Nemrég észrevettem a benzines MTD-n, hogy az első 5 percben nagyon vérszegényen forog, és csak akkor pörög fel, ha bemelegedett. Ma meg elég nehezen indult be hidegen, 5-10 rántás, több szívatás, fehér füst. De ami érdekes, hogy bemelegedés után még nehezebben. 40x rántottam meg a zsinórt, mire sikerült elindítani. Aztán már nem mertem leállítani, de néha egy-egy másodpercre így is leesett a fordulat.
Eddig melegen pöccre indult. Légszűrő szivacsot nemrég pucoltam, gyertyához, karburátorhoz még soha nem nyúltam (kb. 6 éves). Melyikkel lehet a baj?
Azon gondolkodom,hogy a sima berántósat veszem. Többi gép önindítója mellett ott van a berántózsinór is. Itt nincs. Ha bekrepál az önindító hogy tolom be? :D Úgy is csak asszony miatt kellett volna az öniondító -bár eddig sem sokat nyírt...
Tapasztalatom a B&S 675 EXI blokkal van, ami elvileg ilyen, csak önindító nélkül. Könnyen indul, erős, keveset fogyaszt. A gyár szerint nem kell olajat cserélni, szerintem azért évente ajánlott.
Amihez kapsz alkatrészt és nem kell feltétlenül szervízbe vinned. A dolmaromhoz találtam robbantott ábrát és 3000-ért rendeltem alkatrészt,így nem kellett kukázni. Boschhoz is mintha lenne minden. Úgy tudom, a sok lejtőt csak a kényszerkenésű benzinesek bírják, kérdezd az eladót.
Ne a márkát nézd, hanem a praktikusságot. Nagy kerék, jó fogantyú, jó kosártartó, (ha gyűjtőset akarsz) többféle haladási sebesség, motorerő. Ekkora területre valami 50+ cm-es gépet keresnék. Ha szállítani kell, akkor az összehajtogathatóságot is érdemes nézni. Ha van szomszéd, akkor a hangerőre is érdemes figyelni.
Üdv mindenkinek! milyen fűnyírót ajánlanátok kb 1200 nm-es terület vágásához otthoni felhasználásra? Emelkedő van, ezért önjárósat szeretnék. Stihl Husqvarna Honda, amit nézegettem. Ár olyan 250-300 ezer körül gondoltam. Köszi a válaszokat előre is.
Nem nagyon szoktam számolni. Ha ürül a tank, megtankolom. Talán a tologatós fűnyíró eszik legkevesebbet, aztán a fűnyírótraktor, aztán a vállrólindítható.
Nekem egy Viking (mostmár Stihl) ME 443-as van kb 3 éve, és szerintem szuper. Jó a gyűjtője, szépen vág, és jó vele dolgozni. Nem önjáró, de egészen könnyü tolni, olyan jó a csapágy a kerekeiben.
A késház a középtengelytől kicsit balra van tolva, ezért ha magasabb szegély mellett vagy kerítés mellett nyírsz, akkor azt balról kell venni! A jobb oldalán kicsit kiáll a központi magasságállító kar....
A szerviz szerint először a kerekekkel szokott gond lenni, ahol nagyon egyeletlen a talaj (nem én mondtam!)
A zsák........ egyrészt a két fölső sarkánál 2 újjnyi rés van, ahol vidáman süvít ki a levágott fű, feltéve ha sűrűn nyírsz, azaz apró és kifér ( ha pl. 8cm-ről 5cm-re vágod). Én oda szégyenszemre szúnyoghálót varrtam..... és úgy tüntettem el a rést.
Az alja egy hullámos műanyag (gondolom a merevítés miatt) ezért elég nehezen lehet kirázni belőle a füvet.
Összességében szerintem jó a gép, mert erős és pörgős a motor (3400/min) ezért elég jó a szívóhatás, szinte alig hagy a földön. Aki végez gyepszellőztetést is, az igencsak értékeli és figyeli, hogy mennyit hagy el a fűnyíró.
Elektromos funyirot keresek kb 600m2 teruletre. Lenyeg, hogy ne ilyen kinai sz.r legyen. nagy kereku es legalabb 50l tartalyu kellene ezen felul az onjaro lenne meg eros plusz, de a lenyeg a megbizhatosag es a szervizhatter.
Mit gondoltok a makita elm4120-rol? Jo marka meg a makita, vagy az is gyengult mar? Van esetleg javaslat?
Fűnyíró cserén gondolkozom, a cserélendő gép egy Ryobi RLM5319SMEB az ok nem barátja a nedves fű.
Hondát szeretnék venni. Olvastam, hogy a HRH-nak akadálymentes az alja a HRX viszont egy kicsit tagolt. Mennyire befolyásolja ez a tagoltság a nedves fű áramlását?
10w30-al biztosan nem lősz mellé. Én öntözök ezekbe mindent 5w40, 10w40, 5w30, sae30. Természetesen nem keverve. Többet számít, hogy rendszeresen le legyen cserélve friss olajra. Én ~15 üzemóránként lecserélem a tologatósokban az olajat. Autók olajcseréje után mindig marad 5-6 dl, az pont egy fűnyíró adag.
Tapasztalat kéne, milyen jól bevált villanyos fűnyírót vegyek? Max. 100-ig (nem baj, ha csak 70) nem kell akkus, nem kell önjáró, 35-40 cm vágás, max. 1600 W. A füves terület kb. 300 m2, tagolt.
Fontos lenne viszont masszív fűgyűjtő, ne azok a textil vackok, erős felépítés, meg jó megbízható üzem (miután már pár kínai elfogyott)
Nézegettem Makitát, Alko-t, mi van még, ami érdemes lehet?
Javítás alatt van a funyirom, így ma egy Bosch Rotak 43 Li-vel nyirtam. Meglepően sokat bírt az akksi, így elgondolkoztam egy cserén.
A Parkside 2x20V-os gépe papíron azt tudja, mint a Bosch, amit próbáltam. Használ valaki ilyet? Van egy csomó Parkside akksim, csak eddig azt hittem, hogy kicsi az ilyen gépek teljesítménye.
Párszor nyírtam egyik 2000 nm-es telkemet tologatós, 56 cm-es fűnyíróval. Majdnem 8 km séta, ezt vedd számításba. Ha jó a terep, és nem túl nagy a fű, akkor gyorsabb, mint a bozótvágó. Ha nagyobb a fű, akkor nem biztos. Viszont mindenképp többet kell menni, hiszen nem 1,5-2 m széleset "viszel", hanem a negyedét. A 2000 nm kb. 2,5 óra alatt fogyott le tologatóssal. Mondjuk ez telibe fű, 40 gyümölcsfával.