Keresés

Részletes keresés

asz157 Creative Commons License 2009.09.11 0 0 37
Hello

Van egy 1998 augusztus-ban született kutyám.
Sajnos amikor a kozmetikus vágta a szőrét, azt mondta hogy valami daganat van a mellkasán. Én eddig semmi különöset nem vettem észre a kutyán, ami ezt bizonyítani. Lehetséges az hogy zsírcsomó vagy valami más található ott.
Ja és a kutya általában bejön a szélfogóig és lefekszik a hideg parkettára.(az oldalán fekszik). Lehetséges azért mert fáj neki vagy csak egyszerűen melege lehet még?

Köszönöm szépen előre is a válaszokat.
fidelite Creative Commons License 2009.08.26 0 0 36
rendben, szorítok!
Előzmény: SpinyNorman (35)
SpinyNorman Creative Commons License 2009.08.25 0 0 35
Köszönöm, egy másik topikban ajánlották Dr. Szűcs Zsuzsát. Ma voltunk nála, nagyon jól felszerelt rendelője, nagyon alaposan vizsgálta meg Fülit. A diagnózis szerint súlyos retinagyulladása van, plusz részleges retinaleválás. Most küzdünk a látásáért, 50-50 százalék az esély a doktornő szerint.
Előzmény: fidelite (34)
fidelite Creative Commons License 2009.08.25 0 0 34

szia,

én csak egy nagyon jó szemorvost tudok ajánlani, ha érdekel.

Előzmény: SpinyNorman (33)
SpinyNorman Creative Commons License 2009.08.22 0 0 33

Sziasztok!

 

Hátha van szkértő... Füles kutyámon (6 éves, szuka, németjuhász-keverék) pénteken azt vettem észre, hogy bizonytalanabbul megy. Előtte 3 nappal láttam utoljára (a szüleimnél van), akkor még semmi rendellenest nem vettem észre. Aztán rájöttem, hogy azért bizonytlan, mert alig lát. Mind  két szemének pupillája óriásira van tágulv, fényviszonyoktól függetlenül. Még tegnap gyorsan elvittem az állatorvoshoz - ő azt mondta, hogy be van gyulladva a belső szem(?), elég súlyos. Kérdezte, hogy volt-e permetezés, amikor foszorsav kerülhetett a szemébe? - Nem, nem volt. Szerinte lehet, hogy bakteriális fertőzés, vagy valami daganatos betegség melléktünete. Azt mondta, Füli megvakulhat. Szerinte az egyik szeme alatt - hirtelen - megjelent szőrhiány a látásproblémák miatti kisebb baleset mitt lehet, nem az okozta. Füles most kap  szemére Tiacilt (2-3-szor 1), utána Lacrimed gélt; emellett Xiclav (2-szer 1), Medrol (2-szer fél) van, meg lázcsillapytó (39,8 volt a láza tegnap), kétszer fél. Füli nem mehet erős napsütésre sem.

Füli egyébként jókedvű: eszik, játszik a labdájával (ha megtalálja - az orrával), de alig lát.

 

Ha van szakértő, nagyon szeretném, ha elmondaná, ő mire gondol... Előre is köszi.

 

 

 

 

 

fidelite Creative Commons License 2009.05.20 0 0 32
szia, szegeden nem tudok de a budapesten az állatorvosin van onkológiai szakrendelés. Telefonon mindenesetre érdemes felhívni Dr Vajdovich Pétert. Létezik gyógyszeres kezeelés, azt mondják kutyáknál nem olyan durva mint az embereknél.
Előzmény: Kyox (25)
nextdoor Creative Commons License 2009.05.17 0 0 31

Szia, idős kutyáknál nagyon gyakoriak az ehhez hasonló zsírdaganatok.

Ha nem okoz panaszt, levételét ilyen idős kutyánál nem javasolják, a műtéti altatásnak nagyobb a rizikója, mint ezeknek a daganatoknak a jelenléte.

Arra figyelni kell, hogy ne fekélyesedjen ki, ne sértse fel.

Az én 14 éves kutyámnak is vannak ilyenjei, figyeljük: nem fáj neki, nem gyulladt a környéke és nem is nő, nem kozkáztatjuk az altatást.

Mindenttől függetlenül mutasd meg orvosnak 

Előzmény: Robi34 (30)
Robi34 Creative Commons License 2009.05.16 0 0 30

Sziasztok!

 

A kutyám 16 éves,és már régóta van neki egy...hát zsírcsomónak aposztrofált dudor az oldalán.Felfedeztem egy kicsi,kemény dudort a mellkasán,ami úgy tűnik hogy nem nő.Most egyet a lábánál...Mi lehet ez?Az eszem azt súgja,hogy valami komoly...de a szivem nem akar ebbe belenyugodni.Hisz virgoncabb és förgébb mint valaha,mindene jól működik!Még 13 évesen méhműtéte volt,altatásos!A szive,mindene kitűnő állapotban van.Nem akarom elhinni,hogy valami baja lehet.

zsuzsu27 Creative Commons License 2009.04.14 0 0 29
Először meg kellene vizsgáltatni,hogy érdemes-e műteni.Ha nem,akkor addig nem altatnám el,amíg nincsenek fájdalmai.
Előzmény: Kálmán21 (27)
Kálmán21 Creative Commons License 2009.04.14 0 0 28
Kálmán21 Creative Commons License 2009.04.14 0 0 27

Beszéltem két állatorvossal, az egyik itthon végezné el a műtétet, a másikhoz pedig be kellene vinnünk a kutyát, ami egy kicsit problémás lenne, mivel még soha nem ült kocsiban.

Szerintetek műtét, vagy pedig eltassuk el?

Nagyon sajnálom szegény kutyát, soha nem gondoltam, hogy ilyen történik egyszer vele.

Előzmény: Kálmán21 (26)
Kálmán21 Creative Commons License 2009.04.14 0 0 26

Sziasztok!

 

11 éves nőstény Erdélyi Kopó kutyámról lenne szó.

Már 1 éve, hogy daganat alakult ki az emlőjén, állatorvos még nem látta.

Elhatároztuk, hogy megpróbáljuk a műtétet.

Nem kapott még semmilyen kezelést, és a daganat egyre csak növekszik.

Megállitható műtéttel a rák, vagy lehet hogy továbbterjed a belső szervekre is?

Ha már továbbterjedt, akkor érdemes próbálkozni műtéttel, vagy jobb ha elaltatjuk?

Másképp nincs rossz formában a kutya, eszik rendesen, tud járni.

Régebb jártam vele vadászni, de most már látszik rajta, hogy gyengébb és hamar fárad.

Megeshet, hogy a kölykeinél is kialakul a daganat?

Van egy 2 éves erdélyi kopó, német vizsla keverék.

Azt mondják a daganat kialakulási okát nem lehet pontosan meghatározni, de olvastam egy helyen, hogy a külömböző vegyszerektől is kialakulhat pl. Rovarírtó szerek, stb. Lehet hogy ez az oka, mivel apám egér-rovar írtással foglalkozik, így lehet, hogy más kutyáimnál is kialakul a daganat? Hogy lehetne ezt elkerülni?

Kyox Creative Commons License 2009.02.03 0 0 25

Sziasztok!

 

Egy kis segítségre lenne szükségem. Az állatorvos daganatot diagnosztizált a 9 éves bullmasztiffom hasüregében. A műtétet mára ígérte, de azt mondta, ha a daganat nem operálható, akkor nem tud mit csinálni. (Egyébként egy éve már volt egy petefészek eltávolítás daganat miatt, de akkor az jól körülhatárolt volt, így teljesen felépült a kutyus.)

 

A kérdésem az lenne, hogy tud-e valaki ilyen esetben vélhetően hatásos gyógyászati készítményt ajánlani? A másik kérdésem, hogy Szegeden vagy környékén tudjuk-e valahová sugárkezelésre vinni?

 

Minden segítséget előre is köszönök!

 

 

zanki Creative Commons License 2009.01.16 0 0 24
Szia!
Össze tudnál hozni ezzel az ismerősöddel, aki a daganatos kutyáját macskakarommal etette? Nagyon fontos és sürgős lenne! Én is ezzel akartam etetni a vastagbélgyulladásos öreg kutyám, de a dobozban lévő gyógyszertájékoztató szerint véres székletű, idült bélgyulladás esetén nem alkalmazható.
Most Aloa Vera gélt nyomok bele kb 80 millilitert naponta, (ezt is tanácsolta valaki), nem tudom mire jutunk...
Nem tudom miért, de a macskakaromban jobban hinnék...
Előzmény: _Reku_ (22)
oncogito Creative Commons License 2007.10.30 0 0 23
Szia!
Én a helyedben elvinném egy másik állatorvoshoz.
Szövettant kellene venni, hogy megállapítsák, miről is van szó. Az "azt hitte" nem igazán orvosi kategoria.
Azon kívül lehet neki adni állatnak való béres cseppet is. Az mindenképpen növeli a kutya immunrendszerét.
Ha a kutya egyébként életerős, van étvágya, akkor érdemes és ugy vélem kell is kezelni.
Előzmény: Qraff (21)
_Reku_ Creative Commons License 2007.10.30 0 0 22
Hello!
Bocs, hogy csak így betörök ide, és nem is olvasok vissza, tehát lehet, hogy volt már szó arról, amit írni akarok.Most hallottam, hogy egy ismerősöm daganatos kutyájával a macskakarom nevű gyógynövényt etették, amitől a daganat teljesen visszahúzódott.Lehet, hogy érdemes kipróbálni, a növény amúgy általános immunerősítő is, emberek is fogyaszthatják, szóval ártani nem árthat.
Hátha hatásosabb, mint a műtétek.
Qraff Creative Commons License 2007.10.26 0 0 21
Hello.

Az egyik franci bulldogomna úgy néz ki hogy daganata van a bal hátsó lábán (a "csonkján"). Az állatorvos kezdetben azt hitte hogy csak folyadék gyült össze neki ezért megprobálta inekcios tüvel leszívni de nem járt sikerrel . Ha jött le valami folyadék azis csak minimális volt .

Mostanra olyan mértéküre nött hogy szerencsétlen állat már nem tud rendesen rálépni.
Az állatorvos egyre csak azt mondja nem lehet mütéttel megoldani mert elveszitheti szerencsétlen állat a lábát vagy béna maradna arra.
Nem tudom mit csináljak , leszivni nem lehet mert sok kis folyadék hólyagokbol áll ez (állatorvos szerint), én mütetni akarom mert látszik az állaton hogy szenved.

Nem tudom ha valaki itt találkozott hasonlóval elmondaná hogy oldotta meg,mi történt?

Valamint megkell említenem hogy ez a kutya nem a szokásos fekete fehér,fekete/csikos, bézs illetve bézsfoltos ha nem "szürke" francia bulldog. Ez valami hiba de szép igyis.
Ja hogy szó ne érje az állatorvost, nagyon rendes ,nagyon "olcsón" dolgozik, sok kutyánkat lelkiismeretesen kezelte már szóval le a kalappal csakhát ugye most...

Legközelebb képet is linkelek hátha úgy könnyeb segíteni.

KÖszi & Sziasztok
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.17 0 0 20
Most hétvégén altattuk el a kutyut. 6 hónap. Viszont elég egyértelmű volt, hogy mikor jött el az ideje. Egészen az utolsó hétig, bár egyre soványabb volt a teste, a hasa meg egyre nagyobb, meglepően jól volt. Aztán hirtelen rosszabodni kezdett és pénteken este vált egyértelművé, hogy másnap jöhet az orvos. Nagyon szomorú volt az egész. Ásni a gödröt is ahova temettük. Meg aztán hazamenni az üres lakásba, ahol mindig ott volt és jött ki csóválva ha valaki haza érkezett... De hát ez van. Mindenesetre azt hiszem sikerült jó döntéseket hozni az egész kezelgetése során és akkor elválni el amikor kellett.
Előzmény: Törölt nick (-)
Balázscochin Creative Commons License 2007.10.06 0 0 19

Sziasztok!

A német juhászommal szerintem baj van!:-(((

Egy csomót találtam a mellkasán és a szájában az egyik foga mellett is van egy nagy növés.Vajon daganatos?

Nagyon életvidám és 11 éves kora ellenére játékos mint kölyökkorában.

I.Blasius Creative Commons License 2007.03.24 0 0 17
"De méginkább azt, hogy aludjék el csöndesen, magától, amikor még épp nem éri el a komoly szenvedés."

A mi 10 éves Shih-tzu-nk 3 napja pont így tett.:( Az orvos szerint valószínűleg mellhártya vagy tüdődaganata lehetett (nem boncoltattuk fel). Kicsit fura volt, hogy egyik nap még semmi baja nem volt, másnap reggel köhögött és fuldoklott, és a szteroid injekció ellenére estére békésen el is aludt szegény.

Így belegondolva, lehet, hogy jol járt, hogy az utolsó előtti napjáig egészséges kutyaként élt és viselkedett. Ennek ellenére nagyon mélyen megrázott minket az eset, mert így nem tudtunk felkészülni rá lelkiekben.
Előzmény: Törölt nick (14)
arnys Creative Commons License 2007.03.24 0 0 16
azért jól tetted, hogy nem altattattad el a kutyát a fiad háta mögött
Előzmény: NagyonI (7)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.23 0 0 13
Itt a mi esetünkben, ha nem lesz igénybe véve a kemoterápia, akkor azért azt nem lehet majd egyértelműen kijelenteni, hogy mindent megtettünk... Ráadásúl mivel ez a döntés egy elég komoly anyagi kiadással is összekapcsolódik, nehéz azt végig gonolni, hogy vajon nem e hajlanék jobbna a kezelésre ha semmibe sem kerülne... Szóval nem egyszerű... Jó lenne legalább egy tapasztalatot olvasni ilyen előre haladott stádiumú kutyáról akik úgy döntöttek végül, hogy végig csinálják a kezelést (ja és ez négy hónapig tart, hetente kell vinni).
Előzmény: Arthurgazdi (10)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.23 0 0 12
& hoppaaa & Sch.Lacika
Hát egyenlőre még itt az altatás kérdése odébb van. De nem tudom az, hogy fog majd menni. Nem lát a fejébe az ember, meg sem kérdezheti... Mindenesetre azért azt gondolom, jó, hogy legalább az kutyáknál működik az euthanázia (és csak remélem ők is ezt gondolják). bár mondjuk más dönt helyettük.
Előzmény: NagyonI (7)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.23 0 0 11
Igen áttétes elég durván... Szerintem azért ő még nem adta fel azért. Igazából hiába nem jó papíron az állapota, mondjuk még két héttel ezelőtt is olyan kis vidám játszós volt, mint fiatalon, igazából alig lehetett elhinni, hogy 10 év fölött van. Azt sem hiszem, hogy fájdalmai nagyon vannak. Bár nem tudom kifejezi e ezt úgy a kutya, mint az ember, ha az folyamatos. Szóval az biztos, hogy most még azért nem tart ott, hogy el kéne altatni. Még van egy kis ideje. Csak igazából az biztos, hogy meg már nem gyógyítható. Ezrét nehéz eldönteni mi legyen. Ha még fiatal lenne, ha még lenne esély elmulasztnai a tüdejéből és a májából...
Előzmény: Törölt nick (5)
Arthurgazdi Creative Commons License 2007.03.23 0 0 10

Sziasztok!

 

Nekem is volt kutyusom, aki rákos volt.

7 évesen altattuk el.

Elösször is a kutya érdekeit kell szem előtt tartani. És több állatorvos véleményét is célszerű kikérni (sok esetben mást mondanak).

A legnehezebb döntést pedig igenis meg kell hozni!

Nagyon nehéz, de arra kell gondolni, hogy a legjobb barátunk megérdemli, hogy fájdalom nélkül szépen elmehessen.

 

Tudom, hogy mi jól döntöttünk. Mindent megpróbáltunk megtettünk érte, hogy meggyógyuljon, de be kell látni ha már nem segíthetünk csak azzal, hogy békében elengedjük és mellette vagyunk.

Sch.Lacika Creative Commons License 2007.03.23 0 0 9
Kedvenc dobermannomat tavaly előtt Szenteste napján kellett elaltatni. 5 és fél éves volt... Májrák... Már nem volt a tudatánál...
Különös, hogy az anyját 12 évesen kellett elaltatni, végelgyengülés miatt. Úgy tudom, hogy a környékünkön ő volt a legidősebb dobi... :(
Az anyja testvére 8 évesen lebénult, el kellett altatni...
Életem legnehezebb döntése volt ez a három...
Előzmény: Törölt nick (-)
hoppaaa Creative Commons License 2007.03.23 0 0 8
Már felállni is csak úgy tudott, hogy alányúltunk, és felsegítettük. Nem evett, csak ivott egy  keveset. De amikor jött az orvos, és beadta neki az altató injekciót kirohant az erkélyre, az óljába akart menni. Nem ért el odáig. Mai napig nem tudom, hogy tényleg az altatás volt-e a jó megoldás. Én adnék neki fájdalomcsillapítókat. És várnék. Azóta is lelkiismeret fudralásom van. Mindig sírok, ha eszembe jut :(((( most is
Előzmény: Törölt nick (-)
NagyonI Creative Commons License 2007.03.23 0 0 7

Szia!

Lassan 17 éve lesz, hogy rákos kutyánkat elaltattuk. Mi szülők már 1-2 hónappal az altatás előtt mondtuk, hogy  itt a vég... még nem volt 10 éves. De a fiunk, aki a gazdi volt, tiltakozott. Hogy az gyilkosság.

Majd elutazott a dolgára (egyetemista volt akkor). Amikor vagy 2 hét múlva hazajött ,és a kutya nem ment ki üdvözölni őt, akkor  rájött. És döntött.

 

Nálunk nem volt kemo, "csak" egy műtét. Még 17 év múlva is sajnálom, hogy végigcsináltattuk vele...3 hétig volt távol tőlünk... és ez magában is szenvedés lehetett...

 

Azért szólok bele a beszélgetésetekbe, mert ma megint döntés előtt állok. 17. évében van a kutyám... Szép kor, mégis potyognak a könnyeim, s percről percre halogatom az orvos hívását. Tegnap kapott két óriási szurit, ami enyhítette a fájfódalmait. De nem szünteti meg a bajt. Nem tud lefeküdni szegényem, a gerince vagy az izületei készültek ki.

 

Mivel kibicnek semmi sem drága, azt mondom: ne engedd szenvedni!!! Te sem akarnál feleslegesen...

 

 

A kibicnek konnyű... de mit tegyek én???:::((((((((((((((((((((((((

Előzmény: Törölt nick (4)
schnauzer Creative Commons License 2007.03.23 0 0 6
Engedd el:(
Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.23 0 0 4
Igazából konkrét tapasztalatra gondoltam, hogy ért-e ez valamit vagy sem. Úgy értem, hogy most már csak gyakorlatilag fekszik egész nap csak a sétákra kel fel. Nagyon keveset eszik(szinte semmit), csak vizet iszik. A dagant már meg nem szüntethető, csak az állapotát javítaná valamit a kezelés. Sajna az orvos nem igazán tudott mit mondani, hogy mit is kell érteni ezen a valamit javít-on. A kutyu tíz éves elmúlt.
Szóval csak annyit szeretnék, hogy legyen valami sejtésem, hogy egyáltalán mi között kell dönteni. Hátha van itt valaki aki végig csinálta a kezelést és el tudja mondani, hogy náluk mennyit használt. Mennyire jár szenvedéssel maga a kezelés, úgy értem mondta a doki, hogy legyengíti, hányhat tőle. Szóval ilyemi.
(ja és a topik címet igyekeztem elég általánosra fogalmazni és olyanra hogy meglelje a kereső, hogy későbbiekben is használható legyen)
Előzmény: stewes (2)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!