődéseitek megalapozottaknak bizonyulnának. Ez nagyrészt a Fideszen múlik.Csak ő van abban a helyzetben, hogy kijelölje a helyeteket - a társadalom perifériáján.

Előzmény: Műveleti Terület (171)
lilaköd mámor Creative Commons License 2007.04.17 0 0 177

Miniszterelnökként, politikusként megtanultam, hogy az ember követ el hibákat. Én is követtem el nem egyet politikusként és miniszterelnökként is. Van olyan, amelyet rosszallok, van olyan, amelyet szégyellek is. Van, hogy az ember nem jól sáfárkodik mindazzal, amit rábíznak. Megesik. Emberek vagyunk politikusként is.

 

-----------------

 

hajrá Fletó...ez jelmondat lesz.

 

MEGESIK.

lilaköd mámor Creative Commons License 2007.04.17 0 0 176

http://www.mszp.hu/index.php?gcPage=public/hirek/mutatHir&fcHirTipus=h&fnId=103969&fnHid=103969

 

by the way...

miért is veszi Isten nevét a szájára ez a paprikajancsi?

 

....és ez a legobb figyelj:

 

Mégis hiszünk abban, hogy az ember jó, hiszünk abban, hogy az ember tisztességes, jóravaló és jónak született még akkor is, ha volt idő, amikor elcsábult és eladta a lelkét az ördögnek* - de mi, a maiak visszavettük azt.

 

*a hazugság is ilyen elcsábulás? az ördög játéka? Feri. Te. TI? Ti mit vettetek vissza?

 

 

 

lilaköd mámor Creative Commons License 2007.04.17 0 0 175

és majd a hazugFletó, a magyar-magyar ellentét szításának mestere (dec.5.) Ő akarja a szalon kulcsát őrizgetni.

 

a magyar abszurd újabb és jól megtervezett fekjezete.

 

és a fidesz szégyene, hogy ebbe a k.kiba így belegyalogolt.

Előzmény: figyelő (165)
Nagylexikon Creative Commons License 2007.04.17 0 0 173
A cigányokat csak úgy tudjuk integrálni ha bilincsben tartjuk őket, hogy ne lopjanak meg ha nekünk dolgoznak.
Ezt fejtsd ki légyszives. Szerinted a cigányokat bilincsbevert rabszolgaként kell dolgoztatni? csak azért mer cigányok?

Nekem ilyen tapasztalataim vannak.
A szegénység bármire hajlandóvá teszi az embert.


Nem láttál még fehérembert lopni, csalni? Szegénység= cigányság= bűnözés?

Nekem van pont ellenkező tapasztalatom: A szomszédomba élt egy cigánycsajszi, meg a fehér barátja. A csaj 17 évesen szült egy gyereket, tisztaság, rend volt náluk. És fizetésnapkor elment a pasielé, hogy elkérje a pénzt ne igya el az egészet a kocsmában.
Sőt volt cigány mérnök ismerősöm is.
Való igaz, nagy részük hozza magával a családból a rossz mentalitást. De azért ne itéljük el őket egységesen.
Előzmény: Törölt nick (155)
itymeg Creative Commons License 2007.04.17 0 0 172
te csak dógoztass jómagyart, egy pohár aluttejért, hogy meglegyen az évi 5 külföldi nyaralásod
Előzmény: Törölt nick (155)
Műveleti Terület Creative Commons License 2007.04.17 0 0 171
persze, és a politikai szalon az olyan légnemű semmi, ahonnan ha kirelesztenek ugyanúgy részt vehetsz a döntésekben, mintha beengednének.
kérlek ne szólj hozzám eztán, mert teljesen felesleges veled vitatkozni.
Előzmény: figyelő (165)
Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 2007.04.17 0 0 170
Sose értettem, ki nézi a Győzike-showt..

De mostmár értem.
Tunyacsááp Creative Commons License 2007.04.17 0 0 169
na meg az a bmw-sor az sem volt semmi
Előzmény: Törölt nick (167)
Tunyacsááp Creative Commons License 2007.04.17 0 0 168
Az nagyon súlyos volt. 5 kilós aranyláncok.
Azért kíváncsi lennék arra jár-e az apeh vagy pozitív diszkrimináció van :)
Előzmény: Törölt nick (167)
figyelő Creative Commons License 2007.04.17 0 0 165

Zagyválsz.

Nyugodtan mondhatsz ezután is mindenféle mocskosságot (ami nem büntetendő) - legfeljebb a politikai szalonba nem engednek be.

Ennek pedig csakis a mainál normálisabb állapotok lesznek a következményei.

Lehetnének - de nem hiszek benne.

Nem fogja ezt senki sem komolyan venni - a holnapi Fidesz-demonstráción is lesz majd akasztófa stb.

Előzmény: Műveleti Terület (122)
figyelő Creative Commons License 2007.04.17 0 0 164

Vannak, akiket civilizált társadalomban megbélyegeznek.

Helyesen.

Előzmény: Műveleti Terület (125)
figyelő Creative Commons License 2007.04.17 0 0 163
Ez a "szűkítés" legfeljebb a Nyugat-Európában régen kialakult és nálunk is kívánatos morális-politikai állapotok létrejöttét eredményezheti.
Előzmény: Törölt nick (127)
figyelő Creative Commons License 2007.04.17 0 0 162

A büntetzőeljárás viszont elmaradt, tudomásom szerint.

Pedig indokolt lett volna.

Előzmény: after_party (134)
after_party Creative Commons License 2007.04.16 0 0 161
Hol? Képtelenek bárhová is beilleszkedni.
Előzmény: Törölt nick (157)
after_party Creative Commons License 2007.04.16 0 0 160

?

 

*legyint*

Előzmény: Törölt nick (159)
after_party Creative Commons License 2007.04.16 0 0 156
Soha nem asszimilálódtak. Mária Terézia nagyon melléfogott. Erre özön bizonyítékot találsz.
Előzmény: Törölt nick (154)
after_party Creative Commons License 2007.04.16 0 0 153

Én biztosra veszem, hogy lehet újra integrálni a cigányságot a társadalomba, ha egyszer hosszú évszázadokon keresztül sikerült.

 

Ezt azért gondold át újra. Ha esetleg ezt kifejtenéd az említett topicban, ne lepődj meg, ha körberöhögnek:)

Előzmény: Törölt nick (152)
after_party Creative Commons License 2007.04.16 0 0 151

Ezért nem értem, mire jó a nácizgatás. Elég sok jobbos nickre ráaggatják és ráadásul a balos propaganda is ezt sugalja. Az említett népcsoportról csak jót tudok mondani. Elég sok barátom ismerősöm van köztük, kollégák stb. Semmivel nem rosszabbak vagy jobbak a többinél. Fogalmam nincs miért pécézik ki őket rendszeresen.

Viszont a másik táborról ez már nem mondható el. Tapasztalat. Hát ezért ne mondja meg nekem senki mit szeressek és mit ne!

Előzmény: Törölt nick (150)
Baresi Boriska Creative Commons License 2007.04.16 0 0 147

 Senki nem mondta,hogy bohoc vagy!!

De azt vegkepp nem ertem - föleg azutan, hogy nem zartam ki a sajat

felreertelmezesem -  miert  nem lehet egyenesen valaszolni?

De mert Szamodra kellemetlen, maradok - valasz nelkül - tisztelettel!

Szep eccakat!

Előzmény: after_party (142)
after_party Creative Commons License 2007.04.16 0 0 146
Előzmény: after_party (145)
after_party Creative Commons License 2007.04.16 0 0 145
Előzmény: Törölt nick (143)
after_party Creative Commons License 2007.04.16 0 0 142
Nem vétettem én semmit. Csak öreg vagyok már bohócnak.
Előzmény: Baresi Boriska (140)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!