Keresés

Részletes keresés

makka68 Creative Commons License 2024.03.10 0 0 30

Sajnos túl nagy a kép felbontása. Akit érdekel, privátbankár elküldöm.

makka68 Creative Commons License 2024.03.10 0 0 29

Ő lenne az.

makka68 Creative Commons License 2024.03.10 0 0 28

Sziasztok!
Hagyatékból eladóvá vált nagyméretű

kifogástalanul működő Zanussi fagyasztóláda.

biopapó Creative Commons License 2022.10.09 0 0 27

Siemens fagyasztóláda Comfort nem megy 0 fok alá. Kompresszor megy, de nem fagyaszt. Problem?!

moszerari Creative Commons License 2021.09.10 0 0 26

2 és fél éve vásároltam egy Whirlpool Uw8 F2c Xbi N fagyasztószekrényt. Mindig is volt egy kis deresedés időnként a fiókon, bár a készülék no frost és elvileg automatikus fagymentesítési funkciója van ezért is nem kell leolvasztani. Néhány hete szinte állandóan ment a gép, nem állt le a motorja. Hűteni hűtött, de a fogyasztása az előírtnak több, mint a duplája lett, pedig ez A++-os gép. A használati utasítás szerint alaposabban is leporszívóztam a hátulját, az ajtó tömítéseit is igen alaposan lemostam, de semmi eredmény. Az ajtó rendesen záródott korábban is. A használati utasítás és leírás szerint ennél a gép típusnál pontosan azért, mert nem jegesedig nem kell leolvasztani a gépet, sőt automatikus leolvasztási funkciója van. A hibák felsorolásánál sem volt ezzel kapcsolatban olyan információ, amit ne tudtam volna. Kijött a szerviz és közölte, hogy kapcsoljam ki a gépet egy napra, a fagyasztott dolgokat vegyem ki belőle, mert lehet, hogy van egy jég dugó valahol a rendszerben. Ezeket a gépeket is le kell olvasztani fél évente, mert akkor fog rendesen működni. És ez miért nincs leírva sehol? Sőt miért pont az ellenkezője van leírva? A leolvasztás után kb 1,5 liter víz került a szekrény hátulján levő műanyag tárolóba. A gépet bekapcsoltam és két nap után az az eredeti fogyasztása volt a gépnek, azaz napi 0,6 KWh, a korábbbi 1,4 KWh-hoz képest. Persze, ha erre nem javult volna meg a gép, akkor ki kellett volna cserélni, mert valószínűleg szivárgott volna gáz a fagyasztóból. Szóval csak egy ígéret, hogy nem kell a no frost fagyasztókat leolvasztani, időnként nem árt megnézni a fogyasztást, mert különben sokba kerül a szerviz és a gép is hamarabb tönkre megy. Ilyen jellegű hibajavítást sehol sem olvastam eddig, ezért gondoltam hasznos tanácsot tudok ezzel adni másoknak is mielőtt szervizt hívnak. Jó lenne ha a használati utasítás valóban valós dolgokat tartalmazna. Nekem ez néhány száz KWh-ba került. De továbbra is az az álláspontom, hogy a gép hibás ez alapján.

trefaserik Creative Commons License 2020.10.04 0 0 25

érdeklödenék régi ELIN tupusu fagyasztoszekrény folyamatosan megy, mit kellene benne cserélni?

az ajtot bekentem hogy tomitsen, fagyaszt rendesen lemyegy -30 fokra is de nem tartja meg ha leállitom,bár nincs benne semmi,de bekapcsolva meg megy folyamatosan,

köszi

 

othiss Creative Commons License 2020.06.07 -1 0 24

Volt egy 400 literes fagyasztóládám. Kezelhetetlen volt a sok cucc benne, eladtam, és vettem egy háromcsoillagos 200 literes,  álló fagyasztószekrényt. Jó döntés volt. Halk, és nagyon ritkán kapcsol be   (igaz hűvös helyen van)   Erőlködés nélkül  tartja a mínusz 18-at.  Magyar gyártmány.

FlashRay Creative Commons License 2019.04.15 0 0 23

Sziasztok!

 

Nem rég indítottam egy oldalt, ahol műszaki cikk vásárlással kapcsolatos cikkeket írok. Többek között a fagyasztószekrényekkel és fagyasztóládákkal is foglalkozom itt. Bátorkodok megosztani veletek egy, az ennek a topic-nak talán a témájába vágó írásomat. Remélem, hogy lesz akinek segít a választásban. Illetve érdekelne, hogy mennyire érthető, áttekinthető a fagyasztó választással kapcsolatos cikkem. Minden építő észrevételt szívesen fogadok.

 

Köszönöm!

 

Ez pedig a cikk:

http://s-vektor.hu/fagyasztoszekreny-vagy-fagyasztolada-elonyok-es-hatranyok-bemutatasa/

Hatospista Creative Commons License 2019.01.06 0 0 22

Sziasztok. Tanács kellene attól aki ért hozzá.  régi ,legalább 25 éves Jugoszláv fagyasztóláda.Kompresszor megy,de nem csinál semmit . 5 éve állt most lett bekapcsolva.Freonos volt.Kompresszor oldalán a levakolt csövet megnyitottam és alig szisszent egy pillanatig.Rgo... gáz elment,elszökött!! Egy klimás azt mondta simán ,minden nélkül mehet bele a propánbután.Persze előtte tömittettségellenőrzés,de mivel sszisszent szerintem a 25-30 év az ami miatt elszökött a gáz belőle.Költeni nemigen szeretnék rá  15-20 ezreket.Vélemények????

csárlisín Creative Commons License 2018.07.27 0 0 21

felolvadt mirelit árut visszafagyasztani tilos.

sajnos mire a boltból hazaérsz bizony felenged a cucc

utána olvastam , azt írták , hogy az étel állaga fog romlani , meg a baktériumok.

hűtőtáska nem játszik, hűtődoboz sem igazán jó, abban is engedett valamennyit a mirelit.

az egyetlen jó megoldás ha viszed magaddal a fagyasztódat, ami meg lehetetlenség.

tiszaititi Creative Commons License 2017.08.14 -1 0 20

Én fagyasztószekrényt a TC Hungary oldaláról rendeltem, minden meg volt adva részletesen, könnyen lehet tájékozódni:) 

Viki1973 Creative Commons License 2016.01.24 0 0 18

Sziasztok. Vettünk egy whirlpoolWHM 4611 típusú fagyasztóládát. Ha van valakinek ilyen ládája írja meg nekem legyen szíves, hogy vákuumosan zár-e a teteje? Mi már a másodikat cseréltetjük ki, mert könnyedén lehet nyitogatni  a tetejét. A használati utasításban is beleírták, hogy a vákuum miatt kell várni néhány percet nyitáskor. A szervízes sem tud érdemlegeset mondani, hogyan kellene működnie a láda tetejének. Köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.14 0 0 17

Vettem egy Whirlpool fagyasztó szekrényt. Előtte is volt már egy Lehel, de sohasem figyeltem, milyen gyakran kapcsol be.

Most a mélyhűtő szekrény negyed óránként, tíz percenként bekapcsol és kb hét-tíz percig megy. (Elvileg 39 decibel, de nagyot kattan induláskor) A hűtőszekrényem is Whirlpool, de az ritkábban, és halkabban is megy.

Energia takarékos A+ minősítésű.

Az lenne a kérdésem kinek milyen sűrűn kapcsol be a mélyhűtője? Nem szeretnék túl sok villanyszámlát fizetni.

Margareta100 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 16

Az alábbi linken is megnézheted:

 

http://netbutik.unas.hu/spd/WHI_WVE_1820AW/Whirlpool_WVE_1820AW

 

 

Előzmény: Z1z0u (15)
Z1z0u Creative Commons License 2010.12.14 0 0 15

Hát nem pörög a topik, de most hátha!! :)

Anyáméknak keresek A+-os, automata leolvasztós fagyasztóládát, olyan 200 liter környékén.

Eddig ezt az egyet találtam, de nem igazán tudom, hogy mit takar a low frost... Ötlet még?

 

-Zizou

t3v3d3s Creative Commons License 2007.03.09 0 0 14
na, ez a legolcsóbb no frost, amit az e-bolton találtam:
http://www.ebolt.hu/product106042.html

170 magas bosch (amihez ugye a hűtőszekrény topik szerint nincs alkatrész), 122e Ft. Nem is olyan vészes, úgy látszik, ebben is estek az árak. Ráadásul választék is van: siemens, liebherr márkákat is láttam.
Előzmény: Zitka (10)
t3v3d3s Creative Commons License 2007.03.09 0 0 13
mit milyen sűrűn kell leolvasztani? még sosem volt fagyasztód (akár külön, akár kombi hűtőben)?

a no frostot egyáltalán nem kell, de az iszonyat drága, és nagyon ritka is a különálló no frost fagyasztó. Az összes többit le kell olvasztani, amikor már érzésre vastag benne a jég - ha már a fiókokat sem tudod betolni, akkor már biztos :) Amennyi idő alatt leolvasztod (forró vizes fazék, egyebek), a hideg konyhában/teraszon/pincében elvan a kaja, ez pár óra, az alatt nem engednek fel. nyáron ne olvassz fagyasztót...
Előzmény: cincinatus23 (12)
cincinatus23 Creative Commons License 2007.03.09 0 0 12
Milyen surun kell ezekt leolvasztani?
es mit csinalok a benne levo cuccal?
Előzmény: t3v3d3s (11)
t3v3d3s Creative Commons License 2007.03.09 0 0 11
Én sem értem, de az önálló, nem leolvasztós fagyasztók eszméletlen áron voltak. Aztán ki is derült, hogy nem lesz helyünk úgysem :)) a kombi az nem vészes árkülönbség (bár lehet pont azért, mert a kisebb részük a fagyasztó), de bőven megéri, hogy nincs az a macera.
Előzmény: Zitka (10)
Zitka Creative Commons License 2007.03.09 0 0 10
Mi is most vettünk egy ilyen kombihűtőt. De nem értem, miért volt annyira drága a fagyasztó... :-O  A kombik között nézelődtem, és max. 20-30%-kal volt drágább, mint a hagyományos. Nekünk olyan kellett volna, aminek a mélyhűtő része a nagyobb, de ilyen nem létezik.  No mindegy, legalább van egy csomó plusz tárolórészem, elférnek a fazekak is. Ez ui. második hűtő, a tárolóban.
Előzmény: t3v3d3s (9)
t3v3d3s Creative Commons License 2007.03.09 0 0 9
annak idején néztem no frost fagyasztószekrényt. pontosan háromszor annyiba került, mint a leolvasztós. úgyhogy vettünk no frost kombi hűtőt :)
Előzmény: Zitka (4)
eMM Creative Commons License 2007.03.08 0 0 8
van egy eladó fagyasztód?:)
Előzmény: ROCOman (7)
ROCOman Creative Commons License 2007.03.08 0 0 7
Keress meg priviben!
Előzmény: cincinatus23 (-)
ROCOman Creative Commons License 2007.03.08 0 0 6
Zanussi :-(
Előzmény: vnk56 (5)
vnk56 Creative Commons License 2007.03.08 0 0 5

 

 Zanusszi

Zitka Creative Commons License 2007.03.08 0 0 4
Én is fagyasztószekrényre szavazok. Lehetőleg légkeringetős NO FROST rendszerűt vegyél.
Előzmény: cincinatus23 (-)
trofimov Creative Commons License 2007.03.08 0 0 3

a szekrény praktikusabb mint a láda szerintem.

 

 

 

eMM Creative Commons License 2007.03.08 0 0 2
Mér? Nem én csináltam őket.:)
Előzmény: cincinatus23 (1)
cincinatus23 Creative Commons License 2007.03.08 0 0 1
eMM, te nagyon ugyes vagy am:-)))
Előzmény: eMM (0)
eMM Creative Commons License 2007.03.08 0 0 0
nem 0 fagyasztószekrényem van.
Előzmény: cincinatus23 (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!