Keresés

Részletes keresés

c_pont_hu Creative Commons License 2012.10.06 0 0 8286

Photoexpo-ra megy valaki?

ikajli Creative Commons License 2012.10.01 0 0 8284

Kár, mert a megnyitóra is szívesen elmentem volna. A kiállítást azért megnézem majd. Köszi.

 

Előzmény: c_pont_hu (8280)
DimensionSeven Creative Commons License 2012.09.30 0 0 8283

Nincs mit, ma ilyen témák irányában túrtam a netet: full frame wide obik lap- és polárszűrőzése, beleértve a szűrőmenet nélkülieket is.

Az a baj ezzel a témával, hogy nem marketing-szagú, valós és hasznos felhasználói tapasztalatokat nemigen lehet találni.

Előzmény: ph5.5 (8282)
ph5.5 Creative Commons License 2012.09.30 0 0 8282

A harmadik csomagból rendeltem gyorsan hármat. Hátha az egyuk nem érkezik meg, illetve a maradékból ha elveszíteném bármelyiket legyen tartalék :-)

 

70000 Ft? Ezek nem normálisak :-(

 

Azért köszönöm a jóságod. Hétvégén kipróbáltam az obit, és úgy néz ki hogy elsőre nem is nagyon kell erre szűrő. Főként nem ilyen áron :-)

Előzmény: DimensionSeven (8281)
DimensionSeven Creative Commons License 2012.09.30 0 0 8281
Előzmény: ph5.5 (8272)
c_pont_hu Creative Commons License 2012.09.29 0 0 8280

Bocs, elfelejtődöt. :(

Előzmény: u.hu (8278)
czy Creative Commons License 2012.09.29 0 0 8279

Jó szemüveggel látszik :-)

Előzmény: u.hu (8278)
u.hu Creative Commons License 2012.09.29 0 0 8278

B+, pont ma, pont 11-kor nem tudtad volna beírni?

Előzmény: c_pont_hu (8277)
c_pont_hu Creative Commons License 2012.09.28 0 0 8277

ph5.5 Creative Commons License 2012.09.28 0 0 8276

Hát ha 67-es akkor biza szűk lesz :-D

Előzmény: futoz (8275)
futoz Creative Commons License 2012.09.28 0 0 8275

Balázsnak írtam, hogy van neked benne egy péniszgyűrű

Előzmény: ph5.5 (8274)
ph5.5 Creative Commons License 2012.09.28 0 0 8274

Király vagy!  Pont ma beszéltem vele, hogy elfelejtettük veled megbeszélni.. de nem gond mert a kioldó úgyis jön hamarosan. Te viszont nem vagy feledékeny :-) 

Kioldó miatt úgyis jön hozzánk a Balázs, így hamarosan eljut hozzám. A többit majd megbeszéljük. Szóval kösz!

Előzmény: futoz (8273)
futoz Creative Commons License 2012.09.28 0 0 8273

Kisbergicsnél a gyűrű, remélem ez jó lesz :)

Előzmény: ph5.5 (8272)
ph5.5 Creative Commons License 2012.09.28 0 0 8272

Akkor első feltételem az lesz, hogy spotlámpás helyen nem fotózok ! :-D

 

A 12mm akkor győzött meg amikor megnéztem mennyi a különbség az eddigi 15mm-em és a 12 között. Tudom... 3mm :-)  Ami nem tűnik soknak, csak épp pont annyira hogy olyan dolgok is ráférnek amik a másikra nem. Mert volt olyan hogy a 15mm kevés volt. A halszem meg nem erre való. SZóval amíg nincs 12mm-nél nagyobb "értelmes" látószög, addig jó lesz ez. 

 

Egyébként a 10-20-as Sigmának nem volt baja a fényekkel, igaz annak nem raktak ilyen félgömböt az elejére. Az lazán szűrőzhető, bírja a szembefényt is. No nem búslakodom. AKi van annyira lüke hogy telézni szeretne és ff-re vált, az meg is érdemli a további kiadásokat is :-)

Előzmény: Mano254 (8271)
Mano254 Creative Commons License 2012.09.27 0 0 8271

Hm, hát ez kemény cucc. A sarkait ki kéne kötni a gépvázhoz, nehogy elvigye a szél :-)

 

Az I-es széria volt nálam többször is kölcsönbe 1-2 munkához, annak azért volt baja. Nem mondom, a II-est is le kell rekeszelni, ha éles képet akarsz, de a régivel pl egy spotlámpákkal megvilágított konferenciateremnél minden egyes fényforrásnál retusálni kellett a becsillanás-hegyeket. Ez speciel nekem fontosabb, mint hogy tudok-e szűrőt faragni rá :-)

 

Persze nem kell panaszkodni, ha 12mm-ert akarok, úgysincs más alternatíva :-)

Előzmény: ph5.5 (8270)
ph5.5 Creative Commons License 2012.09.27 0 0 8270

No a rear gelatin filter dologról csak pár kép van fent, és 55 dolcsi egy 3 db-os szett... de találtam valami mást.

 

http://www.f22.org.uk/x-pro_filter_on_12-24/index.htm

 

 

A Cokin X-pro előre is feltehető. Igaz úgy döntöttem hogy nem vacakolok vele- most legalábbis biztosan nem.

Előzmény: ph5.5 (8269)
ph5.5 Creative Commons License 2012.09.27 0 0 8269

Most vettem, de ez még az első széria boltban ragadt példánya.  Tudom hogy van különbség a I és a II széria között, csak azt nem hogy mi :-D  Ha valamikor összefutunk, össze tudjuk hasonlítani a két szériát, igaz Mp-ben +9-el te fogsz nyerni. Elsőre tetszik a cucc... igaz értelmes felhasználási területet majd csak a hétvégén keresünk neki. Azt viszont látom hogy az eddigi ekv 15mm és a mostani 12 között az a 3mm néha sok tud lenni. 

 

A hátsó szűrőtartóról vagy keresek mindjárt képet a neten, vagy lefotózom a sajátom.

Előzmény: Mano254 (8268)
Mano254 Creative Commons License 2012.09.27 0 0 8268

12-24 első vagy második verzió? Nekem az utóbbi van, értelemszerűen C bajonettel. Ennek a dobozában nincs semmilyen fémlapocska, és az obi hátulján sincs szűrőrögzíthéshez használható pont. A használati útmutató sem tesz róla említést, pedig kitér a Nikon, Sony bajonettes változatok sajátosságaira.

Előzmény: ph5.5 (8267)
ph5.5 Creative Commons License 2012.09.27 0 0 8267

Ma reggel végre volt időm... a P Cokin szett felejtős, ha elé tartom az obinak akkor is kilát mellette két oldalon :-)  Szóval buktam a szettet... illetve nem, mert másra még jó lesz. 

 

Viszont elővettem a 12-24 dobozát és a használati útmutatót. A doboz alján van egy kis fém lapocska. EZ biza a sablon... mert a hátsó lencse mögé kell betenni a zselés szűrőt. Szóval mégiscsak szűrőzhető ez a kismalac a buborékos ormányával :-)

Előzmény: Mano254 (8264)
DimensionSeven Creative Commons License 2012.09.26 0 0 8266

Mit értesz normális FF váz alatt? A D3 szenzorának egyáltalán nincs kiugró dinamikája, 12,2 EV. Még a D90-esemé is nagyobb ennél. Az D5mkII még 12 EV sincs.

Előzmény: Mano254 (8264)
DimensionSeven Creative Commons License 2012.09.26 0 0 8265

Egy nem hívővel kár is lenne vitatkozni (keményvonalas szűrőpárti vagyok, hehe), de megnyugtatlak, hogy a polár ultraszéles látószögön sem haszontalan. Persze nem árt ha az égbolt nem üres, vagy ha mégis, akkor nem nagy részét foglalja el a képnek, de ha ezek a feltételek teljesülnek, akár egy GND 2-est vagy 4-est (0.3 vagy 0.6) is helyettesíthet.

Előzmény: Mano254 (8263)
Mano254 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 8264

Való igaz, de egy normális FF vázban van annyi dinamika, hogy ritkán legyek rászorulva az átmenetes szűrőre. Amennyit kell tökölni a félszűrővel annyi idő alatt lehet akár exposort is lőni :-)

Ha sokat videóznék, akkor biztos hogy jobban számítana a szűrőzhetőség.

 

Ha ND kell, abból szerintem lehet találni nagyobbat is (filmes felhasználásra biztos van), csak az a kérdés, mennyit ér meg neked :-)

Előzmény: ph5.5 (8262)
Mano254 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 8263

C 24-70-em van, az problémamentes, de nem vagyok egy nagy szűrőmániás, gyakorlatilag csak polárt szoktam felcsavarni, ha nagyon kell. Ultra nagylátóra ez amúgy sem játszik, ott a már amúgy sem lehet egyenletesen eget kékíteni.

 

UV és protect szűrőt csak akkor használnék, amikor salakmotorversenyt mennék fotózni, tehát soha. :-)

Előzmény: DimensionSeven (8260)
ph5.5 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 8262

Az átmenetes szűrők hatása utánozható LR/PS-ben, de jobb szeretm azt amikor a helyszínen nyerek 3Fé-t felül.. és még LR/PS-ben is 4Fé-t :-)

 

Az ND meg néha nagyon kell. Van ND8-as lapszűrőm, ki kell próbálnom mit tudok vele kezdeni. Gyanítom semmit, mert az eleve "kocka", és a 12mm túl széleset lát. Ha pedig bemegy a fény akkor máris cseszhetem. Azért van 12mm-es nagylátóm hogy azon használjam- szóval igazad van a 20mm az már nem UWA. AZ csak olyan nagylátócska.

Előzmény: Mano254 (8259)
ph5.5 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 8261

A 10-20-t eddig gond nélkül tudtam szűrőzni, de ez az FX lapka most megtréfált. 14mm-től kirajzolja ugyan a 10-20 a ff lapkát, de a szélek nem az igaziak. Maradt a 12-24 mint lehetőség. 

Ma este kipróbálok valamit ha lesz időm... és ha összejön akkor maradok a Cokin lapszűrőknél :-)  Előre nem akarom lelőni a poent mit találtam ki, de jobb mint ha kézzel kellene odatartanom a lapot.

 

AMi viszont probléma hogy a jó kis B+W ND1000-es is mehet majd piacra, mert erre az obira nem lesz igazán jó :-(

Előzmény: DimensionSeven (8258)
DimensionSeven Creative Commons License 2012.09.26 0 0 8260

Nem véletlenül nem hallottam még ilyen setupról... :)

 

És más nagylátód FX-re van? Arra mit használsz?

 

Előzmény: Mano254 (8259)
Mano254 Creative Commons License 2012.09.25 0 0 8259

Urak, nem szívesen zavarnám meg a kedélyes csevegést a 12-24 szűrőzéséről FF gépen, révén én is érintett vagyok. Mégis behoznám ide ama mellékes információt, hogy a Stigma 12-24 mindkét verzióján a levehető napellenző az APS-C gépeken való használatra lett kitenyésztve. FF gépen 20mm-ig frankón belelóg a sarkokba, innentől viszont előjön a kínzó kérdés, hogy miért is próbálunk erre lapszűrőt applikálni, ha pont az érdekes gyújtótávon (gyk.: 12mm :-) nem lehet szűrőzni?

 

A magam részéről lakónikus egyszerűséggel oldottam meg a dolgot, a 12-24-el nem szűrőzök.  Polárt nem lenne érdemes rátenni, ekkora látószögnél csak ront a helyzeten, az átmenetes félszűrők... nos erre jó a Lightroom :-). Egyedül az ND-nek látnám értelmét, de amihez az kell, ott többnyire állványozni szokás, így akár elé is lehet tartani a lapkát. 

 

 

 

Előzmény: DimensionSeven (8258)
DimensionSeven Creative Commons License 2012.09.25 0 0 8258

Emberedre akadtál, a full frame széleslátók lapszűrőzésébe alaposan beleástam magam, amikor kijött a 16-35 VR.

A megoldás: Lee.

Már legalábbis a filtertartó rendszere. Mert sokkal közelebb van az obihoz, a széleslátószögű adaptere egyenesen hátrafelé terjed. 1-2-3-stb. darabos tartót is össze lehet rakni, egyesével. 82mm-re is rámegy. Filterméretük egyféle van, 100mm-es, ami a Cokin Z-pro mérettel egyezik meg. (az X-pro 120mm.) A Lee 150mm-es, 14-24 Nikkorra való extremitásáról itt ne beszéljük, annak a tartó rendszere is valami 500 dolcsi, hát még a szűrők rá és úgy tudom, kizárólag ezen objektívhez tervezték.

Persze ki tudja, hogy egy Lee tartó a Sigma 12-24-en hány mm-ernél kezde belógni, ilyen setupról még nem is hallottam.

 

Bővebb infót Valser topiktársunktól tudsz kéri a D700-as topikból (Lee tartórendszerről) illetve kgeritől (kgeri.deviantart.com) (D800 + N14-24 + SW150 büszke tulajdonosa)

Előzmény: ph5.5 (8257)
ph5.5 Creative Commons License 2012.09.25 0 0 8257

Elsőre én is... mert olyan a kupakja mint a 10.5-es Nikon halszemnek, egy a fix napellenzőre rácsúsztatható kupak. De kiderült a turpisság, a kupak sima 82-es, amit le is lehet venni. És allatta feltárul a méregdrága szűrőknek való foglalat. Most a Cokin rendszerrel leszek bajban. P méretű 3-as és 1-es tartóm, meg pl 77-es adapterem van. De ez meg 82-es. És a P lapok sem elég szélesek :-(  SZóval lehet hogy meg a teljes rendszer. Az X verziót meg nem veszem meg mert túl drága... habár a többi cucc sem olcsó :-(  A franc ebbe a hobbyba :-D

 

 

Így néz ki szűrőzve, az adapter kupak.

 

 

És itt látszik, hogy a front sapka simán levehető külön.

Előzmény: DimensionSeven (8256)
DimensionSeven Creative Commons License 2012.09.25 0 0 8256

Na ez érdekes. Azt hittem csak valami univerzális adapterrel lehet valami Lee méretű tartót és 105mm-es polárt feltenni.

Előzmény: ph5.5 (8255)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!