Keresés

Részletes keresés

szőrmók Creative Commons License 7 órája 0 0 16470

Én csak műkedvelő vagyok,de vannak itt órához értők. Én ezzela tablettel csinálom a képet ami igy bekerül egy galéria alkönyvtárba.Ha ezt az oldalt ahol beirtál lejjeb görgeted,lesz egy ilyen szöveg:képfeltöltés saját gépről ,kretben fájl kiválasztása.Erre klikkelsz majd a galériában megkeresed a képet.Arra is klikkigya képet felhozza egy keret be és mellete egy beilleszt ablak.Klikkarra egy kerettel feljebb teszi a szerkesztett szöveg mellé a képet.Majd Elküldöm klikk. Hát nem egyszerü de menni fog.

Előzmény: Sandor Hó (16469)
Sandor Hó Creative Commons License 17 órája 0 0 16469
Hogy lehet ide képeket feltölteni?
Tisztelt szőrmók. Ha megadna valamilyen elérhetőségét, elküldeném a képeket.
szőrmók Creative Commons License 22 órája 0 0 16468

Ez képtelenség!,Mármint kép nélkül bármit mondani.Tegyél fel légyszi képet,és a szerkezetről is.Nyisd ki a hátlapot..Lehet RW a tulajdonos monogrammja,nem a gyártóé.

Előzmény: Sandor Hó (16467)
Sandor Hó Creative Commons License 23 órája 0 0 16467
Tisztelt fórumozók. Van egy 20 mikronos aranyozású RW monogrammos zsebórám, de semmit nem találok róla a neten. Netán tudna valaki segíteni hogy ki lehet az az RW, mikori gyártmány lehet az óra és van-e valami értéke? Az óra három fedelű. A számlap antik hatású, sárgás színű, nem tűnik porcelánnak, a számok régies stílusúak, 1-től 12--ig kb. 4mm. nagyságúak, 13-tól 24-ig kb. 1.5 mm nagyságúak. Az alsó részén egy kb. 1cm-es kör alakú másodperc mutató van. Az óra felső fedelében RW monogramm van egy horgony szimbólummal, háromszög alakú keretben. A hátsó fedelében szintén RW monogramm van, alatta az alábbiak: walz-gold double, 20 mikron, garantie 10 jahre. A fedél peremén 751 . A lebelsőbb fedelében sorszám. A sorszám:280751. A hátul található óra szerkezet peremén szintén található egy 751-es szám. Amint rájöttem hogy lehet fényképet feltenni, teszek fel róla képet.
Veget91 Creative Commons License 3 napja 0 0 16466

Köszönöm szépen! Nem is járatom mindig csak amikor itthon vagyunk! Igen, családi emlék, nekem így felbecsülhetetlen! 

APT Creative Commons License 3 napja 0 0 16465

Ne járasd sokat. Lemezből préselt gátkerék, egyszerű lapátos Clement-horgony, csapágyak gyanánt kis sárgaréz csövecskék a fába tolva, bennük drót tengelyekkel, drótpálcás fogastengelyek - rövid életű az egész, és amikor pár év után megáll a kopások miatt, nem is biztos, hogy már helyrehozható (ésszerű energia-ráfordítással).

De közben meg szép történelmi emlék, lehet mutatós is - hagyd inkább állni, néha-néha járjon egy kicsit, be ne álljon teljesen a portól - és akkor "örök darab" lehet.

Előzmény: Veget91 (16464)
Veget91 Creative Commons License 3 napja 0 0 16464

Az lehet, de szépen működik hála a szakszerű felújításnak! 

APT Creative Commons License 3 napja 0 0 16463

Ez bizony egy "Shwarzwaldi fa kakukkos" szerkezet, és mint ilyen, sajnos a kifejezetten gyenge minőségű, nagyon nehézkesen (vagy sehogy sem) javítható-felújítható, már anno is olcsó-egyszerű szerkezetek közé tartozott. Faváz, drót és préselt lemez alkatrészek - ez egy tetszetős, jópofa, de már anno is "filléres", pár éves élettartamra ajánlott-méretezett egyszerű "dekorelem" óra volt.

Előzmény: Veget91 (16462)
Veget91 Creative Commons License 3 napja 0 0 16462

Veget91 Creative Commons License 3 napja 0 0 16461

Képet csatolom az óra szerkezetéről. 

Veget91 Creative Commons License 5 napja 0 0 16460

Köszönöm a választ! Megpróbálok fotót csinálni a szerkezetéről! 

APT Creative Commons License 2019.06.08 0 0 16459

Sok szép képet tettél fel róla - csak ennek sajnos szakmailag zéró az információtartalma...

A kérdéseidre bármiféle választ adni kizárólag a szerkezetet jól megmutató képek alapján lehetne. A lánchuzamból és az általános kinézetből ítélve egyébként ez igen nagy valószínűséggel egy egyszerűbb, korrekt, de kiemelkedőbb értéket, szakmai különlegességet sem anno, sem most nem képviselő óra (ami természetesen nem azt jelenti, hogy értéktelen - csak azt, hogy komoly összeget nem ér).

Előzmény: Veget91 (16458)
Veget91 Creative Commons License 2019.06.08 0 0 16458

Veget91 Creative Commons License 2019.06.08 0 0 16457

Kedves Fórum Tagok! 

Adott egy fali óra amit még üknagyapám vásárolt 1938 novemberében. Érdeklődnék, hogy ez milyen gyártmány és mikor gyárthatták. 3 évvel ezelőtt jártam Erdélyben Fogaras várában, és a kiállítás során ugyan ilyen fali óra ki volt állítva a kiállításon. Az óra 48 év után újra működik, a súlyok és az inga nem az övé, csak az órás mester aki javította ilyet tudott rá tenni. Esetleg valaki meg tudná mondani, hogy hogyan nézett ki eredetileg? 

Válaszokat előre is köszönöm! 

APT Creative Commons License 2019.05.28 0 0 16456

A Silvana 473 szerkezet valójában egy Unitas 473, az óra egyébként időben valóban nagyjából a II.világháború körüli, előtti, 30/40-es évek időszakára jellemző minden elemében - ez a része a dolognak biztosan stimmel.

A számlap indexei nem aranyból vannak, csak aranyozottak, ahogy a mutatók is csak vagy aranyozottak voltak, vagy hőkezeléssel sárgított acélok - a rajta lévők egyébként kinézetre akár eredetiek is lehetnek - ha nem, akkor sem jelent semmilyen értékváltozást a cseréjük (ilyen kategóriájú órán nem alkalmaztak nemesfém mutatókat, igazándiból még az arany zsebórák/karórák elsöprő többségén sem).

A korona sem volt ezüstből, legfeljebb ezüstözött, "ezüstlemez sapkás" lehetett, és ahelyett lehetett volna talán szebbet is találni - de ez még akár most is pótolható.

A kis pisztoly a lánc végén 2mm-es Lachefaux-kaliberű "jelzőpisztoly", a mai napig gyártásban vannak és kaphatók (nem engedélykötelesek amúgy idehaza sem, még a "lőszerükkel" együtt sem) - Berloque-gun néven keresd az ebayon, bizony használtan 5-6eFt körüli összegért már kelletik magukat, de szép kitben, kiegészítőkkel, dobozban és újonnan is 20eFt körül rendelhetők.

Sajnos nem tudok értékre nézve ezek után biztatót mondani - egy ilyen óra, hiába van ezüst tokban, 15-20 ezernél többet sehol nem fog érni, működő állapotban sem - ha egyáltalán eladható. Sajnos nem valódi ritkaság, a nemesfém-értéke is elhanyagolható (12-15g ezüst, tört áron 1000-1200Ft...), sajnos nincs nagyon szép állapotban sem.

Tedd el családi emléknek, milliószor többet ér ez annak.

Előzmény: tanácstalanul (16454)
szőrmók Creative Commons License 2019.05.28 0 0 16455

Hát tudod én továbbörökiteném és nem forintositanám.Jobb ha nem tudod.Babakocsit talán vehetsz az árából,autot nem.Én baromira örültem volna ha lenne ilyen emlékem a nagyapámtól akit sajna nem ismertem,mert ottmaradt a háboruban.

Előzmény: tanácstalanul (16454)
tanácstalanul Creative Commons License 2019.05.28 0 0 16454

Kedves hozzáértők!

Már több, mint 40 éve nálam van ez az óra, a nagyapámtól örököltem.

Azóta sem használtam. Annyit tudok róla, hogy ezüst duplafedelű a tok.

Eredetileg volt egy ezüst lánc, amelynek minden szemében benne volt az ezüstjel. Az eredeti láncon lógott a kis pisztoly, ami még meg van, működik is, az is ezüst.

Még nagyapám idejében egy derék órásmester lecsente a 18 karátos mutatókat és rézre cserélte. A számok 18 karátos aranyból vannak. Mivel nagyapám mindig hordta az órát, másodszor is óráshoz vitte, akkor a felhúzó kereket (ami ezüst volt) vasra cserélte.

Nagyapámnál volt kb 40 évig, nálam is kb,tehát 80 éves lehet.

A belsejében silvana473 felirat található.

Ha valaki ismeri, segítsen nekem meghatározni az értékét. Az óra egyébként működik.

örihari Creative Commons License 2019.05.25 0 0 16453

Köszönöm,megoldottam. 

Előzmény: örihari (16452)
örihari Creative Commons License 2019.05.25 0 0 16452

Szép napot!

Tanácsot szeretnék kérni.Egy régi kakukkos órám fa számlapja nagyon meggörbült,vetemedett.Én arra gondoltam gőz fölé tenném pár percig és utána lesúlyoznám.Szeretnék véleményt ,vagy ötletet.Előre is köszönöm.

myf Creative Commons License 2019.05.21 0 0 16451

köszönöm!

Előzmény: bosijani (16450)
bosijani Creative Commons License 2019.05.21 0 0 16450

hétvégén megnézem, lehet lesz donorom otthon.

Előzmény: myf (16449)
myf Creative Commons License 2019.05.20 0 0 16449

A billegő alatt van a caliber: Royce,  AS 1790/92

Küldök fényképet. Köszönöm!

Előzmény: APT (16446)
APT Creative Commons License 2019.05.20 0 0 16448

Most tényleg nem akarok gonosz lenni - de egy ilyen helyzetben, ha valaki segítséget kér, akkor először is adja meg az ehhez szükséges információkat.

Ha nem látok egy értékelhető képet egy szerkezetről, én ugyan nem kezdem el keresgélni-találgatni a típusát. Erre már sem időm, sem hajlandóságom sincs...

Előzmény: bosijani (16447)
bosijani Creative Commons License 2019.05.20 0 0 16447

azért kérdeztem,mert a ranfft oldalán meg lehetne nézni,melyik család...könnyebb lenne donort keresni hozzá.

Előzmény: APT (16446)
APT Creative Commons License 2019.05.20 0 0 16446

Meg nem mondom így ránézésre. A korszak ilyen werkjei, pláne így a számlap alatt olyanok sokszor, mint két tojás, és még a szotoár sincs fent, annak az alakja sokszor árulkodó... :-))

Gondolom a billegő alatt ott van jelölve, meg lehet nézni. Az is lehet, hogy lehet hozzá találni bontottat, vagy épp venni 5 dollárért az Ebayon - de erre esetleges számítani.

Azt mindenképpen jó lenne tudni, pontosan mi a kaliberszám, de ahhoz másik oldali fotó is kellene, esetleg billegő nélkül - ha a jelzés takarásban van.

Előzmény: bosijani (16445)
bosijani Creative Commons License 2019.05.20 0 0 16445

melyik cal. ez?

Előzmény: APT (16444)
APT Creative Commons License 2019.05.20 0 0 16444

És lőn... :))

Ez nem perckerék - ez tényleg a váltókerék... Szoros negyedes-keréknél előforduló hiba, nehéz volt gondolom az időt állítani, és erőltetés után kitörtek a fogak.

Elvileg nem esélytelen keresni hozzá másik váltókereket, de igen pepecs dolog az is, sokszor első ránézésre jó fogaskoszorú is igényelhet utánmarást, vagy például betétet kell készíteni hozzá, hogy a fogastengely-magot bele lehessen ütni. De egy-egy ilyen fogtörés általában javítható is fogpótlással. Ha a koszorú anyaga nem bírja el a fogpótlást (előfordul modern óráknál), akkor lehet marni akár új kereket is. Egyszóval megoldható hiba.

A baj az, hogy nagy felkészültséget-felszereltséget és gyakorlatot igénylő, pepecs, pár órás javítás, amit sajnos senki nem fog olcsón elvállalni.

Előzmény: myf (16443)
myf Creative Commons License 2019.05.20 0 0 16443

Előzmény: APT (16441)
myf Creative Commons License 2019.05.20 0 0 16442

küldök egy képet, látszik a törött fog is. Köszönettel!

Előzmény: APT (16441)
APT Creative Commons License 2019.05.20 0 0 16441

Képet a szerkezetről tudsz feltenni? Biztosak azok a fogszámok? Egy perckeréknél a 36 fogas koszorú igen "ritka" fogazású lenne, ezen a helyen ilyen fogszám még egy vekkernél sem jellemző, ez inkább a váltókerék-áttételre jellemző.

Előzmény: myf (16439)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!