Keresés

Részletes keresés

ecclestone Creative Commons License 2018.02.26 0 0 13

Sziasztok

 

Eddig fával tüzeltünk de most áttérünk a gázos fűtésre. Nézte szerelő ( szerintem nem nézte meg jól dolgozni készültem amikor nézte és nem tudtam odafigyelni rá ) használni használjuk a fűtést de hiába kapcsolom feljebb a termoszt a szobában mintha nem csinálnék semmit langyos egész nap a radiátor. Mi lehet a baj illetve egy jó békési gázszerelőt nem tudtok?

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.24 0 0 12

Tehát nincs szűrő (arra gondolta, esetleg az óránál lehet). Ezek szerint megetetett minket a szerelő a hülyeségeivel. Az a vicces az egészben, hogy ez a szerelő korábban a gázszolgáltatónál dolgozott. Amikor anyukám közölte vele, hogy a szolgáltatónál az ő véleményére hivatkozott ("szűrőt kell tisztítani"), a szerelő "úr" kurva ideges lett, és közölte, hogy ezt inkább ne tegye ....

Előzmény: man311 (11)
man311 Creative Commons License 2014.11.22 0 0 11

" minden alkalommal megjegyzi, hogy a házba belépő vezetékben lévő szűrőt kellene kitisztítani"

Milyen szűrő van a házba belépő vezetéken?

 

Semmilyen.

 

Hívj másik szerelőt, aki be tudja szabályozni a konvektort!

Előzmény: Törölt nick (10)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.22 0 0 10

Sziasztok,

Gáz van a gázzal ... A helyzet a következő: anyukám gázkonvektorral fűt, ami viszont rendszeresen leáll, vagy ha működik, akkor is erősen kormol. A szerelőt havonta hívni kell, aki kitisztítja, és minden alkalommal megjegyzi, hogy a házba belépő vezetékben lévő szűrőt kellene kitisztítani, de ahhoz csak a gázszolgáltató embere nyúlhat hozzá. A DÉGÁZ viszont azt mondja, hogy csak akkor küldenek ki embert, ha a házban teljesen megszűnik a gázszolgáltatás (??). Én ezt baromságnak tartom, de mit lehet tenni ilyen esetben?

Kösz a segítségeteket!

főnixmadárka Creative Commons License 2007.12.06 0 0 9
Ez tetszik, amit írsz:))) Ráadásul még azt mondják olcsón is adják a szart.
Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.05 0 0 7
Nem sűrített levegő, hanem NITROGÉN az az anyag, amivel operálnak...
Előzmény: főnixmadárka (6)
főnixmadárka Creative Commons License 2007.12.04 0 0 6
Ez amolyan nyilt titok, bebizonyítani lehetetlen. Sűritett levegővel feljavítják és nem tud normálisan égni ezért lesz más a színe. Kiszolgáltatottak vagyunk lehetetlen tenni ellene.
Előzmény: BlueOne (-)
citrus04 Creative Commons License 2007.04.03 0 0 5
Szomszédaimmal és ismerőseimmel együtt szintén tapasztaltuk, hogy sárga a láng, + nincs meg a megszokott fűtőérték. Az idei hőmérséklethez általában elég lett volna gázkonvektoron a 3-4-es fokozat éjszakára, de idén nem volt elég, 6-7-re kellett állítani. A túlszámlázást és ezt is megreklamáltam a gázműveknél. Számlázást rendeztük, ezzel kapcsolatos reklamációmmal pedig a Mol-hoz irányítottak:-))) Szerintem nem velük állok szerződésben...
BlueOne Creative Commons License 2007.04.02 0 0 4
Én magam ezt a saját páldámból nem tudom lemérni, mert albiban lakunk és ez volt az első telünk. Az viszont furcsa volt, hogy jobban fáztunk márciusban, mikor kint már jóval melegebb volt, mint pl. decemberben. És utána jöttek a hírek közvetve, vagy közvetlenül az ismerőseinktől.
nyman Creative Commons License 2007.04.02 0 0 3

En excel tablaba irom az oraallasokat rendszeresen. Nekem lenyegesen kevesebb volt az idei szezon. A tavalyi es az azelotti kb. hasonlo. Igaz a kulso homersekleteket nem irom Villanybol is kevesebb

 

Igaz volt nehany valtoztatas a szokasokon is.

Előzmény: BlueOne (-)
Teljesen Átlagos Vadtulok Creative Commons License 2007.04.02 0 0 2

"Már rengeteg helyről hallottam/olvastam, hogy idén télen több m3 gázt haszánltak el mint tavaly."

 

Nem valószínű. A feleakkora fűtőérték nekem is feltűnt volna "gázbojler anyázása" címszó alatt.

papa50 Creative Commons License 2007.04.02 0 0 1
Elképzelhető, ugyanis azonos hőérzet kialakításához több, mint 2x annyi m3 gáz szükségeltetett az idei "tavaszi" télen, mint néhány évvel ezelőtt! Mindez változatlan gépészeti és installációs állapotok mellett. Igaz, hogy most már EON-os szuper mérő van felszerelve. A gázbubusok emlegettek is valami idegen kifejezést arra vonatkozóan, hogy miért olyan szuper...... Egyre többet emlegetem, hogy inkább a saját hátsójukra szerelnék fel, ott mérvén némi gázokat....
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.02 0 0 0
O gáz van
Előzmény: BlueOne (-)
BlueOne Creative Commons License 2007.04.02 0 0 topiknyitó

Akinek kedve van panaszkodni és megvitatni a lehetséges következményeket (meglepne, ha lenne), ne habozzon, írjon!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!