Keresés

Részletes keresés

Mano254 Creative Commons License 2012.11.17 0 0 8412

Nem neki volt születésnapja, csak lecsaptam egy magas labdát ;-)

Előzmény: SzaboZ-ptx (8410)
Robyqa Creative Commons License 2012.11.17 0 0 8411

Sziasztok.

Fuji Finepix hs-10-es bridge gépem van. Olyan kérdésem lenne, hogy ajánlották a képek formátoma ne JPG legyen, hanem RAW. Át is állítottam a beálításoknál. Tovább tart a képkészités után a gépnek tárolni a képeket és addig nem tudok másikat csinálni, ez az egyik a másik a számitógápre való átmásolás a windovs nem látja a RAW os képeket. Hogyan másoljam fel a fotókat a számítógépre?

SzaboZ-ptx Creative Commons License 2012.11.17 0 0 8410

Isten éltessen!

Már újra próbáloztam, mielőtt megírtad a választ. Néhány órával a reggeli akció után gond nélkül elindult ...

Remélem nem haldoklik vmi a gépben.

Ha újra előjön, akkor kereslek.

 

Előzmény: Törölt nick (8408)
Mano254 Creative Commons License 2012.11.17 0 0 8409

Jól tartod magadat, nem gondoltam volna, hogy már a 60. szülinapodat ünnepled :-)

Előzmény: Törölt nick (8408)
SzaboZ-ptx Creative Commons License 2012.11.17 0 0 8407

Az ingyenes bevizsgálás mást esetekre is érvényes? :)

A fiam bekapcsolta reggel a gépet, ami csak folyamatosan, gyors ütemben csipog, de nem indul :(

 

Előzmény: Törölt nick (8381)
joskabacsi Creative Commons License 2012.11.16 0 0 8404

az ő helyében én egy nagy vinyónak jobban örülnék...

:p

Előzmény: Törölt nick (8403)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.15 0 0 8400

Azóta gyakorolom,már egész jól megy! :) Köszi!

Előzmény: Törölt nick (8399)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.10 0 0 8398

Hasznos volt a segitséged,már elég jól megy ! Köszi!

Előzmény: Törölt nick (8396)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.09 0 0 8395

Köszönöm válaszod,próbálkozni fogok. 

 

Még 1x köszi!

Előzmény: ph5.5 (8394)
ph5.5 Creative Commons License 2012.11.09 0 0 8394

Megfelelő gépbeállítás esetén ezek az adatok a digitális fotóban eltárolódnak, melyek kiolvasható... de a fotón "kívülről" nem lesznek láthatóak. Ha a képre szeretnél feliratot - logot- dátumot tenni, az egy fotószerkesztő programmal lehetséges. Pl Photoshop, gimp.

Előzmény: Törölt nick (8393)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.09 0 0 8393

Igen,nem tudom ellátni semmilyen felirettal! (szerző neve,dátum)

Előzmény: futoz (8392)
futoz Creative Commons License 2012.11.09 0 0 8392

feliratozni?

Előzmény: Törölt nick (8391)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.09 0 0 8391

Sziasztok!

 

 

Kezdő amatőr fotósként szeretném a segitségeteket kérni!     Vásároltam egy Canon Eos 650 tipusú gépet,most ismerkedek vele,de sehogyan sem tudom az elkészült képeimet feliratozni. A mellékelt kezelési könyvet többször is tanulmányoztam,de az eddigi próbálkozásaim rendszerint kudarcba fulladtak. Segitségeteket előre is köszönettel veszem!     

 

 

Cicuka 5

 

 

Danyboy88 Creative Commons License 2012.11.06 0 0 8389

Köszi.

 

 Az adatlapodon lévő számon kereshetlek?

Előzmény: Törölt nick (8381)
ph5.5 Creative Commons License 2012.11.06 0 0 8386

Pont ezért kérdeztem az obi típusát.. mert a Csurgó Laci naponta több objektívet szerel, mint a pécsiek egy év alatt. Kicsit nagyobb a szakmai tapasztalata és a rutinja. És ezek mellett még árban is olcsóbb. Persze 10ezres javításnál a 20ezres pesti utazás már nem buli... de akkor is bevállalnám ha egy 100-200-300ezeres lencséről lenne szó.  

Előzmény: SzaboZ-ptx (8384)
ph5.5 Creative Commons License 2012.11.06 0 0 8385

Nikon 18-55 I. gerenrációs kitobjektív.. még a D40 alapeszköze. Se VR, se pompás építés. De így is elfutott 2-3 évet, napi 24 órában használva. A D40 legalább 10x lett hajszárítóval kifújva (belül :-)  )  az obiból 2x kellett kiönteni az eső maradékát. A D40 pl az expogombnál ha lenyomtad pumpálta a folyadékot :-D  80ezer expot tettünk bele... és a következő váz érkezése miatt selejtezte csak a cég. 

Előzmény: Törölt nick (8382)
SzaboZ-ptx Creative Commons License 2012.11.06 0 0 8384

Egyre inkább úgy vélem, hogy Bp-en kellene leadnom megnézetni az obit :(

Csurgó Lacira még nem hallottam panaszt.

Mano254 Creative Commons License 2012.11.06 0 0 8383

Ömm, azért volt ismeretségi körben nem egy olyan is, amikor a több hónapos "javítás" után az eszköz rosszabbul működött, mint amikor leadták...

Előzmény: Törölt nick (8382)
ph5.5 Creative Commons License 2012.11.05 0 0 8379

Mennyire boldog lennék ha 1.5 hónapig állna a vázam a szerelőnél- úgy hogy hozzá sem nyúlnak :-(

 

Az egyik ismerősem a Király utcai úrhoz most vitte be a tamagocsiját javításra. A hiba amit nekem említett szerintem alaplap cserét igényel. A gép 3 éves, és az új ára 3x.000 Ft volt. Előzetesen nem kapott várható árajánlatot sem- ami azért szvsz meredek. Kíváncsi leszek annak mi lesz a vége.

Előzmény: kisbergics (8376)
ph5.5 Creative Commons License 2012.11.05 0 0 8378

Arra nem emlékeztem hogy kinek meséltem eddig :-)  

 

Szerintem az alapprobléma az, hogy ha lenne is egy Kalocsay- Csurgo szintű szerelő pécsett, az nem tudna megélni, mert nem lenne annyi munkája. Olyan ez, mint a használtpiac... minden Bp-re összpontosul.

Előzmény: Mano254 (8377)
Mano254 Creative Commons License 2012.11.05 0 0 8377

Említetted már a történetet, és a két tapasztalat nem is zárja ki egymást. Az összevetést csak a felsőmalom utcai színvonal belövése érdekében tettem, hogy megelőzzek a kérdező részéről egy újabb csalódást. :-)

Előzmény: ph5.5 (8375)
kisbergics Creative Commons License 2012.11.05 0 0 8376

Az én egyik ismerősöm is nagyon megjárta az Alkotmány utcában. D300 zárcsere, egy-másfél hónap ígérgetés és előlegkérés után végül nem készült el... Ezek után előleg nyögvenyelősen visszaadásra került, majd Csurgó Laci (a korábban a Horváth Laci által megadott ár töredékéért) megcsinálta - és azóta is jól működik a szerkezet.

Előzmény: ph5.5 (8375)
ph5.5 Creative Commons License 2012.11.05 0 0 8375

AZ Alkotmány utcai boltot már a fia viszi... az apa állítólag tudott dolgozni. A fia úgy javított céges objektívet (értéke kb 8e Ft volt), hogy kicserélte egy másikra- amit leszámlázott a használtpiaci ár 2x-re. A gyári számot pedig levakarta. (azt viszont nem tudta hogy az exifben benne van a sorozatszám - a vázé és az obi-é is)  Szóval nálam a nem ajánlott kategória :-(  

Előzmény: Mano254 (8374)
Mano254 Creative Commons License 2012.11.05 0 0 8374

A Felsőmalom utcában praktizáló úrról sem nagyon lehet sok jót mondani.

Az Alkotmány utcában már volt olyan problémám, amire kaptam megoldást, itt erre nem volt precedens...

 

 

Előzmény: ph5.5 (8371)
ph5.5 Creative Commons License 2012.11.05 0 0 8373

Ha ez a 24-70-es Nikon akkor Csurgó Laci lesz a te embered. Délelőtt viszed, délutánra kész. Típushiba...

Előzmény: SzaboZ-ptx (8372)
SzaboZ-ptx Creative Commons License 2012.11.05 0 0 8372

Egy próbát megér. Vmelyik nap elmegyek arrafelé.

Nem tudom az alsó végállásba tekerni a zoomgyűrűt. 4-5mm-el felette megáll. Működésben nincs vele semmi gond, csak így rövidebb egy kicsit.

Előzmény: ph5.5 (8371)
ph5.5 Creative Commons License 2012.11.05 0 0 8371

Az Alkotmány utcai műszerészt én nem ajánlom. Pl azért mert sokkal drágábban dolgozik mint a Bp-i műszerészek és ami rosszabb nem túl gyakran van kedve elvállalni. Ez nem csak személyes tapasztalat, hanem ismerőseim visszajelzése is. 

A Király utcai Úr (Király utcához tartozik a házszámozás- de a Felsőmalom utcában van a bolt) egy idősebb szakember. Nála még nem javíttattam, de ismerősnek bent van most egy gépe. Szóval Ő legalább dolgozik. Egy próbát megér.

 

Milyen obi és mi a panasz rá?

Előzmény: SzaboZ-ptx (8368)
czy Creative Commons License 2012.11.05 0 0 8370

.. a Király u és a 6-os között.

Előzmény: czy (8369)
czy Creative Commons License 2012.11.05 0 0 8369

A Király Felsőmalom utca kereszteződéshez közel, a Felsőmalom utcában, a keleti oldalon, van egy olyan fotoműszerész, akivel én megpróbálnám.

Előzmény: SzaboZ-ptx (8368)
SzaboZ-ptx Creative Commons License 2012.11.05 0 0 8368

Pécsett tudtok ajánlani jó szakembert, akinek a kezébe lehet adni javításra egy obit?

Az alkotmányban tudom, hogy van valaki, de még nem volt vele dolgom. Róla jót-rosszat tudtok mondani? Van vki más is a városban?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!