Keresés

Részletes keresés

DimensionSeven Creative Commons License 2014.02.16 0 0 8603

A lesajnáló gúnyolódás eddig nem volt jellemző rád, mi lelt?

Előzmény: ph5.5 (8602)
ph5.5 Creative Commons License 2014.02.15 0 0 8602

Ez gyakori hiba... nálam pl rendszeresen jut be fény az objektív elején keresztül, ha leveszem a frontkupakot :)

 

D700/D3 esetén pl ott a kereső záró mechanika. 1x kipróbáltam... működik :)

Előzmény: DimensionSeven (8597)
ph5.5 Creative Commons License 2014.02.15 0 0 8601

Itt tuti sötét volt... észre sem vette hogy belóg pár ág a téma elé :)

Előzmény: DimensionSeven (8594)
u.hu Creative Commons License 2014.02.15 0 0 8600

Azt a rohadt nagy stuck pixelt azért kivehetted volna...

 

:)))

Előzmény: kisbergics (8592)
DimensionSeven Creative Commons License 2014.02.15 0 0 8599

(az elsőn nem volt árnyékolás, a másodiknál a csík az ujjaim között beszivárgó fénytől van...)

Előzmény: DimensionSeven (8598)
DimensionSeven Creative Commons License 2014.02.15 0 0 8598
Előzmény: kisbergics (8596)
DimensionSeven Creative Commons License 2014.02.15 0 0 8597

Próbáld majd ki, ereszt-e be fényt a kereső. A D80/D90 nem eresztett a hosszú expóknál, a D7100 viszont komoly árnyékolást igényel az expo alatt, borult időben is.

Előzmény: kisbergics (8596)
kisbergics Creative Commons License 2014.02.14 0 0 8596

Kis zajszűréssel, de ebből még 70x100-at lehetne nagyítani. (:

Ma jött meg, a délutáni esküvőre nem ért ide, de utána elkezdtem taperolni. Hát nagyon kis cukorfalat, szerintem jóban leszünk. (De kelleni fog rá markolat, mert jajdepiciígy. :D)

 

És igen, a 28-as is tetszik, a leány meg előbb utóbb ügyfél lesz, ha kitűzik végre az időpontot. :D

Előzmény: DimensionSeven (8594)
seeman Creative Commons License 2014.02.14 0 0 8595

Teccik a kicsike? 

Mert nekem nagyon (a szőke baba)! :)

Előzmény: kisbergics (8592)
DimensionSeven Creative Commons License 2014.02.14 0 0 8594

Brutális, hogy mit tud iso 8000-en a géped. :)

Megjött már az új játékszer Pestről?

Előzmény: kisbergics (8593)
kisbergics Creative Commons License 2014.02.13 0 0 8593

Az én képeim miért lesznek ilyen picik? Miközben az indexre is ilyen nagyba tölti föl magát?

Előzmény: kisbergics (8592)
kisbergics Creative Commons License 2014.02.13 0 0 8592

Hát csak föl kellett avatnom nekem is a 28ast. (:

 

 

seeman Creative Commons License 2014.01.31 0 0 8591

Kisvárosi fények. Mindegyik a 28-assal készült.

 

Előzmény: kisbergics (8589)
seeman Creative Commons License 2014.01.31 0 0 8590

Na ugye, hogy ugye! :) Kétharmad rekesznyivel "sötétebb" világban is van élet.

Előzmény: kisbergics (8589)
kisbergics Creative Commons License 2014.01.31 0 0 8589

Meg kell mondanom, a 28/1.8 parádés. Építési minőségre valóban nem egy 24/1.4, de az AF tényleg gyorsabb, és a mai rendezvényen egész szépen helytállt. Nagyon pozitívak az első benyomások. (:

DimensionSeven Creative Commons License 2014.01.28 0 0 8588

Téged ismerve egy D800 lesz az. :)

Előzmény: kisbergics (8582)
seeman Creative Commons License 2014.01.28 0 0 8587

Zenit-E, Helios objektívvel.

Előzmény: ph5.5 (8586)
ph5.5 Creative Commons License 2014.01.28 0 0 8586

D50 :D

Előzmény: u.hu (8585)
u.hu Creative Commons License 2014.01.28 0 0 8585

D200.

Előzmény: seeman (8583)
kisbergics Creative Commons License 2014.01.28 0 0 8584

Na az tényleg poén lenne. Nem. :D

Átértékeltem picit a dolgokat, vannak új tapasztalatok, sok minden homályos még, de az biztos, hogy ez alatt az ár alatt nem akarom elkótyavetyélni a D700-at. Szerelemgép volt, és még ma is tökéletesen teljesít, "legrosszabb esetben" megmarad. (:

Előzmény: seeman (8583)
seeman Creative Commons License 2014.01.27 0 0 8583

Csak nem egy D3x? :)

Előzmény: kisbergics (8582)
kisbergics Creative Commons License 2014.01.27 0 0 8582

Köszi. Most van egy konkrét kiszemelt, de nem akarom lelőni a poént, egyelőre sürgősen el kéne adni a D700-at.... (:

Előzmény: DimensionSeven (8581)
DimensionSeven Creative Commons License 2014.01.27 0 0 8581

Gratula az eladásokhoz, megvan már milyen váz lesz?

Előzmény: kisbergics (8574)
Fudi Creative Commons License 2014.01.25 0 0 8580

Okés, akkor megyek Csurgó úrhoz :)

Előzmény: ph5.5 (8579)
ph5.5 Creative Commons License 2014.01.25 0 0 8579

Alkotmány utcai fotoszervíz - kilőve, nem vállal semmit (Horváth műszerész)

Király utcai fotoszervíz - kilőve, valamilyen okból ismerőseimnek már nem vállat el semmit. (bejárat a Felső malom utcából)

 

Másokról nem tudok hogy ilyet csináltak volna korábban... szóval én azt mondom nincs Pécsett olyan aki ezt meg tudná neked oldani.

Előzmény: Fudi (8578)
Fudi Creative Commons License 2014.01.25 0 0 8578

Hi

 

Tud valaki pécsen valakit aki objektív belső kitisztítását vállalja?

 

Köszi

Fudi

seeman Creative Commons License 2014.01.20 0 0 8577

24mm f1,4 még nem. 35mm f1,4 igen, az totál villám. A 28-as gyorsaságával és pontosságával sincs probléma. Peterssen is kipróbálta. Bólintott egyet. :)

A kis 28-as nyitva vinyettálgat (melyik nagylátó nem?). Ez könnyen korrigálható hiba. f1,8-tól f2,5-ig picit taknyol a sarkokban. f2-8-tól nagyon jó. F5,6-on és f8-on kiváló.

Előzmény: kisbergics (8576)
kisbergics Creative Commons License 2014.01.20 0 0 8576

Volt már mindkettő a kezedben? Azt hallottam, hogy AF-ben gyorsabb az 1.8G. Ez mennyire igaz? Kevés fényben mennyire pontos a fókusza?

Előzmény: seeman (8575)
seeman Creative Commons License 2014.01.18 0 0 8575

Hát igen. Az igazi megoldás az lett volna, ha egy D700-szerű, masszív, megbízható vázba tették volna bele a 600-as szenzorát + az új processzort.

A 28mm f1,8G azért nem 24 f1,4G! Építése, fényereje, bokeh-ja szerényebb. Felbontása kiváló, nagyon megéri az árát! Másfél éve használom elégedetten.

Előzmény: kisbergics (8574)
kisbergics Creative Commons License 2014.01.18 0 0 8574

Igen. 24/1.4-et fájó szívvel, de annak financiális oka van. A 12-24es sigmát szeretném 14-24/2.8-ra lecserélni és ez csak így fér bele. (Helyette egy 28/1.8 lesz, hogy maradjon azért a fényerős nagylátó.)

D700-at hirdetgetem, de...nem is tudom... D600 nem játszik, D610-et 450ért tudnék újba szerezni, de játékgépnek érzem...D800ból vár rám egy gyönyörű, párezer expós megkímélt példány 500.000-ért, de arra meg egyrészt sokat kell rátenni, másrészt akkor jön a szívás a 36MP-el. Viszont a 12MP meg sokszor kevés...és kéne egy rendes videós gép is... Persze én tudom, hogy igazából a D4 lenne nekem jó, 16MP, brutáljó videó, jó AF, jó zaj, de hát na.... :D :D Addig marad a fejvakarás. ):

 

Előzmény: DimensionSeven (8573)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!