Keresés

Részletes keresés

ph5.5 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 8306

Ennél? :-)

 

Előzmény: kisbergics (8305)
kisbergics Creative Commons License 2012.10.09 0 0 8305

Jól látszik, hogy egész más a halszem hatás, mint az uwa. Viszont az enyémnek jobbak a színei. :P

Előzmény: ph5.5 (8302)
ph5.5 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 8304

Akkor nálatok is a férfi pucolja  a halat :-)  (közösen fogjuk, de este mindig enyém az utolsó 2 óra a halakkal... volt hogy 20db-t kellett pikkelyezni, darabolni egyszerre. Tiszta nagyüzemnek éreztem :-)  )

Előzmény: futoz (8303)
futoz Creative Commons License 2012.10.09 0 0 8303

na majd legközelebb félre teszem neked a hal szemeket

Előzmény: ph5.5 (8302)
ph5.5 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 8302

Köszöbet Kisbergicsnek a halszemért... másként nem jött volna létre ez az összehasonlító "teszt". (előzmények az objektíves fórumban... de lényegtelen)

 

Halszem vs 12mm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

ph5.5 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 8301

Ha rajtam múlik akkor nem :-) (de mint tudjuk fx-t sem (én) akartam ;-)  )   

Előzmény: kisbergics (8300)
kisbergics Creative Commons License 2012.10.09 0 0 8300

Mi az, mégis kelleni fog a halszemem? :D

Előzmény: ph5.5 (8299)
ph5.5 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 8299

Én nem akartam FX-re váltani csak a párom. Portréhoz jobb az fx, meg a kevés fényhez... de telézni pl nem. Mindkettőnek van létjogosultsága. A 10-20-t nem is akartam eladni, de nem igazán kényelmes a használata sem DX módban sem zoomolgatva fx-n.  

Előzmény: DimensionSeven (8297)
ph5.5 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 8298

15mm után felüdülés a 12.... de ez is kezd kevés lenni :-D  

Előzmény: Mano254 (8295)
DimensionSeven Creative Commons License 2012.10.08 0 0 8297

Az biza. De ezért kár FX-re váltani, a DX széleslátóban jobb. (Kivétel talán a széleslátó tilt-shift obik zsánere, mivel olyanok nincsenek DX-re.)

Előzmény: Mano254 (8295)
Mano254 Creative Commons License 2012.10.08 0 0 8295

Naugye, mondom én, hogy addiktív dolog ez az ultrabrutál nagylátó :-)

Előzmény: ph5.5 (8290)
ph5.5 Creative Commons License 2012.10.08 0 0 8294

Köszi. Ahogy D7 írta, Mhertelend melletti domboldalban. Van róla dúrvább fotó is -  23m magas épület és a nagylátóba 5m-ről már a teljes épület belefért :-)  Na arról már nehezebb felismerni hol is járunk :-D

Előzmény: Törölt nick (8292)
DimensionSeven Creative Commons License 2012.10.07 0 0 8293

Napszentély kilátó, Magyarhertelend. :)

Előzmény: Törölt nick (8292)
ph5.5 Creative Commons License 2012.10.07 0 0 8290

Ma korán keltünk... és játszottunk kicsit a 12-24-el. Habár ha így halad akkor 12-es fixnek fogom csak hívni :-)

 

 

 

c_pont_hu Creative Commons License 2012.10.07 0 0 8289

Ebben az irányban tapogatóznék! :)

Előzmény: Törölt nick (8287)
c_pont_hu Creative Commons License 2012.10.06 0 0 8286

Photoexpo-ra megy valaki?

ikajli Creative Commons License 2012.10.01 0 0 8284

Kár, mert a megnyitóra is szívesen elmentem volna. A kiállítást azért megnézem majd. Köszi.

 

Előzmény: c_pont_hu (8280)
DimensionSeven Creative Commons License 2012.09.30 0 0 8283

Nincs mit, ma ilyen témák irányában túrtam a netet: full frame wide obik lap- és polárszűrőzése, beleértve a szűrőmenet nélkülieket is.

Az a baj ezzel a témával, hogy nem marketing-szagú, valós és hasznos felhasználói tapasztalatokat nemigen lehet találni.

Előzmény: ph5.5 (8282)
ph5.5 Creative Commons License 2012.09.30 0 0 8282

A harmadik csomagból rendeltem gyorsan hármat. Hátha az egyuk nem érkezik meg, illetve a maradékból ha elveszíteném bármelyiket legyen tartalék :-)

 

70000 Ft? Ezek nem normálisak :-(

 

Azért köszönöm a jóságod. Hétvégén kipróbáltam az obit, és úgy néz ki hogy elsőre nem is nagyon kell erre szűrő. Főként nem ilyen áron :-)

Előzmény: DimensionSeven (8281)
DimensionSeven Creative Commons License 2012.09.30 0 0 8281
Előzmény: ph5.5 (8272)
c_pont_hu Creative Commons License 2012.09.29 0 0 8280

Bocs, elfelejtődöt. :(

Előzmény: u.hu (8278)
czy Creative Commons License 2012.09.29 0 0 8279

Jó szemüveggel látszik :-)

Előzmény: u.hu (8278)
u.hu Creative Commons License 2012.09.29 0 0 8278

B+, pont ma, pont 11-kor nem tudtad volna beírni?

Előzmény: c_pont_hu (8277)
c_pont_hu Creative Commons License 2012.09.28 0 0 8277

ph5.5 Creative Commons License 2012.09.28 0 0 8276

Hát ha 67-es akkor biza szűk lesz :-D

Előzmény: futoz (8275)
futoz Creative Commons License 2012.09.28 0 0 8275

Balázsnak írtam, hogy van neked benne egy péniszgyűrű

Előzmény: ph5.5 (8274)
ph5.5 Creative Commons License 2012.09.28 0 0 8274

Király vagy!  Pont ma beszéltem vele, hogy elfelejtettük veled megbeszélni.. de nem gond mert a kioldó úgyis jön hamarosan. Te viszont nem vagy feledékeny :-) 

Kioldó miatt úgyis jön hozzánk a Balázs, így hamarosan eljut hozzám. A többit majd megbeszéljük. Szóval kösz!

Előzmény: futoz (8273)
futoz Creative Commons License 2012.09.28 0 0 8273

Kisbergicsnél a gyűrű, remélem ez jó lesz :)

Előzmény: ph5.5 (8272)
ph5.5 Creative Commons License 2012.09.28 0 0 8272

Akkor első feltételem az lesz, hogy spotlámpás helyen nem fotózok ! :-D

 

A 12mm akkor győzött meg amikor megnéztem mennyi a különbség az eddigi 15mm-em és a 12 között. Tudom... 3mm :-)  Ami nem tűnik soknak, csak épp pont annyira hogy olyan dolgok is ráférnek amik a másikra nem. Mert volt olyan hogy a 15mm kevés volt. A halszem meg nem erre való. SZóval amíg nincs 12mm-nél nagyobb "értelmes" látószög, addig jó lesz ez. 

 

Egyébként a 10-20-as Sigmának nem volt baja a fényekkel, igaz annak nem raktak ilyen félgömböt az elejére. Az lazán szűrőzhető, bírja a szembefényt is. No nem búslakodom. AKi van annyira lüke hogy telézni szeretne és ff-re vált, az meg is érdemli a további kiadásokat is :-)

Előzmény: Mano254 (8271)
Mano254 Creative Commons License 2012.09.27 0 0 8271

Hm, hát ez kemény cucc. A sarkait ki kéne kötni a gépvázhoz, nehogy elvigye a szél :-)

 

Az I-es széria volt nálam többször is kölcsönbe 1-2 munkához, annak azért volt baja. Nem mondom, a II-est is le kell rekeszelni, ha éles képet akarsz, de a régivel pl egy spotlámpákkal megvilágított konferenciateremnél minden egyes fényforrásnál retusálni kellett a becsillanás-hegyeket. Ez speciel nekem fontosabb, mint hogy tudok-e szűrőt faragni rá :-)

 

Persze nem kell panaszkodni, ha 12mm-ert akarok, úgysincs más alternatíva :-)

Előzmény: ph5.5 (8270)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!