Keresés

Részletes keresés

seeman Creative Commons License 2013.01.31 0 0 8498

Mivel nem faszbúkolok, csak a Google Earth képeire tudok hagyatkozni. Annyi elba.zott, rossz minőségű fotó szerintem még a facebook-on sincs. De ha rákattintasz, akkor megjelenik a fotó szerzőjnek a neve. 

Ez itten a lényeg. :)

Előzmény: ph5.5 (8494)
czy Creative Commons License 2013.01.31 0 0 8497

Nem kell nekik megmutatni :-)

Előzmény: ph5.5 (8496)
ph5.5 Creative Commons License 2013.01.31 0 0 8496

Az "amatőr" saját örömére a "profi" mások kérésére fotóz. Az amatőr örül a jó képnek... és ezt az örömöt rontják el páran a nagy arcukkal.

Előzmény: czy (8495)
czy Creative Commons License 2013.01.31 0 0 8495

Na ja. Kérdés, hogy ki kinek fotózik, és miért. Én pl leginkább magamnak. Nagyon kevés embernek mutatom meg a képeimet, noha a neten is megtalálható pár, főleg régebbiek.

 

 

Előzmény: ph5.5 (8494)
ph5.5 Creative Commons License 2013.01.31 0 0 8494

A legnépszerűbb fotóbemutatási hely a facebook lett. Ha Pécsről akar valaki képet találni, akkor az I ♥ Pécs oldalt kell keresni. (illetve nem keresni ha jót akar magának :-)  )

Ha Te oda feltöltesz egy fotót, akkor kapsz 20-30 like-t. Ha X vagy Y tölti fel, és a fotója rosszabb mint a te kicsit egyedibb, jobb szögből, jobb fények mellett meglőtt alkotásod, akkor Ő 700-3000 közötti tetsziket fog begyűjteni. AZ ok eygszerű.. ha te töltöd fel, akkor az ismerőseid látják. Ha Ő, akkor az adott oldal osztja meg, így 98.000 ember teknti meg. Arról nem is beszélve, hogy a fotód ha jobb is mint az övék, oda fogják írni sokan hogy ezt már X vagy Y már rég elkészítette. 

Persze ez csak 1 oldal... de ha megnézed az amatőr fotós oldalakat, ott sem tudsz ezekről a helyekről újat bemutatni, mert hasonlót már lőttek róla. És a tied csak egy másolat lesz a többiek szemében. 

 

Előzmény: Nikons (8493)
Nikons Creative Commons License 2013.01.30 0 0 8493

Az én véleményem is az, hogy minden fotósnak más látásmódja, és hidd el, hogy türelmesen kijárva elcsípve egyedi fényeket és mindez még egy jó látásmóddal is párosítva überel bárkit aki eddig megfotózta a témát.

 

Előzmény: ph5.5 (8489)
czy Creative Commons License 2013.01.30 0 0 8492

Ez viszont nem fotós probléma. Nagyon sokan hisznek magukról jóval többet, mint kellene. Szinte mindenki, kell az önbecsüléshez. Ha egyszer személyesen találkozunk, elmesélek egy aranyos történetet ami sok mindent (meg)érthetővé tesz.

Előzmény: ph5.5 (8491)
ph5.5 Creative Commons License 2013.01.29 0 0 8491
A gond nem azzal van hogy uj vagy regi. Azzal hogy paran 1/2 ev fotozas utan azt hiszik ok Cappa. Vagy kiicsit jobbak is. Mert capa photography nem volt anno a facebookon.
Előzmény: czy (8490)
czy Creative Commons License 2013.01.29 0 0 8490

Ezen az alapon elég nehéz "új" fotókat csinálni. Szinte mindent megcsinált már valaki :-)

Előzmény: ph5.5 (8489)
ph5.5 Creative Commons License 2013.01.29 0 0 8489

Voltunk ott hajnalban... felkelt a nap, lehetett fotózni. Voltunk ott ködöt kergetni, nem jött össze. Voltunk havas tájat fotózni- nem volt hó :-)  Most fény sem volt... de az utómunka azért alakít annyit a képen hogy emészthető legyen.

 

Kicsit olyan ez a hely mint a köd fotózás pécsett. 2007 januárjában minden értelmes ködös helyet végigfotóztunk. Már nem kelek fel 1-1 képért... mert ott van a HDD-n. 2x ugyanazt lefotózni a legtöbb esetben felesleges. Amikor látom hogy "menő" pécsi fotósok a neten feltöltenek 1-1 képet Pécsről, és kapnak 3000 lájkot, mert hogy mennyire új, milyen egyedi... akkor azért erőteljesen mosolygok. Kiefer Bélával 5-6 éve ezeket már megfotóztuk. Sőt előttünk nevesincs fotósok 10-20 éve is ezt tették. Nincs új a nap alatt :-)

 

Ezzel nem le akarlak beszélni a kilátóról, csak nehéz ott olyat fotózni ami egyedi. És még érdekel bárkit is. (ez csúnyán hangzik- de a legtöbb fotós nem a saját szórakoztatására késziti a képeket)

Előzmény: ikajli (8488)
ikajli Creative Commons License 2013.01.29 0 0 8488

Jártam már ott egyszer, de nem volt szerencsém a fényekkel. Azért biztos visszanézek még oda párszor.

Előzmény: ph5.5 (8487)
ph5.5 Creative Commons License 2013.01.29 0 0 8487

Az első is ott készült :-)  

 

Egyébként igen. Nem egy nagy durranás, de pár expot megér a hely. (Egyet hajnalban, egyet este, egyet meg éjszaka)  

Előzmény: ikajli (8486)
ikajli Creative Commons License 2013.01.29 0 0 8486

Ezek a Napszentély kilátóban készültek? Az elsőt leszámítva persze.

Egyébként klasszak.

Előzmény: ph5.5 (8478)
ph5.5 Creative Commons License 2013.01.23 0 0 8485

Mire leírtam, tényleg megjelnet a modi :-)

Azért ez kemény... 20 napig várj a cuccra. Hátha még forgalmazzák kint azt, amire most elküldted a pénzt.

Előzmény: Törölt nick (8484)
ph5.5 Creative Commons License 2013.01.23 0 0 8483

Más:

A moderátor a Nikon adok-veszekben azért törölte a bögrét és a láncot, mert az eladó nemes egyszerűséggel kereskedelmi tevékenységet folytatott. 9ezerét kínált 15 dolcsi bögrét... amire előre kellett utalnod a pénzt, és 1mm-es betükkel odaírta, hogy szállítási idő 15-20 munkanap. Tehát vaterás szokáshoz híven a termék nincs a birtokában, de ha kifizeted előre a 3ezres bögre árát... akkor ő 9ezerért eljuttatja hozzád. Persze kintről free shipinges a cucc. A további vicc az, hogy az Artwork 6900-ért adja ugyanezt raktárról, míg egy másik oldal 5900-ért. 

Előzmény: Törölt nick (8481)
ph5.5 Creative Commons License 2013.01.23 0 0 8482

Nem. Ekv 12mm. 

Előzmény: Törölt nick (8481)
ph5.5 Creative Commons License 2013.01.23 0 0 8480

Kösz. Tényleg tavaly járt erre utoljára bárki is :-)

Előzmény: Törölt nick (8479)
ph5.5 Creative Commons License 2013.01.23 0 0 8478

Csak hogy ne haljon meg a fórum :-)

 

     

 

    

c_pont_hu Creative Commons License 2012.12.27 0 0 8477

:)

Jótét lelkek találták meg egy idegen eb társaságában és bevitték a Misinához.

Ott persze már tudták, hogy körözik a kiskorút, így rögtön szóltak, hogy megkerült.

Előzmény: czy (8476)
czy Creative Commons License 2012.12.27 0 0 8476

Gyártott néhány kiskutyát, elment a kocsmába és haza ment, vagy megtalálta valaki?

Előzmény: c_pont_hu (8475)
c_pont_hu Creative Commons License 2012.12.27 0 0 8475

Már nem aktuális, meg lett a kis felfedező!

Előzmény: c_pont_hu (8471)
futoz Creative Commons License 2012.12.20 0 0 8474

gondolkozom rajta, hogy kiterjesztem az oldalt kutsára, macskára, gyerekre, nagyszülőre, szóval mindenre. 

Előzmény: c_pont_hu (8473)
c_pont_hu Creative Commons License 2012.12.20 0 0 8473

A kutyámat?

Előzmény: futoz (8472)
futoz Creative Commons License 2012.12.20 0 0 8472

www.regisztrald.hu

Előzmény: c_pont_hu (8471)
c_pont_hu Creative Commons License 2012.12.20 0 0 8471

Aki netán tudna valamit róla...

u.hu Creative Commons License 2012.12.19 0 0 8470

Gyere, de pengesd meg a távolbabeszélőt.

Olyan du. két óráig a ,,belvárosban" vagyok.

Előzmény: kisbergics (8469)
kisbergics Creative Commons License 2012.12.19 0 0 8469

u.hu, jobban van már a lábad? Holnap megyek Szigetvárra ebédidőben átadni egy anyagot, aztán eszembe jutottál... Küldöm gyógyulásnak ezeket az erdészeti elkerített "vadakat". (:

 

 

ph5.5 Creative Commons License 2012.12.15 0 0 8467

Az Xpress nem nyomtatja a fotókat, hanem vegyszeres hívást csinál. Kodak papírra. Ha nem jó az eredmény, lehet reklamálni. Korrektek.

 

Amikor valami nagyon gyorsan kellett, akkor irány az Árkád- Fotoplussz. No ott mindig csalódás ért. A Fuji papírját egyszerűen nem szeretem. Sem portrénál sem másnál nem jönnek be a színei. Ha azonnalra kéred, akkor meg az árak nem túl jók. Az árlista nyilvános, de szerintem 45 Ft körül mozog a 10x15. 

 

A reflexben a lányok nagyon korrektek. Szebben dolgoznak mint a fotoplussz, de tény hogy a város peremére nem volt jó ötlet a költözés.

 

A CCS-nél viszont 22 Ft a foto. Szerintem egy próbát megér.

Előzmény: SzaboZ-ptx (8466)
SzaboZ-ptx Creative Commons License 2012.12.15 0 0 8466

Köszönöm az infót mindenkinek!

A reflexet szerettem, amíg bent volt a korpályánál. A mostani helyük nagyon nem esik útba :(

DigitalXpressnél hivattam elő 1x, de az nem sikerült túl jól :( Igaz, hogy azonnal nyomták, és nem tudom, hogy akkor ugyan azzal a technológiával/nyomtatóval készül-e, mint az 1-2-x napos...

Talán most kipróbálom a fotoplust :)

 

ikajli Creative Commons License 2012.12.15 0 0 8465

Esetleg a DFL a Majorossy utcában. Szerintem jók.

Előzmény: SzaboZ-ptx (8462)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!