Keresés

Részletes keresés

Csenge1021 Creative Commons License 2021.08.12 0 0 239

Sziaasztok! 

Sajnos 4 eves kan bullterrierem torkában lett egy daganat. 

Sajnos nem lehet muteni… lehet el kell engednem😕 

Kinek mi valt be? lehet gyogynoveny,gyogyszer,hazi praktika barmi! 

Koszonom…

Totyi00 Creative Commons License 2021.05.31 0 0 238

Sziasztok! A 8 éves bolognese kutyusunknak sajnos pajzsmirigy daganata van. Olvastam, hogy a szőlőmagolaj jó lenne. Van aki használta már hasonló betegségre?

brobi95 Creative Commons License 2021.05.07 0 0 237

Sziasztok!! Segítsetek szeretném kérni! Van egy németjuhász kutyim akinek sajnos hemangiosarcoma-t diagnosztizáltak. 🙁 Külföldi oldalakon sokan írták a kínai Yunnan baiyao gyógynövényt vérzés csillapító hatása miatt. Ilyet szeretnék vásárolni de sehol nem találok csak nagyon távoli országokban. Tudnátok segíteni honnan tudnám beszerezni minél hamarabb?

Köszönöm szépen!!! 

Luinella Creative Commons License 2021.04.26 0 0 236

Én is kíváncsi lennék, hogy Artemisint használt -e már valaki a kutyusánál? Az adagolással is bajban vagyok. Én ma rendeltem a Mannavitáról egy 150 ml-es Artemiziát, de ez emberek részére készült. Sehol nem találok arra választ, hogy kutyusnál van -e ezzel a gyógynövénnyel kapcsolatban tapasztalat, és  az adagolást illetően sem.

 

Előzmény: 197475 (234)
197475 Creative Commons License 2021.03.28 0 0 234

Sziasztok! Ma a 9 és fél éves rotti szukámnál csontdaganatot diagnosztizáltak röntgen alapján. Van/volt valakinek ilyen betegségben tapasztalata kutyussal? Illetve az Artemisinin-t használ valaki daganatos kutyánál? Köszönöm szépen!

Bujazliz Creative Commons License 2020.02.25 0 0 233

Igen van egy természetes immunerősítő anyag, illetve tartalmaz egy speciális vegyületet, amely állatoknál nagyon jól működik. Orvosilag bizonyították kísérletekkel, hogy a leukémiás kutyák rákos sejtjei napok alatt 75%-al csökkentek és a legtöbb  páciens meg is gyógyult. Nekünk a agresszív fajtájú csontrákos kutyusunknak adtunk belőle naponta 1 evőkanálnyit a kajájába és a 12 éves kutyusunk 1 évvel élte túl - a pár hónapra jósolt - életét.

A szer: hidegen sajtolt szőlőmag olaj.

Olvass róla  az interneten.

Nincs veszteni valótok, mert nincs semmilyen mellékhatása, de a gyógyulásnak nagy valószínűséggel lehetnek esélyei.

A melegítés (hevítés) tönkreteszi a hatóanyagot. Egyik legolcsóbb forrás a Bulk-shop, ahol magyar szőlőtermesztőktől szerzik be a hidegen sajtolt olajat.

Előzmény: Tenyesztokapjonrakot (232)
Tenyesztokapjonrakot Creative Commons License 2020.02.20 0 0 232

Sziasztok,

 

 

érdeklődnék,segítséget szeretnék kérni hogy van itt olyan akinek a kutyusán segített valamelyik gyógyszer a rohadék rákkal szemben?

Kinek mi vált be? Remélem van ilyen készítmény,sajnos laphámrákban szenvedünk :(

Éljen minden kutyus jóságban bőségben.

Köszönöm

Helytelen nick név Creative Commons License 2020.02.10 0 0 231

 A kutyát nem szabad meleg étellel etetni. Amerikában majdnem minden kutya rákos és korán elpusztúl , mert csak kutyakajával etetik.

Vivien_33 Creative Commons License 2020.01.26 0 0 230

Nagyon köszönöm. Már csatlakoztam is 🤗

Előzmény: Törölt nick (229)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.25 0 1 229

Szia, van egy facebookos csoport, daganatos kutyákról, ott biztosan fognak tudni segíteni.

https://www.facebook.com/groups/257695851335447/

 

Ilyenek ezek a kutyók, küzdenek amíg tudnak, az a rengeteg szeretet, ami hajtja őket, amiért így foglalkoznak velük. :)

Előzmény: Vivien_33 (228)
Vivien_33 Creative Commons License 2020.01.24 0 2 228

Sziasztok. Van egy 9 éves Cane Corso szuka kutyusunk és sajnos tavaly februárban áttétes emlődaganatot diagnosztizáltak nála. Áttétes a tüdőre és a szívre is sajnos,így nem vállalják a műtétet, mert valószínűleg nem bìrnà ki a szíve. Tavaly februárban azt mondták, hogy max.fél évig lehet még velünk, de hál Istennek már tovább küzdött, mint azt az orvosok hitték. A több kisebb csomó mellett van egy nagy a hasán ami folyamatosan növekszik. Feszül rajta a bőr, nyilván mivel a hasán a legvékonyabb. Szerintetek kiszakadhat a bőr? Elég nehéz a csomó, sokat fekszik is emiatt, de az étvágya nagyon jó, mindig megeszi a kajáját. Annyira csodálom, hogy így küzd amíg lehet... nagyon szeretném, hogy ameddig csak lehet velünk maradjon. Köszönöm szépen előre is a válaszokat! 

Alvia Creative Commons License 2019.11.21 0 0 227

K-9 Immunity, bontott immunerősítő rákos kutyáknak. 65 db maradt a 84 db-ból. 2021-ig megőrzi minőségét. Eredeti ára 15 900 Ft, 9 000 Ft-ért szívesen átadom.

Priuska Creative Commons License 2019.08.01 0 0 226

Szia, kérhetek egy elérhetőséget? Nekem is van egy daganatos beagle-m. Szeretnélek megkérdezni a tapasztalataidról. Anna anna.balint01@gmail.com

Előzmény: Rfeher1 (214)
cinyoka Creative Commons License 2019.07.21 0 0 225

Üdvözletem!

 

Van valakinek véleménye az Artimisin olajjal kapcsolatban? A 3 éves kutyusunknál találtam nyirokcsomó nagyobbodást kb 3-4 héttel ezelőtt, a múlt héten a doki a hátsó lábában is talált két kb cseresznyeméretű csomót. Véleménye szerint leukózisa van a kutyának ami nem gyógyítható. Az állapotában semmi változást nem vettünk észre, fut,  játszik, eszik egyszóval olyan mint volt. De a neten keresgélve és a fórumot olvasva találtam rá az artimisin annua oldalra. Elég bíztató amit írnak, de jó lenne valaki(k) akik használták ezt a szert (oldat, nem por!) és a saját tapasztalataikat is megosztanák velem! Elvilg két hét alatt már tapinthatóan kisebbnek kell lennie a daganatnak....remélem beválik...

 

Szóval Artemisia használattal kapcsolatos tapasztalatok jöhetnek amennyi csak van! Előre is köszönöm! 

Joe

pablo80 Creative Commons License 2019.04.17 0 0 224
Előzmény: Exti11 (222)
SpinyNorman Creative Commons License 2019.04.06 0 0 223

Szerintem érdemes lenne elvinni szemészhez, van pár állatszemész Budapesten. Az öklendezés ügyében pedig szintén érdemes lehet külön ultrahangos vizsgálatra elvinni. Az jó, hogy volt vérvétel és jók voltak az adatok, de nekem kicsit tippelésnek tűnik, amit az állatorvos csinált.

Előzmény: Exti11 (222)
Exti11 Creative Commons License 2019.04.02 0 0 222

Sziasztok

Remélem valaki tud segíteni, vagy legalább tanácsot adni. Van egy közel 14 éves kutyusom. 1-1,5 hónapja egyik napról a másikra "lerobbant", mintha 10 évet öregedett volna kinézetre, nem is olyan mozgékony, kissé inbolyognak már a hátsó lábai, és ami még feltűnő változás volt, hogy időnként folyik a nyála és öklendezik is többször egy nap. Voltunk dokinál amikor elkezdődött ez az egész, akkor vett vért, ami tökéletes volt. Most viszont az egyik szemét elkezdte valami kinyomni belülről, egy picit ki van dülledve. A doki ma megnézte, és annyit mondott, hogy nagy valószínűséggel daganat lehet a szemüregben, ami magyarázná a nyálzást is. Van valakinek ilyennel vagy hasonlóval tapasztalata? Esetleg tudok valamit tenni, valami olyat adni neki, gondolok itt vitaminra vagy hasonlóra, amivel az életminőségét javíthatnám? Amúgy rendkívül életerős kutya, de ha menni kell akkor nem szeretném ha szenvedések közepette menne el. Köszönöm előre is.

Csaba460 Creative Commons License 2019.04.01 0 0 221

A sírás meg fog szűnni. Ennek semmi köze a daganathoz. A műtéthez van köze. Egyfajta panaszkodás, illetve gondolom ivartalanítást is végeztek a kutyán, ebben az esetben a hormonális változás is okozhatja. Jóbbulást kívánok a kutyádnak!

Előzmény: Rfeher1 (214)
Csaba460 Creative Commons License 2019.04.01 0 0 220

Szia, a szövettant azért szokták csinálni, hogy kiderüljön, hogy jó vagy rosszindulatú a tumor. Ha rosszindulatú akkor kell a kemoterápia. Ez a kutyák esetében jóval kisebb dózist és jóval kisebb mellékhatást jelent. A célja az életminőség jó állapotban tartása, nem a gyógyazás. Abban az esetben ha a tumor jóindulatú akkor kemoterápiára nincsen szükség. Kutyák esetében a jó vagy rosszindulatú tumor esélye 50-50%. 

Előzmény: Rfeher1 (214)
Bendi&Bonnie Creative Commons License 2019.03.17 0 0 219

Szia! Nálunk mint gyanú merült fel, tartósan fennálló hipoglikémia miatt többszöri rosszullét, amit csak 1 hónapja tudunk az alacsony vércukorszinthez kötni, ekkor volt vérvétel. Kb. egy éve jelentkezett először lábgörccsel, remegéssel. Pár perc, és utána újabb két hónap múlva. Szívre gyanakodtunk, volt röntgen, de nem támasztotta alá. Lustább, gyengébb lett, a kozmetikus hívta fel a figyelmet, hogy változott a szőr szerkezete, elvékonyodott. Más tünet semmi. Kb egy hónapja ismét volt egy összeesés, izomrángás, ügyeleten akkor mértek alacsony vércukorszintet. Azóta nagy labor, és több vérvétel, mindig alacsony. Mivel nem inzulinos, nem történhet mérgezés, a tünetek alapján ez a gyanú. Most a következő lépés, hogy napi többszöri vérvétellel, a vércukor, és inzulin szintet mérik. Tegnap volt egy újabb roham, mézet és szőlőcukrot kapott, és kb. fél óra alatt jobban lett. Folyamatosan tartjuk a kapcsolatot az állatorvossal, felügyelet alatt van, figyeljük. Nagyon megköszönném, ha írnál a Ti tüneteitekről, illetve hogyan állították fel a diagnózist, milyen vizsgálatok voltak eddig stb.. A héten talán mi is okosabbak leszünk, sokat olvastam utána, egyenlőre a tüneteinek nem nagyon van más magyarázata.:-(  A kutyuson egy bischon/Shih Tzu jellegű keverék, 5 éve fogadtuk be, akkor kb.2-4 évesre saccolták a fogai alapján. Nagyon köszönöm, ha válaszolsz!!!

Előzmény: wincsilla (218)
wincsilla Creative Commons License 2018.09.10 0 0 218

Sziasztok! 9 éves golden retriveremnél insulinomát állapítottak meg. Esetleg valakinek van tapasztalata ezzel a betegséggel kapcsolatban?

Rfeher1 Creative Commons License 2018.06.10 0 0 217

bocsantot kerek, a kerdes freepic nek szolt....

Előzmény: Rfeher1 (216)
Rfeher1 Creative Commons License 2018.06.10 0 0 216

kozso23 mi van a kutyaddal? hogy van?

Előzmény: kozso23 (212)
besenő2 Creative Commons License 2018.05.01 -1 0 215

Szia!

Nem kizárt, a kutyák is hasonlóan reagál(hat)nak gyógyszerekre mint az emberek. Kedves "családtagunk" többféle elváltozással élt 16 éves koráig. Cushing-szindróma alakult ki nála 4 évvel ezelőtt, ami agyalapi mirigy és/vagy mellékvesekéreg megnagyobbodás. A nem olcsó gyógyszer mellett is fokozódó tünetek alakultak ki. Ezek után gyógynövényes táplálék-kiegészítőt és kutyák részére gyártott B...s cseppet kapott.  Állatorvos szerint 4 lábon járó csoda volt. Hittünk az alternatív szerek és a szeretet gyógyító erejében. Egy próbát talán megér(ne).

Előzmény: Rfeher1 (214)
Rfeher1 Creative Commons License 2018.04.25 0 0 214

Sziasztok. 12 eves lesz a kutyam. beagle. Melldaganattal mutottek, elozo rontgen vizsgalatnal tudon lattak apro tumorokat. 1 hete szedtek ki a varratokat, szinte azonnal kemoterapiat javasolt a doki. Nem igazan ertem, mivel meg szovettani eredmenyek sincsenek. Nem ajanlott semmi etrendvaltozast, se vitamin,se immunerosito gyogyszereket. Egyedul Cimalgexet szedet vele mint fajdalomcsillapito, de o szerinte ez a tumorra is jo hatassal van. A mutet se ugy folyt le a tudon talalt tumorok miatt. Nem tudta megcsinalni az ivartalanitast, ugy gonndolta nagyon megterhetle volna vele a kutyam....Van valakinek hasonlo tapasztalata? Nem akarom kemora vinni. Tobb gyogyszert talaltam, de nem tudom nala hatasos e. CV247, Artemisinin, Vetri DMG liquid, Culevit, Immunovet, K-9 immunity plus.  Ma este megyek konzultalni az orvossal, de nem remenykedek hogy elall a kemoterapia javaslatatol. Azt mondta a kemo nem gyogyitja meg csak stabilizalja az allapotat. Nagyon bizonytalan vagyok, es jobban szeretnem ha fajdalom mentesen elne meg velunk amig eljon az ideje. amugy jol van, bar a mutet ota lassult kisse es sir ha egyedul marad itthon, ami eddig sosem tortent meg.

Bujazliz Creative Commons License 2018.03.10 0 1 213

Őszinte részvétem!

Majdnem mindenkiben felvetődik a szeretett hűséges társ elvesztése esetén, hogy "Mindent megtettem? Jó döntést hoztam,amikor ide, vagy oda vittem?"

Ne őröld magad ezen, az idő kerekét nem lehet visszafordítani, mint ahogy nem látunk a jövőbe sem.

A meghalt kutyusod legjobb helye a szívedben van! Ne feledd, Ő nagyon sok örömöt és boldogságot adott neked, de Te is megtetted érte ugyanazt.

 

Sajnos az humán gyógyászathoz képest az állatgyógyászat messze el van maradva. Egyik oka az,hogy az állat nem tudja elmondani a tüneteket (pl.a fájdalmat hihetetlen módon bírják tűrni), a dokinak meg kell fejteni az okot a látható jelekből. Ezek a jelek sokszor többféle betegségnek lehetnek az okozói és csak a nagyon tapasztalt,vagy nagyon okos orvos tudja nagyobb valószínűséggel a megfelelő kezelést eltalálni. A humán gyógyászatban alkalmazott gyógyszerek legnagyobb része alkalmatlan állatgyógyászatra, sőt olykor veszélyes is az állatra nézve.

Sajnos részben a gyógyítás egy lutri.

A helyzetet rontja a "bevétel centrikusság". Meg kell nézni, milyen eltérő áron végzik az egyes rendelők a diagnosztikát és műtéteket. Nehéz megtalálni azt az orvost, aki az adott szakterületen a legjobb (legalkalmasabb) kezelést tudja meghatározni. Másrészt, saját tapasztalatom az, hogy pl. az állatgyógyászatra szánt növényi kivonat 3x annyiba került,mint az humán célra gyártott azonos növényi kivonat, azonos koncentrációval.

Előzmény: kozso23 (212)
kozso23 Creative Commons License 2018.03.09 0 1 212

Beteg lett a kutyám, Pécsre a Blue Dog állatorvosaihoz vittem sajnos a kutya meghalt, vajon megfelelő kezelés kapott?

Rainmanus Creative Commons License 2018.01.16 -2 1 211

Mondjuk ezt: 

Előzmény: Freepic (210)
Freepic Creative Commons License 2018.01.14 -2 0 210

Sziasztok!

 

14 éves, 5kg os kiskutyám életvidám, folyamatosan pörög, de sajnos egy emlődaganat megtámadta (Tubularis Carcinoma) Grade II, azaz már áttét képződhet.

Jelen pillanatban CV247 et szed, máriatövis olajat a májvédelemhez, omega 3-6, emellett speciális kaját készítek neki (Csirkemell, hal, brokkoli, répa, cékla, alma, tojás...)

Ötlet, esetleg tapasztalat valamiféle termékkel kapcsolatban valakinek? a K-9 Immunity -t találom itt ott... jó az?

Bujazliz Creative Commons License 2018.01.08 0 0 209

Napi 1 evőkanál (43 kg-ra). Belekevertük a házikajába, vagy a tápjához adtuk. Kellemes ízű, nem megy tőle sem a kutya, sem az ember hasa!

A bolti olasz,vagy spanyol szőlőmagolajat kezelik (hiába írják hogy hidegen sajtolt), attól ment a hasunk.

Csak megjegyzem, nem nagyon hiszek a sok reklámnak, de már egy évtizede poratka allergiámra gyógyszert szedtem, próbaként én is napi egy kanállal megittam,és az allergiám 1,5 éve teljesen elmúlt. Nem prüszkölök még akkor sem, amikor körülöttem mindenkinek folyik az orra. Csak a szőlőmagolaj evése az egyetlen (ma már csak ritkábban eszek),ami az étrendemben változott, így nagyon nagy a valószínűsége, hogy ez a brutális immunerősítő közrejátszott a gyógyulásomban.

Van még egy dolog.

Van a kutyáknak is boswelia serata kivonat (interneten utána kell nézni).

Ópiumhoz hasonló fájdalomcsillapító hatásmechanizmusú, de mellékhatás nélkül. Rendszeresen lehet adni a blökinek, ha vannak fájdalmai (ízület,gyulladás, egyéb)

Előzmény: Nina99 (208)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!