Keresés

Részletes keresés

zsazsi30 Creative Commons License 2008.04.18 0 0 32556
hát, képzeljétek, ebben a remek városban ahol lakunk (megyeszékhely amúgy) 1 melegpárásitót találtam, de az ugye nem jó, meg 1db hidegpárásitót! valami nethause vagy mi a márkája, meg nem is volt drága, nekünk meg ugye most kellett megvenni, mert most beteg a gyerek, de azért... :-((((

amúgy kipróbáltuk, nagggyon párásit, már lejjebb kellett kapcsolni, mert nedves lett a szőnyeg is!
Előzmény: zsazsi30 (32555)
zsazsi30 Creative Commons License 2008.04.18 0 0 32555
hát nálunk a napi 1 szokott lenni, nekünk emelte a doktornő 2-re.

képzeljétek, délelőtt a gyerek derült égből villámcsapásként elkezdett ugatva köhögni, irány doktornéni, szerinte virusfertőzés, fulladtak-e be a nagyobb gyerekeim? mondom nem, de kruppos volt mindkettő, évekig visszatért nekik. na akkor lehet Boldi be fog fulladni, ipekakuánát, calcimuscot, meg fenistil cseppeket irt föl, sok mindent nem adhat neki, mert még nagyon kicsi. gyerek most már nagyon rekedt, remélem nem lesz gond, állitólag az 1-2. éjszaka a legnagyobb veszély a befulladásra. megyek, veszek neki hidegpárásitót, hátha segit neki éjszaka.
olyan a gyerekem, mint a tankönyvi ló, mindenféle betegséget elkap, amiről a nagyokkal ilyen korukban nem is hallottunk! remélem azért kinövi
takiheni Creative Commons License 2008.04.18 0 0 32554
Na szóval a VIGANTOL cseppet  mindenkinek ajánlott 2 cseppet bevenni a napi 1 hülyeség ezt 1 éves korig utána lehet napi 1,majd 2 évesen a téli illetve ősszi (ez forditvsa mindegy)időszakba célszerü újra adni.Nekem a kislányomnak elég nehezen nőtt be a feje lágya,bár szerintem mostanába ahogy felesel ááámindegy a kicsi meg csak kúszik mint a gép és mindent szószerint mindent a szájába vesz.Huuuuuuuuuu kicsit fáradt vagyok és szét megy a fejem.kész.
Előzmény: zsazsi30 (32552)
zsazsi30 Creative Commons License 2008.04.18 0 0 32553
áááá, közben már meg is kaptam a választ, köszi! :-)). igen valami ilyesmire gondoltam én is.
Előzmény: zsazsi30 (32552)
zsazsi30 Creative Commons License 2008.04.18 0 0 32552
ez oké, amit nem értettünk, az az volt, hogy a babámnak nagy a kutacsa, ezért 2 csepp Vigantolt kap naponta, és dokinéni szerint minimum 3 órát legyen levegőn naponta. szóval nagy kutacs-- D vitamin -- levegőn való tartózkodás összefüggés. talán a vitamin felszivódása, de az a napfény, nem? dokinéni nem napfényt, levegőt mondott. szóval nem tudom.
Előzmény: Anyós (32550)
luckymom Creative Commons License 2008.04.18 0 0 32551

D3-vitamin vagy kolekalciferol a bőrben keletkezik napsugárzás hatására előanyagából, a 7-dehidrokoleszterinből.  A D3-vitamin pedig a csontosodás egyik lényeges faktora. Ez az összefüggés, a levegőzés és a nagykutacs között.

Anyós Creative Commons License 2008.04.17 0 0 32550
A kutaccsal elsődlegesen akkor van baj ha nagyon beesett (azaz ki van száradva a gyerek) vagy nagyon feszes, azaz túl nagy az agyvíz nyomása.

A nagy kutacs nem tudom mit jelenthet nálad, tudtommal néhány gyereknél több éves korig elhúzódhat a kutacs benövődése. De mutasd meg a gyermekorvosnak és mondjon ő véleményt erről.

A D vitamin kétségkívül a csontfejlődésben játszik, ha kapja a napi 1 csepp Vigantolt akkor nem lehet vitaminhiánya.
Előzmény: zsazsi30 (32549)
zsazsi30 Creative Commons License 2008.04.17 0 0 32549
na, ezt annyira én se, gondolom valahogy a D vitaminhoz lehet köze.
Anyós, nem tudsz esetleg segiteni?
Előzmény: takiheni (32548)
takiheni Creative Commons License 2008.04.17 0 0 32548
Nekem a lányom aludt csak a babakocsiba a fiam nem.Mi köze van a nagy kutacshoz a levegőzéshez,ezt nem igazán értem.Én mostanába ugy csinálom,hogy ha alszik és kint jó idő van kinyitom rá az ablakot betakarom nyakig és ugy alszik.
Előzmény: zsazsi30 (32547)
zsazsi30 Creative Commons License 2008.04.17 0 0 32547
éjszakai sétálás: nem semmi! én erre nem lennék képes.

ma már 2x kellett visszaforditani Boldit a hátára, az a baj, hogy felébred rá, úgyhogy eddig tök jól aludt, 2- 3 órát egyhuzamban napközben, na ennek most lőttek.

nektek a babakocsiban alszik még a bébi? Boldi már nem akar, pedig eddig alighogy elindultunk már aludt is, most max. 15-30percet. dokinéni azt mondta, hogy naponta min. 3órát legyen kint (nagy a kutacsa), de igy ez egyre nehezebb, mert ha feléred, és megunja a nézelődést, akkor ordit
Előzmény: takiheni (32546)
takiheni Creative Commons License 2008.04.15 0 0 32546

Na szóval a kislányom amikor megszületett még sárga volt egy picit mikor haza hoztuk.Én az okos csecsemő és gyermekáploó végzettséggemmel minden 3 órába este is felköltöttem enni,majd amikor már lement róla egy hét után ,akkor már húúú de szivesen aludtam volna éjszaka csak nem igy történt.A kicsim hasfájós lett szoptattam és már szinte mindent kizártam az életemből ,hogy biztos ettől vagy attól fáj a ghasa,majd megkezdődött a móka 20 órakor elaludt és 1 óráig aludt utána reggelig üvöltött és ez igy ment 3 hónapos koráig pihi egy szem se majd kezdődött a fogzás.orditás.dentinox gél panadol viburcol kúp minden játszott aludni semmi.kijöttek a fogak az orditás nem maradt el mert akkor már ült és négy kézláb ment 6 hónaposan.Minden volt dudolás szoba hinta,illóóloajok(ilang-ilang és levendula)sőt végső elkeseredésembe még este télen 24 óra után nem birtam felöltözteteem és hajnalig sétáltam vele a társasház körül,mert a babkocsiba elaludt DE be vittem leöltöztettem és hoppm felébredt.Azt mondta a védőnő,hogy ütögesem a fenekét mert majd a ritmikus mozgás de jó lesz neki.Hát minden módszer pár hónapig tartott csak és azt mondtam ilyen nincs.

mannamanna Creative Commons License 2008.04.15 0 0 32545

Hát hogyne érdekelne, mesélj csak.

Most voltunk doktornéninél súlymérésen, mondtam neki az alvást, azt mondta, örüljek, ha éjjel alszik, nem baj, ha nappal nem. :) Ki lettem segítve. :)

Beszéltünk az etetésről is, mutattam neki Hipp meg Milupa mintát, hogy adhatom-e már a gyereknek (4 hós van a zacskókra írva), azt mondta, hogy tej, tejpor van bennük, tegyem el egy éves kor utánra.

 

Előzmény: takiheni (32544)
takiheni Creative Commons License 2008.04.15 0 0 32544
Na ha mesélni kell az alvásról altatásról erről oldalakat tudok irni na meg a módszerekről.TÉNY:minden gyerek más (ez most olyan volt,mint a domestos reklámba)na mindegy elkalandoztam.Szóval az én fiam napi rendje:felkell reggel 7 kor eszik legkésőbb 2 óra mulva alszik,felkell olyan 11:30 kor ebédel  majd 13-14 óra között ujra alszik elmegyünk 15.30 kor a tesóért az oviba vagy utána eszik és alszik majd eddig olyan 17-18 óra között volt a fürdés,mivel ő utána már nem kellt fel,de mióta óraátállitás volt most 18 után fürdik olyan 19 óra fele eszik,de ez változik és ő utána már nekem alszik legfeljebb 24-1 óra között kell fel hogy félálomba egyen de alszik is rögtön vissza.Ennyi nagyon kevesett sir bár mondjuk,most a foga miatt kicsit nyűgösebb és nehezebben alszik el.NA DE!A lányom amikor csecsemő volt és még kisded korábba is a napunk abból állt,hogy orditott nem aludt enni ugyan szépen evett,de se nappal se éjszaka nem volt hajlandó aludni és a férjemmel élő hullák lettünk.Módszerekről (altatási) tudok mesélni ha érdekel bárkit ugyanis mi mindent kipróbáltunk hátha valakinek bejön valamelyik....
Előzmény: mannamanna (32542)
zsazsi30 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 32543
nálunk eleinte Boldi sem akart aludni napközben, próbálkoztunk több dologgal. rádió szól most a szobájában, persze halkan, csak a duruzsolás hallatszik szinte. aztán még ami segitett, hogy hidegebbet kellett csinálni nála a szobában, lekapcsoltuk a fűtést, igy most gyönyörűen alszik, szerintem túl sokat is, mert 5x eszik naponta, kaja után kb. 1 órát van ébren, aztán alszik, mert már tök nyűgös, 3 hós múlt. a védőnő szerint ne aggódjak, minden gyerek más.
persze a tiéd már nagyobb, én is félek, hogy addigra annyira érdekelni fogja minden, h majd nem akar aludni
Előzmény: mannamanna (32542)
mannamanna Creative Commons License 2008.04.14 0 0 32542

Meséld már el egy átlagos napotok napirendjét, kíváncsi vagyok, hasonló korú gyerekeknél hogy mennek a napok.

Az én lányom napközben nem alszik szinte semmit, este fél kilenctől reggel kb. nyolcig alszik (két evéssel), napközben pedig korábban keveset aludt babakocsizás közben, de most, hogy már üldögélni próbál, annyi érdekeset lát, hogy nem hajlandó aludni. Csak az a baj, hogy délutánra olyan fáradt, hogy sírdogál, de aludni azt nem akar.

Ha valakinek van valami tuti altatós ötlete, az tudassa velem is.

Előzmény: takiheni (32541)
takiheni Creative Commons License 2008.04.14 0 0 32541
Képzeljétek el teljesen megvagyok lepődve a fiam,aki mindig fürdés után eszik és alszik ez kb 18-19 órát jelent,elkezdett sirni és mintha "megnyujtaná" a napjait.Tök furi,mert ő nem szokott sirni legalábbis nagyon kevesett.Na mindegy.Ja ma vagyunk 7 hónaposak juhhéééééééééééé.
zsazsi30 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 32540
ja...ja... ismerős a dolog, nekem a középső fiam volt a nagy eleső, neki már kellett varrni a szemhéját (székről leesés) és mindkét szemöldökét (asztal sarka), a nagynak meg a száját belülről (a vasfocikapu leütötte). :-)))
takiheni Creative Commons License 2008.04.14 0 0 32539
Ja egyáltalán nem.Emlékszem a lányom a zuzott kavicsra ugy repült ki a babakocsiból,hogy mind a ketten ott voltunk a férjemmel onnantól kezdve válltotunk át a sportkocsira ugyanis ugy esett ki,hogy előre huzta magát.Szörnyű egy élmény volt,szerencsére baja nem lett.Én mindig azt hittem,hogy milyen gondatlan az a szülő,akinek a gyerekével balesdett történik,hát tapasztaltam nem az.
Előzmény: Anyós (32538)
Anyós Creative Commons License 2008.04.14 0 0 32538
Amikor a nagyobbik fiam megtanult átfordulni, ezt eléggé egyedi módon hozta a tudomásomra. Feküdt az ágyon mellettem, egy pillanatra elfordultam, zajt hallottam, odanéztem... a gyerek sehol.

Odahajolok az ágy széléhez, a gyerek a parkettán hanyatt, széttett kezekkel kiterülve mint a gyalogbéka és a döbbenettől meredten néz felfelé.

Szóval onnantól vigyázva lett az effélékre.

Hasonlót adott elő később, amikor a gyereketetőszékből kimászva felállt annak tálcájára.

A jobb szemöldöke fölötti sebhely úgy keletkezett, hogy szinte a kezeim közt volt, kartávolságon belül és hirtelen előrebukva (esve? botolva?) lefejelt egy bútorsarkot. Fél centi és a szeme megy rá...

Szóval nem egyszerű velük.
Előzmény: zsazsi30 (32537)
zsazsi30 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 32537
Heni: gratulálok! nagyon ügyes!
Boldizsár azóta is megfordult már többször. ma reggel pl. korábban ébredt, mert átfordult, és a hátán nem tud aludni, úgyhogy már kiabált. remélem, hogy hamarosan megtanul hátról is fordulni, mert nem szeretnék állandóan berohangálni hozzá, hogy visszaforditsam.
takiheni Creative Commons License 2008.04.13 0 0 32536
Képzeljétek a kisfiam elkezdte mondani azt hogy ADDA ADDA meg hogy TETE és ezt különböző hangszinekbe haláli ahogy dumál.
blendike Creative Commons License 2008.04.13 0 0 32535
Haliho!
Akkor összegezném a rotával kapcsolatban számomra levonható tanulságokat:természetesen sajna megkapja a vírust az országunkba az az 1 ezrelék gyerek és ha úgy érezném(pesszimista napjaimon)hogy az pont a lányom lesz, akkor beadatnám, akkor is, ha abban a hónapban nem eszünk:P De most optimista napjaimat élem és bízom benne, hogy elkerül a kórság, mert nagyon nagyon kicsi esélye van rá, hogy megkapja.És az is felháborít, hogy ezt az ügyet így felfújták, mert (biztos én vagyok figyelmetlen vagy régen nem volt vagy nem nevezték a nevén ezt a vírust)de a lányom születéséig még csak nem is hallottam róla.Most meg úgy tálalják, hogy demánisdeazonnal adasd be, mert ha nem, akkor nagy baj lesz.Hát én osztom Anyós nézetét, ha látom, hogy baj van, hány-hasmenés megy, akkor orvos és nem hagyom, hogy hagyják kiszáradni.Rosszul áll az egészségügy, de azért ezzel táncsak megbírkóznak.Sokkal veszélyesebbek a lappangó betegségek, pl. az említett agyhártyagyulladás minden fajtája, mert mire azt észreveszi az emberfia már lehet, hogy késő és nehéz lesz rendbehozni a gyereket.Na én nem voltam olyan tudományos, mint Ti, nem tudom tényekkel alátámasztani a mondandómat, de ezt érzem és kész:P
Zsazsi, Boldinak gratulaa forduláshoz és persze a bográcsozáshoz is:)!Nálatok nem volt tegnap rossz idő?Itt egész nap szakadt az eső, ki se dugtuk az orrunkat.Kincső tegnap előtt 3x az oldalára fordult, tegnap 1x se, ma már 1x, uh. nagyon büszke voltam rá.Féltem, hogy az lesz, mit a hasról hátra fordulásnál, azt egyszer csinálta már, mert annyira utál hason lenni, hogy addig billeget, míg át nem fordult-de azóta se.Ez az oldalrafordulás viszont úgy néz ki mostmár megy!nagyon cuki, ahogy odabillen és nézi mi van, aztán tömködi tovább a kezét a szájába,hihi
zsazsi30 Creative Commons License 2008.04.13 0 0 32534
képzeljétek, Boldizsár túlvan élete első bográcsozásán! tetszett neki szerintem, tök jól elvolt, mondjuk mindez nálunk a kertben tőrtént, szóval messzire nem mentünk, babakocsiban elnézgelőött.

szintén tegnapi történet: hasáról a hátára fordult!! nem láttam hogyan, mikor bementem a szobájába, háton feküdt, amúgy hasra lett lerakva. :-)))))))
Anyós Creative Commons License 2008.04.12 0 0 32533
Nem tudom érted-e, hogy mire gondolok?

Én pontosan értelek, csak ugye ez az a terület, ahol az egyéni érzelmek összecsúsznak a rideg statisztikákkal. Ezt a kettőt nem lehet keverni, mert fals eredményt ad.

Ha valaki úgy érzi, hogy be akarja adatni akkor ne habozzon. A racionalitás talajáról szemlélve a dolgot viszont messze nem létfontosságú a dolog.

A határ valahol ott lehet, ha van 2-3 gyerek, köztük picik, akkor a nagyok hazahurcolják és a pici issza meg a levét, nos ott a kicsi(ke)t érdemes beoltatni.

De mondom, én nem érzelmi alapon közelítem a kérdést.
Előzmény: luckymom (32532)
luckymom Creative Commons License 2008.04.12 0 0 32532

"Miután a Lyme az bakteriális és a legegyszerűbb antibiotikum már gyógyítja. Asszem eleinte Maripent adtak rá. A probléma akkor van, ha csak évek múlva ismerik fel, de akkor is szépen gyógyítható, csak az ízületeket gyepálja meg."

 

Nagyjából igaz, amit írtál. Kis kiegészítés: ha valaki penicillin-érzékeny, akkor már nem túl sok választási lehetőség marad a kezelésre. Ennek ellenére én örülnék, ha lenne védőoltás. Mert:

  1. Egyre több a fertőzött kullancs.
  2. Kipróbáltam már, hogy milyen három hétig nagy adagban szedni az antibiotikumot. Ennél jobb bélflóra romboló kúrát nehéz kitalálni. Győzze az ember az antibiotikum ilyen irányú hatását kompenzálni.
  3. Nem kifejezetten vagyok boldog a gondolattól, hogy ha mondjuk nem okoz bőrtüneteket a fertőzés, akkor egyszer előfordulhat, hogy a reggeli kakaóm félrecsorog, mert arcizom bénulást kaptam. Még akkor sem, ha tudom, hogy akár kezelés nélkül is meggyógyulok belőle.

És itt kanyarodnék vissza az eredeti rotás témához. Mindenki más szempontokat figyelembe véve értékeli, hogy beadat egy védőoltást, vagy nem. Van, aki azt a fél vagy egy vagy öt  vagy akárhány százaléknyi esélyt is el akarja kerülni, mert ... (és itt jönnek a saját szempontjai). Ez olyan, mint például a magzatvízvizsgálat 35 év feletti várandósoknál. Ott ugye 1% a vetélési kockázat. Van, akit ez visszatart a vizsgálattól (mert mondjuk hatodszori lombikra összejött első gyermekéről van szó, és úgy sem vetetné el, akár mi is az eredmény), és van aki aláveti magát (mert mondjuk negyedik gyerek, és egyébként is optimista, hogy miért pont ő lenne az 1%.) És nem mondhatod ki, hogy a rota veszélyes, vagy nem. Ilyen nincs. Aki elkapja, annak minél kisebb, annál veszélyesebb. De mindig vannak kivételek. A számaiddal jöhetsz. De lesz, akinek a fél százalék is sok, van, akinek a tíz is kevés.  Nem tudom érted-e, hogy mire gondolok?

Előzmény: Anyós (32531)
Anyós Creative Commons License 2008.04.12 0 0 32531
Sajnos a Lyme-betegség megelőzésére egyelőre nincs védőoltás.

Miután a Lyme az bakteriális és a legegyszerűbb antibiotikum már gyógyítja. Asszem eleinte Maripent adtak rá. A probléma akkor van, ha csak évek múlva ismerik fel, de akkor is szépen gyógyítható, csak az ízületeket gyepálja meg.

Az általad idézett statisztikával az a baj, hogy egy kórház statisztikája. Nem látszanak benne azok az esetek, akik nem kerültek kórházba.

A vita tárgya eredetileg az volt, hogy a rota mennyire veszélyes. A rota akkor veszélyes, ha piciknél olyan fosós-hányós tüneteket ad, hogy fenyeget a kiszáradás veszélye. Nos miután az ilyen esetek biztosan kórházba kerülnek és az a 70.000-es gyermek lélekszám ahhoz a kórházhoz tartozik, ezért mondhatjuk azt, hogy az igazoltan rotától származó ilyen tünetek 1 ezrelékben jelentkeznek a teljes gyermekpopulációra nézvést.

Ha úgy tekintjük, hogy mind a 400-at idevesszük (holott a felénél semmit nem mutattak ki illetve a negyedénél valami mást), akkor is fél százaléknál tartunk. Ha az életkori eloszlást (amit nem ismerünk) úgy tekintjük, hogy egy kicsi gyereknél többszörös az esély a kórházba kerülésnek és ezt tekintsük 10-szeresnek, még mindig csak 5% az esélye, hogy valaha belefutsz ilyenbe. Azaz egy csomó ex-has szorzófaktorral sem túl nagy.

Mindössze ezt a kérdéskört boncolgattam, hogy szerintem a rotának nagyobb a füstje mint a lángja.
Előzmény: luckymom (32529)
takiheni Creative Commons License 2008.04.11 0 0 32530
Nekünk a kislányom nagyon sokat sirt mondjuk épp most olvastam viissza a naplóját hogy 6 hós volt amikor kijött az első és 3 hét alatt 4 fog.A fiam most lesz 7 hós és még nincs fog de már nagyon meg van duzzadva az ijnye.Tényleg ti vezetek baba naplót?
luckymom Creative Commons License 2008.04.11 0 0 32529

A kullanccsal kapcsolatban mindkét vakcina a vírusos agyvelő- és agyhártyagyulladás (kullancsencephalitis) megelőzésére szolgál. Sajnos a Lyme-betegség megelőzésére egyelőre nincs védőoltás. (Pedig akkor talán megúszta volna a lányom és a párom is a három hétig tartó antibiotikum evészetet. Egy év különbség sikerült fertőzött kullanccsal találkozniuk. Én meg jó tíz éve még orvostanhallgatóknak bemutató alany is voltam, olyan szépen produkáltam szintén a Lyme bőrtüneteit. Szóval, ha kullancs kerül a képbe, akkor tessék nagyon észen lenni. Hetek múlva is tudni, hogy hol talált az ember kullancsot, és mikor.)

 

A rotával kapcsolatban nem igazán kellett gondolkoznom a saját gyerekeim kapcsán, hogy beadatom-e, ugyanis 2006 márciusa környékén engedélyezték, nekem meg a legkisebbem is már 2004-ben megszületett.

 

Az általad idézett statisztikával az a baj, hogy egy kórház statisztikája. Nem látszanak benne azok az esetek, akik nem kerültek kórházba. Valahogy biztos meg lehet szerezni, hogy mennyi is az összes laborvizsgálattal igazolt rota fertőzés egy évben az országban. Mert jelentésre kötelezett az orvos ennél a betegségnél.

 

Az Országos Epidemiológiai Központ honlapján egyébként megtalálható egy-egy rövid összefoglaló szinte az összes olyan fertőzéssel kapcsolatban, ami elleni védőoltásokról úgy általában vacillálni szoktak a kisgyermekesek. Megtalálható: http://www.oek.hu/oek.web?to=838,3&nid=670&pid=1&lang=hun A rota az első oldal alján van.

 

Szintén az OEK honlapján megtalálható a Módszertani levél a 2008. évi védőoltásokról. Ebben az összes kötelező oltást, a utazáshoz, munkához kapcsolódó kötelező oltásokat, a szabadon választottakat is meg lehet találni a használatban lévő vakcinák neveivel, és azok tulajdonságaival együtt. Megtalálható: http://www.oek.hu/oek.web?to=838,3,16&nid=444&pid=1&lang=hun A dokumentumban megtalálhatók a védőoltási tanácsadók elérhetőségei is, ha valaki esetleg speciális helyzetben van, és ezért védőoltással kapcsolatos kérdése van.

Előzmény: Anyós (32527)
mannamanna Creative Commons License 2008.04.11 0 0 32528

Öt hónapos kora után pár nappal azt vettem észre az egyik harapásakor, hogy van valami éles a szájában. :) Az egyik alsó fog volt, pár nappal utána kinn volt a másik széle is, most növögetnek kifelé, már félig kinn vannak. Nem volt belőle különösebb gond, semmi extra hiszti.

Gondolom, ez is örökletes, nekem is ilyen korán kinn volt, nemrég tudtam meg a szüleimtől.

Előzmény: zsazsi30 (32526)
Anyós Creative Commons License 2008.04.11 0 0 32527
Őszintén köszönöm a civilizált vitastílust, de komolyan.

A kullanccsal kapcsolatban két oltás is van, az egyik a vírus ellen a másik pedig az egyebek (tán meningococcus) ellen, de lehet, hogy keverem a pneumococcussal amire szintén van oltás.

Mindenesetre a doktornő kimondottan kullanccsal kapcsolatban emlegette és a memóriám sem a régi már...

Rota ügyben amiről írsz, az azért sok mindentől függ, esetedben igazad van, bár a 3 gyerekre 150ezer lett volna az oltás, az azért szép baleset, valljuk meg őszintén...

Ha valakinek még csak 1 gyerek van otthon, akkor az más helyzet mint ha 3 lenne akik egymásnak átpasszolják. S szavaidból ítélve "egyedül" küzdesz ilyenkor, azaz férjed/párod dolgozik.

Mindenesetre intő példa az is, hogy az ismeretségi körünkben egy kisgyerek (6 hónapos most) 2 hónapja pont a rota oltástól lett rosszul, két héten át ápolták otthon úgy, hogy kiskanállal kapta a cukros-sós vizet egész nap, apránként.

De az általam idézett statisztika azért mégis csak az ezrelékes előfordulást mutatja még akkor is, ha ez 3 gyerekkel otthon másképp néz ki.

Az az apróság, hogy a László nem tudta fogadni a betegeket az nem a túl magas előfordulást mutatja hanem azt, hogy az egészségügy olyan szinten le van pusztítva és tartalékok nélkül üzemel, hogy a legkisebb terhelésre összeomlással válaszol.
Előzmény: luckymom (32518)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!