Keresés

Részletes keresés

ph5.5 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 8261

A 10-20-t eddig gond nélkül tudtam szűrőzni, de ez az FX lapka most megtréfált. 14mm-től kirajzolja ugyan a 10-20 a ff lapkát, de a szélek nem az igaziak. Maradt a 12-24 mint lehetőség. 

Ma este kipróbálok valamit ha lesz időm... és ha összejön akkor maradok a Cokin lapszűrőknél :-)  Előre nem akarom lelőni a poent mit találtam ki, de jobb mint ha kézzel kellene odatartanom a lapot.

 

AMi viszont probléma hogy a jó kis B+W ND1000-es is mehet majd piacra, mert erre az obira nem lesz igazán jó :-(

Előzmény: DimensionSeven (8258)
DimensionSeven Creative Commons License 2012.09.26 0 0 8260

Nem véletlenül nem hallottam még ilyen setupról... :)

 

És más nagylátód FX-re van? Arra mit használsz?

 

Előzmény: Mano254 (8259)
Mano254 Creative Commons License 2012.09.25 0 0 8259

Urak, nem szívesen zavarnám meg a kedélyes csevegést a 12-24 szűrőzéséről FF gépen, révén én is érintett vagyok. Mégis behoznám ide ama mellékes információt, hogy a Stigma 12-24 mindkét verzióján a levehető napellenző az APS-C gépeken való használatra lett kitenyésztve. FF gépen 20mm-ig frankón belelóg a sarkokba, innentől viszont előjön a kínzó kérdés, hogy miért is próbálunk erre lapszűrőt applikálni, ha pont az érdekes gyújtótávon (gyk.: 12mm :-) nem lehet szűrőzni?

 

A magam részéről lakónikus egyszerűséggel oldottam meg a dolgot, a 12-24-el nem szűrőzök.  Polárt nem lenne érdemes rátenni, ekkora látószögnél csak ront a helyzeten, az átmenetes félszűrők... nos erre jó a Lightroom :-). Egyedül az ND-nek látnám értelmét, de amihez az kell, ott többnyire állványozni szokás, így akár elé is lehet tartani a lapkát. 

 

 

 

Előzmény: DimensionSeven (8258)
DimensionSeven Creative Commons License 2012.09.25 0 0 8258

Emberedre akadtál, a full frame széleslátók lapszűrőzésébe alaposan beleástam magam, amikor kijött a 16-35 VR.

A megoldás: Lee.

Már legalábbis a filtertartó rendszere. Mert sokkal közelebb van az obihoz, a széleslátószögű adaptere egyenesen hátrafelé terjed. 1-2-3-stb. darabos tartót is össze lehet rakni, egyesével. 82mm-re is rámegy. Filterméretük egyféle van, 100mm-es, ami a Cokin Z-pro mérettel egyezik meg. (az X-pro 120mm.) A Lee 150mm-es, 14-24 Nikkorra való extremitásáról itt ne beszéljük, annak a tartó rendszere is valami 500 dolcsi, hát még a szűrők rá és úgy tudom, kizárólag ezen objektívhez tervezték.

Persze ki tudja, hogy egy Lee tartó a Sigma 12-24-en hány mm-ernél kezde belógni, ilyen setupról még nem is hallottam.

 

Bővebb infót Valser topiktársunktól tudsz kéri a D700-as topikból (Lee tartórendszerről) illetve kgeritől (kgeri.deviantart.com) (D800 + N14-24 + SW150 büszke tulajdonosa)

Előzmény: ph5.5 (8257)
ph5.5 Creative Commons License 2012.09.25 0 0 8257

Elsőre én is... mert olyan a kupakja mint a 10.5-es Nikon halszemnek, egy a fix napellenzőre rácsúsztatható kupak. De kiderült a turpisság, a kupak sima 82-es, amit le is lehet venni. És allatta feltárul a méregdrága szűrőknek való foglalat. Most a Cokin rendszerrel leszek bajban. P méretű 3-as és 1-es tartóm, meg pl 77-es adapterem van. De ez meg 82-es. És a P lapok sem elég szélesek :-(  SZóval lehet hogy meg a teljes rendszer. Az X verziót meg nem veszem meg mert túl drága... habár a többi cucc sem olcsó :-(  A franc ebbe a hobbyba :-D

 

 

Így néz ki szűrőzve, az adapter kupak.

 

 

És itt látszik, hogy a front sapka simán levehető külön.

Előzmény: DimensionSeven (8256)
DimensionSeven Creative Commons License 2012.09.25 0 0 8256

Na ez érdekes. Azt hittem csak valami univerzális adapterrel lehet valami Lee méretű tartót és 105mm-es polárt feltenni.

Előzmény: ph5.5 (8255)
ph5.5 Creative Commons License 2012.09.25 0 0 8255

A 12-24-nek a kupakja a front sapka alatt menetes. 82-es szűrőméret. Hát nem a legolcsóbb az tény :-)  De normál szűrőmenet, direkt erre a célra. Polárnak, UV-nak, bárminek.

Előzmény: DimensionSeven (8252)
DimensionSeven Creative Commons License 2012.09.24 0 0 8254

KERESEK jóárasítva:

 

- Samyang 8mm f/3.5 NIKON AE halszem objektívet, tehát a chipes verziót. Alapos személyes kipróbálásnak szeretném alávetni vásárlás előtt, ezért Baranya és Somogy megye előnyben!

 

- Hoya R72 infravörös filtert 77mm-es méretben

 

ELADÓ:

 

- Nikon D80 váz dobozában, gyári tartozékaival, közel 25.000 expóval, magyarországi beszerzésű. Egyetlen hibája, hogy a hátsó gumilap megnyúlt és levált (típushiba), házilag van visszaragasztva. Kipróbálható Baranya és Somogy megyében, megbeszélés alapján.

Aki nem alkudozik, annak hozzá való Hama vezetékes távkioldót adok mellé ajándékba (szintén dobozzal, papírokkal).

Képek itt találhatók a vázról: http://imageshack.us/g/705/dsc4664b.jpg/
Ár: 70.000Ft 

 

Érdeklődni a d-7 kukac freemail.hu címen lehet!

DimensionSeven Creative Commons License 2012.09.24 0 0 8253

Újabb szuper éjszakai "tájportré"! Nagyon beleástad magad a témába. :)

D3s? Azt hittem a D600-ra mozdultál rá. Persze eseményfotózásra a D3s jobban alkalmas, ez tény.

Előzmény: kisbergics (8246)
DimensionSeven Creative Commons License 2012.09.24 0 0 8252

Mesélj, hogy raksz rá egy polárt? :)

Előzmény: ph5.5 (8247)
ikajli Creative Commons License 2012.09.22 0 0 8251

Egyébként, ha valakit érdekel, készpénzért is eladó a 70-300VR. Mondjuk 105.000,- Ft-ért. Esetleg 16-85VR csere is érdekelhet.

 

(Bocs az adok - veszekért!)

Előzmény: ikajli (8250)
ikajli Creative Commons License 2012.09.22 0 0 8250

Ja, így érthető!

Előzmény: ph5.5 (8249)
ph5.5 Creative Commons License 2012.09.22 0 0 8249

Van egy 80-400 Ex OS telém, így köszönöm a lehetőséget, de nem. UWA lesz helyette, és a változatosság kedvéért az is Sigma :-) 

Előzmény: ikajli (8248)
ikajli Creative Commons License 2012.09.22 0 0 8248

Esetleg egy hasonló állapotó 70-300VR-re nem akarod elcserélni?

Előzmény: ph5.5 (8236)
ph5.5 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 8247

Igen, FX-t akart a párom, és az lett. Egyébként el nem adnám a 10-20-t. A 12-24 szűrőzhető, és nem is annyira bonyolultan :-)

10 perce próbáltuk Kisbergics új vázán... és 14mm-től jó ff-re is. Szóval ha nem megy el, akkor megmarad :-D

Előzmény: DimensionSeven (8245)
kisbergics Creative Commons License 2012.09.20 0 0 8246

Engedtessék meg, hogy megosszam itt is, hátha valaki pont ilyet keres: 

 

Nikon D7000 váz megkímélt, szép állapotban eladó. Csak másodvázként volt használva, többségében a táskában pihent. 11.000 expó van benne, 2014. áprilisáig garanciális. Adok hozzá +1 gyári akksit, és 2db 8GB-os Sandisk Extreme HD (30MB/s) sd kártyát. Adok hozzá továbbá egy utángyártott markolatot is, aminek van egy pici szépséghibája, de tökéletesen működik. Az ára: 240.000Ft

Személyes átvétel Pécsett, vagy komoly érdeklődés esetén előzetes egyeztetés után Budapesten lehetséges. Email címem publikus.

 

Más. Jóska, milyen nálatok a bőgés? (: Egy-két napja (vadász engedélyével) voltam kint területen éjszaka fotózni (menyasszony+csillagok), és a rét másik végén végig bőgött egy bika. Félelmetesen gyönyörű volt. Persze tök sötét volt, hogy arra fényképezzünk. Azóta vettem új gépet (azért is eladó a picike), szívesen kipróbálnám egy pirkadatkor, csak a 200mm+1.7x gyanítom kicsit gyér hozzá. (D3s)

 

DimensionSeven Creative Commons License 2012.09.20 0 0 8245

Szélesebben lát? Ezt csak egyféleképpen tudom elképzelni: ha FX-re csavarod fel. Egy szűrőzhetetlen nagylátó viszont visszalépés lesz, főleg elnézve a mintafotókat - azokon bőven akad szűrő.

Előzmény: ph5.5 (8242)
SzaboZ-ptx Creative Commons License 2012.09.19 0 0 8244

Valóban kevesen keresnek ilyen obit.

Én gömbpanorámához használtam, ahhoz tökéletes :)

Előzmény: ph5.5 (8242)
SzaboZ-ptx Creative Commons License 2012.09.19 0 0 8243

Szia,

Nikon-ra való. Azt nem tudom, hogy van-e átjárás a kettő között.

 

Előzmény: rack10 (8241)
ph5.5 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 8242

Köszönöm, nem. 12-24-es Sigma lesz a 10-20 helyett. Már a konkrét darab is megvan... Nem nekem való a halszem. 1-1 képhez még csak-csak, de számomra eddig az UWA jobban használhatónak bizonyult. (ezzel nem akarom rontani eladási szándékodat, a halszem mindig különleges vevőkört igényelt)

Előzmény: SzaboZ-ptx (8240)
rack10 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 8241

helló

canonra jó?

Előzmény: SzaboZ-ptx (8240)
SzaboZ-ptx Creative Commons License 2012.09.19 0 0 8240

Van egy 8mm-es Sigma halszemem ... nem érdekel?

Előzmény: ph5.5 (8239)
ph5.5 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 8239

Kinéztünk egy másik objektívet, arra gyűjtünk. Az picit nagyobbat lát :-)  (122°)

Előzmény: Zoszi69 (8238)
Zoszi69 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 8238

Na, hogy-hogy ez a döntés?

 

Előzmény: ph5.5 (8236)
ph5.5 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 8237

Még jó, hogy pont a képek maradtak le :-(

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=121362605&t=9188634

 

Itt elvben megnézhető a pár fotó a termékről.

Előzmény: ph5.5 (8236)
ph5.5 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 8236

Tudom hogy nem adok-veszek fórum... de talán Baranyában is van aki szívesen venne egy ilyet:

 

Eladó lett szeretett objektívünk :-(

 

Sigma 10-20/F4.0-5.6  HSM DC

 

Magyarországi (Fotoplusz) vásárlású, első gazdás. Megvan minden tartozéka, lejárt garancia jegye, gyöngyvászon tokja, első- hátsó kupakja, napellenzője.

 

    

 

Ezt az élményt nyújtotta:

 

    

 

És egy nagyméretű kép... a rajzolat miatt:

 

http://fotobolondok.hu/fotoalbum/displayimage.php?pid=5769&fullsize=1

 

AZ objektív ma délután Budapesten lesz, egyébként Baranya egyében személyes átadás. A többit privátban.

 

mookenator kukac gmail com

 

hetven 459 14 6 7

 

Ára 109ezer HUF

 

ph5.5 Creative Commons License 2012.09.17 0 0 8235

Akkor tesség úgy feltenni a kérdést, hogy még én is megértsem :-)

 

 

Előzmény: DimensionSeven (8233)
kisbergics Creative Commons License 2012.09.17 0 0 8234

Írok pm-et. (:

Előzmény: DimensionSeven (8233)
DimensionSeven Creative Commons License 2012.09.17 0 0 8233

Köszi!

A második kérdést nem a kilátóra vonatkozó eldöntendőnek, hanem általában véve megválaszolandónak szántam... =D

Előzmény: ph5.5 (8232)
ph5.5 Creative Commons License 2012.09.17 0 0 8232

Nem tudom hogy lesz-e ideje benézni ezért válaszolok helyette ha szabad :-)

 

Igen

Nem

 

(az első helyszínt 2 nappal korábban meglőttem, ezért nem mentem velük, a másodiknál pedig együtt fotóztunk)

Előzmény: DimensionSeven (8231)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!