Keresés

Részletes keresés

Oscon Creative Commons License 2007.04.09 0 0 1139
Annyi azért megmaradt, hogy a javasctipt hasonló mágiával bepolcolt jószág "title"-címe "Hirdetés", tehát valszeg a kaszni letölti ("megnézi" :-), csak a tartalmat a privoxy kicseréli helyben egy azonos méretű fehér/szürke (nem tudom mi alapján dönti el) azonos keretméretű "semmire", mielött továbbítja a böngészőnek.
Előzmény: Oscon (1138)
Oscon Creative Commons License 2007.04.09 0 0 1138
reklámokra visszatérve a mostani kezdőreklám pl. nálam látszik. az index.hu-ra belépéshez megjelenik egy bazi nagy tábla immola vagy mi ugye ez csak egy sima egyszerű kép amolyan jó közepes mérettel, ez most látszik (semmilyen ellenséges technikát nem alkalmaz csak egy mezei kép), itt amikor a hozzászólást írom, viszont nem ltászanak a jobb oldali üres szürke sávban, meg az index forumoktól jobbra az inda sáv alatt, pedig ua. sher.index.hu-n vannak ha jól látom. nem tudom megint milyen nemhivtalos javascript, stb. mágiával sikerült elérni, hogy a privoxy kivágja melegebb éghajlatra.
Oscon Creative Commons License 2007.04.09 0 0 1137
hogy az milyen reklámokat lát éppen
1. ha olyan reklámszűrőt használ ami nem blokkol, hanem letölt és helyben dobja el a felesleget, akkor az index számára úgy tűnik, a reklámot megnézték.
Ennek az eljárásnak egy finomított formájával, a tartalomszolgáltató szervere pontos jelentést kap(hat) minden egyes felhasználóról, hogy az milyen reklámokat lát éppen, mi az IP címe, onnan pedig már csak egyetlen lépés az összes adatának (név, lakcím stb.) a megszerzése
2. Amelyik szolgáltató erre kiadja az adatokat hivatalosan, az megy az NHH, stb. 3betűsek kínpadjára személyes adatokkal való visszaélés miatt, ha nem hivatalosan 2 sör mellett egy telefonnal szerezték meg az adatot, akkor pedig a kiszivárogtató nézhet egy vaskos munkaügyi per, és új állás után...
3. Ha user nem jelentkezett be inda-ba, akkor kb. nem fogadta el a felhasználói feltételekt, így kb. nincs miről beszélni, ami alapján előállíthatnak... ;-))
Előzmény: Törölt nick (1135)
robicsek Creative Commons License 2007.04.09 0 0 1136
ja, csak ehhez nem értem miért az inda a mumus - hiszen ezt igy bármely szerver uzemeltető technikailag (legyen cnn, yahoo, gmail, sourceforge, kgb, nbh, stb stb) nyilván tudja a nézegető IP cimét, hisz muszáj neki.

a név lakcim megszerzése azé lehet, de nem egyszerű - hiszen ahhoz az ISPnek ki kell adnia hogy abban a pillanatban melyik előfizetőé volt az IP. Ezt minthogy alapbol nem tárolja (lásd ombudsmani indexes történet) - kivéve ha figyelnek - nem eccerű.
szvsz.

ha persze figyelnek valakit, akkor mindent tudnak, de ez igy volt internet előtti időkben is.
Előzmény: Törölt nick (1135)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.09 0 0 1135

Jó is hogy felhoztad Oscon az apró IP cím szerző képeket, amiket a régi szoftnál be lehetett nyomni, aztán aki rákattintott, már naplózta is a szerver a címét.

 

Valaki úgyis kérdezte ennek a topicnak az elején, hogy honnan fogja tudni a Indax, hogy le van-e kapcsolva a gépén a popup meg minden reklám, meg ez a sok szarság, vagy sem. Nahát innen. Ennek az eljárásnak egy finomított formájával, a tartalomszolgáltató szervere pontos jelentést kap(hat) minden egyes felhasználóról, hogy az milyen reklámokat lát éppen, mi az IP címe, onnan pedig már csak egyetlen lépés az összes adatának (név, lakcím stb.) a megszerzése, és már lehet is perelni, amiért le merte kapcsolni az Indaxos reklámokat, sőt lehet akár rabosítani is.

 

Előzmény: Oscon (1127)
AZS Creative Commons License 2007.04.09 0 0 1134
ja, ha te nem fogod fel, hogy amit te látsz, az szükségszerűen nem a valóság...
Előzmény: GG (1126)
Oscon Creative Commons License 2007.04.09 0 0 1133
Nomeg az is hozzátartozik a dologhoz, hogy nem szeretem, ha egy általam készített képet nem tudok valahonnan eltávolítani akkor amikor épp akarom.
meggyőztél, ez jogos, ezt elfogadom.
Előzmény: Törölt nick (1132)
Oscon Creative Commons License 2007.04.09 0 0 1131
Mit tud vele csinálni? letörli, ha fogy a hely ? :)). néhány hozzászólásod hülyén fog akkor kinézni, másrészt a nagyobb képeket át kell méreteznie, stb te módosítási joga vmilyen téren nem árt ha van.meg ha ide feltöltöd, azt azért teszed, hogy egy full publikus honlapra feltegyed önszántadból ami bárki által elérhető, és megtekinthető, ennél többet egy képpel nem hiszem hogy lehet "csinálni" .Az a módszer viszont működik továbbra is, hogy feltöltöd egy 3rd honlapra és cisnálsz rá egy linket, hogy mittomén képek megtekinthetőek itt (és link.)
Én ezért nem ültetem őket kínpadra. de ez a maszek véleményem.
Előzmény: Törölt nick (1128)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.09 0 0 1130

Gyalázkodás?! A gyalázkodás tatám még csak ezután következik.

 

Most nézem, hogy nem vagy Te tulajdonos az Index.hu Rt-nél, hanem csak alkalmazott. Mondjuk nem siettél kijavítani, amikor tévesen tulajdonosnak tituláltalak. Asszem van ott nálad valami komoly személyiségi gond is, de ez már legyen azok baja, akiknek nap mint nap látniuk kell téged. Nekem hálistennek soha.

 

Előzmény: GG (1126)
Oscon Creative Commons License 2007.04.09 0 0 1129
az IE ennél azért még szinte minden más tartalmi egységünkben jobban szerepel
Ezek a statisztikák sajnos nem sokat érnek, mivel az alternatív böngészőket használók egy része rákényszerül arra, hogy hamisítsa a böngészője által küldött USER-AGENT kódot kompatiblitási okokból, így az apache naplóba már IE böngésző kerül be, és a php-ben írt statisztikai kódjaitok is nyílván erre támaszkodnak.
Rólam pl. többnyire az látszik, hogy Win98+Internet Explorer 5.0, meg olyan is van, hogy a böngésző nem küld user agent kódot.
Előzmény: GG (1126)
Oscon Creative Commons License 2007.04.09 0 0 1127
Ja, és azért, hogy a regisztrált nickszám rögvest eléri a 772 000-t
GG majd kijavít ha rosszul emléxem,. de talán a kettővel ezelötti forumszoftnál időnként előfordult, hogy totál kidőlt se kép se hang. És ilyenkor többtízezerrel megugrott pl. a nickszámláló helyreállítás után. :-). A jelenlegi indamentes forumszoft az elődeihez képest szerintem atomstabil, viszont rendkívüli módon veszített az alternatív böngészővilággal kapcsolatos kompatibilitásból. valamit valamiért. Meg a mostani biztonságosabb is sz'tem mint a régi (pl. képfeltöltés csak saját serverről), visszaszorultak a 1*1 méretű IP Cím szerző képek, ill. képnek álcázott távolicgi és/vagy/ js.exploitok amiből sajnos volt egypár annak idején...nem volt túl kellemes mikor megnyitottam egy index topicot és a védelmi szoftok már ordítottak mint a sakál egy rosszindulatú 5perces nick miatt. modik persze reagáltak és kivágták, de ugye ilyenkor a moderáció utólagos védelmi eszköz...
Előzmény: Törölt nick (1118)
GG Creative Commons License 2007.04.09 0 0 1126
Hawkeye: gyalázkodás helyett inkább kérlek, tájékozódj, ingyen van az is. 1,2 milliós havi számunk sehol nincs; az Indexből csak a Fórum oldalletöltése havonta 20 millió, felhasználóinak száma 450 ezer. A regisztrált nickszámról köszi, hogy tájékoztatsz, azt én nem figyelem, nincs jelentősége.

AZS: ezt írtam "van olyan tartalmi egységünk, ahol az IE és a Firefox is 40-45 százalék közé esik" - ez a mondat magyarul azt jelenti, hogy az IE legrosszabb és a Firefox legjobb eredménye ez a közel azonos szám, egy bizonyos Index-mellékletben, az IE ennél azért még szinte minden más tartalmi egységünkben jobban szerepel. Ezt szerintem az alsó tagozatos lányom már értené :)

webáruház: egyelőre egy webáruházzal sem vagyunk tárgyalásban, de nincs kizárva, hogy lesz ilyen. Ha intézményes garanciákat látunk szükségesnek erre, amit jeleztetek - ez egyébként valószínű -, akkor kitaláljuk ennek a kereteit, pl. közjegyzővel vagy más módon hitelesíttetjük a rendszert.

A kidobálásokat nagyon vizsgáljuk már, kis türelmet kérünk.
Oscon Creative Commons License 2007.04.09 0 0 1125
Oscon: bőven félreértetted, amit mondtam. Ha lesz külső szereplője az Indának, az természetesen nem fog hozzáférni a teljes Inda-adatbázishoz, így spammelni sem lesz képes. Pusztán a saját területén, a saját szolgáltatásán belül lesz mozgástere.
ezt most megint nem egészen értem. Egy inda rendszerben levő "nick"-el automatán hozzá lehet férni az inda szolgáltatásokhoz? Az inda szolgáltatók tehát látják a nicket, emailcímet, meg amit szolg.specifikusan még megkapnak. Nylíván a pl. blog nem kapja meg a forum.index.hu beállításainak módját, de a pl. spamelés szempontjából fontos emailcímeket az inda reg-hez kapcsolódó adatok miatt igen. (A blog.-ot tetszés szerint helyettesítsd be egy jövőben külső 3rd szolgáltatóval, amire azért lényegesen kisebb befolyással, hatással bírtok).Valamilyen szinten nyílván hozzá kell férnie az inda adatbázishoz, ha egyszer inda szolgáltató lesz. ;-)
Előzmény: GG (1082)
Nameless_ Creative Commons License 2007.04.09 0 0 1124
akkor is kidobált, amíg az én régi beállításom volt.
Előzmény: e_dora (1123)
e_dora Creative Commons License 2007.04.09 0 0 1123
annó, mikor kidobált engem, nekem is átíródott vmi hasonlóra magától, vedd kisebbre
Előzmény: Nameless_ (1122)
Nameless_ Creative Commons License 2007.04.09 0 0 1122
Miért szemétkedik az inda azzal, aki nem akar indázni? Miért dob ki állandóan? Attól, hogy szemétkedik velem, csakazértse fogok rá áttérni, csak káromollak téged, mint a fejlesztőjét. Sokszor.

robicsek: amióta inda van a korábbi kényelmes, 999999 mp-re állított kiléptetési időm, amivel cca. párnaponta kellett bejelentkeznem, az úgy alakult, hogy cca. naponta 3-5 ször kell bejelentkeznem, mert egyszerűen kidob a rendszer. Most ránéztem a beállításaimra, és valaki átírta a kiléptetési időt 2147483647 mp.-re (én nem, egész nap itthon se voltam, gépem ki volt kapcsolva). Ennek ellenére most megint be kellett lépnem. Ezt az átírást viszont rohadtul nehézményezem, ki és milyen jogon nyúlt bele a nickem beállításaiba? Amúgy szerintem megint az van, hogy ez a szar inda nem kompatibilis az Operával, amit én használok. Nem az első eset, az index eddig is leszarta az Operásokat, és láthatóan ezután is le fogja.
Előzmény: GG (1104)
AZS Creative Commons License 2007.04.09 0 0 1120
stimmt
Előzmény: florg (1119)
florg Creative Commons License 2007.04.09 0 0 1119
"Magyarországon csak az iWiW előzi"

Meg az origo és a Startlap.
Előzmény: Törölt nick (1118)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.09 0 0 1118

Kedves GG!

 

Tudom, hogy jó időben jó helyen voltál, és gennyesre kerested magad, gratulálok hozzá.

 

Ez azonban önmagában még nem ok arra, hogy -- szolgáltatóként -- magas lóról leugasd a hozzád panasszal, méghozzá jogos panasszal forduló felhasználókat. Kitaláltad vagy kitaláltátok, hogy lehet kibaszni a felhasználókkal, és meg is csináljátok, ha a fene fenét esz, akkor is, de ezzel együtt nem a seggedben telelt itt senki. Magánügyed, ha szétkúrod az Indexet, vagy ha többen vagytok tulajdonosok, akkor a ti ügyetek, aki meg majd el kényszerül menni innen a hülyeségetek miatt, mint e sorok írója, az nagyon fogja sajnálni. Talán egy hétig...

 

Ja, és azért, hogy a regisztrált nickszám rögvest eléri a 772 000-t, az egy percig nem jelenti, hogy ténylegesen ennyien olvassák illetve látogatják az Indexet. A havi átlagos 1,2-1,3 milliós kattintásszám az nagyon derék, Magyarországon csak az iWiW előzi, de azért ne gondold, hogy az Index mindent elbír. Ha belebuktok az Indába -- amit tiszta szívemből remélek --, és visszatértek a földre a nagyarcúságból, akkor majd jó sokáig fog tartani, mire újra eléritek a jelenlegi számokat. De ez már nem mi gondunk.

 

Előzmény: GG (1104)
AZS Creative Commons License 2007.04.09 0 0 1117
"inda_leave_me_alone" = 1

ez a kuki vajon minek jön, ha úgyse jegyzi meg, hogy nem akarok indázni?
AZS Creative Commons License 2007.04.09 0 0 1116
ahhoz képest, hogy GG jó egy hete MEGÍGÉRT egy mondatot az indafos visszavonhatatlanságáról, és ezt az egy mondatot azóta sem sikerült beszúrni, mit vársz tőlük???
Előzmény: Törölt nick (1114)
rali Creative Commons License 2007.04.09 0 0 1115
Sanda - ámde nem minden alapot nélkülöző - gyanúm szerint inkább le van tiltva a foxika.
Előzmény: Törölt nick (1114)
rali Creative Commons License 2007.04.09 0 0 1113
Azért Firefox alá meg kellene csinálni - nem lehet az akkora macera.
Előzmény: GG (1109)
locsemege Creative Commons License 2007.04.09 0 0 1112
Mert IE-nek hazudja magát, ha úgy célszerű.
Előzmény: AZS (1107)
AZS Creative Commons License 2007.04.09 0 0 1111
megint egy rakás magas labda, amit nem csapok le, mert még izomlázam lesz...

de legalább saját magadat ne hazudtolnád meg, háromnegyedórája te írtál 40-45 %-ot, most meg rajtam kéred számon a 45-50 %-ot... körülbelül ennyit érsz, már azt se tudod megjegyezni, hogy mikor mit hazudtál éppen...

azért a tőled nekem származó állásajánlat-témán jót röhögtem ám ;-)))
Előzmény: GG (1109)
GG Creative Commons License 2007.04.09 0 0 1109
ersekdora: igen, köszi, valami ilyesmi lesz,

AZS: a 45-50% az az alsó szélsőérték, már megint te csúsztatsz. És ott is csúsztatsz, hogy a 90%-ot megkérdőjelezed: először is, mert 80-90% szerepelt az én szövegemben, másodszor, mert a jelenlegi Fórum fejlesztésekor (és erre vonatkozott az egész thread) éppen ez az adat volt az igaz (és még nagyon sokáig, idén télen még biztosan).

Mégsem kapsz tőlem jó állásajánlatot, ez így együtt már túl sok megengedhetetlen pongyolaság... ha a kezed alatt készülő rendszerek is így állnak meg a lábukon, akkor jaj nekünk, szegény magyaroknak :)

3-4 motornál meg még én is többet tudok mondani, pedig én aztán - ugyebár! - nem vagyok olyan nagy spíler :)
Kolléga Úr Creative Commons License 2007.04.09 0 0 1108

Örülök, hogy GG úr újra köztünk van. Remélem, engem is meg tud nyugtatni, mert van valami, ami még mindig nem fér abba az egységsugarú agyamba. Többször is fel lett itt emlegetve, hogy nemsokára új szolgáltatók is be fognak kapcsolódni a nagy indázásba. Nekem valami azt súgja, hogy ezek a szolgáltatók webáruházak lesznek, mert más már nem nagyon jöhet szóba, nomeg pl. a Bookline és az Index között igen jelentős a tulajdonosi átfedés. Tehát, ha ezek az egyelőre hétpecsétes titokként kezelt új szolgáltatók valóban webáruházak lesznek, akkor azokban a vevő IRL adatokkal szerepel, ha azt akarja, hogy a szállító megtalálja. Van tehát egy e-mail cím, amivel mondjuk itt fórumozok, meg amivel vásárolok is. Hogyan fogják technikailag és emberileg biztosítani, hogy a webáruház soha ne lássa a fórumbeli nickemet, az indához tartozó személyzet pedig a webáruházbeli adataimat. Paranoiás vagyok, hiszen elég, ha két rendszergazda megbolondul, és helytelenkedni kezd.

 

GG úr, teljesen légből kapott a feltételezésem a webáruház bekapcsolásával?

AZS Creative Commons License 2007.04.09 0 0 1107
hűha, micsoda kiselőadás volt. ezek a vadiúj információk, nahát, nahát..
az ugye nem baj, hogy abból a száz böngészőből minimum 95-nek ugyanaz a 3-4 motorja van? nem, persze, mert akkor nem tudnál ekkorákat csúsztatni...

de hogy te is tanulj valamit, csak például: még mondjuk az operához is van mondjuk activex beépülő (az más kérdés, hogy olyat normális ember nem enged a gépére), tehát nem a sok megjelent csillivilli dologgal van a probléma, hanem kizárólag a trehányul megírt kóddal. ha majd jó kisfiú leszel, és nem beszélsz folyamatosan mellé, egyszer talán még azt is elmondom, hogy az micsoda.

(most ilyen magas labdákat nem is akarok lecsapni, mint a múltkori 90 %-od és a mostani 45-65 %-od közötti különbség, meg azt sem árulom el, hogy az opera részesedését miért nem fogod soha korrekten megállapítani...)
Előzmény: GG (1104)
e_dora Creative Commons License 2007.04.09 0 0 1105

(egy szál semmilyen anyát nem írtam)

az első dologra a legegyszerűbb a fórum regisztráció során megadható (alternatív) emailcím mező lenne, bár ez még nem mindenkit világosít fel a dolog jelentőségéről,

és ettől függetlenül a moderációs gyakorlatot is illene az indafoshoz igazítani.

Előzmény: GG (1104)
GG Creative Commons License 2007.04.09 0 0 1104
Először is ersekdora: igen, most végre átjött a probléma - a kevesebb kurvaanyád, töb tárgyszerűség segít! -, és köszönjük szépen, tényleg fontos, egy-két napon belül megoldás lesz rá!

AZS, böngészőfüggetlenség: hát igen, ez egy szép régi, öt-hat éve elfelejtett kifejezés. nem azért felejtette el a szakma, mert szemét, hanem mert túllépett az idő. Eredeti jelentése ugyanis az volt, hogy készítsünk olyan weblapokat, amelyek azt a nagyon szűk technikai készletet használják csak, amit minden böngésző garantáltan egyformán jelenít meg. Az Internettóban, majd az Index elején mi is eszerint jártunk el mindig, minimáltechnika, szövegek, képek, csókolom. Aztán jöttek az új böngészőverziók, az új böngészők, a mobilok, rengeteg új technika - a böngészőfüggetlenség mint kifejezés értelmét vesztette, gyakorlatilag most már minden weblapot szinte újra fel kell építeni minden egyes böngészőhöz. Amiből ugye most már csak a fontosabbakból van tíz-húsz verzió, összesen pedig százas nagyságrend. Hát ennyire Magyarországon biztos ne tud felkészülni senki, külföldön is csak nagyon kevsen, ezért vesztette értelmét az egész. Vagy, alternatíva: az 1995-ös technikai színvonal. De ma már nagyon kevés olyan tartalom van, amit olyan szinten elfogadnak.

Ha a felhasználók 90 százaléka nem formáz, az azt jelenti, hogy még mindig segítséget tudtunk adni 30-40 ezer embernek abban, hogy szép szövegeket írjon, és az egész egyetlen kódsorba került nekünk. Ha kivesszük, ennyi panaszos levlet fogok hozzád forwardolni :)

A böngészők piaci részesedése egyébként egy elég változó szám, időben is, és weblaptól függően is. Még az Indexen belül is az egyes tartalmakra nagyon különböző számaink vannak - mindenesetre idén óriásit ugrott nálunk a Firefox, összesített adatokat most nem tudok mondani, de a lapra bontott eredményeket most néztem meg, az IE legjobb eredménye az utolsó 30 napban 65%, de van olyan tartalmi egységünk, ahol az IE és a Firefox is 40-45 százalék közé esik, tehát gyakorlatilag befogta a Firefox az IE-t bizonyos helyeken.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!