Hétköznapi nyelven :olyan merevlemez, mely nem tartalmaz mozgó alkatrészt.
Úgy kell elképzelni mint egy nagyméretű CF kártyát, amihez van egy beépítő keret, és egy normál házba azzal tudod beszerelni. Van pár szabálya a beüzemelésnek... de ha azzal megvagy, akkor kb 10 évet bír az ssd life progi szerint.
A sebessége brutális. A nagyon gyors hagyományos vinyók tudnak mondjuk 200 Mb/sec értéket... ebből pl a V200+-os amit írtam az 500 körüli értéket.
Az ssd-re érdemes feltenni a programokat- és második meghajtóként egy sima vinyót beüzemelni.
Proci: 1 magos már nincs. Az i3 és i5 2 magos- de 4 szálon tudnak dolgozni. Ezért gyorsabbak mint az AMD termékei. (azonos kategóriában). Az i7 az 4 magos- 8 szálon tud futni. De ott a proci mondjuk 70ezer... és jobb alaplapot igényel. Apropo alaplap... már szinte mindegyik tud USB3.0-t. Nagy találmány :-) 10x sebességet tud elvben az USB 2.0-hoz viszonyítva. Azt tudom hogy a laptopunk is és a PC is USB 3.0-s, és a 60 Mb/sec kártyáról annyival is szedi az infot az eddigi 18-22 helyett.
Hát én eléggé le vagyok maradva hardware téren, amíg még érdekelt és követtem a trendeket, akkor még egymagos procik voltak. Azóta mezei júzer lettem... :)
Üdv srácok, PC építéshez kérnék segítséget. Annyira lepusztult a gépem, hogy egy nyamvadt DVD írás is 2 óráig tart, percekig mentegeti a png-ket, meg ilyesmi. Elsősorban fotós célból használt gép kéne, játék nagyjából a pasziánszban kimerül... :) Photoshop, Capture NX, PTGui, meg persze a winamp menjen fürgén. :)
Gondoltam kéne egy 500-as vinyó, jó sok memória (XP csak 4-et kezel, úgyhogy gondolom Windows 7-re ideje váltani), egy jó videókártya, meg egy BluRay író-olvasó.
A lenti képre szeretném, hogy szavazzatok :) Köszi!
FOTÓPÁLYÁZAT - Első helyen állok, de szoros az állás, kérlek szavazz, és oszd meg ezt, hogy megnyerhessem a barcelóniai utazást. Minden szavazat számít, pár lépés az egész, 1 perc alatt kész. 1. Katt a Linkre! 2. Nyomj a "TETSZIK"-re a jobb felső sarokban! 3. Oldal alján a képeknél megkeresed a nevem :ILDIKO URBAN (napernyős kép) 4. Nyomd meg a képemnél a "VOTE" gombot! 5. Felugró ablaknál nyomd meg a KÉK gombot, amire "LOGIN IN WITH FACEBOOK" van írva! 6. Mégegyszer nyomj VOTE-ot a képemnél.
FOTÓPÁLYÁZAT - Első helyen állok, de szoros az állás, kérlek szavazz, és oszd meg ezt, hogy megnyerhessem a barcelóniai utazást. Minden szavazat számít, pár lépés az egész, 1 perc alatt kész. 1. Katt a Linkre! 2. Nyomj a "TETSZIK"-re a jobb felső sarokban! 3. Oldal alján a képeknél megkeresed a nevem :ILDIKO URBAN (napernyős kép) 4. Nyomd meg a képemnél a "VOTE" gombot! 5. Felugró ablaknál nyomd meg a KÉK gombot, amire "LOGIN IN WITH FACEBOOK" van írva! 6. Mégegyszer nyomj VOTE-ot a képemnél.
Akkor nálatok is a férfi pucolja a halat :-) (közösen fogjuk, de este mindig enyém az utolsó 2 óra a halakkal... volt hogy 20db-t kellett pikkelyezni, darabolni egyszerre. Tiszta nagyüzemnek éreztem :-) )