Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.26 0 0 8655
DimensionSeven Creative Commons License 2014.09.20 0 0 8654

Eladó egy megkímélt Nikon AF-D 10.5 f/2.8 DX halszem objektív.

SN: 365523

Doboz nincs, szütyő, papírok megvannak.

 

 

Ár: 145.000 Ft, Pécs, Kaposvár előnyben.

Email: d-7 kukac freemail.hu

 

Keresek ugyanitt Nikon 16-35 f/4 VR objektívet!

Petesejt Creative Commons License 2014.07.23 0 0 8650

Sziasztok!

 

Kérem szépen, ha ismertek valakit, akinek van Sigma 50-150mm/f2.8 képstabilizátoros verziójú lencséje, mindegy milyen bajonettel, légyszi írjátok meg. Baranyai, somogyi, tolnai, esetleg budapesti emberkét keresek, és nagyon fontos lenne. Fel szeretném venni vele a kapcsolatot, és megnézni a lencsét kb. 2 percre.

 

Nagyon szépen köszönöm előre is mindenkinek!

solti1027 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 8648

Szep napot! 

 

Erdeklodnek, h Nikonhoz 18-55, v 18-105-os hasznalt objektive van-e valakinek!

 

00

Petesejt Creative Commons License 2014.05.17 0 0 8646

Épp most néztem én is, hát... Bizony a Canon szépen beújított. Full frame-en és DX-en is. És valószínűleg az árak is barátságosak lesznek, ahogy az megszokott. Ha nem lennék Nikon függő, már lehet hogy én is valami szép 5DmkII-vel nyomnám...

Előzmény: DimensionSeven (8644)
kisbergics Creative Commons License 2014.05.14 0 0 8645

Haha! ((:

Hogy a többiek is képbe kerüljenek: megtartottuk a hosszú-expozíció fénybeszűrődés tesztet és levontuk a tapasztalatot, miszerint a D600 szemkagylója hasznos darab, nem célravezető elhagyni. ((:

Előzmény: DimensionSeven (8644)
DimensionSeven Creative Commons License 2014.05.14 0 0 8644

Balázs, mit mondtam a hétvégén, mi tart vissza a Canonra váltástól?

Hogy nincs jó széleslátó zoomuk.

Hát most már lehet hogy van:

http://www.dpreview.com/news/2014/05/13/canon-announces-16-35mm-f4l-and-10-18mm-f4-5-5-6-lenses?utm_campaign=internal-link&utm_source=news-list&utm_medium=text&ref=title_0_6

 

Lássuk mit tud infrában és láthatóban. Addig ismerkedek a 6D-vel is... :)

Petesejt Creative Commons License 2014.05.09 0 0 8643

Halihó!

 

Érdeklődnék, van-e valamelyik kollégának Sigma USB dokkolója, vagy ismertek-e valakit, akinek van, vagy ismertek-e valakit, aki ismer valakit, akinek van? :-)

Lehetőleg Pécsett...

 

Gigaköszi! :-)

BUSZNYI Creative Commons License 2014.05.06 0 0 8642

Hölgyek/ Urak!

 

Lenne egy kérésem.

Tartanom kéne egy előadást Pécs-ről. Külföldieknek. Szeretnék igazán szép képeket betenni az előadásba. Dzsámi, négy torony stb. minden ami pécs. Természetesen a készítők feltüntetésre kerülnének. Ha küldenétek azt megköszönném! Elég jó felbontás kéne.

Köszönöm előre is.

u.hu Creative Commons License 2014.04.24 0 0 8641

Meg Te is!

Előzmény: kisbergics (8639)
u.hu Creative Commons License 2014.04.24 0 0 8640

Egy kicsit nem figyelsz oda, aztán már megint dógzol!

Előzmény: DimensionSeven (8638)
kisbergics Creative Commons License 2014.04.24 0 0 8639

Az alkotó munkásságát igen, pár éve megnyerte az Év Természetfotósa pályázatot. A könyvet nem. Viszont az egyik kedves páromtól kaptam egy nagyon szuper izlandi útikönyvet (azt láthattad a fotók elején), sokat segített a tervezésben. (:

Előzmény: DimensionSeven (8638)
DimensionSeven Creative Commons License 2014.04.23 0 0 8638

Gondolom nem sok magyar ügyfele van... :)

 

Meggyőzhető vagyok, főleg hogy elvileg akkortájt már túl leszek a szakvizsgán meg a mostani "2 megye 3 városában lakok heti többszöri forgásban és időnként egy 3. megye 4. városában is dolgozok még bónuszban" című őrületnek is vége lesz.

 

Ezt amúgy ismered? http://www.alexandra.hu/scripts/cgi/webshop.cgi/GetBook?BookID=717582&TabSheet=book&SessionID=61030D2D68081DAECB036IFODQJHEAZCTSXBSNBWTRLLXNIXCJTBRQAWJJDVP560404FD0F49572AB3A473FB793F28D014DC81B96E26CF1555291DB4DC07B013791E42C2EEF34FF9DFBDFCE15F8E564F9772D&CBStock=Checked&SrcOrder=o

Előzmény: kisbergics (8637)
kisbergics Creative Commons License 2014.04.23 0 0 8637

Most nézem: 3390 Euró? +repjegy? Na ne szórakozzunk már.... :D

Előzmény: kisbergics (8636)
kisbergics Creative Commons License 2014.04.23 0 0 8636

A videóban mutatott helyek 75-80%-nál voltam, a többi csak az időhiány miatt nem fért bele. Elviszlek ide, még jobb helyekre is, rugalmasabb lesz a menetbeosztás, nem kell ennyi emberhez alkalmazkodni és az ő jutalékuknak, csak a felét számolom föl, na? :D
Mi 4-en voltunk, a másik három ember teljesen rám bízta magát. Kétágyas szobákban hostelekben aludtunk, arányosan osztottunk minden költséget. Egy fizetős út töredékére jött ki. Azóta van kinti kontakt is, aki segítőkész, én nyugodt szívvel indulok neki újra. És tudom, hogy ha publikálom a képanyagot, akkor lesznek még jelentkezők, a végén még válogathatok is, hogy kikkel akarok menni. :D

Előzmény: DimensionSeven (8635)
DimensionSeven Creative Commons License 2014.04.23 0 0 8635

Állat. Nem kicsit!

Én eddig valami ilyesmiben gondolkoztam:

http://www.erezmarom.com/home/

Nem mernék csak úgy Izlandnak nekivágni saját szakállra.

 

A többit emilben! :)

 

Előzmény: kisbergics (8634)
kisbergics Creative Commons License 2014.04.23 0 0 8634

Egy email közben ment a képekkel. (:

Saját szervezés. Én állítottam össze az útvonalat, foglaltam az autót, a szállásokat, terveztem és kommunikáltam le mindent. Sarki fényre volt kihegyezve (ezért november), de hasznosan töltve az összes napsütéses (napi 6) órát. Minden vittem. :D
Amit kaptam: D800, 10.5/2.8, 14-24/2.8 (Ezúton is hálás köszönet értük.)
Amit vittem: D3s, 24/1.4, 50/1.4, 85/1.8, 70-200/2.8
Ami hiányzott: egy jó TS obi még dobott volna az egészen. Meg időőő. Hétfőtől vasárnapig voltam, hétfőn éjjel érkeztem, vasárnap reggel távoztam. Kevés volt. Legközelebb márciusban, 14 napra. Most megy a matek, hogy saját kocsival, érintve a Feröer-szigeteket és úgy körbemenve a szigetet (kérdés, hogy akkor még ez a kocsim lesz, vagy cserélek, vannak ilyen tervek is), vagy bérelt kocsival (ami drága, de új, és ha lerobban, küldenek másikat. Viszont akkor nincs Feröer.) Hatalmas élménnyel lettem gazdagabb! Egy-két képet már publikálgattam belőle, ezeket bedobom most ide is, de még nem állt össze a blogposzt. Lesz az is, kiállítás is. (:

 

Előzmény: DimensionSeven (8633)
DimensionSeven Creative Commons License 2014.04.23 0 0 8633

Három nagy téma vágyam van tájfotó területén: Dolomitok, Toszkána és Izland. Eddig még csak az elsőt pipáltam ki, azt is csak 1x. :)

 

Gondolom a kiállításig hétpecsétes titok az anyag.

 

Milyen úton-módon mentél? Egyénileg? Turista csoporttal? Fotós workshoppal? Milyen felszerelést vittél? Mit hiányoltál? Minden... MINDEN részlet érdekel, emilben is akár! :)

 

Előzmény: kisbergics (8632)
kisbergics Creative Commons License 2014.04.23 0 0 8632

Tavaly novemberben voltam. Ha sikerül végre helyet találni (és pl méltóztat válaszolni az emailemre az általam kiszemelt épület menedzsere), meg időpontot, akkor kiállítás is lesz belőle. (: Volt pár szponzorom, akiktől kaptam cuccokat az útra (Nikon, Artwork, TravelTech, Nomád túrabolt, Láng Peti :D), akik felé amúgy is illik viszonozni a szívességet, szóval mindenképpen falra fog kerülni az anyag, csak idő kérdése. (:

Előzmény: DimensionSeven (8631)
DimensionSeven Creative Commons License 2014.04.23 0 0 8631

Hoppáhoppá!

Egy hét izlandi fotózás?!

Előzmény: kisbergics (8630)
kisbergics Creative Commons License 2014.04.23 0 0 8630

Nem vagyok hajlandó elhinni, hogy másodszor is elveszett a hozzászólásom. :D Túl sokáig hagytam nyitva az ablakot, és nem kopiztam ki a vágólapra elküldés előtt. Na még egyszer....szubjektív vélemény következik.

 

D600 pro:
-5 évvel újabb szenzor: lenyűgöző dinamika, dupla akkora pixelszám, valós iso100, magas érzékenységen is fejlődött

-szép videó

-jó élőkép

-kicsi, könnyű

 

D600 kontra:
-nevetséges felépítés (játékgép érzet)
-nevetséges kezelés (pl középső gomb képvisszanézéskor a retusálás menüt hozza be és nem lehet átállítani. wtf??)

-csapnivaló AF (fényes nappal képes félrefókuszálni, több obival is)

-a fénymérésétől sem vagyok elájulva

 

A D700 egy masszív riportergép, mind a mai napig. AF-ben, fénymérésben, gyorsaságban, építésben, precízségben lealázza a D600-at. Viszont a D3s meg ezekben a tulajdonságokban (+zajban is) mindkettőt megeszi reggelire, annak ellenére, hogy abban is egy 5 éves szenzor dolgozik! :D

Aki 0-ról indul és Nikonnal akar dolgozni, az D700-at vegyen, nincs ár/érték arányban jobb alternatíva. Aki hobbista/műtermi fotós/tájképeket csinál, annak több lehetőséget nyújt egy D600. Nekem a D3s mellé másodgépnek jobb társ, jobb kiegészítés, annak ellenére, hogy bosszantanak a gyerekbetegségei. Ha a piacon lévő gépek közül kéne választanom, talán a Canon 1Dx szolgálná ki legjobban az igényeim, de semmi kedvem rendszert váltani. Nekem a D800 nem tetszik, ezt egy hét izlandi fotózás után nyugodt szívvel ki merem jelenteni. Hosszútávon egy D5-D3s párosítást tartok reálisnak, remélem kitermelem az árát, mire aktuális lesz. (:

 

Előzmény: DimensionSeven (8629)
DimensionSeven Creative Commons License 2014.04.22 0 0 8629

Balázs, látom hirdeted a D700-ast. Ezek szerint élesben is bejött a D600? Hogy szuperál?

c_pont_hu Creative Commons License 2014.04.15 0 0 8627

Van valakinek esetleg a környéken arca-swiss gyorscseretalpa eladó?

Egy (2?) 100 mm-es, egy 60-70 mm-es és egy 40-50 mm-es kéne.

Kölcsönbe is jó lenne akár csak az egyik (leginkább a nagyok) kis időre.

A hozzá való gyorscsereadapter is érdekelne.

 

Eladó Manfrotto 501 HDV fej (8 cm-rel rövidített svenkkarral).

35000 HUF

 

Elkelt!

Előzmény: c_pont_hu (8624)
Ironed Creative Commons License 2014.03.22 0 0 8625

Sziasztok!

 

Van/volt vkinek tapasztalata d5100-as vázon sigma 10-20-as obival? Élőkép módban nem exponál, amúgy meg ok.

Én amatőrködöm vmit vagy elgondolkodtató? Köszönet a tippekért...

 

c_pont_hu Creative Commons License 2014.03.21 0 0 8624

Eladó Manfrotto 501 HDV fej (8 cm-rel rövidített svenkkarral).

35000 HUF

 

30 háromtizenhét 7103

u.hu Creative Commons License 2014.03.19 0 0 8623

Kösz!

 

Nyugdíj helyett meló ezerrel, közben egy kis kikapcsolódás, fehértalpúak fenékbe rúgása agancsozásilag, amúgy minden rendben.

 

:)))

Előzmény: kisbergics (8622)
kisbergics Creative Commons License 2014.03.19 0 0 8622

Egészen biztosan. Nagyon boldog névnapot amúgy! Mi a helyzet a gáton? ((:

Előzmény: u.hu (8621)
u.hu Creative Commons License 2014.03.18 0 0 8621

Akkor ezek infrás vadkamerák lehettek, me azok szoktak a fákon csücsülni. Vagy tévedek?

 

:)))

Előzmény: kisbergics (8620)
kisbergics Creative Commons License 2014.03.18 0 0 8620

Két kamera ül a fán. Az egyik leesik, mire a másik utánaszól:
-Felvegyelek?

Bocs, csak már nagy volt a csend... (:

de30 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 8619

Eladó Canon 1D Mark III, kb 8-10.000 expóval hibátlanul...évek óta nem használtan, új akksival, minden tartozékával.

Ára: 329.000.-

 

mail publikus

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!