Keresés

Részletes keresés

Zebrán Bambuló Creative Commons License 2007.04.07 0 0 65

Sajnálom Landro.

Ne építs solar satelite-eket, inkább minél nagyobb solar panelt.

A nyersanyagot ne halmozd fel, mert célpontá válsz.

Minél előbb kolonizálj egy másik Galaxisban (nem univerzumban!).

Nekem most 5 bolygóm van, a legtöbb termel és viszi tovább a nyerset a főbolygóra, miközben mindehol készülnek a hajók is. A flottát nem állomásoztatom sokáig egy helyen, mert lenyomnak, ha kiszúrják. Nekem most 80-90 Guardianom van, azzal azért nagyon sok helyre be lehet már ütni. Kell jó pár megacargo-t is vinni a támadáshoz, mert az ellenfél megsemmisült flottájából és megsemmisült védelméből keletkező űrszemetet el lehet hozni és az nagyon sok is lehet. Egy nagyobb támadás 4-500.000 nyersanyagbevételt is hozhat. Ehhez persze kell, hogy legyenek legalább 4-es szintű raktárak minden nyersből, amik tudják fogadni a cuccot.

Előzmény: Landro (64)
Landro Creative Commons License 2007.04.03 0 0 64

Rossz hír:

3:53:27 Hostile fleet from 5:341:1, arrives at 5:341:13. Fleet's mission is: Attack.

mire újraépítem a 25 Solar Satellite ...

Zebrán Bambuló Creative Commons License 2007.04.01 0 0 63

Transport - nyersanyagok átvitele egyik bolygóról a másikra. Azt hiszen 10.000 pontérték feletti szövetséges bolygókra is lehet küldeni nyersaynagot, de ebben most nem vagyok 100%-ig biztos

 

Espionage - kémkedés. Ehhez Spy Probe kémkedő űrhajót kell építened. Van rá esély, hogy az ellenfél légvédelme lelövi a gépedet. Elég olcsó egyébként az előállítása, azt hiszem 1000 crystal és 3 perc alatt elkészül. A kémkedésről értesül a célpont is, ezért néha ilyenkor ő is megnéz téged és ha ő az erősebb az nem mindig jelent jót :) Olyat kell megnézni lehetőleg, aki a Galaxy-ban megnézve fehér színű- Ha föléállsz látod a pontjait. A sajátjaidat is látod az Overview menü információk legalján. Csak olyat nézz meg, akinél erősebb vagy szerintem.

 

Attack - Nyilván támadás. Ezzel tudsz másokat megtámadni.

 

Station - Ez egyfajta teleportációhoz hasonlít. Át tudod küldeni a flottádat egy másik állomáshelyre (másik bolygódra). Ott is maradnak, nem jönnek vissza, ellentétben a többi kiküldetési móddal.

 

Colonise - Új még üres bolygó elfoglalása. Ezzel alapítasz új kolóniát, települést. Colonizáló hajó kell hozzá.

 

Recycle - űrszemét begyűjtése. A Galaxyban kell keresgélni, hogy kit támadtak esetleg az elmúlt időben. Nekik a nevük előtt pirosan világít a szám, azt jelzi, hogy űrszemét van a bolygójuk körül. Ha ráálsz a számra, látod a mennyiséget. HA van Recycle űrhajód, azzal kimehetsz begyűjteni. Messzire (sok Solar systemmel arréb) nem érdemes menni, mert általában mások hamarabb odaérnek.

 

Pirat - Kalózkodás. Gyakorlatilag ezzel lopsz nyersanyagot. Pl. Field Fighterrel lehet. Olyan bolygókról, ahol nincs védelem és nincsenek űrhajók.

 

Astroploatation - Nem tudom van-e jó magyar megfelelője.  Ezzel lehet a naprendszerekben mozgó asteroidokról gázt nyerni. Sajnos ez viszonylag friss újítás, sokat nem tudok róla. Még tanulgatom én is, hogy melyik hajóvall lehet és hogyan. Az asteroidokat piros A betű jelzi és mozognak, tehát valahogy ki kell számolni, mikor hol lesznek, hogy lehessen róla gázt hozni. Ki kell tapasztalni.

Előzmény: Csőtészta (61)
Zebrán Bambuló Creative Commons License 2007.04.01 0 0 62

Mázlidra pont itt vagyok :)

Megnézem mindjárt.

Előzmény: Csőtészta (61)
Csőtészta Creative Commons License 2007.04.01 0 0 61

hello mindenkinek Landro mi már találkoztunk :)))

elkezdtem kirabolni 1-2 bolygót amelyik elhagyottnak néz ki elég jól jövedelmez egyenlőre csak 3 halyóm van így nem tudok sokat hozni de azért több mint a semmi

még azt nem tudom hogy a fleet menüben az akkackon kívül a többi mit jelent

Zebrán Bambuló Creative Commons License 2007.04.01 0 0 60

Nagyon eltűntetek :)

Csinálhatnánk közösen egy magyar oldalt a játéknak.

Zebrán Bambuló Creative Commons License 2007.03.30 0 0 59

A Trade centernek (kereskedelmi központ) is vannak szintjei. Minél nagyobb szintű trade centered van az adott bolygón, annál jobb arányban tudsz a felesleges nyersanyagaidból másikat konvertálni. Az arány azért elég rossz. 1-es szintűnél kb. 10:1 vagyis 10.000 metálból lesz mondjuk 1.000 crystal. Minél magasabb a szint az adott bolygón, annál jobb lesz ez az arány. Ott azt látod egyébként, hogy pl. 10 metal-ért hány crystal-t vagy gas-t kapsz.

 

Ide kattints, akkor látod egy fejlettebb szintnél ez hogyan néz ki:

 

Előzmény: Csőtészta (53)
Zebrán Bambuló Creative Commons License 2007.03.30 0 0 58

Bocs a lényeg lemaradt. Ez az a hajó:

 

Colony Ship

 

Ezek kellenek hozzá:

 

Shipyard 4

Jet Engines 3

Ezt a Technics menüben lehet látni, ha a hajóknál megkeresitek a colonizálót.

 

Előzmény: Zebrán Bambuló (57)
Zebrán Bambuló Creative Commons License 2007.03.30 0 0 57

Szia Landro,

üdv a fedélzeten! :)

 

milyen hajot erdemes epiteni vedekezesnek?

 

Nincs külön támadó/védekező hajó. Én jelenleg Scout-ot, Field Fighter-t, és Guardian-t tudok építeni, de ne legyenek nagyon illúzióink, akik régóta játszanak, Bomber-ekkel, és Battlecrusier-ekkel támadnak. Azok ellen bolhacsípés a mi jelenlegi fejlettségi szintünknek megfelelő flotta.

 

Szerintem ezt az időszakot próbáljátok a minél jobb játékmegismerésre fordítani, és ne aggódjatok, ha lenyomnak és elveszik a fotta akár teljesen. Nem tudom pontosan, 3 havonta vagy félévente van azt hiszem "újraindítás", utána mindenki nulláról indul egy adott jelre. Na addigra kell jól ismerni a játékot és ügyesen fejlődni.

 

meg milyen vedelmi szintet a foldon?

 

Védekezni a tornyok egyáltalán nem alkalmasak. Gyakorlatilag csak pénzkidobás az építésük. A Laser Bacon (Talán lézer-vető), Laser cannon (lézerágyu), Gauss cannon, Ion cannon már lényegesen nagyobb védelmet nyújt. Én a legjobbnak védekezésre a Gauss cannon/Shield párosítást találtam. Ez azt jelenti, hogy ahány ágyud van, annyi pajzs kell köré, akkor az ágyuk erősebben védenek (illetve maga az ágyu tovább bírja a harcot, mint pajzs ( shield ) nélkül.

 

hogyan lehet kolonizalni?

 

A kolonizálás is egy fejlettségi fok és Colonizáló hajó gyártása után lehetséges. Utána keresel egy üres bolygót a galaxysban és kiválasztod a colonize menüpontot a Fleet-snél. De ahogy mondtam, ehhez kell colonizáló hajó, ami így néz ki (kattints rá a nagyításhoz):

 

 

Előzmény: Landro (54)
Zebrán Bambuló Creative Commons License 2007.03.30 0 0 56

Fosztogatni én a Field Fighter-ekkel mentem.

A fleet-snél kiválasztod a Pirat (szabadon fordítva gondolom kalózkodás) menüt, megadod a gépek számát, kiválasztod a célpontot és go...

 

Ez az a hajó, amiről beszélek:

(kattints rá a nagyításhoz)

 

Field Fighter
Előzmény: Csőtészta (52)
Landro Creative Commons License 2007.03.27 0 0 55

mármint az Universe 2-ben :-)

Előzmény: Landro (54)
Landro Creative Commons License 2007.03.27 0 0 54

hello,

regisztráltam a játékba. Egészen jó.

A címem s következő az Universe 1-ben Csengoland [5:341:13].

 

Volna egy pár kérdésem:

milyen hajot erdemes epiteni vedekezesnek?

meg milyen vedelmi szintet a foldon?

hogyan lehet kolonizalni?

Csőtészta Creative Commons License 2007.03.25 0 0 53

a trade centert ha megépítem az jó nekem?

Előzmény: Csőtészta (52)
Csőtészta Creative Commons License 2007.03.25 0 0 52
és lassan érdekelne hogy lehet fosztogatni mert már van 1-2 hajóm és szeretném kicsit fellendíteni a gazdaságom vmi plust bevétellel pontosan az érdekelne hogy melyik hajóval lehet támadni és azt hogy kell
Előzmény: Csőtészta (51)
Csőtészta Creative Commons License 2007.03.25 0 0 51
szia van új  planétám az 1 ben is de ngy halak közé kerültem nem tudom mikor fognak elkapni galaxy 2 solar system 187 ben vagyok a 14 es bolygó
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2007.03.24 0 0 50
Nem, én a Mordor Guildre gondoltam :)
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (0)
Zebrán Bambuló Creative Commons License 2007.03.21 0 0 49

Ha tudsz regisztrálj te légy szives az 1-be, mert egyre kevesebb időm van. Amennyi van, abban segíteni fogok továbbra is. Egyszer talán majd nem csak ketten fogunk egymással beszélgetni ezen a fórumon :)

Előzmény: Csőtészta (39)
Zebrán Bambuló Creative Commons License 2007.03.21 0 0 48
Ha megtámadnak, a satelitek elvesznek. Minden űrhajótípus megsemmisül, ha elveszíted a csatát. Márpedig ez elképzelhető könnyen, mert általában nálad erősebbek fognak megtámadni, nem gyengébbek.
Előzmény: Csőtészta (43)
Zebrán Bambuló Creative Commons License 2007.03.21 0 0 47
A Guardian jó lesz. Nem olcsó, de hatásosan tud védeni és támadni, ha kell. Nekem is volt 30 darab + "iszonyatos" védelem, amg nem jött ellenem 180 guardian. Sikerült a védelmemnek leszedni 20-at, de odaveszett akkor a teljes sereg, így most épp az újjáépítésen dolgozom.
Előzmény: Csőtészta (41)
Zebrán Bambuló Creative Commons License 2007.03.21 0 0 46

Szia,

bocs volt néhány nap, amikor nem értem rá játszani.

Tehát a kérdéseidre a válasz:

 

1. Nem lehet előre megjósolni, hogy egy regisztrációnl hová kerülsz, így nem lehet kiszámítani az első bolygód helyét. A kolonizálás már bármelyik még gazdátlan bolygón elhet, akár mellettem is, ha ugyanabban az Univerzumban vagyunk.

 

2. Ha két vagy több bolygód van, nem fognak összeadódni a termelt javak, azokat szállítanod kell egymás között a Cargoship és Megacargo nevű űrhajókkal.

Előzmény: Csőtészta (42)
Csőtészta Creative Commons License 2007.03.20 0 0 45
kicsit kihaltunk nem?
Előzmény: Csőtészta (43)
Csőtészta Creative Commons License 2007.03.20 0 0 44
sziasztok
Csőtészta Creative Commons License 2007.03.19 0 0 43
a solar satellitet ha megépítem és megtámadnak akkor elveszik, mikor érdemes építeni mert nekem már olcsóbb lenne azt csinálni mint solar panelst
Csőtészta Creative Commons License 2007.03.19 0 0 42
igen és még 1 ha gyártok 1 colony shipet és elküldöm akkor a 2 bolygóm termelése összeadódik vagy szállítgatnom kell a nyersanyagot ahol gyártani fogok
Előzmény: Zebrán Bambuló (38)
Csőtészta Creative Commons License 2007.03.19 0 0 41
és még 1 kérdés most kezdenék űrhajót gyártani milyet érdemes alkotni először?én a guardiant választottam és már a tudományos része majdnem megvan szerinted jó lesz?
Előzmény: Csőtészta (40)
Csőtészta Creative Commons License 2007.03.19 0 0 40
mekkora az esélye annak hogy közel kerülünk egymáshoz vagy lehet választani hogy hol kezdjek 1 galaxyn belül?
Előzmény: Csőtészta (39)
Csőtészta Creative Commons License 2007.03.19 0 0 39
nagyon nagy kérés lenne ha indítanál 2 ben is egy orit?  akkor lehetnénk szöviben vagy inkább menjek én 1 be?
Zebrán Bambuló Creative Commons License 2007.03.18 0 0 38

Igen, fején találtad a szöget!

Én az Universe 1-ben vagyok. Ez mindent megmagyaráz. A világűr végtelen :) Elférnek egymás mellett más univerzumok is.

A múltkori kérdésedre, hogy van-e határa annak, hogy mennyi épületed lehet egy bolygón a helyes válasz igen. Ezt pedig az Overview menüben látod, ahol a bolygó képe alatti Information-nál egy ehhez hasonlót kell keresni: Fields: 88 / 192. Ez azt jelenti, hogy még 88 épületet építhetnék, de sosem fogok ennyit, mert ez tengersok pénz lenne.

 

A védelemmel kapcsolatban annyit tudok mondani, hogy igyekezz minél több mindent felfedezni, a Laser systems (lézer rendszerek) fontos, lehet hogy kell hozzá egy magasabb szintű science facility (tudomány az épületeknél - buildings). A sima rakéta olyan, mint halottnak a csók. Arra ne is pocsékold a pénzed. A lényeg, hogy próbálj eleinte ne túl sok nyersanyagot felhalmozni, mert akkor hamar célponttá válhatsz. Ha már úgy érzed, akkor csinálhatsz néhány űrhajót, hogy legyen flottát, de nem akarlak lelombozni, nekem volt egy elég jónak mondható erős védelmem és egy erős típusú űrhajóból 30 db, mindenféle gamma ágyukkal meg pajzsokkal, de úgy átgázoltak rajtam, hogy alig tértem észhez. A teljes flotta odaveszett, ilyenkor lehet kezdeni a dolgot előröl, csak a tudományos fejlődés és az épületek maradnak meg, a flotta és a védelem nagy része elveszik. Fontos, hogy ilyenkor se keseredj el. Ez a játék elvileg 1 éves terminusokra van osztva. Legalábbis úgy emlékszem, hogy az Universe 1 február elején indult újra nulláról. Az Universe 2 pedig ahogy elnéztem március 3-án. Szóval max. 10-12 nap előnye van a többieknek veled szemben, ami persze elég sok, de azért nincs veszve minden.

 

A http://szotar.sztaki.hu szótárját használd mindig, ha nem vagy biztos egy-egy szó jelentésében. De továbbra is kérdezz nyugodtan. A jelek szerint ketten vagyunk az egész univerzumban, akik felfedezték ezt a klassz kis játékot :)

Előzmény: Csőtészta (37)
Csőtészta Creative Commons License 2007.03.18 0 0 37
megnéztem a te koordinátáidat és semmit se láttam
Előzmény: Csőtészta (36)
Csőtészta Creative Commons License 2007.03.18 0 0 36
egy pillanat az számít hogy melyik univerzumban vagyok? mert én a 2 esben
Előzmény: Csőtészta (35)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!