Keresés

Részletes keresés

utas64 Creative Commons License 2012.06.08 0 0 86

A többiek nyilván olyan rokkantak hogy még demonstrálni sem tudnak. Vagy annyira elégedettek volnának a rokkantnyugdíj helyett kapott húszegynéhány ezer forinttal?

Előzmény: Orson Wellness (85)
Orson Wellness Creative Commons License 2012.06.08 0 0 85

Ez - talán - az ő esetükben még valamelyest érthető is.

Előzmény: T.Tanácsos (84)
T.Tanácsos Creative Commons License 2012.06.08 0 0 84

A rokkantsági nyugdíj visszaállításáért demonstrált több száz volt szén- és uránbányász Komlón pénteken.

 

http://hvg.hu/itthon/20120608_banyaszok_komlo

marcipannyuszi Creative Commons License 2011.12.14 0 0 83
Előzmény: sensei47 (82)
sensei47 Creative Commons License 2011.07.24 0 0 82

Most hol tart a rokkantnyugdíjasok fölülvizsgálata, ellenőrzése?

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.02 0 0 80
Ez olyan sztereotípia , hogy a cigány a rokkant meg a segélyes.
A kertszomszéd pl most lett járadékos, és közben 12 holdon gazdálkodik.
Még az 50 ftos szoci ebédre is igényt tart, mert legalább a főzés nem hátráltatja őket a gazdasági munkákban.
Az hogy piaci áron 1 vállalkozó társtól vásároljon szoba se kerül.
Nem ellensége ő a pénzének.
Előzmény: Magda (79)
Magda Creative Commons License 2010.11.01 0 0 79
Én csak a cikkben szereplő cigányt idéztem.
Előzmény: Törölt nick (77)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.01 0 0 77
Orvosnak a nagy empátiával rendelkezők mennek el, akik nem csak a betegséget, hanem az embert is képesek meglátni és nem csak a testi, hanem egyéb bajokon is akarnak segíteni.
Hibásnak nem tekinteném őket.
Sztem nem akkor csalás a dolog, ha vki elmegy rokkantnyugdíjba, mert valljuk be mindenkinek van olyan baja amivel mehetne, az élet roppant egészségtelen dolog.
Csalás akkor lesz a dologból, ha az egyébként önmagát munkaképtelennek tartó miután járadékhoz jut vhogy megjön a munkakedve is, sőt a munkabírása is.
És ezért nem csak a közkasszából vesz ki, hanem még olyantól veszi el a helyet akinek más jövedelme nincs mert még fiatal, v nincs jó kapcsolata a dokival.
És hiába tekintené ezt vki hasznos dolognak, a rokkantak nem fizetnek járadékot a munkájuk után, és jöv adót sem tekintve hogy általában 4 órások, vagy be sincsenek jelentve. Vagyis nincs társadalmi haszna a munkájuknak, csak önmaguknak.
Előzmény: Magda (76)
Magda Creative Commons License 2010.10.31 0 0 76
A doktor a hibás:(
Előzmény: Törölt nick (75)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.31 0 0 74
Így van , a rosszindulat visszaüthet.
Előzmény: Magda (73)
Magda Creative Commons License 2010.10.31 0 0 73
Nem arról van szó, hogy unatkoznánk, csak tudod, az emberek nagy része,ha nem tud segíteni ártani sem akar.
Előzmény: Uroyahaas (70)
horex Creative Commons License 2010.10.31 0 0 72

Micsoda kaszálás lenne

Mint a cigány önkormányzat válaszáskor, mindenki mindenkit ajánlott

az egész falu valami Kolompár/Orsós/Sztojka vagy mi volt, aztán csak becenevükön tudták megkülönböztetni őket

Falunként pár millát is leakaszthatnának

:)

 

Előzmény: Uroyahaas (70)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2010.10.31 0 0 71
Figyelj van olyan falu ahol az összes kisebbségi rokkantnyugdíjas.
Előzmény: Uroyahaas (70)
Uroyahaas Creative Commons License 2010.10.31 0 0 70

Lehetne ilyen feljelentő vonalat is csinálni - aki feljelent és lebuktat egy álrokit, az kap pl 100.000 forintot. Szerintem sikeres lenne nagyon :)

 

Hozzáteszem ezt meg lehetne önkéntes alapon is csinálni, elvégre minden 20. ember az országban álroki, tehát mindenkinek lehetnek ilyen ismerősei, szóval azok akiket szimplán bosszant ez a jelenség, seggvakarás helyett akár írhatnának is a megfelelő hivataloknak.

Előzmény: horex (69)
horex Creative Commons License 2010.10.31 0 0 69

Ha itt is körbenézel , nem az álrokik tiltakoznak hanem akik tényleg azok.

 

Egyszerűen egy "csoportot kellene felállitani, mint a magánbiztositók, nyomozati munkára és elkezdeni járni a rokis környékeket.

Aztán a legközelebbi nuggerpénz helyett kapna egy fotót ahogy a cementeszsákot hordja az épitkezésen

Persze vigyázz, mert a munkanélkulieket is ugyanígy fogják fotózni!

 

Egy ilyen , akár nagylétszámú csoprtnak lehetne minimálbért adni +sikerdijat

Dőlnének , illetve maradnának a pénzek az államkasszában

 

by horex

Előzmény: Törölt nick (46)
horex Creative Commons License 2010.10.31 0 0 68

munkahelyemen közölték, hogy sajna így nem tudnak alkalmazni"

 

Mihogy igy? Azt mondták, de gondolom nem irásban, hogy műtött rákos betegséggel nem tudnak alkalmazni??

Előzmény: sennen (58)
horex Creative Commons License 2010.10.31 0 0 67

https://kapcsolat.magyarorszag.hu/189

 

Azért egy levelet csak el tudtál volna juttani időn belúl,akár a nyugdijat hozó postással, rendőrrel,szoc.munkással,de nem csak az ugyfélkapun lehet elintézni a dolgokat , pl.

http://www.onyf.hu/ -n is eelktronikus ugyintézés és emilcim is fel van tuntetve

eLÉG KEMÉNY ÜGYET INTÉZTEM EMILEN KERESZTUL VELÜK SZERENCSÉSEN

 

sZOVAl nem késlekedni kell hanem keresni guglizni

 

by horex

Előzmény: Naplovas48 (66)
Naplovas48 Creative Commons License 2010.10.31 0 0 66
2004-ben százalékoltak le rheumatoid artritisszel. 67%-os rokkant lettem. 2008-ban 53%/a régi 67%/ majd idén októberben a felülvizsgálat, állapot rosszabbodást állapított meg!A felülvizsgáló bizottság megállapítása a következő: Az előző szakvéleményezése óta progressio következett be/ súlyosbodott a betegsége/ .Mozgásfunkciók,ízületi panaszok,fájdalmak fokozódtak,fájdalom toleranciája jelentősen csökkent.Támbottal nehezen jár.Továbbá az,hogy az összeszámolt % pontok összeadva 75%-t tesznek ki és nem hatvanat! Ez volt a felülvizsgáló orvos szakvéleménye. A nyugdíjbiztosítási igazgatóságtól pedig ezt:Az ügyfél össz szervezeti egészségkárosodása 67%-ról 60%-ra változott,de továbbra is III. rokkantsági csoportba tartozik. Na erre varrjon gombot az ember!Fellebbezni szerettem volna a kormányzati portálon keresztül,/mivel nem tudok jelenleg járni és sajnos magamat ellátni sem/ nos nem tudok belépni!
Az önkormányzat ügyfélszolgálatánál kapott négy éves kódomat használni nem tudom!
A férjem segíteni nem tud,hiszen ő maga is rossz egészségi állapotban van/ő már öregségi nyugdíjas/! Másra számítani nem tudok,mivel lakhelyem 8 kilométerre van a várostól! Még hat napom van és lejár a fellebbezési határidő!
Mit tegyek?
vizinikk Creative Commons License 2009.02.11 0 0 65
szerintem meg inkább azok a bűnözők, akik másfélmillió embert megélhetés nélkül hagytak és csalót csináltak belőlük.
Előzmény: Törölt nick (62)
normic Creative Commons License 2009.02.10 0 0 64
Nincs 40 fölötti barátnőm ki ne rokkantnyugdíjas volna,és ne gondolja senki volt v.mi változás,most is elég kis rájátszás(bekapok pár tablettát) egyeseknek és küldik a 80e.-ret addig meg eltartják a pszichiátrián.
A valódi rokkantak ezért éheznek,ráadásul ők dolgozni akarnának ha lenne hol !
Mozgáskorlátozottak,vakok és gyengénlátók,siketek,stb...........
Azt gondolom nem a rokkantnyugdíjas tehetnek a kialakult helyzetről !
Épeszű ember önként nem tol ki magával,munkahely nincs ,munkabér meg pláne és ha az állam ezt fizeti inkább ?..............
Majd csak belerokkan az is...
Megtörtént?
Előzmény: vt75 (60)
normic Creative Commons License 2009.02.10 0 0 63
Nem értem,másik fórumon azt tárgyalják kell-e fizetni ha 67%-kal 7 órát melózik és 8-at nem -e lehetne ?
Alanyi jogon jár ?
Mi miért nem kapjuk ?
naki6 Creative Commons License 2009.01.09 0 0 61

Sokan kérdezik, hogy "hol a lé?"

Többek között itt. 90-es évekbenl tömegesen mentek az emberek rokinak, mert jobb mint munkanélkülinek lenni.

Érdemes lenne kiszámolni, hogy ~10 év alatt mennyibe került ez az országnak.

 

Hol a lé?

 

Hehehe

Előzmény: Magic Horse (59)
vt75 Creative Commons License 2009.01.09 0 0 60

"Az itt mocskolódok,azt se tudják milyen rokkantnyugdijjasnak lenni!
De ne is tudják meg!A legtöbb rokkantnyugdijas nem viccből lett leszázalékolva,hanem mert valóban baja van!
"

 

Kedves esthajnal,

 

Mo rokkantsági mutatói ma rosszabb, mint a II vh után, amikor ugye nem ilyen-olyan himi-humi betegségekben szenvedtek az emberek, hanem pl ténylegesen fizikailag nem voltak teljes értékűek.

Mit szólsz ahhoz, hogy az ország egyes területein komplett falvak vannak leszázalékolva?

Mit szólsz az olyan jómunkásemberekben, aki 35 évesen lerokkantosította magát, majd mellette kőművesként fusizik?


Ugye ezek is megérdemlik a rnyugdíjat, arról nem beszélve, hogy mellette feketén melóznak, ami után még adót sem fizetnek...

Előzmény: esthajnal11 (32)
Magic Horse Creative Commons License 2009.01.09 0 0 59
Most olvastam a vastagbőrön, hogy

"Tehát a 10 millió lakosból 800 000 ember rokkantnyugdíjas! Ép nemzet, egészséges lakosok?
Akkor jön a valódi sokk: Szlovákiában 27 000 rokkantnyugdíjas van. 5,5 milliós lakosra."

http://vastagbor.blog.hu/2009/01/09/magyarorszag_game_over#more865095

Ez gondolom igaz, mert viccnek azért durva lenne.
sennen Creative Commons License 2007.09.26 0 0 58
Üdv. az előttem szólóknak. Had írjam le saját esetemet, hátha itt talán elolvassák mások is. Sajnos úgy tapasztaltam, nemigen érdekel az én és a hozzám hasonlók esete senkit se, különösen az illetékeseket nem. Három éve bőrrákot állapítottak meg nálam. Ez egy kisebb műtéttel járt, ami három napos táppénzt jelentett. Mikor visszamentem a három nap után dolgozni, munkahelyemen közölték, hogy sajna így nem tudnak alkalmazni. Tehát elbocsájtottak. Természetesen azonnal munkát kerestem. 47 évesen ugye nem találtam. Háziorvosom tanácsára, leszázalékoltattam magam. Meg is állapítottak 67,5 százalékos rokkantságot. Én ennek nem nagyon örültem, hiszen a rokkantnyugdíjam lényegesen kevesebb volt, mint amit esetleg munkával kereshettem volna. De végül is belenyugodtam, hiszen amúgy se találtam sehol állást, no meg rendszeresen ellenőrzésekre, kezelésekre is járnom kellett. Egy évig végül is elvoltam így, míg aztán idén júniusban mennem kellett az Igazságügyi Szakértői Intézetbe felülvizsgálatra. Természetesen elvették a nyugdíjamat, visszaminősítettek 50%-os rokkantnak. Ennek végül is örülnöm kéne, hiszen azt jelenti, lassan legyőzöm a rákot! Örülnöm kéne azért is, hiszen magam is egyetértek azzal, ne kapjon rokkantnyugdíjat, aki nem rokkant. Aztán azért is, hogy újra dolgozhatok, végre talán egyenesbe is jöhetnénk anyagilag, hiszen a munkám után járó pénz sokkal több lehetne, mint a nyugdíj. Mégsem örülök. Hiszen munkát most sem találok, azóta sem fiatalodtam. Azért sem találok, mert minden munkavállalónak magyarázkodhatok, ...nem vagyok ám annyira rokkant, megvan mind a két kezem, lábam, szemem, csak hát néha felülvizsgálatra kell járnom... No de idáig el sem jutok, hiszen hiába szórtam már be az önéletrajzomat egész Magyarországon, egy munkaadó sem hív vissza. No nem baj, kormányunk új rendelkezése, miszerint 2008. január 1-jétől jön a rehabilitációs járadék. Szuper, megigényelhetem, sőt, reményem van rá, hogy átképeznek akárminek és dolgozhatok. - Bár nehezen tudom elképzelni, hogy hol?, hiszen januártól sem lesz több munkahely. - Egy probléma van ezzel a rehabilitációs járadékkal. 2008. január 1-jétől lehet igényelni. Nekem meg június óta nincs semmiféle jövedelmem. Nos, valahogy meg kell élnem addig is. Férjem tart el, no meg két gyerekünket is. Egy fizetésből négyen élünk. De már nem sokáig, januárig biztosan nem. Hiszen az áramot, a gázt, a vizet stb. nem januártól kell fizetnünk. Már csak az hiányzik, hogy a rehabilitációs járadék se járjon, hiszen akkor gondolom tb-m se lesz. Merthogy januártól, ha nincs munkahelyem, nem vagyok nyugdíjas, tb-m sincs. Nekem meg negyedévente minimum ellenőrzésre kell járnom még hét évig, ha nem vagyok biztosított, akkor azt ki kell fizetnem. Ha ez bekövetkezik, akkor nem járok ellenőrzésre, kezelésre. Ilyen egyszerű. Többen felvilágosítottak már, hogy én mekkora egy barom vagyok. Nem sírtam kellőképpen az Igazságügyi Szakértői Intézetben, nem utaltattam be magamat előtte kórházba, no meg persze nem juttattam pár tízezer forintot egy orvosnak se, így aztán persze, hogy elvették a nyugdíjamat. Oksi, igazuk van, tényleg egy barom vagyok! Bocs, ha valakit feltartottam, de legalább végre valahová le tudtam írni a bajom. Pár napig nyugodtabban alszom.
Első Polgár Creative Commons License 2007.03.21 0 0 57

vajudtak a hegyek...

 

http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?i=80820&k=3&sp=1

 

Rokkantsági nyugdíjban csak azok részesülnének, akik teljes értékű munkára rehabilitációval sem tehetők képessé. A kormányzati előterjesztést az Országos Érdekegyeztető Tanács pénteken tárgyalja, a kormány elé áprilisban kerül.
Lényeges, hogy a járadékot azok is kérhetik 2008. január 1-jétől, akik már rokkantsági nyugdíjasok (magasabb összegért cserébe vállalják a rehabilitációt). Az viszont nem számíthat rá, aki szándékosan idézte elő saját egészségének megromlását - például alkoholista vagy gyógyszerfüggő. Ha a rehabilitáció nem volt sikeres, az egészségkárosodott rokkantsági nyugdíjra vagy szociális járadékra válhat jogosulttá, illetve munkanélküli- vagy szociális ellátásban részesülhet.

 

Tehát rokkantnyugdij helyett magasabb összegü rehab járulék, mellette államilag fizetett tanfolyamok, hogy még feketén se tudjon dolgozni (az legalább ÁFÁt termel), aztán, ha nem sikerül a rehab, akkor vissza a jelenlegi helyzetbe.

 

Brávó, sikerül még több pénzt elkölteni az ál rokkantakra!


BENTA Creative Commons License 2007.03.19 0 0 56
Itt üt vissza, hogy komplett iparágak felszámolásakor ( bányászat pl.) úgy oldották meg a tömeges nyomor elkerülését, hogy teljesen egészséges fiatal embereket is lerokkantosítottak. Aki hajdani bányásztelepülésen lakik, annak ez teljesen egyértelmű. Ezeknek az embereknek egy része átképezte magát, és elhelyezkedett, de a többség feketén dolgozik a nyugi mellett. Volt legalább 10-15 évük, hogy találjanak valamit. Éppen itt az ideje, hogy az ilyen-olyan, de nem egészségi okokból leszázalékoltak kezdjenek újra melózni.
Filburt Creative Commons License 2007.03.19 0 0 55
Szerinted most nem aratnak? Ébresztő királylány.......
Előzmény: Törölt nick (53)
Filburt Creative Commons License 2007.03.19 0 0 54
Ne legyél már hülyébb, mint lenni szoktál, bár ez tényleg nehéz.

Igenis dolgozzon aki tud, nyilván ne követ törjön, de sokan alkalmasak sokmindenre csak akarni kell.

Ráadásul van egy csajszi ismerősöm (félrokon) aki rokkant igazolvánnyal mászkál a világban, mert orvos nagybácsi kiállította neki. Beparkol a rokkant parkolóba és kirakja a kártyát a szélvédőre. A pofám szakadt le a múltkor, amikor ezt láttam. Az ilyet úgy büntetném szarrá, hogy füstöl. Évekig dupla TB-t fizettetnék vele.

Ugyanakkor a házunkban lakó 70 éves néni meg a széjjelment derekára nem kapott meg vmi támogatást (pár ezer ft havonta) a kretén elbíráló bizottságtól, pedig valami 45-50 fokos szögben megdőlve jár.

Előzmény: originalqszi (2)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.19 0 0 53
No igen! Akkor fogsz ilyenekkel rokkantnak számitani, ha egy ép kezed/lábad/szemed sincs. ha már egy van, akkor teljes értékű vagy! bezzeg a szervi bajoknál - főleg idegrendszerűeknél, de belgyógyászati nyavalyáknál is - megint aratni fognak a csalók és gazdagodni a bizottsági tagok!
Előzmény: FitymáLó (12)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!