Szeretném összegyűjteni az érintetteket, hogy a végén, mint e fórumnak a küldetéseként, munkásságához méltó megemlékezést hajtsunk végre Dr. Erdős Péter sírjánál.
Ezt a megemlékezést a jövőben akár rendszeresíthetjük is
Budapesten született. Szülei elváltak, apja pincér volt, varrónő édesanyja nevelte. A középiskola elvégzése után, 1943-tól szabóinasnak szerződött.
Zsidó származása miatt 1944-ben Borba, onnan a buchenwaldi koncentrációs táborba deportálták. A háború után egy évet Svájcban, szanatóriumban töltött. Hazatérése után a Szabadság és a Szabad Nép munkatársa, majd 1949-től a Magyar Nap szerkesztője. Később az Atheneaum Kiadóban lektor, illetve párttitkár. 1950-ben kémkedés vádjával letartóztatták, három évet töltött Kistarcsán magánzárkában. 1953-as kiszabadulása után csatlakozott a reformokat támogató pártellenzékhez. 1954-ben kitiltották a rádióból, ahol külsős munkatársként dolgozott. 1956 februárjában ismét letartóztatták, Rákosi-ellenes izgatásért első fokon másfél év börtönbüntetésre ítélték, másodfokon azonban felfüggesztették büntetésének végrehajtását. Ezek után külsős rádióriporterként dolgozott, külső munkatárs volt a Magyar Nemzetnél is. Egyik kezdeményezője volt a Petőfi Kör iparművészeti vitájának. 1956. október 22-én a MKKE-n tartott gyűlésen provokáció veszélyére hivatkozva a jelenlévőket megpróbálta lebeszélni a tüntetésről. Október 23-án a rádió épületében tartózkodott, ahol sikertelen kísérletet tett az utcai tüntetők lecsillapítására. November 4-én a jugoszláv katonai attasé lakásán kapott menedéket, ahol november 18-ig tartózkodott. 1957 januárjában országos körözést adtak ki ellene, ekkor önként feladta magát.
A Legfelsőbb Bíróság 1958 augusztusában egy év hat hónap börtönbüntetésre ítélte.
1958 és 1959 között a Szerzői Jogvédő Hivatal Színházi Osztályának vezetője. 1960 és 1966 között esti tagozaton jogi tanulmányokat folytatott az ELTE-n. 1968-tól a Magyar Hanglemezgyártó Vállalat jogtanácsosa, sajtóosztály-vezetője, a PR Menedzser Iroda igazgatója, a Hungaroton munkatársa, a legismertebb könnyűzenei menedzser. Visszaemlékezései "Hogyan készül a popmenedzser" címmel 1990-ben jelentek meg.
1. zsidó 2. a börtönből rögtön osztályvezető lesz 3. nem fejezi be az ELTE-t, de jogtanácsos lesz
Tipikus, egy nem keresztény tehetségtelen, szarkavaró, besúgó, takony karrierje.
Nem mellesleg Boris Vian amatőr jazzmuzsikus is volt: trombitán, harsonán játszott. És írt egy nagyszerű jazz naplót, ami sajnos nem jelent meg magyar fordításban.
De jó topic! Egy kellemes János-hegyi biciklitúrával összekötve megnéztük az öreg kártevő elkaparásának helyét. Előkészületként örömmel tapasztaltam, hogy az öreg dicsőségét megéneklő költemény, sok egyéb remekművel együtt megtalálható itt: http://cpgfan.uw.hu/ Amellett szintén öröm, hogy a C.P.G. azóta is praktizáló zenekar és pl áprilisban Komáromban játszanak az Aurórával. ( tehát ez 50% elégtétel, még ha csak szimbolikusan is ) Gyorsan meghallgattam az ide vonatkozó szerzeményt, hogy a dallam a fülemben legyen és benéztünk a farkasréti temetőbe. Énekeltünk vala.... „Boris Vain” ajánlását minden ott járt vitelezze ki! Ezt a megemlékezést akár tényleg lehetne akár rendszeresíteni is. Javaslom kössenek az öregre egy dinamót, mert a paksi atomerőműnél jóval több energiát tud majd termelni. Legyen példája elrettentő minden kártékony bürokratának.
Csak nem akarod megvalósítani a viani parancsot, miszerint "Köpök a sírotokra?"
Ami a leszármazottakat illeti, úgy hallottam, hogy Ágnes nevű lánya Hankiss Elemér egyik elvált felesége, de nem láttam a matrikulájukat, tehát ez akár pletyka is lehet.
A magyar pozene korlátlan és teljhatalmú ura volt. Az lett sikeres és ismert, akit ő akart, úgy, ahogy ő akarta, és addig, amíg ő akarta. A művészek pedig vonulhattak az undergroundba, néhány szerencsés kivételtől eltekintve. Ha nem lett volna, lett volna helyette más. Így, hogy volt, legalább nevesíteni tudjuk. Kb. amúgy annyi megemlékezést érdemel, mint a többi anno hatalmon lévő kortársa, csak ő a kizárólag a popzenei kultúrát nyomta agyon, míg elvbarátai a társadalmat. Komoly egyetértésben dolgoztak egyébként.
Valami érdemlegeset, ha tud valaki. Pl hová van eltemetve? Vannak e leszármazottjai, hozzátartozói? Nem lehet, hogy egy ekkora géniusz nyomtalanúl vonuljon ki a történelemből.