Keresés

Részletes keresés

Justis_4_US Creative Commons License 2012.11.09 0 0 84

Nagyon jó volt az Antwerpen-i konci az új gyerekkel, pedig annyira nem voltam EDDIG Kamelot-csipázó, igazából a Center of the Universe volt meg, ami Antwerpenben is tarolt.

MageGuild Creative Commons License 2012.11.03 0 0 83

Én sohasem voltam egy nagy zenerajongó, igazából a tíz ujjamon meg tudtam számolni, hogy egész életemben hány lemezt vásároltam. A műfaji érdeklődésem széles utat járt be, a rádiós popzenétől a "tuctuc"-on keresztül a metal-ig. Koncertekre nem jártam, és egyáltalán nem a pénz miatt... egyszerűen nem izgatott a hangulat vagy az előadók élőben történő megtekintése.

 

A nagy fordulatot úgy 2010 körül a Kamelot hozta el nálam. Igazi rajongó lettem, habár a mai napig gőzöm sincs miért. Így visszatekintve szomorú vagyok, hogy nem 10 évvel korábban alakult így, mert akkor végigkísérhettem volna az új lemezek megjelenését, elmehettem volna egy-egy koncertjükre, és úgy általában része lehettem volna egy rajongói életnek. 2012-ben, amikor szerintem már túl vannak a pályájuk gerincén (10 stúdió albummal és Khan távozásával a hátuk mögött), már csak sohasem volt emlékként tudok erre az időszakra tekinteni.

 

Sebaj, mivel eddig csak a tube-on hallgathattam a dalaikat, még előttem áll a hobbi, hogy szépen lassan begyüjtsem a lemezeiket, és szépen kényelemben végighallgassam őket. :)

Amúgy meg a 10-ik album, a Silverthorn még csak mostanság jelenik meg. Na hajrá, talán lesz még nekik új aranykoruk, én aztán végképp szurkolok. :)

sziti Creative Commons License 2010.09.02 0 0 82
Új lemez, új klip.
sziti Creative Commons License 2008.05.05 0 0 81
sziti Creative Commons License 2008.04.21 0 0 80

Hm... el is felejtettem, hogy van ez a topik - máshol megírt összegezésemet átemelem ide.

 

Az igen kellemes megjelenésű spanyol hölgy élőben meglehetősen korlátozott hangi adottságai és a tucatnóták a Forever Slave-t felejthetővé tették. (Ezzel együtt messze nem éreztem anyira cikinek, mint a tavalyi LE-t.)

A Firewindről korábban csak a neten épp e koncert miatt meghallgatott 1-2 nóta kapcsán volt némi képem, melyek azét keltettek némi várakozást bennem, mire képesek élőben. Nos, sokra. Nagyon komoly energiák áradtak a színpadról, jól is szóltak, remek a frontemberük, jók a dalaik.

A Kamelot pedig a mostani - remélhetőleg átmeneti - halláskárosodásomért felelős (vendégem okán a hangzást beáldoztam a láthatóságért), ám ezt most nem bánom. Pusztító volt, amit műveltek, Khan olyan energiákat mozgat meg előadóként, ami mellett tisztességesen képtelenség énekelni ( neki többnyire sikerül), a színpadkép, a zenészek, az egész program zseniális volt.

 

 

Naropa Creative Commons License 2008.04.21 0 0 79
Jó kis koncert volt, de nem a Visions of Atlantis hanem a Forever Slay zenekar kezdett, akiket először láttam/hallottam de nagyon bejött!
Kamelotot is először láttam, hihetetlen mennyi energia van bennük, főként az énekes Kahn-ban! A végén egy picit túlzásba vitték önmaguk ünneplését és a búcsúzkodást, de elnézem nekik :-).
Előzmény: Nina69 (78)
Nina69 Creative Commons License 2007.10.25 0 0 78
2008.04.20. Újra Kamelot a Wigwamben. Wáhhá.

KAMELOT, Firewind, Visions of Atlantis
Learning_to_Portnoy Creative Commons License 2007.06.14 0 0 77

Ezt legalább értem hehe

 

"Alapvetően úgy érzem, az új album sötétebb és súlyosabb mint a ’The Black Halo"

 

jaja , cseppet :D

 

Ezt viszont kétlem : "Vele csak magyarul beszélgetünk"

 

!Human Stain!

 

Előzmény: Sztefáni (76)
Sztefáni Creative Commons License 2007.06.14 0 0 76

Itt is egy kis interjú Oliverrel

 

http://www.kronosmortus.hu/node/3349

sziti Creative Commons License 2007.06.13 0 0 75
Dreyelands Creative Commons License 2007.06.08 0 0 74
Tisztelt érdeklődők!

Sajnálattal tudatjuk, hogy június 10-én, a Ráday Kupolában, a Mindfields Factory születésnapi buliján, a Dreyelands koncert ELMARAD!

Zenekarunk énekese, Nikola, jelenleg sorkatonai szolgálatát tölti Szerbiában, és sajnos 10-ére nem kapta meg az engedélyt az ország elhagyására.

Ezúton szeretnénk elnézést kérni minden kedves érdeklődőtől, és a Mindfields Factory-tól, remélve, hogy mihamarabb pótolni tudjuk a bulit.

Üdvözlettel: Dreyelands

P.s.: Bemutatkozó EP-nk és klipünk továbbra is elérhető hivatalos
oldalainkról:
www.dreyelands.com
www.myspace.com/dreyelands

A lemez alapvetően az interneten keresztül érhető el, ám 100 eredeti példányt a CD Pince (Budapest, Erzsébet krt. 37.) rendelkezésére bocsátott a zenekar, így az a néhány szerencsés, aki a június 4-én megjelenő Dream Theater – Systematic Chaos és/vagy Kamelot – Ghost Opera lemezeket a CD Pincében vásárolja meg, ajándékba kap egy eredeti Dreyelands – Can’t Hide Away EP-t!
Az akció a készlet erejéig tart.
Sztefáni Creative Commons License 2007.05.07 0 0 73
Egyetértek. Bár tény, hogy kell újat alkotni, de igazán hiányolom a megszokott dallamos témákat a számokból, amiket eddig hoztak az utóbbi albumoknál. Szerintem túlzottan elmentek a darkos irányba, ("húzd meg keményen ")nm sok fülbemászó dallam van bennük. De tény az is, hogy azért van egy két húzós nóta is rajta. Dehát kérem szépen, a Black Halonál jobbat úgysem tudnak alkotni, nálam továbbra is az az aranyérmes. Állítólag ősz tájékán indul a lemezbemutató turné..elvileg..
Előzmény: Törölt nick (71)
Nina69 Creative Commons License 2007.05.01 0 0 72
lessétek meg a ghostopera.com-ot, ha még nem tettétek volna.
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.28 0 0 71
valóban kint van
meghallgattam, talán korai még értékelni, de egyelőre erősebbnek érzem a Black Halo-t és a Karma-t
oké, hogy promo, de a hangzás is kicsit vékony
Előzmény: mrbungle (67)
Learning_to_Portnoy Creative Commons License 2007.04.27 0 0 70

Köszi az infót, nem gondoltam volna,h már van.

Este meghallgatom és minden negatívumát kiemelem hehehe;)

(remélem nem fogok sokat körmölni az albumról)

 

 

 

Előzmény: mrbungle (67)
sziti Creative Commons License 2007.04.26 0 0 69
hm... kép-hang szinkronja nulla...
Előzmény: sziti (68)
sziti Creative Commons License 2007.04.26 0 0 68
mrbungle Creative Commons License 2007.04.25 0 0 67
Úgy láttam már az egész új album kinn van a neten...
rune Creative Commons License 2007.04.18 0 0 66

bocs elírtam

kamelot.dsgnet.hu

Előzmény: rune (65)
rune Creative Commons License 2007.04.18 0 0 65

Kamelot rajongók ide is írhattok:

www.kamelot.dsgnet.hu

Törölt nick Creative Commons License 2007.04.17 0 0 64

igen, mi is lattuk Doro-nal, hogy hol billentyuzott, hol gitarozott, de allandora kellene a masik gitar

tenyleg hallatszik Sascha Paeth nyulfarknyi vendegszereplesenel is, mennyire harapna a ket gityo eloben

Előzmény: altos (59)
Learning_to_Portnoy Creative Commons License 2007.04.17 0 0 63

A bill szóló sztem jó volt, más kérdés ,h a legprimitívebb résznél volt ováció hehe

A dobszóló gyenge volt , mondhatni "Concepciótlan" ...de kell,h pihenjenek kicsit a többiek (ill átöltözzenek).

Előzmény: Törölt nick (61)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.17 0 0 62

volt, sokkal jobb, hosszabb

meg hat a hangulati tenyezo, mondott par szot magyarul stb.

dobszolo tenyleg cseppet felesleges, foleg a koncert legvegen - ettol fuggetlenul Casey isten

Előzmény: Törölt nick (61)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.16 0 0 61
nem tudom a Wigwamban volt-e billentyű szóló, de a DVD-n az egyik felejthető momentum, az Palotai egyszemélyes vitézkedése (a dobszóló mellett)
megismétlem, elférne még egy gitár
Előzmény: altos (59)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.16 0 0 60
a DVD-n a Moonlightban Sascha Paeth is gitározik, és minő véletlen, mindjárt az egész produkció valahogy "vastagabb" lesz
hiányzik még egy gitáros a Kamelotból ez az igazság
Előzmény: Törölt nick (51)
altos Creative Commons License 2007.04.16 0 0 59
Oliver Palotai ha nagyon akarna, akár gitározhatna is a csapatban, legalábbis a Blazeben még azon a poszton szerepelt, és Doronál is előfordul, hogy penget is.
Előzmény: Törölt nick (51)
Sztefáni Creative Commons License 2007.04.16 0 0 58

Ehh, részvétem...

Mondjuk mi sem maradtunk:(

Tokától bokáig fájt mindenünk hehe, de megérte

Előzmény: sziti (57)
sziti Creative Commons License 2007.04.16 0 0 57
Nem, mentem aludni... (5-kor szólt a vekker reggel...)
Előzmény: Sztefáni (56)
Sztefáni Creative Commons License 2007.04.16 0 0 56

A "H" csak azért nagy, h kiemeljem pontosságát:)

német foci? nah, megint okosabb lettem :Đ

Te nem maradtál ott bratyizni velük konci után?

Előzmény: sziti (55)
sziti Creative Commons License 2007.04.16 0 0 55

Még helyesebben: Khan :-D

(A másik sem rossz, csak az egy más műfaj - vö. német foci :-))

Előzmény: Sztefáni (54)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!