Keresés

Részletes keresés

(volt)kotkoda 1 Creative Commons License 2017.12.25 0 0 1054

Szervusz kedves Laci, tényleg nem sokat késtél (csak 1 évet) 

Nektek is áldott karácsonyt !

 

Előzmény: lacipapesz (1053)
lacipapesz Creative Commons License 2017.12.25 0 0 1053

Szerbusz drága Marika! Ugye nem sokat kések! :) Boldog Karácsonyt néktek!

 

Előzmény: (volt)kotkoda 1 (1052)
(volt)kotkoda 1 Creative Commons License 2016.12.22 0 0 1052

 

 

Békés boldog,  Karácsonyi ünnepeket kívánok

minden kedves  fórumtársnak !

 

kotkoda 1 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 1050

Előzmény: ez-Ben (1050)
ez-Ben Creative Commons License 2016.09.07 0 0 1050

 

 :)) Kedves Kotkoda 1M !

 

 Holnap, Kisasszony napja, Isten éltessen sokáig ! ( Tavaszias jókedvben :)

 ui : Igyekeznem kellett, mert karbantatás miatt akadozik a vonal.

 

Előzmény: kotkoda 1 (1049)
kotkoda 1 Creative Commons License 2016.08.25 0 0 1049

Hogy kerül ide a tavasz ?

Ezek mostani képek.

Előzmény: ez-Ben (1048)
ez-Ben Creative Commons License 2016.08.23 0 0 1048

 

 :)) Itt a tavasz ! ( nagyon szépek :)

 

...de azért közeledik Kisasszony napja és tudod :

 

                               Fecske csicsereg

                               Mindent kifecseg

                               Azt is jön a nyár

                               Azt is tovaszáll...

 

                                       ( Az ünnepi ebédnél nem bajlódunk a rántással :)

 

Előzmény: kotkoda 1 (1047)
kotkoda 1 Creative Commons License 2016.08.22 0 0 1047

Az ígért képek

 

Előzmény: kotkoda 1 (1046)
kotkoda 1 Creative Commons License 2016.08.20 0 0 1046

Kedves ez-Ben !

 

Régen jártam erre, idejét se tudom, Nagyboldogasszony is el múlt már.

Kotlósom az van kettő is (igaz toll alig van rajtuk, vedlenek) de nagyon lelkesen kotlanak.

Nem akarok már csibét,  már megnőttek a tavasziak a létszám is megfelelő.

Holnap hozok friss képet is.

Előzmény: ez-Ben (1044)
Omosimama Creative Commons License 2016.08.16 0 0 1045

Régen jártam itt, de most annyi szép, szívmelengető történetet, kedves beszélgetést olvastam, hogy biztosan gyakrabban visszatérek.

ez-Ben Creative Commons License 2016.08.15 0 0 1044

 

 .) Hahóóóóóóóóóó Kotkoda 1M !

 

  Ma van Nagyboldogasszony napja. Még érdemes kotlóst ültetni a " két asszony között" !

  Ezt tanultam Valakitől... ha van kotlósod- és persze tojás is- ne habozz !  ( Tisztelettel :)

 

janni68 Creative Commons License 2016.07.10 0 0 1043

Szarvason 2016 Július 16.-án börzét tartunk reggel 6-órai kezdettel az állatvásár téren .Minden érdeklődőt szeretettel várunk. Bővebb felvilágosítás a V-62 egyesület facebook oldalán,illetve Gazsó Vince:     06-70- 566-70-19 és  Szenci János 06-20-945-51-11

janni68 Creative Commons License 2015.10.23 0 0 1042

kotkoda 1 Creative Commons License 2015.10.06 0 0 1041

Másik településre  "cuccolgatsz" vagy csak  helyben,  tágasabbra ?

Előzmény: MGP PETI-PAPA (1040)
MGP PETI-PAPA Creative Commons License 2015.10.06 0 0 1040

,-)) Cuccolgatok a "végekre", így csak ritkán tudok benézni hozzátok. Szív. üdv. minden fórumtárs felé.

Előzmény: kotkoda 1 (1039)
kotkoda 1 Creative Commons License 2015.09.17 0 0 1039

Köszönöm szépen.

Előzmény: MGP PETI-PAPA (1038)
MGP PETI-PAPA Creative Commons License 2015.09.13 0 0 1038

Óh , engedd meg, hogy meghintsem
Vélek orcád két felét
Hogy velek köszöntsem, kincsem !
Szép nevednek reggelét .             :-))

Előzmény: kotkoda 1 (1035)
MGP PETI-PAPA Creative Commons License 2015.09.13 0 0 1037

Isten éltessen sokáig. Nekem is 'új harisnyám' van, hasonló ok-okkozat miatt.  :-)) Szív. üdv.

Előzmény: kotkoda 1 (1035)
ez-Ben Creative Commons License 2015.09.10 0 0 1036

 

 :)) Örülök, hogy "meg vagy" és jól vagy.

 

...szerencsére, Mária szept.12 ( is :) és így fogadd el még köszöntésül, Zorán : Ahogy volt, úgy volt -című dalát. ( ha már, Kotkoda 1M is ( volt !:)

 

 

Előzmény: (volt)kotkoda 1 (1034)
kotkoda 1 Creative Commons License 2015.09.09 0 0 1035

Régen jártam itt, most látom újabb szép történettel gazdagodtunk.

 

 Helyre állt a rend (visszatért a régi nick nevem is)

 

Előzmény: MG Petimester (1032)
(volt)kotkoda 1 Creative Commons License 2015.09.09 0 0 1034

Köszönöm szépen !

 

(a nick név változás oka, hogy nem engedett belépni "síma" kotkodával. 

Előzmény: ez-Ben (1033)
ez-Ben Creative Commons License 2015.09.08 0 0 1033

 

 :) Kedves Kotkoda 1M !

 

                                     Szép névnapot kívánok.

 

MG Petimester Creative Commons License 2015.06.12 0 0 1032

"BANDI"

" Iskolaév végén  maga  öreg Szuhay jött értünk Pestre szekérrel. Ama lábatlan két öreg csikó , a Julcsa meg a Deres , - még Ázsiából magunkkal hozott tömzsi kis magyar lovacskáink unokái , - kényelmes tempóban vonták a szekeret , mert rövid lábaikkal szaladni nem szerettek .



Künn a tanyán , a vakáció első napja ünnep ...

Sötéttel keltünk , s mentünk bejárni az örökséget, amit édesapánk , Árpád, őseinkkel szerzett: a kenyértermő dombot-völgyet, a virágos rétet, a madárdalos zúgó erdőt, nádast, ligetet.

Szuhay is velünk jött , s talán legjobban ő örvendezett köztünk...

Pirkad... Keleten lilás, aztán mindinkább lilavörös lesz az égbolt... Majd elkezd narancssárga színnel hajnalodni, mely mindinkább haloványabb lesz, míg a nap az elhúzódó ködökben föl nem tűnik .

Így születik a reggel - Magyarországon...

A nádból fonott szélfogó szárnyai közt, hol a szarvasjószág heverve pihen, - üde fuvalom támad. S fenn a légben, mintha ijedten menekülnének, süvöltő rohanással viziszárnyasok szállnak bozótos rétekbe... Itt-ott , - mintha a csillogó napsugár énekelne, - egyhelyben lebegő pacsirták áradoznak szépen... S lassanként mindenütt, levegőben, utakon, fákon, fűszálon, megindul-zendül, felpezsdül, összeolvad és szétárad , - a diadalmas élet...

"Pásztorok , keljünk föl".

Zsámboki karikást fog. Csavarint vele vagy kettőt, s visszarántja sudarát a nyéllel. Hatalmasat kondul az ostor, mire Miska, a gulyásgyerek is föleszmél, ásít, majd talpra döccen. Megyen a kúthoz, álmosan, húzza a vödröt, aztán két-három pofa vízzel kilöttyenti bedagadt szeméből az álmot.

Az ostordurrogás, kutyaugatás, hangos kurjantásokra a jószág is fölkel. Mint a hánykódó terhes hajók, nyögve, erőlködve kapnak csülökre a nehéz kérődzők. Álmosan bámulnak, vakaróznak lábaikkal, szarvukkal, s szép simára nyalják egymást a hiú üszőborjak.

Itatás. Aztán elindulnak. Félig még alva. Fejüket lógatva, kedvetlenül, lomhán, a távol kéklő ködébe vesző, napsugaras harmattól ragyogó, füves legelőn.

- Még a harmat föl nem száll, nem igen legel a jószág, - mondja Szuhay; - mert a szarvasmarha nedves füvet nem kedvel... Csak itt-ott kap hozzá, ahol teszem azt tejelő füveket, vadrepcét, mustárt, ánizst, köményt, vagy mondjuk vadbabot lát a tehénke...

- Különben is, - állítja Mihály bácsi, - nem kell ám azt hinni, hogy a legelészés - az semmi; körültekintést nem igényel... Mert különböző ízűek, erejűek s többé-kevésbé mérgesek is a növények... Ha, teszem azt, valamely fűfajból a legelő állat többet szed le, - beteg lesz tőle. Például a túlsok páfránytól. Ha meg sok vízimentával, fodormentával torkos, székrekedést kap. A sok ezerjófű, keserű lóhere, mályva ennek az ellenkezője... S ezért ügyelni kell, s nem egyenes irányban, hanem jobbra-balra kitérve, forogva, válogatva legelész a jószág, hogy a különböző füvekből, különböző mennyiségben legyen elesége összemérve...

- Így van ez, - mondja öreg Szuhay fölényesen, - de ez még nem minden... Mert tudnia kell a legelésző jószágnak, hogy a perjék, csenkeszek, cirkok, pázsitok, komócsin, lucerna, baltacím, ebir, meg a többi, - közönséges tápláléka... - És tudnia kell, hogy ha beteg, hogyan kell meggyógyulni... Úgy ám... Hogy a hascsikarás meg a kólika ellen az ezerjófű, keserű lóhere, gyermekláncfű meg a fehérmályva legelendő... s a székrekedésnek a menta az ellenszere... s hogy gyomorrontástól ürmöt legeljen a marha - rühnél bojtorjánba, zsurlóba heveredjék... És tudja... Mert az a jó Isten megtanította rá...

- Azért mondom, nem olyan könnyű dolog még legelészni se... S ha az a kevély ember, aki embertársát gúnyolva legelni küldi, megpróbálná titokban fűvel jóllakni, megmérgezné magát és felfordulna azon a mezőn, ahol büntetlenül legel, sőt meghízik a közönséges marha...



A határjárást délután is folytatva, késő este lett, mire fáradtan hazaértünk, s álmosan megvacsorázva, alig vártuk, hogy lefekhessünk. A szoba, ahol aludtunk, újabb szerzemény volt, a mi tiszteletünkre épült, a ház végső falához ragasztva, s ma aludtunk benne az első éjjel. S természetesen, minthogy holtra fáradtak voltunk rögtön.

Egyszer csak arra eszméltünk, hogy az ajtón amely a gazdasági udvarra nyilt, rettenetes kopogás, dörömbölés támad. Kábultan ültünk föl az ágyban, s a kisebb öcsém meg, nem tudván, hogy melyik falnál áll az ágya, mikor talpra akart szökni, nekiugrott a falnak... Persze, beverte az orrát és dühösen kaparászott, siránkozott...

A szobában szuroksötét volt, s mielőtt magunkhoz térhettünk volna, kivágódott a zuhogó ajtó, s valaki határozott léptekkel besétált a szobába...
Kezdtük magunkat kényelmetlenül érezni ...
- Ki az? - kiáltom én, - de nem válaszol senki.
- Beléd lövök, - ha nem mégy ki!... Hallod ? - kiabál az öcsém vérző orral...
- No még csak az köll, - riadozik a másik öcsém, - hogy elkezdj itt össze-vissza lövöldözni a sötétben ...

Ebben a pillanatban valami szemközt vág, de úgy, hogy azt hittem , a félszemem kiesik . Nyúlok oda, hát az öcsém csizmája ...
- Hát megbolondultatok, hogy a sötétben csizmával hajigálóztok ?... Szamarak ... Engem vertek fejbe ... Keressetek inkább gyufát  ...

És kihajoltunk mindhárman az ágyakból , odahúztuk a székeket , székeken a kabátokat , s elkezdtünk gyufa  után kotorászni .
Na,  jól nézünk ki. Nem találunk egyetlen szálat se ... Most mi lesz ? A csudáját a világnak ...
Egyszer csak megindul a kopogás , - az ajtó mögül, a sarokból, s tart egyenesen - felém ...
Összeszorítom az öklöm, mint a buzogányt - és várok ...

Amint odaér hozzám, elkapja valami rettenetes száj térden felül a combom és szorítja, rázza kegyetlenül ... Ököllel, ahogy csak bírom , fejbeverem, mire elengedi a lábam és visszahurcolkodik a sarokba.
- Vigyázzatok , - ordítom magamon kívül, - engem már megharapott !... Ha nincs rajtam paplan, talán, a félcombom leharapja ! ... Tartsatok széket magatok elé ...
Ég veszettül a combom , ahol átkapta , de a foga nem ment belé .
Várunk ...
Egyszer csak megindul ismét a kopogás és megy az öcsém felé ...

Az feláll az ágyon , magasra emeli a széket, s mikor már gondolja, hogy hasznos lesz , lecsap a székkel, hogy az darabokra törik valami puha testen...
Erre ismét visszasétál a vendég a sarokba ...
Alig múlik el pár perc , megint elindul a kopogás egyenesen - felém ...
Én mint az őrült , - ki az ágyból, neki az ablaknak... ki sem nyitom, csak nekiugrok az üvegnek, mint a béka a tónak, s nagy csörömpölés közepette  kizuhanok a kertbe ...
Még föl sem tudok kelni, már nyakamba zuhan a másik két öcsém is , s rohanunk mind a hárman, lobogó ingben , mint a kísértetek, a kertet megkerülve  az udvarra ...

Nagy lármát csaptunk . A kutyák ádázul ugattak , - mindenfelől lámpával, puskával, revolverrel , vasvillával jöttek. Lelkendezve elmondtuk, hogy valami vadállat van a szobában, mutogattam a kék - zöld combomat, öcsémnek egy vér volt az inge - az orrától, az ablaküveg is jól összekarcolt bennünket , - szóval általános lőn az ijedtség .
Apám a fejét csóválta, Szuhay meg átvette a kommandót és kiadta a parancsot: Előre !
Felvonultunk elszántan, belöktük az ajtót és vagy tíz puskacső, revolver, vasvilla meredt be a sötét szobába ...
Ahogy a lámpafény behatolt , Szuhay elkiáltja magát :
- Bandi !... A jóreggelit az apádnak !... Ott állt ugyanis a sarokba húzódva, a rettenetes vendég, - csendesen mélázó Bandi szamarunk ...

A nekünk, gyermekeknek felépített új szoba helyén egy deszkákból készült szamáristálló állott, amit szétbontottak, mikor a szoba épült. Bandi hajlék nélkül maradt, s éjszaka csak úgy a szabad ég, vagy a szín alatt ténfergett. Az építkezést azonban a szétbontott szamáristálló helyén nagy érdeklődéssel nézte. Lassanként ugyanis úrrá lett benne az a gondolat, hogy az új lokalitás egyenesen neki készül... Mikor aztán látta, hogy mi este bemegyünk a szobába, s többé nem is jövünk ki belőle, ijedten látta, hogy mi az ő helyiségét egyszerűen - elfoglaltuk... Addig dúlt lelki keserűsége, míg végre is nem bírt magával, betört a szobába s elhelyezkedett abban a sarokban, ahol a szamáristállóban a jászol állott... És hogy aztán beszélgetésünkkel zavartuk a nyugalmát és felingereltük, jogos keserűségében egyszerűen nekünk esett és harapásokkal, rúgásokkal kitelepített bennünket - a szobájából..."  zalai Szalay László novállásából...volt. :-))

Előzmény: kotkoda 1 (1029)
MG Petimester Creative Commons License 2015.06.12 0 0 1031

:-)) Jó utat és kegyelemben gazdag kikapcsolódást kívánunk ez úton is. üdv.

Előzmény: ez-Ben (1030)
ez-Ben Creative Commons License 2015.05.23 0 0 1030

 

 :)) Látod, MGP kitett magunkért...

 

 ...és ha tetszett, olyan, mintha kinyílott volna kertedben a pünkösdi rózsa. ( Varázslat !:)

Előzmény: kotkoda 1 (1029)
kotkoda 1 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 1029

 

Nagyon szép (igaz) történet  szivesen olvastam.

 

Előzmény: MG Petimester (1028)
MG Petimester Creative Commons License 2015.05.23 0 0 1028

"...Tavasz felé egy szép napon megfogták tyúkanyót az udvaron és bevitték a szobába .- Jajj , jajjj ! – kiabált a tyúkanyó -, segítség , kakasok ! Pecsenyének visznek !..De hiába volt a nagy ijedtség : a tyúkanyót nem pecsenyének vitték , hanem rátették egy szakajtó kosárra , vagy úgy...tizenöt tojásnak a tetejébe .- Ezt már szeretem  – szólott a tyúkanyó mosolyogva . :-))..És jókedvűen terjesztette szét meleg , puha szárnyait , betakarta a szép fehér tojásokat a szakajtóban .A harmadik hét végén így szólott :- No ,... holnap kikelnek az én kis csibéim . Hallgatódzott , hogy mozognak - e, már .Nem mozogtak .- Ejnye , ...de furcsa – szólott a tyúkanyó a fejét csóválgatva , még a taraja is bele remegett. A negyedik héten már annyira türelmetlen volt , hogy leugrott a fészekről és megnézte a kalendáriumot .Persze , hiába nézte . A tyúkok nem értenek az ábécéhez , és így hiába nézik a kalendáriumot .Hát csak ott állt egy darabiga kalendárium mellett , és eltűnődve nézett ki az ablakon a fényes tavaszi napsugárra .-...Ibolyaszagot érzek  – mondta  - , ibolyaszagot érzek a levegőben : tavaszodik .Azután visszaült a tojásokra .A negyedik hét ...végén mozgolódás és kopogtatás hallatszott a tojásokból . Az egyik tojás egyszer csak fölroppant... és egy kis sárga fej pislogott ki belőle .- Sáp,... sáp ! –mondotta -, jó napot , édesanyám .- Nini – felelte a tyúk elcsodálkozva  -, de furcsa csirke vagy te .Aztán fölroppant a másik tojás is , és abból is kimászott egy aranyos kis sárga apróság . - Sáp ,... sáp ! Jó reggelt  – szólott rápislogva tyúkanyóra  .És kikeltek a tojások egymásután mind  .- No – szólott akkor a tyúkanyó - , azt látom , hogy nem az én gyermekeim vagytok , hanem valami kacsáé , de mindegy : az én szívem melegénél nőtetek.. eddig , nőjetek tovább is , fölnevellek benneteket szeretettel . A kis kacsák hálálkodva sápogták körül. Jaj , ..de ügyetlenek voltak ! Csak billegtek a  lábukon , nem tudtak mindjárt megállni .MG.Péterke akkor egy kis tányér vizet tett eléjük , meg csalánnal kevertkorpát . De a kis kacsák először a vízhez szaladtak . Ittak belőle és csak azután fordultak a korpához . A korpa ízlett . Úgy habzsolták , mint MG.Péterke szokta habzsolni a túrós csuszát . Azután ismét ittak a kis kacsák . Belemerítették  kanál formájú kis  szájukata vízbe , a kis fejüket meg az égnek emelték .-  Sáp,... sáp , jaj de jó ez a víz . Sáp,.. sáp , jaj de kitűnő ivóvízz....

Az egyik kacsa bele is mászott a tányérkába  és megfürdött enne .- Ejnye , te illetlen – szólt rá tyúkanyó -, ..nem szégyelled (??) ..magadat bevizezni. Milyen lesz a ruhácskád , ..ez a szép is sárga pihe - pehelybundácska ? Olyan kényes , hogy minden meglátszik rajta . - De mikor ez olyan jólesik ! – felet a kis kacsa megrázva bundácskáját , amelyről lefutottak a fényes vízgyöngyök . A víztől meg a korpától erőre kaptak a kis kacsák .- Gyerünk sétálni – mondogatták esdekelve a tyúkanyónak .- Majd holnap – felelte tyúkanyó -, most még gyöngék vagytok . Bújjatok a szárnyaim alá . Aludjatok egyet . A kis kacsák bebújtak az anyjuk szárnya alá .- De jó meleg van itt – mondogatták ásítozva .Aztán elaludtak .Másnap meleg tavaszi nap volt . Aranyos napsugarak omlottak az égből . A tyúk kivezette a kis kacsákat az udvarra . A kis kacsák ott szaladgáltak . Bogarásztak a fű között ; néha fél szemmel fölpislogtak az égre , és így beszélgettek : - Degyönyörű idő . Szeretnénk kijjebb is menni az udvarból . Addig - addig rimánkodtak , míg végre tyúkanyó engedett a kérésüknek . Kivezette őket az udvarból a rétre . A rét tele volt fűvel és virágokkal . A közepén patak csörgedezett . Amint a kis kacsák meglátták a patakot , egyenesen arrafelé futottak .- Szent Isten !! – kiáltott a tyúkanyó - , vigyázzatok , hogy bele ne essetek .De a kis kacsák se nem láttak , se nem hallottak . Beleugráltak a vízbe és vígan , bugyborékolva úszkáltak a hullámok fölött .Tyúkanyó rémülten szaladgált fel és alá a parton .- Segítség  !! ! – kiáltozta . – A gyerekeim ! Belefulladnak a gyerekeim a vízbe .A bundás komondor  odaszaladt a nagy kiáltozásra , de mikor meglátja , hogy mi a baj , így szólt nagy nevetve :- Nem hiába , hogy nem értesz az ábécéhez : tudhatnád , hogy a kacsa nem fullad a vízbe , mert miháást a világra jön , mindjárt tud úszni .Tyúkanyó lassankint megszokta , hogy annyira szeretik a kacsák a vizet . Csak arra intette kacsáit , hogy meg ne hűljenek . Mihelyt kijöttek a vízből , mindjárt szárnya alá vette és melengette őket .Fel is nevelte valamennyit . Szép , derék , gömbölyű kacsák lettek . Ha eljöttök hozzám , megláthatjátok az udvaromon , micsoda szép kacsákat nevelt nekem a tyúkanyó . Most már nagyok , s' a maguk esze után járnak az udvaron . De azért , mikor a vízbe mennek , tyúkanyó még mindig elégedetlenül csóválja a fejét :....- Nem s' értem , hogyan lehet örökkön - örökké a vízben fürdeni..."

:-)))  :-)) Szív.  üdv. minden idevalósinak.

ez-Ben Creative Commons License 2015.05.17 0 0 1027

 

 :)) Nagyon szép kép, 2015-év nyító képe !

 

 Tegyél fel gyakrabban, akkor könnyebben idetalálnak a hobbi tyúk-Ászok. Mi vállvetve MGP-vel kevesek vagyunk.

 A kis vödör "visszanyerte" eredeti sárga színét, és ebből is látszik múlik az idő...

 

 Meglátod mindjárt itt lesz Kisasszony napja, a fecskék indulnak én meg köszönteni. Az idén a kis sárga vödörbe : pünkösdi rózsa lesz tervezve. ( Ha a Teremtő megengedi :)

 

Akkorhát, várjuk majd a képes krónikád ha kedved, időd megengedi. ("Kecskemét is kiállítja...")

 

 ui : ...ha, Hallgatag Antallal beszélsz... légykedves tolmácsold üdvözletem. ( Köszönöm !:)

 

Ahogy elnézem egy egész évre valót írtam.  ( Jó éjszakát és szép álmokat !:)

Előzmény: kotkoda 1 (1026)
kotkoda 1 Creative Commons License 2015.05.17 0 0 1026

Szép napot kedves ez-Ben !

 

A kis piros vödör helyett már sárga van,

A kertemben a pünkösdi rózsa az idén úgy döntött nem hoz virágot

(az okát sajnos nem tudom)

Viszont hoztam képet virágos háttérrel

 

Előzmény: ez-Ben (1025)
ez-Ben Creative Commons License 2015.05.17 0 0 1025

 

 :)) Kedves Kotkoda 1M !

 

 Érdeklődnék, hogy megvan-e még a kis ( piros ? ) vödröm ?...és, hogy nyílik-e már a kertedben a pünkösdi rózsa. ( Szép napot !:)

Előzmény: kotkoda 1 (1022)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!